Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Sunt un naiv și vreau să rămân așa!»

Victor Moraru se întoarce în politica județeană

«Sînt un naiv și vreau să rămîn așa!»

Victor Moraru, primarul orașului Amara și «simplu membru al PSD» la acest moment, revine în politica județeană. El crede că județul poate fi reformat politic prin intermediul unui cod de conduită, că societatea poate fi salvată prin profesionalizarea instituțiilor publice și că Ialomița poate absorbi 400 milioane de euro din fondurile europene. «Utopii! Copilării! Naivități!» am cataloga noi declarațiile domniei sale. «Da, sînt un naiv și vreau să rămîn așa! Voi activa în cadrul PSD atîta timp cît nu mi se va cere să renunț la principiile care m-au ghidat pînă acum în politică și în viață!» contracarează primarul Moraru.

Moraru nu crede în PNL
Revenirea lui Victor Moraru în prim-planul vieții politice a PSD Ialomița este o certitudine. După ce noul președinte, Marian Neacșu, a radiat numele celor 6 «trădători» de pe panoul istoriei PSD din sediul filialei, Victor Moraru a acceptat invitația de a redeveni activ în cadrul Organizației. Prea tîrziu însă pentru a putea opri contraofensiva PNL în Ialomița...
-Oficialii PNL au declarat că vor cîștiga alegerile locale din Ialomița în 2016. PSD nu reușește să găsească o soluție pentru vidul de putere creat prin decapitarea lui Silvian Ciupercă. De ce v-ați întors?
-Cunoașteți poziția mea... Domnul Ciupercă nu mai era de actualitate! Asta înseamnă că, în Ialomița, în toți acești ani, nu s-a putut vorbi despre fonduri europene, despre administrație performantă, despre alegerea unor profesioniști în funcțiile publice. Totul se făcea pe criterii numai de dînsul știute. Eu, care mă consider un politician de centru-stînga, nu m-am putut regăsi într-un astfel de sistem. Nu mi-am dat niciodată demisia, așa cum mi s-a cerut, nu am adeziuni la alte partide, așa cum s-a speculat în presă, am ales să fac administrație la Amara și să demonstrez că se poate și altfel. Și am demonstrat! Iar revenirea mea, cum o numiți dumneavoastră, nu e decît o continuare a acestei activități. Așa cum nu pot fi de acord cu dumneavoastră în nicio privință... PNL poate declara orice, iar liderii acestei filiale pot avea orice fantezie! Dar PSD are oameni competenți și pregătiți să își asume responsabilitatea unor decizii de interes local sau județean. Iar domnul Neacșu este un astfel de exemplu!
-Mai oferiți alte trei nume. Două, dacă trei înseamnă prea mult... Cine sînt profesioniștii cu care se laudă PSD Ialomița?
-Nu pot să îi nominalizez pentru că nu e în atribuția mea să fac acest lucru. Vă reamintesc că acum sînt un simplu membru de partid și că am participat la ședințele Organizației doar în această calitate. Dar ce pot să vă asigur este că, în 3, în 4, în 6 luni maxim, lucrurile se vor schimba radical și veți descoperi că politica PSD poate fi diferită de cea de pînă acum. Am mai spus-o și o repet, chiar dacă, poate, vi se pare nepotrivită comparația. Eu cred că la ședințele de partid trebuie să vii ca la biserică, respectuos și plin de gînduri bune. Politica nu e apanajul unei găști, a șmecherilor, cum au ajuns, din păcate, să creadă oamenii... Politica înseamnă responsabilitate și respect pentru cetățenii acestui județ.
-Astea sînt utopii! Povești de adormit electoratul. Sau, în cel mai bun caz, naivități politice...
-Da, sînt un naiv și vreau să rămîn așa! Voi activa în cadrul PSD atîta timp cît nu mi se va cere să renunț la principiile care m-au ghidat pînă acum în politică și în viață...

Candidat pentru Consiliul Județean în 2016
Naiv sau nu, Victor Moraru este unul dintre puținii profesioniști din cadrul administrației locale și județene. Nu o spunem noi, ci faptele. Sub egida sa, Amara a redevenit una dintre cele mai apreciate destinații turistice din țară, iar fondurile europene accesate în ultimii ani reprezintă, de asemenea, o garanție. În aceste condiții, propulsarea sa în administrația mare este următorul pas logic.
-Ați susținut ani în șir ideea, nepopulară printre colegii de partid, a profesionalizării instituțiilor publice locale și județene. Într-un cuvînt, concursuri în locul obișnuitelor numiri politice pe post. Veți face asta în continuare?
-Da. Știu că e o idee nepopulară. Dar vă întreb: cît mai trebuie să așteptăm pînă cînd vom fi conduși de profesioniști, nu de politicieni în administrație? Ori în instituțiile publice? Nu s-a greșit destul? Nu s-au pierdut deja prea multe oportunități? Sîntem pe ultimul loc din România la aproape toate capitolele!
-Vorbe... Cum e posibilă profesionalizarea administrației, a posturilor publice?
-Cu un cod de conduită. Aceasta e propunerea mea, am vorbit deja cu domnul Neacșu, iar el a acceptat această propunere. Sigur, mai există și alte mecanisme, ele au existat întotdeauna, chiar dacă nu au fost aplicate. Este important ca ceea ce mi s-a întîmplat mie și altor colegi de-ai mei să nu se mai întîmple niciodată. Nu putem permite la nesfîrșit acest lucru... De aceea partidul se pregătește pentru susținerea profesioniștilor la orice nivel. Aceasta este singura soluție care poate salva spațiul public și administrația locală.
-Mulți dintre colegii de partid v-au considerat și vă consideră cea mai bună opțiune pentru șefia Consiliului Județean Ialomița în 2016. Luați în calcul această candidatură? Vi se va oferi posibilitatea unei candidaturi?
-Întîi de toate, vreau să vă spun că îmi place foarte mult la Amara! Nu vreau să renunț la ce am construit aici. Am proiecte în lucru de 30 milioane de euro, aștept deschiderea liniilor de finanțare. În 2012 spuneam că, dacă nu ne pregătim din vreme, vom rata fondurile europene puse la dispoziție în ciclul programatic 2014-2020. Acum am văzut prin ziare că cei de la Consiliul Județean sînt bucuroși că vor accesa 20 milioane de euro. 20 de milioane de euro!?! Ar trebui să vorbim despre 400 de milioane de euro, în opinia mea! Deci, nu am o părere bună despre ce se întîmplă acolo. Nu sînt încîntat și nu mi se pare o performanță atîta timp cît eu vreau pentru Amara 40 de milioane de euro. Și, așa cum v-am mai spus, nici nu sînt dornic să merg acolo. Dar nici nu exclud această variantă. E onorant să fii ales de către colegii tăi, să fii votat de electorat  pentru o astfel de poziție... Este însă devreme, mult prea devreme pentru o decizie definitivă într-un sens sau altul!

8 Aprilie 2015, 18:10 (13280 vizualizări - 20 comentarii)

Citiți și:
DILETANȚII «MAI BINELUI PUBLIC»
Ciupercă își vrea înapoi primarii-dezertori?

Comentariile cititorilor:


Mary:
(6 Septembrie 2015, 15:06)
       De principii si conduita am auzit si la Sorin Oprescu.
Ionela:
(16 Aprilie 2015, 21:42)
Câtă răutate pot înmagazina unii oameni ! Dacă pe Maria nu au imbunat-o Săptămâna Patimilor, Sfintele Paști și nici Săptămâna Luminata, este clar ca este tare supărată pe viață. Nu știu prea multe lucruri despre Moraru, dar din ce am auzit este un om cu intenții bune și cu rezultate frumoase. Cred ca Maria ar fi bine sa înțeleagă ca cel pe care l-a susținut pana acum a  demolat județul iar lui Moraru îi recomand sa stea în banca lui și sa n-o mai supere pe Maria. Ce oameni nebuni !
maria:
(16 Aprilie 2015, 11:57)
Doar un naiv îl crede pe Moraru, care binențeles vrea mai mult. Să nu uităm taxele locale care sunt poate chiar mai mari ca în București, dacă ai  șansa unui funcționar mediocru să îți calculeze toate aceste taxe ai încurcat-o. Că de doar cu oameni de acestă speță face domnul moraru treabă.  Apa este nemaipomenită, dar să vină căldura să vedeți apă cu rația. Dar dacă avem Primărie frumoasă ce contează restul........... Unele lucruri scirție domnule Moraru degeaba o dai cu fondurile.  
maria:
(16 Aprilie 2015, 11:29)
Domnilor de la independent, de ce nu publicați toate comentariile ? Vă este frică de Domnul Primar ? Despre Moraru ar putea fi spuse multe, nu este departe de domnul Ciupercă, care vroia să-l răstoarne cu orice preț. Acum vai ar vrea șefia, dar cumva vrea să fie elogiat. Nici nu aveți idee cu cine vă aduceți în ogradă.
realist..:
(10 Aprilie 2015, 20:18)
Pt. Cetățean ! - Banii europeni n-au  venit singuri, ei nu se obțin prin noroc și nici politic ! Este o zicala din popor,, muștele nu  fac miere, pt ca dacă ar face ar fi și la c...... catelei" ! De ce n-au luat bani europeni toți primarii din acest județ ??? - Dacă n-ati fi atât de răutăcios sau răutăcioasă... înainte sa vorbiți, despre calitatea apei ar fi frumos sa mergeți la DSP sau DNA sa faceți analiza apei ! Era mai buna apa când curgea doua ore pe zi !!! De atâta răutate doar un amarean/amareanca poate fi în stare !
Cetaten:
(10 Aprilie 2015, 18:45)
Este adevărat ce a facut domnul primar e unul din cei mai buni primari care au existat dar multe dn lucrurile bune au fost făcute cu ajutorul banilor europeni ce alți domni primari nu au avut acest noroc de a dovedi CIT sint de buni...de reținut anumite taxe la amara sint mai scumpe Decit in București asta a facut don primar si sa avem o apa mai proasta Decit la fintana
Ion:
(10 Aprilie 2015, 10:08)
Cata invidie vad aici :))) dar nu inteleg de ce!probabil unii dintre noi am realizat atatea in viata si ne permitem sa criticam acum! Nu uitati ca pana sa vina Moraru la Amara nu aveati piatra pe strazi si lumina pe strazi...vedeai de la o posta prin Slobozia un Amarean dupa noroiul de pe picioare....nu mai vorbesc de gaze,canalizare si asfalt! Insa acum este altceva,Amara este iar vazuta bine in toata tara si ar trebui sa multumim oamenilor care au contribuit la acest lucru...lasati invidia si rautatile oameni buni
funny:
(10 Aprilie 2015, 04:06)
D le AMarean se pare ca dumneata nu ești informat corect. Intra dumneata pe adresa de Facebook a lui Moraru Jr. și o sa vezi ce de poze cu Udrea & basescu are pustiulica. Oare marele psd ist este străin? Eu nu cred,iar cei cunoscători știu .
Un amarean :
(10 Aprilie 2015, 02:58)
Pt. toți cei care nu știu cum și cât a făcut primarul Moraru ( Marilena ,  Funny și alți necunoscatori ) cred ca ar  fi elegant, pt a înțelege înainte de a deschide gura, sa va informați corect ! Respect și admirație pt. altfel de oameni care au demonstrat ca se poate și în acest judet ! MULT SUCCES D-LE MORARU !
credulul:
(10 Aprilie 2015, 01:13)
Domnule Moraru, cand ve-ti ajunge presedinte la județ, trebuie sa va luati scut antidusmani neaparat. Ce se v-a intampla cu firmele care au castigat prin "licitatii"lucrari si nu si-su recuperat spagile date lui Ciuperca&Co? Dar tinand cont ca îi stiti deja aproape pe toti "licitatorii"va puteți sigur descurca, daca nu intervine DNA-ul pana atunci. SUCCES! PS:(unele firme sunt cele care nu au reusit sa castige nicio licitație la Amara, chiar daca au palate pe malul lacului. Oare de ce?)
funny:
(9 Aprilie 2015, 23:52)
Mare psd ist mai este și ''Moralul,, asta.Se știe ca toate fondurile le a obținut cu ajutorul d nei Udrea și în schimb le a dat voturi la Amara. Sa ne explice Cum el este mare psd ist iar bufonul de ficasu are numai poze cu Basescu și cu Udrea pe Facebook. O sa ne spună ca fiecare cu opțiunile lui....și noi o sa îl credem. ....ca bufonul a ajuns sa se pozeze cu ei datorita celor 2 neuroni ce I are
Robert Cristian Bordei:
(9 Aprilie 2015, 23:21)
Respect!
Marilena S:
(9 Aprilie 2015, 23:20)
E Săptămână Mare ,suntem toleranți dar nu suntem și prosti ,d-le Moraru! Trăiește mai bine cetățeanul din Amara? Cind d-ta plătești din banii lor 3 miliarde  paza și iluminatul la parc și 2 miliarde încălzirea la primăria imensa ? Cu cei ajuta ? Cind canalizarea din 2007 a 'înghițit-o' pământul ?Cind apa 'potabila ' corodeaza robinetul de metal ca apa lui Ionascu? Cind mizeria din canalizare se varsă direct în crivaie?( Noroc cu Cornel de la Garda de Mediu).Cind tot asfaltul pus de prietenul dv. în 2012 sa măcinat ? De unde sunt 40 miliarde datorie la apa ? E adevărat ca în decembrie ați primit acești bani de la guvern și datorita managementului dv. 'inspirat ' ,ați pierdut banii ? ...Speram ca DNA-ul sa ne lămurească curând cit de  naiv sunteți!  Mai știu pe unul !
geana:
(9 Aprilie 2015, 22:23)
foarte tare,in sfarsit politica incepe sa dea roade ,Moraru un roman capabil.Succes
gigel:
(9 Aprilie 2015, 18:30)
care sunt rezultatele de la Amara?

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
252 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

A dat în marșarier și a acroșat o femeie

Marți, 8 iunie a.c., în Piața Agroalimentară din Urziceni, un autoturism ce dădea cu spatele a acroșat o bătrînă. Șoferul neatent, în vîrstă de 36 de ani, din Manasia, nu a sesizat-o pe femeia, de 64 de ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:50
(34077 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Autoturisme cu defecțiuni tehnice, trase pe dreapta

În doar două ore, în cadrul unei acțiuni desfășurate marți, 8 iunie a.c., în Slobozia, polițiștii de la Rutieră au identificat 5 autoturisme cu grave defecțiuni tehnice din cele 25 de autovehicule verificate ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:49
(26813 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat de acasă din Fetești, iar polițiștii au găsit-o la Movila

Poliția Fetești a fost alertată de o localnică, marți, 8 iunie a.c., asupra faptului că fiica sa, de 15 ani, a plecat seara de acasă și nu s-a mai întors. Polițiștii au depistat-o rapid, la Movila, fata ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:48
(27997 vizualizări - 0 comentarii)


Programul Rabla, suplimentat cu 30000 de tichete valorice

Guvernul a adoptat o Hotărîre prin care a suplimentat Programul Rabla cu 30000 de vouchere, a anunțat, la finalul ședinței Executivului, primul-ministru Emil Boc. Fondurile necesare implementării acestei ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2010, 06:47
(22487 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: programul rabla


Trupul unei fetițe dispărute la Alexeni a fost găsit

În această dimineață, miercuri, 9 iunie, în jurul orelor 6,30, un apel pe numărul de urgență 112 anunța faptul că trupul fetei în vîrstă de 14 ani, dispărută în apele rîului Ialomița în zona localității ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 11:46
(26929 vizualizări - 0 comentarii)


«Stă în puterea noastră să-i ajutăm pe cei nevoiași!»

Potrivit unui comunicat de presă, în această vară, la nivelul Colegiului 1 Fetești-Țăndărei, vor demara două campanii, respectiv «Dăruiește un zîmbet» și «Cărțile au valoare». «În toată nebunia pe care ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 11:44
(24761 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi pentru nereguli alimentare

«Inspectorii Direcției Sanitare Vaterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomita, ca urmare a creșterii temperaturii și, o dată cu aceasta, a riscului alterării alimentelor și implicit al apariției de ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 11:41
(22812 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DSV amenzi Ialomița


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 02:20
(18522 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2010, 02:15
(19089 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Încercînd să așeze scaunul copilului, a intrat cu mașina în trei copaci

Luni, 7 iunie, pe DN2A, pe raza localității Balaciu s-a produs un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane. La volan, un șofer, de 30 de ani, din Tîrgoviște, se deplasa din direcția Slobozia către ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 19:28
(29108 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Slobozia: Au alimentat mașina și au plecat cu tot cu pistolul de la pompa de carburanți

În după-amiaza zilei de luni, 7 iunie, la una dintre stațiile de alimentare cu carburanți s-a petrecut o situație demnă de cascadorii rîsului. Un autoturism, înmatriculat în străinătate, a plecat cu tot ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 19:20
(27570 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incident


Surprins de radar cu 208 km la oră

Poliția Rutieră a desfășurat în ultimele două zile mai multe acțiuni, aplicînd peste 300 de sancțiuni contravenționale la 125 de șoferi care au depășit viteza maximă admisă pe drumurile publice. Edificatoare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 18:59
(27203 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: radar vitezoman


Sinești: Accident mortal

În cursul zilei de luni, 7 iunie, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DN2, în apropierea localității Sinești, s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei persoane ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 18:56
(27917 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Prejudicii de 300 mii de lei din infracțiuni economice

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor au constatat luni, 7 iunie a.c., nu mai puțin de 8 infracțiuni economice, cu prejudicii de peste 300 mii de lei. De asemenea, urmare a probelor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 18:54
(23979 vizualizări - 0 comentarii)


Tribut de vieți în apele Ialomiței: Două fetițe, căutate de două zile

Pompierii Departamentului de Intervenție din Urziceni caută de două zile corpurile a două fetițe, de 13 și 14 ani, dispărute în apele rîului Ialomița, în zona Alexeni.
Potrivit martorilor oculari, cele ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 12:33
(18802 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul de Formare «Biblionet» se deschide oficial

Sub genericul «Biblionet-Lumea în Biblioteca mea», vineri, 11 iunie 2010, orele 11,00, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va avea loc deschiderea oficială a Centrului de Formare Biblionet. Programul ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2010, 12:30
(17005 vizualizări - 1 comentariu)


Accident: De la banchet la spital

Accident: De la banchet la spital

În dimineața zilei de luni, 7 iunie, în jurul orei 6,00, pe DN2C, a avut loc un accident rutier, soldat cu vătămarea corporală a cinci persoane și avarierea a două autoturisme. Primele verificări efectuate ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:58
(30851 vizualizări - 8 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Reviga: Țigări și obiecte pirotehnice, descoperite la percheziție

Duminică, 6 iunie, în urma unei percheziții la domiciliul unui tînăr, de 21 de ani, din localitatea Reviga, au fost identificate mai multe bunuri deținute fără respectarea prevederilor legale. La domiciliul ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:57
(22621 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși în flagrant

În cursul zilei de duminică, 6 iunie, polițiștii din Movilița au surprins în flagrant doi tineri de 21, respectiv 23 de ani și un bărbat, de 41 de ani, toții din localitatea Sinești, în timp ce sustrăgeau ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:56
(28963 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


Intervenții ale pompierilor

Vineri, 4 iunie, la ora 16,00, pompierii din Urziceni au intervenit pe raza comunei Manasia pentru curățarea carosabilului în urma deversării accidentale dintr-un camion a unei părți din încărcătura cu ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:44
(26879 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni

Un tulcean, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști, pe DN3B, la volanul unui autovehicul ce tracta o remorcă neînmatriculată. • Pe strada Arcului din Urziceni a fost depistat un bărbat, de 48 de ani ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:37
(27814 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au rămas fără permis pentru nerespectarea culorii roșie a semaforului

Patru intersecții semaforizate din Slobozia au vizat polițiștii de la Serviciul Rutier în cursul zilei de vineri, 4 iunie a.c. Așadar, au fost vizate modul de respectare a culorii roșie a semaforului electric ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:36
(26131 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni de amploare ale polițiștilor și jandarmilor

Vineri, 4 iunie a.c., polițiștii ialomițeni, alături de jandarmi, au derulat o acțiune de amploare la nivelul județului, vizîndu-se atît zone urbane cît și rurale. Astfel, tîrziu în noapte, acțiunea desfășurîndu ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:34
(26076 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jeep urmărit internațional, confiscat de polițiștii ialomițeni

Slobozia: Jeep urmărit internațional, confiscat de polițiștii ialomițeni

Joi, 3 iunie, în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Compartimentul Trafic și Furturi Auto au acționat împreună cu lucrători din cadrul Registrul Auto Român ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:52
(22557 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Adolescente, suspectate de furtul unor perechi de pantaloni din magazin

În cursul după-amiezii zilei de joi, 3 iunie, în jurul orelor 17,00, Poliția Slobozia a fost sesizată de către o femeie, administrator la o firmă din municipiu, despre faptul că a surprins două tinere în ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:50
(27337 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Un biciclist, victimă a unui accident rutier

În cursul zilei de joi, 3 iunie, în jurul orei 11,30, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DJ201B, în localitatea Sălcioara, s-a produs un accident de circulație. Urmarea a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:47
(28709 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Hoți prinși

Polițiștii feteșteni au reușit identificarea suspecților privind furtul unui DVD și al unei butelii de gaz, aflat în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Fapta a fost sesizată polițiștilor din cadrul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:46
(29787 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Făcăeni hoți


Țăndărei: Acțiune a Poliției

Joi, 3 iunie, polițiștii din Țăndărei au acționat pe raza localității în intervalul orar 14,00-16,00, pentru prevenirea faptelor comise cu violență, a evenimentelor rutiere și pentru menținerea ordinii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:43
(26024 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Pistol cu bile, deținut ilegal

În cursul zilei de joi, 3 iunie, polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii producerii evenimentelor ca urmare a ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:42
(26404 vizualizări - 0 comentarii)


Surprins de un cetățean cu spirit civic în timp ce sustrăgea țevi metalice

Joi, 3 iunie, polițiștii slobozeni au fost sesizați de către un bărbat, de 42 de ani, din localitate, despre faptul că a surprins un bărbat ce sustrăgea mai multe țevi metalice dintr-o curte împrejmuită ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:39
(28924 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...