Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Sunt un naiv și vreau să rămân așa!»

Victor Moraru se întoarce în politica județeană

«Sînt un naiv și vreau să rămîn așa!»

Victor Moraru, primarul orașului Amara și «simplu membru al PSD» la acest moment, revine în politica județeană. El crede că județul poate fi reformat politic prin intermediul unui cod de conduită, că societatea poate fi salvată prin profesionalizarea instituțiilor publice și că Ialomița poate absorbi 400 milioane de euro din fondurile europene. «Utopii! Copilării! Naivități!» am cataloga noi declarațiile domniei sale. «Da, sînt un naiv și vreau să rămîn așa! Voi activa în cadrul PSD atîta timp cît nu mi se va cere să renunț la principiile care m-au ghidat pînă acum în politică și în viață!» contracarează primarul Moraru.

Moraru nu crede în PNL
Revenirea lui Victor Moraru în prim-planul vieții politice a PSD Ialomița este o certitudine. După ce noul președinte, Marian Neacșu, a radiat numele celor 6 «trădători» de pe panoul istoriei PSD din sediul filialei, Victor Moraru a acceptat invitația de a redeveni activ în cadrul Organizației. Prea tîrziu însă pentru a putea opri contraofensiva PNL în Ialomița...
-Oficialii PNL au declarat că vor cîștiga alegerile locale din Ialomița în 2016. PSD nu reușește să găsească o soluție pentru vidul de putere creat prin decapitarea lui Silvian Ciupercă. De ce v-ați întors?
-Cunoașteți poziția mea... Domnul Ciupercă nu mai era de actualitate! Asta înseamnă că, în Ialomița, în toți acești ani, nu s-a putut vorbi despre fonduri europene, despre administrație performantă, despre alegerea unor profesioniști în funcțiile publice. Totul se făcea pe criterii numai de dînsul știute. Eu, care mă consider un politician de centru-stînga, nu m-am putut regăsi într-un astfel de sistem. Nu mi-am dat niciodată demisia, așa cum mi s-a cerut, nu am adeziuni la alte partide, așa cum s-a speculat în presă, am ales să fac administrație la Amara și să demonstrez că se poate și altfel. Și am demonstrat! Iar revenirea mea, cum o numiți dumneavoastră, nu e decît o continuare a acestei activități. Așa cum nu pot fi de acord cu dumneavoastră în nicio privință... PNL poate declara orice, iar liderii acestei filiale pot avea orice fantezie! Dar PSD are oameni competenți și pregătiți să își asume responsabilitatea unor decizii de interes local sau județean. Iar domnul Neacșu este un astfel de exemplu!
-Mai oferiți alte trei nume. Două, dacă trei înseamnă prea mult... Cine sînt profesioniștii cu care se laudă PSD Ialomița?
-Nu pot să îi nominalizez pentru că nu e în atribuția mea să fac acest lucru. Vă reamintesc că acum sînt un simplu membru de partid și că am participat la ședințele Organizației doar în această calitate. Dar ce pot să vă asigur este că, în 3, în 4, în 6 luni maxim, lucrurile se vor schimba radical și veți descoperi că politica PSD poate fi diferită de cea de pînă acum. Am mai spus-o și o repet, chiar dacă, poate, vi se pare nepotrivită comparația. Eu cred că la ședințele de partid trebuie să vii ca la biserică, respectuos și plin de gînduri bune. Politica nu e apanajul unei găști, a șmecherilor, cum au ajuns, din păcate, să creadă oamenii... Politica înseamnă responsabilitate și respect pentru cetățenii acestui județ.
-Astea sînt utopii! Povești de adormit electoratul. Sau, în cel mai bun caz, naivități politice...
-Da, sînt un naiv și vreau să rămîn așa! Voi activa în cadrul PSD atîta timp cît nu mi se va cere să renunț la principiile care m-au ghidat pînă acum în politică și în viață...

Candidat pentru Consiliul Județean în 2016
Naiv sau nu, Victor Moraru este unul dintre puținii profesioniști din cadrul administrației locale și județene. Nu o spunem noi, ci faptele. Sub egida sa, Amara a redevenit una dintre cele mai apreciate destinații turistice din țară, iar fondurile europene accesate în ultimii ani reprezintă, de asemenea, o garanție. În aceste condiții, propulsarea sa în administrația mare este următorul pas logic.
-Ați susținut ani în șir ideea, nepopulară printre colegii de partid, a profesionalizării instituțiilor publice locale și județene. Într-un cuvînt, concursuri în locul obișnuitelor numiri politice pe post. Veți face asta în continuare?
-Da. Știu că e o idee nepopulară. Dar vă întreb: cît mai trebuie să așteptăm pînă cînd vom fi conduși de profesioniști, nu de politicieni în administrație? Ori în instituțiile publice? Nu s-a greșit destul? Nu s-au pierdut deja prea multe oportunități? Sîntem pe ultimul loc din România la aproape toate capitolele!
-Vorbe... Cum e posibilă profesionalizarea administrației, a posturilor publice?
-Cu un cod de conduită. Aceasta e propunerea mea, am vorbit deja cu domnul Neacșu, iar el a acceptat această propunere. Sigur, mai există și alte mecanisme, ele au existat întotdeauna, chiar dacă nu au fost aplicate. Este important ca ceea ce mi s-a întîmplat mie și altor colegi de-ai mei să nu se mai întîmple niciodată. Nu putem permite la nesfîrșit acest lucru... De aceea partidul se pregătește pentru susținerea profesioniștilor la orice nivel. Aceasta este singura soluție care poate salva spațiul public și administrația locală.
-Mulți dintre colegii de partid v-au considerat și vă consideră cea mai bună opțiune pentru șefia Consiliului Județean Ialomița în 2016. Luați în calcul această candidatură? Vi se va oferi posibilitatea unei candidaturi?
-Întîi de toate, vreau să vă spun că îmi place foarte mult la Amara! Nu vreau să renunț la ce am construit aici. Am proiecte în lucru de 30 milioane de euro, aștept deschiderea liniilor de finanțare. În 2012 spuneam că, dacă nu ne pregătim din vreme, vom rata fondurile europene puse la dispoziție în ciclul programatic 2014-2020. Acum am văzut prin ziare că cei de la Consiliul Județean sînt bucuroși că vor accesa 20 milioane de euro. 20 de milioane de euro!?! Ar trebui să vorbim despre 400 de milioane de euro, în opinia mea! Deci, nu am o părere bună despre ce se întîmplă acolo. Nu sînt încîntat și nu mi se pare o performanță atîta timp cît eu vreau pentru Amara 40 de milioane de euro. Și, așa cum v-am mai spus, nici nu sînt dornic să merg acolo. Dar nici nu exclud această variantă. E onorant să fii ales de către colegii tăi, să fii votat de electorat  pentru o astfel de poziție... Este însă devreme, mult prea devreme pentru o decizie definitivă într-un sens sau altul!

8 Aprilie 2015, 18:10 (13814 vizualizări - 20 comentarii)

Citiți și:
DILETANȚII «MAI BINELUI PUBLIC»
Ciupercă își vrea înapoi primarii-dezertori?

Comentariile cititorilor:


Mary:
(6 Septembrie 2015, 15:06)
       De principii si conduita am auzit si la Sorin Oprescu.
Ionela:
(16 Aprilie 2015, 21:42)
Câtă răutate pot înmagazina unii oameni ! Dacă pe Maria nu au imbunat-o Săptămâna Patimilor, Sfintele Paști și nici Săptămâna Luminata, este clar ca este tare supărată pe viață. Nu știu prea multe lucruri despre Moraru, dar din ce am auzit este un om cu intenții bune și cu rezultate frumoase. Cred ca Maria ar fi bine sa înțeleagă ca cel pe care l-a susținut pana acum a  demolat județul iar lui Moraru îi recomand sa stea în banca lui și sa n-o mai supere pe Maria. Ce oameni nebuni !
maria:
(16 Aprilie 2015, 11:57)
Doar un naiv îl crede pe Moraru, care binențeles vrea mai mult. Să nu uităm taxele locale care sunt poate chiar mai mari ca în București, dacă ai  șansa unui funcționar mediocru să îți calculeze toate aceste taxe ai încurcat-o. Că de doar cu oameni de acestă speță face domnul moraru treabă.  Apa este nemaipomenită, dar să vină căldura să vedeți apă cu rația. Dar dacă avem Primărie frumoasă ce contează restul........... Unele lucruri scirție domnule Moraru degeaba o dai cu fondurile.  
maria:
(16 Aprilie 2015, 11:29)
Domnilor de la independent, de ce nu publicați toate comentariile ? Vă este frică de Domnul Primar ? Despre Moraru ar putea fi spuse multe, nu este departe de domnul Ciupercă, care vroia să-l răstoarne cu orice preț. Acum vai ar vrea șefia, dar cumva vrea să fie elogiat. Nici nu aveți idee cu cine vă aduceți în ogradă.
realist..:
(10 Aprilie 2015, 20:18)
Pt. Cetățean ! - Banii europeni n-au  venit singuri, ei nu se obțin prin noroc și nici politic ! Este o zicala din popor,, muștele nu  fac miere, pt ca dacă ar face ar fi și la c...... catelei" ! De ce n-au luat bani europeni toți primarii din acest județ ??? - Dacă n-ati fi atât de răutăcios sau răutăcioasă... înainte sa vorbiți, despre calitatea apei ar fi frumos sa mergeți la DSP sau DNA sa faceți analiza apei ! Era mai buna apa când curgea doua ore pe zi !!! De atâta răutate doar un amarean/amareanca poate fi în stare !
Cetaten:
(10 Aprilie 2015, 18:45)
Este adevărat ce a facut domnul primar e unul din cei mai buni primari care au existat dar multe dn lucrurile bune au fost făcute cu ajutorul banilor europeni ce alți domni primari nu au avut acest noroc de a dovedi CIT sint de buni...de reținut anumite taxe la amara sint mai scumpe Decit in București asta a facut don primar si sa avem o apa mai proasta Decit la fintana
Ion:
(10 Aprilie 2015, 10:08)
Cata invidie vad aici :))) dar nu inteleg de ce!probabil unii dintre noi am realizat atatea in viata si ne permitem sa criticam acum! Nu uitati ca pana sa vina Moraru la Amara nu aveati piatra pe strazi si lumina pe strazi...vedeai de la o posta prin Slobozia un Amarean dupa noroiul de pe picioare....nu mai vorbesc de gaze,canalizare si asfalt! Insa acum este altceva,Amara este iar vazuta bine in toata tara si ar trebui sa multumim oamenilor care au contribuit la acest lucru...lasati invidia si rautatile oameni buni
funny:
(10 Aprilie 2015, 04:06)
D le AMarean se pare ca dumneata nu ești informat corect. Intra dumneata pe adresa de Facebook a lui Moraru Jr. și o sa vezi ce de poze cu Udrea & basescu are pustiulica. Oare marele psd ist este străin? Eu nu cred,iar cei cunoscători știu .
Un amarean :
(10 Aprilie 2015, 02:58)
Pt. toți cei care nu știu cum și cât a făcut primarul Moraru ( Marilena ,  Funny și alți necunoscatori ) cred ca ar  fi elegant, pt a înțelege înainte de a deschide gura, sa va informați corect ! Respect și admirație pt. altfel de oameni care au demonstrat ca se poate și în acest judet ! MULT SUCCES D-LE MORARU !
credulul:
(10 Aprilie 2015, 01:13)
Domnule Moraru, cand ve-ti ajunge presedinte la județ, trebuie sa va luati scut antidusmani neaparat. Ce se v-a intampla cu firmele care au castigat prin "licitatii"lucrari si nu si-su recuperat spagile date lui Ciuperca&Co? Dar tinand cont ca îi stiti deja aproape pe toti "licitatorii"va puteți sigur descurca, daca nu intervine DNA-ul pana atunci. SUCCES! PS:(unele firme sunt cele care nu au reusit sa castige nicio licitație la Amara, chiar daca au palate pe malul lacului. Oare de ce?)
funny:
(9 Aprilie 2015, 23:52)
Mare psd ist mai este și ''Moralul,, asta.Se știe ca toate fondurile le a obținut cu ajutorul d nei Udrea și în schimb le a dat voturi la Amara. Sa ne explice Cum el este mare psd ist iar bufonul de ficasu are numai poze cu Basescu și cu Udrea pe Facebook. O sa ne spună ca fiecare cu opțiunile lui....și noi o sa îl credem. ....ca bufonul a ajuns sa se pozeze cu ei datorita celor 2 neuroni ce I are
Robert Cristian Bordei:
(9 Aprilie 2015, 23:21)
Respect!
Marilena S:
(9 Aprilie 2015, 23:20)
E Săptămână Mare ,suntem toleranți dar nu suntem și prosti ,d-le Moraru! Trăiește mai bine cetățeanul din Amara? Cind d-ta plătești din banii lor 3 miliarde  paza și iluminatul la parc și 2 miliarde încălzirea la primăria imensa ? Cu cei ajuta ? Cind canalizarea din 2007 a 'înghițit-o' pământul ?Cind apa 'potabila ' corodeaza robinetul de metal ca apa lui Ionascu? Cind mizeria din canalizare se varsă direct în crivaie?( Noroc cu Cornel de la Garda de Mediu).Cind tot asfaltul pus de prietenul dv. în 2012 sa măcinat ? De unde sunt 40 miliarde datorie la apa ? E adevărat ca în decembrie ați primit acești bani de la guvern și datorita managementului dv. 'inspirat ' ,ați pierdut banii ? ...Speram ca DNA-ul sa ne lămurească curând cit de  naiv sunteți!  Mai știu pe unul !
geana:
(9 Aprilie 2015, 22:23)
foarte tare,in sfarsit politica incepe sa dea roade ,Moraru un roman capabil.Succes
gigel:
(9 Aprilie 2015, 18:30)
care sunt rezultatele de la Amara?

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
244 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Acțiune pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice

Polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în colaborare cu reprezentanți ai Gărzii Forestiere București și ai Ocolului Silvic Fetești au organizat marți, 10 decembrie 2019, o acțiune pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2019, 19:30
(5462 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Tânăr de 17 ani, reținut de polițiști după ce a furat o mașină și a condus beat la volan

Un tânăr de 17 ani, din județul Buzău, a fost reținut de polițiștii ialomițeni după ce a furat un autoturism staționat în localitatea Manasia, pe care ulterior l-a condus sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2019, 18:50
(3173 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evenimente dedicate memoriei muzicianului Ionel Perlea

Anul acesta, pe data de 13 decembrie, se împlinesc 119 ani de la naștererea dirijorului ialomițean Ionel Perlea. Pentru a marca acest eveniment, reprezentanții Centrului Cultural din Slobozia, al cărui ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2019, 18:35
(2849 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-au pierdut viața sub roțile mașinilor

Luni, 9 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la două accidente rutiere produse pe raza județului, soldate cu decesul a două persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 12, ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2019, 18:20
(6028 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM a împlinit 21 de ani de activitate

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă a împlinit marți, 10 decembrie 2019, 21 de ani de activitate. ANOFM funcționează sub autoritatea Ministerului Muncii și Protecției Sociale și are rolul ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2019, 18:05
(4806 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiști noi la IPJ Ialomița

Polițiști noi la IPJ Ialomița

44 de absolvenți ai unităților de învățământ ale Ministerului Afacerilor Interne își încep cariera de polițist la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Cei 44 de absolvenți ai unităților de învățământ ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2019, 18:55
(2585 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Pește confiscat de polițiști

Ialomița: Pește confiscat de polițiști

Peste 500 de kilograme de pește din speciile crap și fitofag precum și setci și unelte de pescuit au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Sâmbătă, 7 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2019, 18:35
(2832 vizualizări - 1 comentariu)


Șofer din Amara, urmărit din polițiști

Vineri, 6 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Amara, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au procedat la efectuarea semnalelor de oprire unui conducător auto ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2019, 18:20
(3301 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 6 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție nr. 4 Coșereni au depistat un bărbat, de 45 de ani, din comuna Roșiori, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, aflându ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2019, 18:15
(2498 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Păltinișu

Sâmbătă, 7 decembrie 2019, în jurul orei 2,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească din localitatea Perieți-sat Păltinișu. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2019, 13:35
(3516 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,30%

La sfârșitul lunii octombrie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4023 șomeri (din care 1840 femei), rata șomajului fiind de 4,30%, cu 0,97% sub ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2019, 11:40
(2496 vizualizări - 0 comentarii)


Moș Nicolae a sosit la Centrul de Copii din Urziceni

Moș Nicolae a sosit la Centrul de Copii din Urziceni

Vineri, 6 decembrie 2019, copiii aflați în Complexul de Servicii Sociale Urziceni au avut o frumoasă surpriză. Momentul a fost plănuit de parintele Bogdan Ionuț Stancu, parohul Catedralei din Urziceni, ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2019, 10:10
(3290 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Polițiștii ialomițeni, în rolul lui Moș Nicolae

Moș Nicolae a venit cu autospeciala de poliție la un copil de numai 10 luni, din localitatea Traian, abandonat de mamă la naștere. Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost joi, 5 decembrie ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2019, 15:40
(3999 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Din inimă pentru inimă-daruri de Moș Nicolae»

Protopopiatul Slobozia: «Din inimă pentru inimă-daruri de Moș Nicolae»

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» din Slobozia, a desfășurat joi, 5 decembrie 2019, activitatea «Din inimă pentru inimă-daruri de Moș Nicolae». Micii creștini ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2019, 15:20
(6536 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Pește confiscat

Movilița: Pește confiscat

65 de kilograme de pește din specia fitofag au fost confiscate de polițiștii ialomițeni după ce au depistat în trafic un bărbat, de 41 de ani, care transporta pe raza comunei Movilița pește fără documente ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2019, 11:50
(2556 vizualizări - 1 comentariu)


Polițiștii ialomițeni au donat sânge

Polițiștii ialomițeni au donat sânge

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a inițiat o campanie internă de donare voluntară de sânge, ca un demers de salvare de vieți omenești, prin sprijinirea eforturilor de refacere a rezervei de ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2019, 11:35
(3401 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează: Sunt active 17 focare de pestă porcină africană!

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, în scopul prevenirii unor episoade de îmbolnăvire a populației cu Trichinella spiralis (Trichineloză), aduce la cunoștința consumatorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2019, 11:10
(3127 vizualizări - 1 comentariu)


Accident la Gârbovi

Un accident rutier s-a produs în localitatea Gârbovi, pe DJ 203B. Evenimentul a fost înregistrat marți, 3  decembrie a.c., în jurul orelor 19,20, un autoturism părăsind partea carosabilă și acroșând ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2019, 10:35
(2467 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


Fetești: Bărbat găsit mort în propriul apartament

Sprijinul pompierilor a fost solicitat în cursul zilei de marți, 3 decembrie 2019, în jurul orelor 15,10, pentru asigurarea accesului în apartamentul unui bărbat, de 48 de ani. Pompierii de la Stația de ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2019, 10:15
(4000 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Avarie la conducta principală de alimentare cu apă

Pentru remedierea unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă de pe strada Veșniciei, din orașul Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile, miercuri, 4 decembrie ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2019, 10:05
(3592 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Liceul Tehnologic Special «Ion Teodorescu» a serbat Ziua Internațională a persoanelor cu dizabilități

Marți, 3 decembrie 2019, cei 140 de elevi ai Liceului Tehnologic Special «Ion Teodorescu» din Slobozia au marcat printr-o serbare Ziua Internațională a Persoanelor cu Dizabilități. În cadrul ceremoniei ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2019, 18:25
(4237 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Copil posibil înecat în Borcea

Încă de duminică, 1 decembrie 2019, salvatorii de la Stația de pompieri Fetești, la solicitarea forțelor de Poliție, au intervenit pentru căutarea unui minor dispărut în zona pontonului din comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2019, 10:20
(2566 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Minor dispărut fără urmă

Bordușani: Minor dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități de căutare a unui minor de 13 ani, Costel Cătălin Ioniță. Joi, 28 noiembrie 2019, băiatul a plecat de la domiciliul unchiului său din comuna ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:45
(2751 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Manifestări dedicate «Zilei Naționale a României»

Spectacole de muzică folclorică și tradiționala paradă militară sunt principalele evenimente care se vor desfășura la Slobozia cu ocazia «Zilei Naționale a României». Manifestările debutează la ora 11, ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:40
(2781 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, arestat pentru «infracțiuni la regimul rutier»

Un bărbat de 59 de ani, din Urziceni, care se sustrăgea executării unei pedepse de 7 luni închisoare a fost indentificat de polițiști și încarcerat. Acesta a fost condamnat definitiv, printr-o sentință ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:35
(4384 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Ialomița: Campanie de donare susținută de preoți

Preoții din 4 localități ialomițene, respectiv Iazu, Valea Ciorii, Scânteia și Murgeanca, au participat marți, 26 noiembrie 2019, la o campanie de donare de sânge, organizată de Centrul Județean de Transfuzie ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:30
(1885 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii și polițiștii ialomițeni, la datorie de «Ziua Națională a României»

Manifestările organizate în județul Ialomița cu ocazia Zilei Naționale a României vor fi supravegheate de jandarmi. Astfel, efectivele de intervenție ale Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:25
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 61 mii de lei aplicate de polițiști

În urma unei acțiuni a polițiștilor ialomițeni privind abaterile de la regimul rutier, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale de 61 mii de lei. De asemenea, au fost reținute 10 permise de conducere ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:20
(1946 vizualizări - 0 comentarii)


O bătrână de 73 de ani din Jilavele a dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni caută o bătrână de 73 de ani care a dispărut de la domiciliul din localitatea Jilavele. Rudele femeii spun că în data de 26 noiembrie 2019 aceasta a plecat de acasă și nu a mai revenit ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:15
(5655 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Acțiunile preventive în școli desfășurate de polițiștii ialomițeni au continuat și în această săptămână. Miercuri, 27 noiembrie 2019, oamenii legii au mers la Fetești, acolo unde au discutat cu elevii din ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:10
(2059 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...