Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Daună totală

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FC Voluntari 1-2

Daună totală

Săptămîna de foc despre care făceam vorbire în numărul precedent a ars în totalitate bruma de încredere pe care elevii lui Adrian Mihalcea o căpătaseră după victoria cu SC Bacău. Unirea a confirmat liderul la mijlocul săptămînii trecute pentru ca sîmbătă să contribuie la schimbarea acestuia. A fost mai întîi deplasarea de miercuri, 15 octombrie, de la Pitești, unde fostul FC Clinceni, vopsit peste noapte în Academica Argeș, nu a avut deloc probleme în a se impune în fața echipei noastre. A fost 3-1 pentru piteșteni, replica palidă a Sloboziei găsindu-și salvarea în golul de onoare marcat de Bolat. Din păcate, lucrurile nu au stat bine pentru galben-albaștri nici în confruntarea de sîmbătă, 18 octombrie a.c., pe teren propriu cu FC Voluntari.

Vi-l mai amintiți pe Roșu?
A devenit, se pare, o tradiție ca foștii jucători ai Unirii să ne dea gol atunci cînd ne devin adversari. Chițu și Hertu au punctat în poarta Sloboziei pe cînd evoluau la Viitorul, Liviu Mihai ne-a servit o dublă îmbrăcat în tricoul Iașiului, iar Marin Luca a înscris în poarta Sloboziei în Cupă din postura de jucător la Axintele. Sîmbătă s-a evidențiat un alt fost unirist. Este vorba de Costel Roșu, mijlocașul de bandă plecat în iarnă de la Slobozia. După un periplu în Brăila natală, Roșu a ajuns în vară să îmbrace tricoul nou promovatei FC Voluntari. Pe lîngă el, echipa ilfoveană a etalat la Slobozia un adevărat cocktail de experiență îmbinată cu tinerețe. Astfel, unor jucători ca Todoran, Maxim sau Sorin Rădoi li s-au arătat tineri de perspectivă ca Moga, Achim sau Mitache. Pe banca Voluntariului stă Ilie Poenaru care, ca fundaș stînga la Timișoara sau Pitești, nu a rupt gura tîrgului, dar ca antrenor are toate șansele să reușească. La aceste aspecte mai adăugăm și ineditul unei galerii, extrem de entuziaste, care a dominat fundalul sonor pe stadionul slobozean, în ciuda faptului că favoriții lor, jucătorii de la FC Voluntari, evoluau în deplasare. Unirea în schimb are parte de la un meci la altul de o asistență tot mai restrînsă. Adrian Mihalcea a abordat meciul cu un singur vîrf veritabil, Daniel Ene, iar în linia mediană l-a afișat în premieră pe Gabriel Teodorescu. «Caramea», cum îi zic colegii de lot, este un tînăr de doar 18 ani, din pepiniera proprie, care în cele 76 de minute cît s-a aflat pe teren a avut o prestație bună, dovedind că Mihalcea se poate baza pe el și pe mai departe. Jocul în sine a fost unul dintre cele mai frumoase care s-au văzut în ultima vreme la Slobozia. Mai puțin rezultatul! Voluntari a turat din start motoarele și, în minutul 8, Leo Dobre a respins șutul din marginea careului expediat de Todoran, iar Costel Roșu a pătruns pe dreapta, ajuns la minge înaintea apărătorilor slobozeni, a pus latul și a deschis scorul. Unirea are prima reacție adevărată în minutul 18, cînd Bolat încearcă un șut de la distanță, dar ratează ținta. Vine și golul, în minutul 31, cînd Ibrian pune inspirat capul la bătaie, după un corner. La pauză e 1-1. Cele două echipe desenează frumos, iar meciul este deschis oricărui rezultat.

Poenaru cel inspirat
Unirea începe bine în repriza secundă. Ibrian (’47) și Ene (’48) au ocazia desprinderii, dar ambii trimit mingea peste poartă. De partea cealaltă, mijlocașul Gheorghe Călințaru are golul în vîrful ghetei (’59), dar ratează din 4 metri. Meciul este viu, iar la rampă iese antrenorul oaspeților, Ilie Poenaru, care-l scoate pe Călințaru și-l introduce pe Adrian Voicu. Trec doar 3 minute de la mutare, iar Roșu îl găsește pe Voicu cu o centrare de pe dreapta (’69), iar lovitura de cap aduce al doilea gol pe tabelă pentru oaspeți. Ocaziile continuă să curgă tot în careul slobozean. Sorin Rădoi dă cu capul peste poartă în poziție ideală (’73), iar Florin Maxim (’76) nimerește bara. Unirea dă replica 10 minute mai tîrziu prin căpitanul Romeo Soare, care pătrunde în careul ilfovean de pe dreapta, dar șutul său trece la rîndu-i peste poartă. Unirea pierde și alunecă pe 7, părăsind pentru un moment zona play-off-ului, deși nu a făcut o partidă întreagă. Adrian Mihalcea a folosit următoarea echipă: Dobre-Ibrian, Hristian, Soare, Toma-Macare-Stan (Drăguț ’66), Bolat, Teodorescu (Gohoreanu ’76), Florea (Gheorghe ’74)-Ene. Etapa a X-a trimite echipa lui Mihalcea la Buzău, pentru confruntarea cu Gloria, meci ce se va juca sîmbătă, 25 octombrie.

Mircea Rădulescu: «Unirea, o echipă foarte bună!»
Partida dintre Unirea Slobozia și FC Voluntari a fost urmărită din tribună de unul dintre cei mai experimentați antrenori români: Mircea Rădulescu. Domnia sa este, în prezent, șeful «Academiei» celor de la Voluntari, instituție care, conform spuselor celor de acolo, crește deja cîteva sute de copii posibil viitor fotbaliști. Mircea Rădulescu a avut numai cuvinte de laudă la adresa Unirii Slobozia: «Unirea este o echipă foarte bună, am avut un meci greu astăzi și sîntem cu atît mai bucuroși că l-am cîștigat. FC Voluntari este un proiect foarte serios, elaborat pas cu pas în cele mai mici detalii. După meciul de astăzi sîntem pe primul loc, acolo unde sper să rămînem pînă la finalul campionatului. Nu pot să spun că ne-am propus neapărat acest lucru dar, avînd în vedere valoarea lotului, pentru noi nu este nicio surpriză!». La rîndul său antrenorul Ilie Poenaru ne-a declarat: «Am avut astăzi un meci greu, în fața unei echipe ambițioase, condusă de un antrenor foarte bun, Adrian Mihalcea, pe care-l cunosc și-l respect. Parcursul bun de pînă acum al echipei noastre nu este deloc întîmplător, noi reușind să îmbinăm fericit experiența cu tinerețea. Îmi doresc să legăm cît mai multe victorii și vă rog să-mi dați voie să mulțumesc mult acestei minunate galerii a Voluntariului care ne susține meci de meci, așa cum a făcut-o și astăzi la Slobozia...».

21 Octombrie 2014, 12:40 (11705 vizualizări - 17 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Maxim:
(29 Octombrie 2014, 00:25)
@HaideHaide Tu nu intelegi un lucru, nu exista Galeria noastra, galeria noastra, suntem noi , eu, tu, ala cu care te certi aici toata tribuna, si tu poti canta pentru echipa, si oricine, nu numai grupul acela restrans de baieti ! Nu ai ce sa le reproseszi, atata timp cat stai pe scaun ! Ei nu iti sunt datori tie sau clubului cu " o cantare " . Daca vrei ceva frumos, contribuie, nu mai arata cu degetul !
fost jucator:
(28 Octombrie 2014, 18:49)
mihalcea ,unde erai cand ai scris mesajul la 2 noaptea?.....vista,la costa,axa....???
fost jucator:
(28 Octombrie 2014, 16:42)
Bafta băieți !
suporter2:
(27 Octombrie 2014, 03:54)
Anul trecut cand echipa a avut cel mai Bun parcurs din istoria ei n-a avut nimeni nici un comentariu negativ la adresa antrenorului Mihalcea,acum dupa ce echipa pierde 3 titulari (Nanu,Liviu Mihai,Ursu) si un junior care depaseste varsta (Tudorache) si jucam in atac cu 2 impotenti ca Ene si Jianu subit devine vine antrenorului ca nu avem rezultate.E o vorba romaneasca, pestele se impute de la cap,ce zici Prepe?
haidehaide:
(26 Octombrie 2014, 13:26)
La gradinita...
Panait Alexandru:
(25 Octombrie 2014, 22:45)
Sunt anul 3 . . . domnule HAIDEHAIDE
haidehaide:
(25 Octombrie 2014, 20:58)
Si cam cate facultati ai mai membrule?De galerie.
Panait Alexandru:
(25 Octombrie 2014, 04:06)
Ca membru al galeriei, eu nu stiu ce tot comentati gainarii pe aici atata timp cat voi nu aveti treaba cu noi sau cu ce facem noi,ma fratilor daca sunteti asa tari si smecheri voi pe paginile astea puteti vorbi si cu mine fata in fata ca eu nu ma ascund ,v-am lasat si numele nu sunt greu de gasit. .  .Oricum unii dintre noi mai avem si servici,facultati,scoli ,familii . Asa ca voi astia smecherasi si experti in fotbal vedeti-va de seminte si manele la coltul blocului. . . 
forbaliatorul:
(24 Octombrie 2014, 18:56)
Imi pare rau sa aud ca sunt probleme in vestiar! asta explica unele nerealizari dar totusi... Dorim baietilor si lui Mihalcea sa depaseasca aceste momente mai putin faste si sa bucure din nou slobozenii care umplu tribunele! Hai Unirea!  PS Sa reprofileze un varf pana la iarna ca Ene nu merge... Hai Unirea! PS2 Galeria sa revina , e nevoie maareeee! Hai Unirea! 
Vali:
(24 Octombrie 2014, 18:47)
acum pe bune dreptate eu cred ca e greu sa te lupți cu niște echipe care au in lot mulți jucatori care au făcut performanța in liga 1 gen Todoran ,tibi balan,maxim,si care au un buget mult mai mare care își doresc sa promoveze,iar noi la mica noastră echipa nu avem un atacant bun care sa ajute echipa si nici mijlocașul de atac si de banda nu am văzut si slava domnului ca am fost la toate meciurile... Așa ca daca a ținut ulciorul la apa o data( gen anul trecut) acum nu va mai așteptați la același parcurs fără investiții majore... Oricum unii băieți chiar sunt de felicitat ca au dat dovada de mare caracter.
carcotasul:
(24 Octombrie 2014, 13:12)
hopaaa . . . a inceput sa "ragaie" vestiarul - si aici nu ma refer la cel care si-a ales acest pseudonim pt a posta aici ! oricum cert e ca sunt probleme mari în interior iar factorii de decizie merg legati la ochi si zic : "lasa ca merge si asa !" . pai cum sa mearga domnule mihalcea cand titularii sunt alesi dupa preferinte si nu dupa cum se pregatesc;cine are tupeul sa comenteze sau sa se planga de conditiile extrem de proaste de la antrenamente este pedepsit si etapa urmatoare sta in tribuna ; cine are "imensul tupeu" sa ceara o conferinta de presa,intalniri cu suporteri si conditii decente pentru pregatire este trimis acasa (chipurile pt a-si rezolva probleme familiale cand in realitate s-a renuntat la el ! )si daca va intrebati la cine ma refer ei bine da,ma refer la CIPRIAN TANASA ! cu totii stim ca antrenorul Mihalcea este destul de dificil si ca comportamentul lui de la antrenamente lasa de dorit uneori dar nimeni nu intelege cum anul trecut , in eceleasi conditii si aproximativ cu aceiasi jucatori echipa avea rezultate !? poate face dl.antrenor o conferinta macar cu presa locala si poate le explica si slobozenilor pasionati de fenomen sau poate nu-i mai primeste in stadion pe cei care au "tupeul" sa ceara asa ceva ! cine stie  . . . ?
Vestiar:
(23 Octombrie 2014, 23:17)
Salut. Referitor la subiectul "Vi-l mai amintiti pe Rosu ? ". Aveti perfecta dreptate cu acest punct care,spune ca jucatorii care au trecut pe la echipa noastra ne dau goluri.Nu uitati ca au fost multi,foarte multi jucatori care nu s-au adaptat cerintelor echipei,nu s-au acomodat cu situatia oferita de club,unii nu au dat randamentul maxim sau nu s-au integrat in echipa.Este greu pentru un jucator ca din prima zi sau luna,sa fie la forma maxima cand e departe de casa si cand incepe sa-si revina,Ei,il dau la alta echipa.Desigur,sunt cazurile semnalate mai sus,unde gasim jucatori valorosi care,ne-au adus puncte si bucurii atat cat au jucat.Chitu si Hertu si-au dorit sa plece pentru a juca si demonstra ca pot face performanta.Liviu Mihai este un jucator cheie,ravnit de antrenori care isi doresc un bun pasator capabil sa construiasca actiuni.Pustiul asta,Marin Luca era un jucator valoros si de perspectiva pentru noi,dar antr Adrian Mihalcea nu l-a vrut in echipa din cauza unui conflict avut cu el in vestiar inainte sa devina antrenor (si uite ca tocmai el ne-a eliminat din Cupa cu golul egalarii si ultimul penalty marcat).Costel Rosu,un jucator exceptional,cu caracter si un adevarat coleg,a plecat pentru ca s-a saturat de injuraturile si tipetele antr Mihalcea care in loc sa construiasca o echipa,o dezbina.Jianu dupa cate vad nu mai suporta unele nedreptati ce i se aduc fara niciun fel de adevar.Ibrian,Gaby Caramea,Bolat,Soare,Macare,Ene sunt jucatori pe care ne putem baza,dar trebuie sa construim o echipa tanara si sa nu-i mai aruncam in curtea altor cluburi care profita si ne iau punctele tocmai cu jucatorii nostrii.Vreau sa anunt ca trebuie sa unim Vestiarul nostru si nu sa fim bisericute. 
dauna totala:
(23 Octombrie 2014, 19:02)
bah n-ai vazut asha ceva . . . ! ce-ai dreq suntem noi romanii , mai ales astia care ne-am nascut spectatori ! cum dispare din peisaj galeria cum punem tunurile pe ea dar anul trecut cand mergeu peste tot si sutineau echipa voi pe unde o ardeati spectatorilor de meserie ? ? ? nimeni nu zicea nimic de ei ca trebuia sa fie de bine dar acum cand e sa criticati una-doua aduceti vorba de baietii astia care se tot chinuie sa faca ceva pt orasul asta ! voi ce ati facut pt el intr-o viata ?
Suporter:
(23 Octombrie 2014, 01:21)
v ați făcut microbiști peste noapte, aveți si cultura mare de fotbal slobozenilor, vreți sa veniți la stadion numai la bine,v ați obișnuit cu un an bun si acum va credeți invincibili... Așa e sportul cu bune si cu rele dar se pare ca unii la o perioada mai grea a echipei va dați doar filozofi; așa ca cui ii place fotbalul cu adevărat sa vina la stadion si când echipa trece prin momente mai grele...
carcotasul:
(22 Octombrie 2014, 01:51)
poate vine nanu sa dea gol sau poate isi rezolva tanasa problemelesi se intoarce ! galeria e in ton cu echipa si cu rezultatele ei ! nu-i de mirare ca stadionul e tot mai gol de la meci la meci !

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 22 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Taina încondeierii ouălor, împărtășită la Catedrala din Urziceni

Taina încondeierii ouălor, împărtășită la Catedrala din Urziceni

Miercuri, 4 aprilie 2018, în Săptămâna Patimilor, copiii de la Grupul de Cateheză parohial «Vlăstare Ortodoxe» au avut parte de o experiență cu totul deosebită. Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2018, 13:10
(6635 vizualizări - 0 comentarii)


Programul magazinelor Kaufland de Paște

Cu prilejul Sărbătorilor de Paște, magazinele Kaufland vor avea un program de funcționare special. Astfel, sâmbătă, 07.04.2018, ora deschiderii va fi 7,00, iar ora închiderii va varia în funcție de magazin ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2018, 12:20
(10198 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Secu, la Slobozia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Secu, la Slobozia

În perioada 11-16 aprilie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2018, 11:45
(10337 vizualizări - 0 comentarii)


Programul Punctelor Enel în perioada Sărbătorilor Pascale

Punctele Enel din județele Constanța, Ialomița, Călărași și Tulcea vor fi închise în zilele de 6 și 9 aprilie 2018,  zile libere legale. În celelalte zile, Punctele Enel vor funcționa după ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2018, 11:25
(8840 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Controale ale Serviciului de Investigare a Criminalității Economice

Polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au aplicat  sancțiuni contravenționale în valoare de 50000 de lei în urma unor acțiuni derulate pe raza județului Ialomița. Astfel, marți, 3 aprilie ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2018, 11:05
(8717 vizualizări - 0 comentarii)


DAJ Ialomița: Prima livrare de purcei din rasa Mangalița

Luni, 2 aprilie 2018, s-a efectuat prima livrare de purcei din rasa Mangalița în cadrul schemei «Ajutor de minimis pentru aplicarea programului de susținere a crescătorilor de porci din rasele Bazna și ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2018, 19:15
(8506 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Evaluare a efectivelor de lupi și pisici sălbatice

În baza atribuțiilor ce îi revin conform legislației în vigoare, autoritatea publică centrală pentru protecția mediului realizează studiile de evaluare a stării resurselor biologice pentru stabilirea cotelor ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2018, 16:40
(5670 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

DJST Ialomița
organizează
în perioada 02.04-05.11.2018,
«Concursul local de proiecte
de tineret 2018»

Detalii suplimentare referitoare
la concurs, inclusiv metodologia,
se pot obține de pe site-ul
Ministerului Tineretului și Sportului
www.mts.ro,
site-ul DJST Ialomița www.dsjil.ro
sau de la adresa de e-mail
[email protected]
Anunțul a fost publicat și
în Monitorul Oficial, Partea a VI-a

3 Aprilie 2018, 12:40


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

La sfârșitul de săptămână trecut, 30 martie-1 aprilie a.c., polițiștii rutieri au fost prezenți pe principalele drumuri naționale și județene, pentru asigurarea fluenței traficului, combaterea excesului ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2018, 20:45
(5068 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni. Amenzi de peste 76000 de lei!

În perioada 26-30 martie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență, pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol, precum și a faptelor ilegale de transport, prelucrare și comercializare ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2018, 20:20
(7276 vizualizări - 0 comentarii)


DAJ Ialomița: Fonduri de la Guvern pentru cultivatorii de tomate

DAJ Ialomița: Fonduri de la Guvern pentru cultivatorii de tomate

Programul național privind cultivarea tomatelor în spații protejate îi atrage pe cultivatorii de legume din județul Ialomița. Potrivit unei statistici oferită de Direcția pentru Agricultură Județeană, în ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2018, 20:05
(6735 vizualizări - 0 comentarii)


Controale preventive ale DSVSA Ialomița

În scopul prevenirii apariției toxiinfecțiilor alimentare în perioada Sărbătorilor Pascale când, în mod tradițional, consumul de alimente de origine animală si nonanimală crește, Direcția Sanitară Veterinară ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2018, 19:10
(4020 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Județean de Transfuzie Sanguină Ialomița așteaptă donatori

Centrul Județean de Transfuzie Sanguină Ialomița anunță locuitorii județului că începând cu data de luni, 16 aprilie 2018, se va extinde programul de donare de sânge la sediul Centrului, în fiecare zi de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2018, 18:30
(4784 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor» și «ultraj»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de Orășanu Vasile pentru săvârșirea infracțiunilor de «tentativă la ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2018, 19:40
(5754 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Un tânăr de 30 de ani din comuna Munteni Buzău a fost arestat preventiv pentru 30 de zile la Slobozia, sub acuzația de «tâlhărie calificată». Cazul a fost anchetat de procurorii Parchetului de pe lângă ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2018, 16:40
(4826 vizualizări - 2 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Miercuri, 28 martie a.c, polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru prevenirea si combaterea faptelor de braconaj piscicol, îndreptate împotriva habitatelor piscicole, a colectării, ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2018, 11:10
(5119 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții în Ialomița într-un dosar de evaziune fiscală cu materiale reciclabile

Potrivit Agerpres, Polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Gorj efectuează, miercuri dimineața, 28.03.2018, 30 de percheziții în mai multe județe și în București ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2018, 13:10
(7015 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: A murit sub roțile unei mașini

O bătrână de 83 de ani a fost ucisă în urma unui accident rutier. Tragedia s-a petrecut luni, 26 martie 2018, la Căzănești, când femeia a fost lovită de mașina condusă de un bărbat, de 47 de ani, din București ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2018, 20:55
(6119 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți la volan

Doi șoferi, de 39 și 52 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați în trafic sub influența buturilor alcoolice. Aceștia aveau concentrații de alcool în aerul expirat de 0,59 și, respectiv ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2018, 20:40
(5733 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Perieți, arestat pentru «conducere fără permis»

Polițiștii ialomițeni au reușit să identifice și să predea în custodia Penitenciarului Slobozia un bărbat, de 48 de ani, din Perieți, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Acesta ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2018, 20:35
(5402 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți arestare


IPJ Ialomița: Campanie împotriva violenței domestice

Polițiștii ialomițeni au lansat marți, 27 martie 2018, o campanie de prevenire împotriva violenței domestice. Acțiunea se intitulează «NU violenței domestice» și are ca scop protejarea victimelor acestui ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2018, 20:20
(5570 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoț dovedit după 3 ani

Fetești: Hoț dovedit după 3 ani

Procurorii din Fetești au avut nevoie de 3 ani pentru a demonstra că un tânăr din localitate este autorul mai multor furturi din locuințe, comise pe raza municipiului. Dosarul a fost recent trimis în judecată ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2018, 15:10
(5000 vizualizări - 2 comentarii)


Lilieci: Trimis în judecată pentru că a bătut o polițistă

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești au reușit să probeze faptele penale ale unui localnic din Lilieci și să trimită dosarul în judecată. Concret, acesta a fost acuzat de faptul că a lovit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2018, 14:05
(4814 vizualizări - 1 comentariu)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Poliția Română aniversează, la data de 25 martie a.c., 196 de ani de atestare documentară. A devenit deja o tradiție ca, în contextul aniversării Zilei Poliției Române, oamenii legii să se afle alături ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2018, 12:35
(4968 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Andrășești și Sinești

Două femei și doi bărbați, cu vârste cuprinse între 29 și 77 de ani, au fost răniți într-un accident rutier petrecut pe raza localității Sinești. Din primele informații se pare că accidentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2018, 20:35
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Arestat pentru «vătămare corporală»

Luni, 19 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2018, 19:40
(4762 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: Trafic blocat din cauza unui accident rutier

Din cauza șoselei acoperite cu gheață, două mașini au fost implicate într-un accident rutier în localitatea Orboiești. În urma impactului dintre autovehicule, două persoane au fost rănite. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2018, 14:23
(5880 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosar penal pentru 70 kg de tutun

Un tânăr de 29 de ani a fost depistat de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta ilegal 70 kilograme de tutun mărunțit. Marfa era împachetată în saci de plastic și folii de aluminiu. În cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2018, 18:10
(5052 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii februarie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6361 șomeri, din care 1388 șomeri indemnizați, respectiv 4973 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2018, 17:10
(5156 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 19 februarie-23 martie 2018, în localitățile Munteni Buzău, Slobozia, Urziceni ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2018, 17:05
(6565 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...