Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Haos pe sens unic

Străzile din Slobozia

Haos pe sens unic

În ultimii 10 de ani, Slobozia și-a triplat numărul de autoturisme care circulă pe străzi. Și, o dată cu acestea, au crescut exponențial și numărul anomaliilor semnalate de șoferi. De la străzi cu sens unic care generează accidente, la străzi fără semne de circulație, totul este permis și se întîmplă la Slobozia. Mai nou însă, artera de circulație care leagă Strada Ialomiței cu M. Sadoveanu, prin fața sediului SC Urban, este, în același timp, și stradă cu sens unic și stradă cu două sensuri. Autoritățile locale susțin că nu există bani pentru un studiu rutier care să permită ordonarea haosului.

Anomalia de pe Sadoveanu
Artera de circulație care leagă Strada Ialomiței cu M. Sadoveanu, prin fața sediului SC Urban, poate intra cu ușurință în istoria aberațiilor rutiere, fiind strada care are sens dublu, dar și sens unic la intersecția cu strada Ialomiței, în zona Urban. Deși figurează de multă vreme pe lista străzilor cu probleme, subiectul fiind dezbătut în Comisia Rutieră a Consiliului Local Slobozia, constant a rămas fără o rezolvare, spre disperarea locuitorilor din zonă. Aceștia, în fiecare dimineață, sînt nevoiți să-și educe nervii pentru a face față aglomerației și haosului produs de împărțirea aberantă a străzii. «Dimineața aici e un haos de nedescris. Pleacă oamenii la serviciu, își duc copiii la școală cu mașina și se formează ambuteiaj. Șoferii sînt nervoși, se înjură unii pe alții, dar problema e că strada asta e în neregulă, că prostia asta cu sens unic și Sadoveanu a fost mereu și nu au rezolvat-o niciodată! Și degeaba spun că o vor rezolva pentru că nu-i interesează. Așa, una-două te amendează, dar ar trebui să ne strîngem și să contestăm amenzile, pentru că strada asta are sens unic și apoi dă în Sadoveanu. E o varză aici!» ne spune George Ifrim, unul dintre șoferii care locuiesc în zonă.

Minutele care ar salva vieți
Zona care a repus pe agenda publică subiectul semnelor de circulație cu sens unic este însă cea a Spitalului Județean Slobozia. Aici, la intersecția străzilor Lacului cu Decebal se hotărăsc minute, uneori decisive, din viața bolnavilor transportați cu Ambulanța. «Mașinile sau Ambulanțele care vin de pe Lacului trebuie să dea roată pe la Casa de Cultură a Sindicatelor ca să poată intra apoi la spital. Iar polițiștii stau aici la intrare și pîndesc ca să dea amenzi. Nu i-a interesat niciodată să mute semnul acesta, cred eu. Dar ce să zic mai mult? În Slobozia e ca în junglă, iar dacă vorbești, greșești...» mărturisește un alt șofer. Pe de altă parte, doi polițiști locali aflați în zonă se disculpă și aruncă vina pe șoferi: «Nu e nicio problemă nici cu Ambulanța, nici pentru ceilalți șoferi. Se plîng taximetriștii, ei tot timpul au o problemă... Dar, să fim serioși, Slobozia e un oraș mic, iar dacă ocolești nu durează mult... Unde să mute semnul de sens unic? S-ar crea un haos și mai mare. Cît privește Sadoveanu, dacă se dau amenzi înseamnă cu șoferii ăia au făcut ceva, noi nu dăm amenzi așa aiurea, fără motiv!».

Soluții pompieristice la Primărie
Conștiente de haosul din municipiul Slobozia, autoritățile reiau ciclic ideea realizării unui studiu rutier, realizat la nivel profesionist, care să permită fluidizarea traficului în municipiu. În cadrul ședinței ordinare din luna februarie a acestui an, primarul Alexandru Stoica a făcut din nou declarații publice legate de acest subiect. «Nu schimbăm nimic, deocamdată. Vrem să facem un studiu de circulație, cu niște profesioniști, care să ne spună care străzi trebuie să fie cu sens unic și care nu. Nu putem face noi de capul nostru!» a declarat primarul Stoica în plen. Consilierul local Vasile Olaru, fost director al Spitalului, a explicat din nou anomalia de pe strada Decebal, insistînd pentru o soluționare mai rapidă a situației. «Nu trebuie să uitați că și dumneavoastră aveți o vîrstă și nu știi cînd ai nevoie de cele 5 minute pe care le pierde Salvarea pentru a intra în spital!» a spus doctorul Olaru. Replica primarului Stoica a fost una în tonul cu care deja ne-a obișnuit. «Te informez că stau foarte bine cu sănătatea. Dar am înțeles ce vrei. O să vorbesc la DADP să mute semnul ăla cu 5 metri mai în față, ca să nu mai ocolească degeaba. Ce mare brînză? Se rezolvă, stați liniștiți!».

Pîndarii de pe sensurile unice Cum la Serviciul Poliției Rutiere Ialomița domnul Goagă este puțin «ocupat» cu dosarul penal și ne-a trimis la purtătorul de cuvînt al instituției, am întrebat și la Poliția Locală Slobozia despre mărețul plan al străzilor cu sens unic, dar și despre amenzile care curg în continuare, deși șoferii se plîng că sînt nejustificate. «Subiectul a fost dezbătut și în Comisia Rutieră a Consiliului Local Slobozia. S-au discutat cîteva variante pentru Sadoveanu, Feroviarul, Viilor, am ridicat problema și a unei părți din Lacului, dar dacă ne raportăm la dimensiunile orașului Slobozia și la faptul că în curtea spitalului intră doar medicii cu mașina, nu cred că se pierde prea mult timp ocolind. Șoferii se mai plîng și degeaba de amenzi, că așa e la noi, toată lumea se plînge. Pe Sadoveanu trebuie neapărat sens unic, pe Aleea Maramureș trebuie, de asemenea! E un dezastru acolo. Pe Școlii, Castanilor, chiar și în zona Nordului... Eu sînt de acord că avem nevoie de mai multe străzi cu sens unic, dar în Comisia Rutieră încă se mai dezbate!» ne-a declarat Laurențiu Abaza, directorul Poliției Locale Slobozia. Sătui de promisiuni și de atîtea dezbateri, șoferii se plîng că sînt pîndiți pe străzile cu probleme și că au devenit o pradă ușoară pentru norma de amenzi a polițiștilor locali. În replică, doi dintre angajații domnului Abaza ne-au declarat sub anonimat că șoferii exagerează și că nu sînt probleme nici în zona Spitalului, nici pe strada Sadoveanu, iar panseluțele cresc și a venit primăvara...

25 Martie 2015, 12:10 (10294 vizualizări - 21 comentarii)

Comentariile cititorilor:


SORIN:
(30 Martie 2015, 13:05)
@Mermoz. Ai înțeles greșit. Eu mă refeream la fecalele câinilor maidanezi și ale boschetarilor, care se găsesc peste tot, mai ales în parcuri. Sunt curios câți boschetari au fost sancționați pentru nesimțirea lor, fiindcă maidanezilor n-ai ce să le faci, decât adăposturi din bani rămași din furăciuni mai puține. Așa că, las-o moartă cu mișto-ul de doi lei.
in trafic :
(28 Martie 2015, 18:11)
Panoul din zona CCS-deranjeaza in trafic prin luminiscenta.Ceasul cu litere culoare rosie-alt pericol.Indicatoarele de pe Unirii amplasate in scuar spatiul verde obtureaza pentru a te asigura. Daca iesi parcare E14-duba IL...SEB a bogatilor de la flori blocheaza vederea pentru a iesi in trafic in siguranta.Dubele de marfa parcate inaintea trecerilor de pietoni..Reclamele culoarea verde a farmaciilor produce aceeasi confuzie in relatia semafoare...Led urile panourilor estompeaza palidul ochi de semafor...Plus marea nesimtire din trafic...
cetatean european?:
(27 Martie 2015, 22:36)
Paznicii astia raspund de circulatie? Dar nu s-ar ocupa ei mai bine de mizeria din Slobozia?
Aspirina:
(27 Martie 2015, 21:46)
@alexa e proastă. Scrie ca o cămolă cu trei cocoașe. Eu vă întreb pe cei care știți carte: cu Barcari la IȘJ, vom face oarece cu prostia groasă din Ialomița?? Bă, ești prost?....etc.
Alexa:
(27 Martie 2015, 21:23)
Independent stirea momentului este votul din parlament pentru ridicarea imunității lui Dan Sova.În București sunt oameni în stradă și protestează împotriva frânei pe care Senatul o pune justiției. Ar trebui să tratați subiectul votului senatorului PSD de Ialomița Marian Pavel care a votat împotriva ridicării imunității lui Sova, în acest sens fiind date imagini de presa centrală și de televiziuni.Ar mai trebui să legați acest subiect de contractele de consultanță SSM pe care firma soția senatorului Pavel le are cu primăriile și instituțiile publice din judet,încasând bani publici,oare aici ar putea fii vorba de trafic de influență??
Mermoz pt Sorin:
(27 Martie 2015, 16:34)
Legislatia nu prevede nimic in legatura cu stergerea la cur a maidanezilor.Impresia mea este ca n ai serviciu si ca ai foarte mult timp liber.Ce zici? Te bagi? Ha,Ha Ha......!!!
SORIN:
(27 Martie 2015, 10:37)
@ Mermoz. Să mori tu?! Da' pe maidanezi (atât oameni cât și animale) cine-i șterge la cur, ha, ha, ha?!
Mary.:
(26 Martie 2015, 19:20)
     Aici troneaza prostia, hotia, ridicolul, gustul prost al lucrurilor facute, spagari, mafie locala cu veleitati de mari conducatori. Ce ar mai fi de spus?!
Mermoz:
(26 Martie 2015, 17:19)
De ce dracu nu aplicati sanctiuni celor care plimba caini si nu au punga si lopatica pt mizerie. E plin orasul de excremente canine,mai ales parcurile si zonele mai marginase.
pe ei:
(26 Martie 2015, 15:14)
teparul de zarnescu parcheaza si intoarce masina pe unde vrea el chiar si sub ochii politistilor locali si de la rutiera. sa va fie rusine ca va platim din banii publici nu ai lu zarnescu. apropo mai usor cu motorina de la santilliana ca multi au sticat motoarele. alo o.p.c.
Andrei:
(26 Martie 2015, 15:03)
    Instalati camere video in toate intersectiile mari si nu numai. Poate asa se potolesc cei indisciplinati in trafic. Romanul stie numai de ciomag, sau de amenda. Neplata amenzii duce la suspendarea permisului. Suspendati toti politistii comunitari o luna de zile (sau de tot, ca si asa nu fac nimic) iar cu banii economisiti din neplata salariilor cumparati camere video. Monitorizand astfel intersectiile 24 din 24 de ore, nu sunt necesari atati politist de prost gust. Unii dintre ei sunt slabi si la propiu si la figurat, sau piperniciti, fara prestanta, ce fac de ras haina statului. 
rusinica:
(26 Martie 2015, 10:50)
Florine de cati ani locuiesti tu in Slobozia frate ca se pare ca nici denumirea blocurilor nu o sti ! Blocurile situate pe Unirii în zona primariei sunt E-uri omule , nu M-uri ! ! ! Numai cei care sunt de la tara sau fac naveta pronunta M14 in loc de E14 ! In schimb ai si tu dreptate cu reclama din zona fostei Case de Cultura care actualmente isi are sediul pe locatia fostului Cinematograf Galax !
elena:
(26 Martie 2015, 10:46)
ce va mai mirati fratilor de anomaliile din trafic? ieri am vazut o masina a jandarmeriei intorcand pe linie continua,ca sa nu mai zic de primar : saptamana trecuta era in fata mea la semafor "central" , a semnalizat stanga iar el a virat dreapta. cat de asa-zisii politisti locali nu trebuie sa avem nici o pretentie de la ei,vinovati sunt cei care i-au angajat ,luandu-se niste spagi imense sau cu dedicatie de la partid,cunosc cazuri concrete
SORIN:
(26 Martie 2015, 10:24)
@Florin. Blocul la care te referi este E14, nu M14. Această confuzie literală am auzit-o la mai mulți.
mircea:
(26 Martie 2015, 09:53)
Modificati intersectia de la iesirea spre constanta, trebuiesc doua sensuri giratorii !

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 10 Aug 2026
225 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DN2A: Accident în afara localității Sărățeni

În dimineața zilei de sâmbătă, 15 mai 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la faptul că pe DN2A, în afara localității Sărățeni, s-a produs un accident de circulație în ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 18:05
(2720 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Pe parcursul zilei de duminică, 16 mai a.c., polițiștii de la Rutieră au depistat în flagrant cinci persoane în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice din județul Ialomița fără a deține permise ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 17:50
(2362 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Cod Galben de vânt puternic

Administrația Națională de Meteorologie a transmis o atenționare tip Cod Galben de intensificări susținute ale vântului, valabilă marți, 18 mai 2021, în intervalul orar 6,00-23,00. Conform meteorologilor ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 17:35
(2028 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 17 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10699, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 16:35
(2809 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Moldoveni

Accidente la Slobozia și Moldoveni

Duminică, 16 mai a.c., în jurul orelor 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 13:35
(3593 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

Sâmbătă, 15 mai a.c., în jurul orelor 13,40, salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost alertați prin 112 să intervină în municipiul Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 13:25
(2547 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


AJFP Ialomița: 25 mai 2021, termenul final de depunere a Formularului 230

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că data de 25 mai 2021 este termenul până la care persoanele fizice pot depune, sub sancțiunea decăderii, Formularul 230 ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 12:20
(2290 vizualizări - 2 comentarii)


APIA primește cereri de intenție pentru accesarea Programul Național Apicol (PNA)

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data de 31 mai 2021, primește Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA) depuse de către formele ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2021, 12:15
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 16 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10694, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2021, 16:40
(2346 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 15 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10691, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2021, 17:10
(3238 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Reținut 24 de ore pentru «furt calificat»

Un tânăr de 30 de ani, din Grindu, a fost reținut pentru 24 de ore, în ziua de joi, 13 mai a.c., de către polițiști. Acesta are calitatea de suspect într-un dosar de «furt calificat». În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:45
(3211 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Ied salvat dintr-o fântână

Alexeni: Ied salvat dintr-o fântână

În ziua de joi, 13 mai a.c., un echipaj de salvatori din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni a intervenit pentru salvarea unui ied căzut într-o fântână dezafectată, adâncă de aproximativ 15 metri ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:40
(4043 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Dispensarului din Căzănești

Pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Dispensarului, din orașul Căzănești/Ialomița, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 14 mai 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 19:25
(2421 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 14 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10686, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 16:50
(2455 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

În dimineața zilei de vineri, 14 mai a.c., în jurul orei 5,45, salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost alertați prin 112 să intervină la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 13:50
(2276 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Acțiune a polițiștilor la Fetești

Acțiune a polițiștilor la Fetești

În cursul zilei de joi, 13 mai 2021, în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată pe raza municipiului Fetești, aproape 100 de forțe de ordine au acționat pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2021, 12:45
(1881 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Iazu: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Miercuri, 12 mai a.c., pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de intervenție la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. La locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 20:15
(2098 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Iazu accident


Pompierii din Urziceni, 24 de ore de luptă cu flăcările la Glodeanu Siliștea

Pompierii din Urziceni, 24 de ore de luptă cu flăcările la Glodeanu Siliștea

Pompierii din Urziceni au reușit în dimineața zilei de joi, 13 mai a.c., să stingă incendiul care a cuprins un siloz de cereale, de pe raza localității Glodeanu Siliștea/Buzău. Focul a izbucnit în dimineața ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 20:05
(5165 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modalități de transmitere a documentelor pentru eliberarea certificatului de rezidență fiscală

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că cererile pentru eliberarea certificatului de rezidență fiscală se pot transmite prin mijloace electronice de ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 19:50
(5165 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Șofer rănit într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de joi, 13 mai a.c., în cazul unui accident rutier petrecut pe raza localității Ciocârlia. Din informațiile oferite, se pare că un autoturism s-a ciocnit de ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 17:30
(2810 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 13 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10683, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 16:35
(3631 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Și-a găsit sfârșitul într-un bazin cu apă

Un bărbat de 55 de ani din localitatea Urziceni a murit în ziua de joi, 13 mai a.c., după ce a căzut într-un bazin cu apă, adânc ce 7 metri. Bazinul se afla în gospodăria bărbatului. La fața locului au ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2021, 16:30
(2498 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița: Contrabanda cu tutun, în vizorul polițiștilor prahoveni

Miercuri, 12 mai 2021, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Prahova au efectuat 32 de percheziții, în 15 județe (Prahova, Ilfov, Dâmbovița, Argeș, Ialomița, ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 21:40
(3479 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectivul strategiei ANAF 2021-2024

Administrația Județeana a Finanțelor Publice Ialomița și-a fixat ca obiectiv strategic reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, în vederea menținerii unui mediu economic echitabil pentru toți ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 18:40
(7300 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 12 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10680, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2021, 16:20
(2140 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 170 kg de pește, confiscate de polițiști

Fetești: 170 kg de pește, confiscate de polițiști

În cadrul unei acțiuni desfășurată luni, 10 mai a.c., polițiștii au depistat un bărbat, de 34 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta ilegal 170 kg de pește. Bărbatul nu avea documente legale ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 18:05
(2009 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 14 mii lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au desfășurat luni, 10 mai a.c., ample acțiuni privind modul în care populația județului respectă măsurile de poretcție sanitară. Cu această ocazie au fost aplicate 75 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 17:45
(2133 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Valea Ciorii și Lăcusteni

ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Valea Ciorii și Lăcusteni

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 10 mai a.c, pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată produse pe raza localităților Valea Ciorii și Lăcusteni. La Lăcusteni, incendiul s-a produs pe terasamentul ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 17:40
(2329 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița le reamintește contribuabililor faptul că 25 mai 2021 este data limită pentru depunerea următoarelor declarații fiscale: Formularul 100, Formularul ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 17:35
(3706 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 11 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10671, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 16:35
(3631 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Ady în Port modern la Fetești! Drăgan în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...