Mașină furată din Italia, găsită la Slobozia
La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 6 ianuarie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto au derulat o serie de acțiuni, la Slobozia, pentru depistarea
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2012, 15:00
(15674 vizualizări -
6 comentarii)
Ialomița: Șoferi băuți la volan, implicați în accidente
Vineri, 6 ianuarie a.c., în timp ce un bărbat de 34 ani, din Marsilieni, conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, a lovit un autovehicul, fără a opri după consumarea evenimentului. În scurt
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2012, 14:54
(11156 vizualizări -
0 comentarii)
Grivița: A intrat cu mașina într-o căruță
Duminică, 8 ianuarie a.c., la Grivița, s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 26 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe raza comunei, nu a adaptat viteza la condițiile
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2012, 14:44
(15069 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: 226 de amenzi în trafic de peste 36000 lei
Timp de două zile, respectiv, sîmbătă și duminică, 7-8 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unei informări, încălcările
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2012, 14:43
(12782 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Fetiță de 5 ani, accidentată
O fetiță de 5 ani a fost lovită de o mașină la Fetești. S-a întîmplat duminică, 8 ianuarie 2012, cînd copila, lăsată nesupravegheată, nu s-a asigurat în momentul traversării și s-a lovit de ușa laterală
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2012, 14:42
(12793 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști
Trei tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru de furt calificat. Cei trei au fost prinși vineri, 6 ianuarie a.c., pe strada Păcii, din Țăndărei, în
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2012, 14:41
(12034 vizualizări -
2 comentarii)
Vijelia și ploile au făcut ravagii și în Ialomița
Vîntul puternic de zilele trecute dar și ploile abundente de sîmbătă, 7 ianuarie a.c., au făcut ca pompierii militari să intervină pentru cinci situații de urgență.
Astfel, vineri spre sîmbătă noaptea
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2012, 14:40
(13546 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Beat la volan, a refuzat recoltarea de probe biologice de sînge
Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiști pentru refuz de recoltare probe biologice de sînge în vederea stabilirii alcoolemiei. Șoferul a fost depistat la volanul autoturismului
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2012, 14:37
(10373 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Impozitul pe venit prin reținere la sursă sub forma plăților anticipate, de virat
«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu 1 ianuarie 2012, persoanele juridice sau alte entități care conduc evidență contabilă au obligația să calculeze
...[citește_toată_știrea]
9 Ianuarie 2012, 14:36
(12738 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Pompierii, în control la biserici
În ultimele zile, pompierii au controlat mai multe lăcașuri de cult din Ialomița. «Avînd în vedere că bisericile și mînăstirile prezintă o mare vulnerabilitate la incendii din cauza construcțiilor, mobilierului
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2012, 13:57
(15867 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: L-a acroșat pe trecerea de pietoni!
Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 7,30, în timp ce un tînăr slobozean, de 32 ani, conducea un autoturism pe raza localității, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton aflat în traversarea părții
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2012, 13:40
(10599 vizualizări -
0 comentarii)
Hoți de fier vechi, surprinși la furat la o fabrică dezafectată din satul Poiana
Efectivele Secției Poliție Rurală Slobozia au acționat joi, 5 ianuarie a.c., pe linia prevenirii și combaterii sustragerii de deșeuri feroase din incinta unei foste fabrici situată pe raza satului Poiana
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2012, 13:27
(14076 vizualizări -
1 comentariu)
Guvernul României: Premierul Emil Boc vrea combaterea «marii evaziuni»
Primul-ministru Emil Boc a condus vineri, 6 ianuarie 2012, la Palatul Victoria, ședința Comitetului interministerial pentru combaterea evaziunii fiscale. Premierul Emil Boc a cerut miniștrilor de Finanțe
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2012, 13:04
(13775 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Tînăr arestat pentru infracțiuni la regimul circulației
Polițiștii din Urziceni au depistat joi, 5 ianuarie a.c., pe raza municipiului, un tînăr localnic de 33 ani, pe numele căruia Judecătoria Călărași a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2012, 13:01
(9984 vizualizări -
0 comentarii)
Făcăeni: Trei tineri, cercetați de polițiști după ce au furat hamuri de cai
Poliția a fost sesizată joi, 5 ianuarie a.c., de către o femeie din comuna Făcăeni despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras două seturi de hamuri pentru cai. După verificările polițiștilor, au
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2012, 13:00
(15097 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Prins cu un cuțit pe stradă
O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat joi noaptea, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1,00, pe strada Mihai Eminescu, din Slobozia, un tînăr de 29 ani, domiciliat în localitate
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2012, 12:58
(14425 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Viză anuală pentru carnetele de rentă viageră
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere agricole cuvenite, rentierii au obligația să se prezinte la sediul din
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 13:21
(20181 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Contractele de arendă, înregistrate și la Finanțe
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în conformitate cu prevederile OUG nr. 125/2011, s-a reglementat obligativitatea înregistrării contractelor de arendă la organul fiscal în raza
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 12:46
(14038 vizualizări -
0 comentarii)
Beat la volan și fără permis, a produs un accident în Slobozia. A fugit de la locul faptei și a fost prins în Țăndărei!
Polițiști din Țăndărei au identificat în trafic, pe raza orașului, un autoturism care fusese implicat într-un eveniment rutier pe raza municipiului Slobozia, șoferul părăsind locul accidentului. Astfel
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 12:34
(9241 vizualizări -
0 comentarii)
Păltiniș: Amărean depistat beat la volan. A refuzat alcooltestul și recoltarea de sînge!
Polițiștii au oprit pentru control în trafic miercuri, 4 ianuarie a.c., pe raza satului Păltiniș, un autoturism, la volanul cărui se afla un bărbat de 41 ani, din orașul Amara. Întrucît emana halenă alcoolică
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 12:21
(10838 vizualizări -
0 comentarii)
Minor din Urziceni, prins la volan în Slobozia. A luat mașina tatălui la o plimbare!
Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1.15, o patrulă de siguranță publică a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un minor, de 17 ani, din Urziceni. Șoferul
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 12:10
(7657 vizualizări -
1 comentariu)
Campanie a Poliției: «Fii precaut. Hoții nu dorm!»
Polițiștii slobozeni au acționat în Piața Agroalimentară și Piața Cuza Vodă, zone în care afluxul de persoane este ridicat, în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Fii precaut. Hoții
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 12:08
(5308 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Marcarea pentru ouă destinate consumului
Pentru o mai bună informare a opiniei publice și pentru evitarea oricăror confuzii, referitor la marcarea pentru ouă în coajă destinate consumului, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 10:28
(11605 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beat la volan
Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1.30, un tînăr de 29 ani, din Cosîmbești, a fost surprins de polițiști în timp ce conducea un autoturism aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 10:13
(13370 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: La volan, fără permis
Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 2.00, polițiștii au depistat pe DC1, un autoturism care se deplasa din direcția Frățilești către Săveni. La volan se afla un tînăr, în vîrstă de 22 ani. În urma verificărilor
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 10:12
(10317 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Normele de venit pentru 2012 și coeficienții de corecție
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii care își desfășoară activitatea în mod individual că au fost afișate pe site-ul instituției www.dgfpialomita.ro și la sediile
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 07:17
(17960 vizualizări -
0 comentarii)
Reviga: La furat de cai în noaptea de Revelion
Polițiștii au reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un tînăr de 20 ani, din comuna Reviga, pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. În fapt
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 06:52
(12294 vizualizări -
0 comentarii)
Pompierul care i-a spulberat pe cei doi tineri la Gheorghe Doja, reținut
Tînărul slobozean de 33 ani, care i-a accidentat spulberat pe cei doi tineri pe o stradă din localitatea Gheorghe Doja în ziua de 1 ianuarie 2012, a fost reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 06:51
(19033 vizualizări -
2 comentarii)
Sfîntu Gheorghe: Surprinși la braconaj de polițiști
Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 3 ianuarie 2012, pe linia prevenirii și combaterii braconajului pe fondul cinegetic Sfîntu Gheorghe. Astfel, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 06:50
(14980 vizualizări -
1 comentariu)
DGFP Ialomița: Modificări la depunerea Declarației 390
Începînd cu data de 4 ianuarie 2012, pentru perioade de raportare începînd cu decembrie 2011, Declarația 390 se va putea depune doar pe noile versiuni de soft, publicate pe portalul ANAF. Depunerea prin
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2012, 06:49
(5032 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(13 Ianuarie 2015, 20:16)
imi spuneti si mie va rog cind s-a dat prima data banii la polaris(pe ce data) ms:*
(19 Noiembrie 2014, 13:58)
Un oras de rahat,s-a dus Stoica cu Bacanu la poze cu Polarisul si ca sa dea bine l-au luat si pe taticu'Neacsu. Unde sant aspiratoarele cu care ne ameninta Stoica,peste tot se chinuie amaratii aia cu caruturile alea pe sosea si cu maturoaiele de nuiele de care primaru' zicea ca s-a saturat.
(11 Noiembrie 2014, 13:13)
PSD Ialomita a inceput sezonul de vanzare a serviciilor publice catre baroni locali mai influenti . Gunoiul Urmeaza apa catre ????????????RAJA Constanta Ce va mai urma? De Mazare & co are influenta mai mare decai Ciuperca ,desi ciuperca este mai mare decat un bob de mazare(ma refeream la creirul dl Radu Mazare). PS.Vindeti-ne si pe noi Germaniei .....Oandei ,nu ne suparam ,suportam si costurile deplasari si in plus promitem ca nu vom sta la coada pentru a vota in tara adoptiva.
(7 Noiembrie 2014, 12:12)
Stoica sa le stranga mana macar celor de la Vivani care i-au scos gunoiul din oras 12 ani de zile fara sa incaseze nici jumatate din bani. Era frumos sa dea mana macar cu ei la final de contract nu sa-i barfeasca pe toate drumurile.Ce face Polarisul , duce banii la Constanta,da salarii de doi lei si o sa se roage de ei sa ne ia gunoiul cand n-or plati cei de la asociatiile cu administratori mambri de partid. Sa-i puna sa-si spele masinile ca put de mori........Hai cu turu' doi.....
(6 Noiembrie 2014, 16:43)
Ce tot atatea articole,demonstratii si interviuri cu Polarisul asta??! Sa si faca treaba si sa mai taca dracului si ei si gargaragiul asta de Stoica!
(4 Noiembrie 2014, 21:12)
Unde au sediul ? Unde se pot incheia contractele ? E vreo diferenta intre a plati gunoiul la asociatia de locatari , la primarie sau la firma de salubritate ?