Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Haos pe sens unic

Străzile din Slobozia

Haos pe sens unic

În ultimii 10 de ani, Slobozia și-a triplat numărul de autoturisme care circulă pe străzi. Și, o dată cu acestea, au crescut exponențial și numărul anomaliilor semnalate de șoferi. De la străzi cu sens unic care generează accidente, la străzi fără semne de circulație, totul este permis și se întîmplă la Slobozia. Mai nou însă, artera de circulație care leagă Strada Ialomiței cu M. Sadoveanu, prin fața sediului SC Urban, este, în același timp, și stradă cu sens unic și stradă cu două sensuri. Autoritățile locale susțin că nu există bani pentru un studiu rutier care să permită ordonarea haosului.

Anomalia de pe Sadoveanu
Artera de circulație care leagă Strada Ialomiței cu M. Sadoveanu, prin fața sediului SC Urban, poate intra cu ușurință în istoria aberațiilor rutiere, fiind strada care are sens dublu, dar și sens unic la intersecția cu strada Ialomiței, în zona Urban. Deși figurează de multă vreme pe lista străzilor cu probleme, subiectul fiind dezbătut în Comisia Rutieră a Consiliului Local Slobozia, constant a rămas fără o rezolvare, spre disperarea locuitorilor din zonă. Aceștia, în fiecare dimineață, sînt nevoiți să-și educe nervii pentru a face față aglomerației și haosului produs de împărțirea aberantă a străzii. «Dimineața aici e un haos de nedescris. Pleacă oamenii la serviciu, își duc copiii la școală cu mașina și se formează ambuteiaj. Șoferii sînt nervoși, se înjură unii pe alții, dar problema e că strada asta e în neregulă, că prostia asta cu sens unic și Sadoveanu a fost mereu și nu au rezolvat-o niciodată! Și degeaba spun că o vor rezolva pentru că nu-i interesează. Așa, una-două te amendează, dar ar trebui să ne strîngem și să contestăm amenzile, pentru că strada asta are sens unic și apoi dă în Sadoveanu. E o varză aici!» ne spune George Ifrim, unul dintre șoferii care locuiesc în zonă.

Minutele care ar salva vieți
Zona care a repus pe agenda publică subiectul semnelor de circulație cu sens unic este însă cea a Spitalului Județean Slobozia. Aici, la intersecția străzilor Lacului cu Decebal se hotărăsc minute, uneori decisive, din viața bolnavilor transportați cu Ambulanța. «Mașinile sau Ambulanțele care vin de pe Lacului trebuie să dea roată pe la Casa de Cultură a Sindicatelor ca să poată intra apoi la spital. Iar polițiștii stau aici la intrare și pîndesc ca să dea amenzi. Nu i-a interesat niciodată să mute semnul acesta, cred eu. Dar ce să zic mai mult? În Slobozia e ca în junglă, iar dacă vorbești, greșești...» mărturisește un alt șofer. Pe de altă parte, doi polițiști locali aflați în zonă se disculpă și aruncă vina pe șoferi: «Nu e nicio problemă nici cu Ambulanța, nici pentru ceilalți șoferi. Se plîng taximetriștii, ei tot timpul au o problemă... Dar, să fim serioși, Slobozia e un oraș mic, iar dacă ocolești nu durează mult... Unde să mute semnul de sens unic? S-ar crea un haos și mai mare. Cît privește Sadoveanu, dacă se dau amenzi înseamnă cu șoferii ăia au făcut ceva, noi nu dăm amenzi așa aiurea, fără motiv!».

Soluții pompieristice la Primărie
Conștiente de haosul din municipiul Slobozia, autoritățile reiau ciclic ideea realizării unui studiu rutier, realizat la nivel profesionist, care să permită fluidizarea traficului în municipiu. În cadrul ședinței ordinare din luna februarie a acestui an, primarul Alexandru Stoica a făcut din nou declarații publice legate de acest subiect. «Nu schimbăm nimic, deocamdată. Vrem să facem un studiu de circulație, cu niște profesioniști, care să ne spună care străzi trebuie să fie cu sens unic și care nu. Nu putem face noi de capul nostru!» a declarat primarul Stoica în plen. Consilierul local Vasile Olaru, fost director al Spitalului, a explicat din nou anomalia de pe strada Decebal, insistînd pentru o soluționare mai rapidă a situației. «Nu trebuie să uitați că și dumneavoastră aveți o vîrstă și nu știi cînd ai nevoie de cele 5 minute pe care le pierde Salvarea pentru a intra în spital!» a spus doctorul Olaru. Replica primarului Stoica a fost una în tonul cu care deja ne-a obișnuit. «Te informez că stau foarte bine cu sănătatea. Dar am înțeles ce vrei. O să vorbesc la DADP să mute semnul ăla cu 5 metri mai în față, ca să nu mai ocolească degeaba. Ce mare brînză? Se rezolvă, stați liniștiți!».

Pîndarii de pe sensurile unice Cum la Serviciul Poliției Rutiere Ialomița domnul Goagă este puțin «ocupat» cu dosarul penal și ne-a trimis la purtătorul de cuvînt al instituției, am întrebat și la Poliția Locală Slobozia despre mărețul plan al străzilor cu sens unic, dar și despre amenzile care curg în continuare, deși șoferii se plîng că sînt nejustificate. «Subiectul a fost dezbătut și în Comisia Rutieră a Consiliului Local Slobozia. S-au discutat cîteva variante pentru Sadoveanu, Feroviarul, Viilor, am ridicat problema și a unei părți din Lacului, dar dacă ne raportăm la dimensiunile orașului Slobozia și la faptul că în curtea spitalului intră doar medicii cu mașina, nu cred că se pierde prea mult timp ocolind. Șoferii se mai plîng și degeaba de amenzi, că așa e la noi, toată lumea se plînge. Pe Sadoveanu trebuie neapărat sens unic, pe Aleea Maramureș trebuie, de asemenea! E un dezastru acolo. Pe Școlii, Castanilor, chiar și în zona Nordului... Eu sînt de acord că avem nevoie de mai multe străzi cu sens unic, dar în Comisia Rutieră încă se mai dezbate!» ne-a declarat Laurențiu Abaza, directorul Poliției Locale Slobozia. Sătui de promisiuni și de atîtea dezbateri, șoferii se plîng că sînt pîndiți pe străzile cu probleme și că au devenit o pradă ușoară pentru norma de amenzi a polițiștilor locali. În replică, doi dintre angajații domnului Abaza ne-au declarat sub anonimat că șoferii exagerează și că nu sînt probleme nici în zona Spitalului, nici pe strada Sadoveanu, iar panseluțele cresc și a venit primăvara...

25 Martie 2015, 12:10 (10337 vizualizări - 21 comentarii)

Comentariile cititorilor:


SORIN:
(30 Martie 2015, 13:05)
@Mermoz. Ai înțeles greșit. Eu mă refeream la fecalele câinilor maidanezi și ale boschetarilor, care se găsesc peste tot, mai ales în parcuri. Sunt curios câți boschetari au fost sancționați pentru nesimțirea lor, fiindcă maidanezilor n-ai ce să le faci, decât adăposturi din bani rămași din furăciuni mai puține. Așa că, las-o moartă cu mișto-ul de doi lei.
in trafic :
(28 Martie 2015, 18:11)
Panoul din zona CCS-deranjeaza in trafic prin luminiscenta.Ceasul cu litere culoare rosie-alt pericol.Indicatoarele de pe Unirii amplasate in scuar spatiul verde obtureaza pentru a te asigura. Daca iesi parcare E14-duba IL...SEB a bogatilor de la flori blocheaza vederea pentru a iesi in trafic in siguranta.Dubele de marfa parcate inaintea trecerilor de pietoni..Reclamele culoarea verde a farmaciilor produce aceeasi confuzie in relatia semafoare...Led urile panourilor estompeaza palidul ochi de semafor...Plus marea nesimtire din trafic...
cetatean european?:
(27 Martie 2015, 22:36)
Paznicii astia raspund de circulatie? Dar nu s-ar ocupa ei mai bine de mizeria din Slobozia?
Aspirina:
(27 Martie 2015, 21:46)
@alexa e proastă. Scrie ca o cămolă cu trei cocoașe. Eu vă întreb pe cei care știți carte: cu Barcari la IȘJ, vom face oarece cu prostia groasă din Ialomița?? Bă, ești prost?....etc.
Alexa:
(27 Martie 2015, 21:23)
Independent stirea momentului este votul din parlament pentru ridicarea imunității lui Dan Sova.În București sunt oameni în stradă și protestează împotriva frânei pe care Senatul o pune justiției. Ar trebui să tratați subiectul votului senatorului PSD de Ialomița Marian Pavel care a votat împotriva ridicării imunității lui Sova, în acest sens fiind date imagini de presa centrală și de televiziuni.Ar mai trebui să legați acest subiect de contractele de consultanță SSM pe care firma soția senatorului Pavel le are cu primăriile și instituțiile publice din judet,încasând bani publici,oare aici ar putea fii vorba de trafic de influență??
Mermoz pt Sorin:
(27 Martie 2015, 16:34)
Legislatia nu prevede nimic in legatura cu stergerea la cur a maidanezilor.Impresia mea este ca n ai serviciu si ca ai foarte mult timp liber.Ce zici? Te bagi? Ha,Ha Ha......!!!
SORIN:
(27 Martie 2015, 10:37)
@ Mermoz. Să mori tu?! Da' pe maidanezi (atât oameni cât și animale) cine-i șterge la cur, ha, ha, ha?!
Mary.:
(26 Martie 2015, 19:20)
     Aici troneaza prostia, hotia, ridicolul, gustul prost al lucrurilor facute, spagari, mafie locala cu veleitati de mari conducatori. Ce ar mai fi de spus?!
Mermoz:
(26 Martie 2015, 17:19)
De ce dracu nu aplicati sanctiuni celor care plimba caini si nu au punga si lopatica pt mizerie. E plin orasul de excremente canine,mai ales parcurile si zonele mai marginase.
pe ei:
(26 Martie 2015, 15:14)
teparul de zarnescu parcheaza si intoarce masina pe unde vrea el chiar si sub ochii politistilor locali si de la rutiera. sa va fie rusine ca va platim din banii publici nu ai lu zarnescu. apropo mai usor cu motorina de la santilliana ca multi au sticat motoarele. alo o.p.c.
Andrei:
(26 Martie 2015, 15:03)
    Instalati camere video in toate intersectiile mari si nu numai. Poate asa se potolesc cei indisciplinati in trafic. Romanul stie numai de ciomag, sau de amenda. Neplata amenzii duce la suspendarea permisului. Suspendati toti politistii comunitari o luna de zile (sau de tot, ca si asa nu fac nimic) iar cu banii economisiti din neplata salariilor cumparati camere video. Monitorizand astfel intersectiile 24 din 24 de ore, nu sunt necesari atati politist de prost gust. Unii dintre ei sunt slabi si la propiu si la figurat, sau piperniciti, fara prestanta, ce fac de ras haina statului. 
rusinica:
(26 Martie 2015, 10:50)
Florine de cati ani locuiesti tu in Slobozia frate ca se pare ca nici denumirea blocurilor nu o sti ! Blocurile situate pe Unirii în zona primariei sunt E-uri omule , nu M-uri ! ! ! Numai cei care sunt de la tara sau fac naveta pronunta M14 in loc de E14 ! In schimb ai si tu dreptate cu reclama din zona fostei Case de Cultura care actualmente isi are sediul pe locatia fostului Cinematograf Galax !
elena:
(26 Martie 2015, 10:46)
ce va mai mirati fratilor de anomaliile din trafic? ieri am vazut o masina a jandarmeriei intorcand pe linie continua,ca sa nu mai zic de primar : saptamana trecuta era in fata mea la semafor "central" , a semnalizat stanga iar el a virat dreapta. cat de asa-zisii politisti locali nu trebuie sa avem nici o pretentie de la ei,vinovati sunt cei care i-au angajat ,luandu-se niste spagi imense sau cu dedicatie de la partid,cunosc cazuri concrete
SORIN:
(26 Martie 2015, 10:24)
@Florin. Blocul la care te referi este E14, nu M14. Această confuzie literală am auzit-o la mai mulți.
mircea:
(26 Martie 2015, 09:53)
Modificati intersectia de la iesirea spre constanta, trebuiesc doua sensuri giratorii !

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 10 Aug 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 18/19 septembrie 2021, Sfințirea Mare a Bisericii Mânăstirii Hagieni

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 18/19 septembrie 2021, Sfințirea Mare a Bisericii Mânăstirii Hagieni

În zilele de sâmbătă și duminică, 18 și 19 septembrie 2021, se va săvârși slujba de târnosire (sfințire) a Bisericii Mânăstirii Hagieni cu hramul «Sfântul Ierarh Nicolae» . La eveniment vor fi prezenți ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 13:20
(8582 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 53,013 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite ca urmare a controalelor

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomita a efectuat, în luna august 2021, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost finalizate 20 de inspecții fiscale, 12 ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 16:45
(7306 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 15 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11178, fiind înregistrate 40 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 16:40
(2486 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Borănești, Coșereni, Gârbovi, Amara și Ciulnița. Hoții, în vizor!

În dimineața zilei de miercuri, 15 septembrie 2021, polițiștii ialomițeni au descins la locuințele a 21 de persoane bănuite de comiterea mai multor furturi din societăți comerciale. 10 persoane au fost ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 13:55
(4213 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Controale la societățile comerciale din zona unităților școlare

Magazinele din curtea școlilor și din zonele adiacente acestora au fost verificate de polițiștii ialomițeni, în vederea prevenirii și combaterii comercializării ilegale de mărfuri alimentare, băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 13:45
(4711 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «De la brazdă la cuptor» la Muzeul Național al Agriculturii

La Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia se va deschide vineri, 17 septembrie 2021, orele 10,00, expoziția «De la brazdă la cuptor», care prezintă principalele etape ale drumului pâinii, începând ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 13:35
(3545 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată și miriști de porumb

ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată și miriști de porumb

Marți, 14 septembrie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată, produs pe un teren viran pe raza comunei Mihail ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 12:35
(3221 vizualizări - 0 comentarii)


APIA a demarat plata ajutorului de stat în sectorul bovin

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de miercuri, 15 septembrie 2021, demarează autorizarea la plată a ajutorului de stat pentru susținerea activității crescătorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 12:10
(6583 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția ialomițeană caută ajutor de șef de post. 14 funcții, scoase la concurs!

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 14 posturi de ajutor șef de post, prin încadrare directă din sursă externă, în scopul reducerii deficitului de personal. Înscrierile se fac ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 18:20
(9446 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 70 de evenimente, din care 66 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 22 de infracțiuni și au aplicat 185 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 18:10
(2794 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 26 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 14 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11138, fiind înregistrate 26 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 16:50
(6727 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: «Sprijin pentru prima împădurire și crearea de suprafețe împădurite»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, în perioada 15 septembrie 2021-28 februarie 2022, se primesc cereri de sprijin pentru accesarea Schemei de ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 13:40
(3664 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Rechizite și îmbrăcăminte pentru elevii nevoiași

Protopopiatul Urziceni: Rechizite și îmbrăcăminte pentru elevii nevoiași

Protopopiatul Urziceni a continuat seria acțiunilor filantropice, oferind rechizite și îmbrăcăminte copiilor săraci din eparhie, cu ocazia debutului noului an școlar. 661 de elevi, cu posibilități materiale ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 11:10
(3100 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

În perioada 14-17 septembrie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 19:15
(4970 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Beneficiarii «Clubului de vară», în excursie tematică la Galați

Protopopiatul Slobozia: Beneficiarii «Clubului de vară», în excursie tematică la Galați

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, beneficiarii «Clubului de vară» desfășurat de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Școala Gimnazială Bucu și Primăria Bucu au participat la excursia organizată în județul ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 19:05
(4259 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 30 septembrie 2021, termenul până la care mai pot fi depuse cereri de acordare a eșalonărilor la plată în formă simplificată

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoanelor fizice și juridice, care au obligații de plată a căror scadență/termen de plată s-a împlinit după data declarării ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 17:50
(3933 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 17 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 13 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11112, fiind înregistrate 17 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 16:45
(1821 vizualizări - 0 comentarii)


Service-urile auto, în vizorul ITM Ialomița

În perioada 6-8 septembrie 2021 s-a desfășurat Campania Națională pentru identificarea cazurilor de muncă nedeclarată la angajatorii care își desfășoară activitatea în domeniul «întreținerea și repararea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 16:25
(7144 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 18 incendii produse în mai multe localități

ISU Ialomița: 18 incendii produse în mai multe localități

Sâmbătă, 11 septembrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină la un incendiu izbucnit la o anexă gospodărească a unui cetățean din Fetești. La sosirea forțelor de intervenție, incendiul ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 14:50
(1533 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Maia

Sâmbătă, 11 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni, pe DN2. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 14:45
(5582 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ialomițeni salvează animale

Vineri, 10 septembrie a.c., în jurul orelor 19,55, pompieri din Urziceni au intervenit cu mijloacele din dotare în comuna Jilavele și au salvat un cățel căzut într-o fosă septică. De asemenea, sâmbătă, ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 14:35
(4150 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 18 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 12 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11095, fiind înregistrate 18 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2021, 17:05
(1681 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11077, fiind înregistrate 15 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2021, 16:35
(2742 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Buzău, implicat într-un accident rutier. A fost depistat pozitiv la consum de canabis!

Joi seara, 9 septembrie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la faptul că pe DN2/E85, în afara localității Urziceni s-a produs un accident de circulație soldat cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 17:10
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Educația-prioritate a Bisericii!»

Protopopiatul Urziceni: «Educația-prioritate a Bisericii!»

Din dorința de a veni în sprijinul părinților, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a oferit vineri, 10 septembrie 2021, prin Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:55
(5442 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 10 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11062, fiind înregistrate 14 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:40
(2350 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 81,25 milioane de lei

Potrivit Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița, în luna august 2021 veniturile nete încasate la bugetul general consolidat al statului au fost în sumă totală de 81,25 milioane de lei, cu 11,5 ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:10
(3942 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru verificarea transporturilor

IPJ Ialomița: Acțiuni pentru verificarea transporturilor

Joi, 9 septembrie a.c., polițiștii rutieri au desfășurat, la nivelul întregului județ, acțiuni de verificare a legalității transportului de marfă și persoane. Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 14:25
(4508 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 18 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 9 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11048, fiind înregistrate 18 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2021, 16:50
(1908 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Fetești

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., pe raza municipiului Fetești, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2021, 12:55
(4206 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ultimele comentarii
Angela în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Mary în Port modern la Fetești! Panait în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Baba Dac în Clinica Stomatologică Dr. Ardeleanu din Slobozia s-a extins de la 4 la 7 cabinete Ady în Port modern la Fetești! Drăgan în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...