Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Povești vânătorești cu Marius Dumitrescu

Conflict deschis la Asociația Județeană a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița

Povești vînătorești cu Marius Dumitrescu

UPDATE Marius Dumitrescu, suspendat din funcție!

De aproape 2 luni, Asociația Județeană a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița fierbe la foc mocnit. Potrivit unor surse interne, între directorul Asociației, Marius Dumitrescu, și președintele Adrian Neagu există un conflict deschis legat de modul în care este condusă Asociația. Polarizați în jurul celor doi, vînătorii și pescarii ialomițeni s-au împărțit în tabere. Dincolo de poveștile vînătorești și pescărești care răzbat în public, un fapt este cert: în anul 2014 AJVPS are cheltuieli cu 200 mii de lei mai mari decît veniturile obținute.

Scandal la foc mocnit
Conflictul dintre președintele Adrian Neagu și directorul Marius Dumitrescu a devenit public în luna martie a acestui an, cînd, în cadrul unei ședințe a Consiliului de Administrație, a fost solicitat un audit care să verifice activitatea directorului Marius Dumitrescu din ultimul an. Deranjat de acuzațiile care i se aduc, Marius Dumitrescu a refuzat săptămîni la rînd, invocînd statutul Asociației, să ofere vreo explicație sau să facă publice documentele interne privind activitatea Asociației. Surse  apropiate celor doi susțin că, încă din toamna anului trecut, sătul să mai fie considerat «un om de paie» și deranjat că Marius Dumitrescu nu îl ascultă, Adrian Neagu a decis să-l înlocuiască. Pe de altă parte, lista «păcatelor» de care se face vinovat directorul AJVPS Ialomița e mai lungă decît o zi de post. Printre principalele acuzații care i se aduc se numără depășirea bugetului aprobat de către Consiliul de Administrație, majorarea cotizației cu peste 40%, ilegalități privind achiziționarea de arme, folosirea cartușelor cumpărate pentru Asociație în interes personal, consum nejustificat de carburant (tot în interes personal), achiziționarea de piese de schimb pentru autovehiculele Asociației prin firma fiului, cheltuieli nejustificate pentru protocol și arme, achiziții la prețuri preferențiale din magazinele Asociației, eliberarea de autorizații de vînătoare în mod preferențial, etc.

Marius Dumitrescu contraatacă la baionetă
La o lună și jumătate de la apariția acuzațiilor, Marius Dumitrescu a decis să rupă tăcerea și să răspundă public: «Vînătoarea e o stare de spirit. Și o formă de socializare. În cadrul Asociației, primul meu atribut este să pun în practică hotărîrile Consiliului. Asociația aceasta poate dăinui și poate merge mai departe cu condiția ca noi toți, cei care o administrăm și cei care facem parte din ea, să venim aici să aducem, nu să luăm. Atîta timp cît venim doar să luăm, ea nu va avea o istorie de-acum încolo. Atîta timp cît nu ne onorăm obligațiile, nici măcar obligațiile statutare, nu putem discuta despre viitor! Eu nu sînt angajat să fiu popular. Eu sînt angajat să iau deciziile care sînt necesare pentru binele Asociației!». De asemenea, a mai precizat Marius Dumitrescu, AJVPS Ialomița nu este dispusă să renunțe și nu va renunța la niciunul dintre cele 16 fonduri de vînătoare administrate în acest moment: «Asociația nu poate pierde fonduri de vînătoare în favoarea unor persoane fizice. Avem 8 fonduri de vînătoare rentabile, restul fiindu-ne necesare pentru a pune la dispoziția membrilor vînători suficientă suprafață pentru desfășurarea activității. Și, ca să răspund și celor care mă acuză că am cheltuit mai mult decît am încasat... Într-adevăr, Asociația a avut cheltuieli de 14 miliarde în anul 2014 și a realizat venituri de doar 12 miliarde. Dar mai are de încasat 4 miliarde de lei reprezentînd cotizațiile membrilor. Plata acestei cotizații ar însemna profit pur...».

Cine sapă groapa altuia... Reamintim că ultimul scandal din cadrul AJVPS Ialomița a avut loc în primăvara anului 2013 și s-a soldat cu înlocuirea din funcție a președintelui de la acel moment, Tudor Anghel. Acesta a fost înlocuit pentru că nu a putut răspunde aceluiași tip de acuzații lansate la acest moment împotriva directorului Marius Dumitrescu. Concret, Tudor Anghel a fost acuzat  public de «furt, sabotarea intereselor legitime ale Asociației și cheltuirea fondurilor pentru interese personale sau de grup, în defavoarea membrilor cotizanți». El a fost înlocuit în cadrul unei ședințe a Adunării Generale Extraordinare de către actualul președinte, Adrian Neagu. De asemenea, directorul de la acel moment al Asociației, Ștefan Trandafir, a fost înlocuit cu actualul director Marius Dumitrescu.

Din raportul de activitate al AJVPS Ialomița pentru anul 2014
-organizarea examenului de vînători a adus 100 mii de lei încasări
-numărul de vînători români și străini care au vînat pe fondurile de vînătoare din Ialomița s-a dublat
-au fost achiziționate două autovehicule noi și 22 de arme pentru vînătorii străini
-au fost recoltați un număr de 62 de căpriori și 34 de mistreți de membrii vînători posesori de autorizații de vînătoare individuale
-au fost repopulate fondurile de vînătoare cu 2000 de fazani
-a fost majorat cuantumul obligațiilor statutare pentru vînători la 1300 de lei anual
-a fost organizat un concurs de pescuit pe Bentul Mare

UPDATE Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița, sub sigiliu!
Vineri, 8 mai 2015, la sediul Direcției Sanitare Veterinare Ialomița s-a desfășurat Adunarea Generală a Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița. După 4 ore de dezbateri, reprezentanții celor peste 1000 de vînători și pescari din județ au decis suspendarea directorului Asociației, Marius Dumitrescu. Inițiativa supunerii la vot a acestei decizii a aparținut președintelui Asociației, Adrian Neagu. Cei doi s-au acuzat reciproc de furt, incompetență și proastă gestiune pe parcursul celor 2 ani în care au condus Asociația. Prerogativele de director au fost preluate, conform statutului, de către președintele Asociației. Acesta a cerut plenului sigilarea sediului Asociației pînă la alegerea unui nou director. «Declar public că nu îmi mai trebuie funcția de președinte cîtă viață voi avea!» a declarat în plen, la sfîrșitul întîlnirii, Adrian Neagu. Atît directorul, cît și președintele Asociației urmează să fie aleși prin vot în cadrul unei Adunări Extraordinare fixată pentru data de 26 iunie 2015. Reamintim că, deși este o asociație non-profit, cifra de afaceri a AJVPS Ialomița se ridică anual la o valoare de aproximativ 1,5 milioane de lei...

8 Mai 2015, 19:50 (17484 vizualizări - 26 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: AJVPS moare, dar nu predă gestiunea
Ialomița: Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi, în pragul desființării
S-a deschis sezonul de vînătoare la funcții

Comentariile cititorilor:


ioan:
(2 Iulie 2015, 19:33)
Felicitari adunatilor generali[delegati a-i grupelor de vinatori],a-ti reusit sa instalati in functia de vicepresedinte cu vinatoarea pe cunoscutul intelectual duru axinti,prima masura luata,,in interesul vinatorilor'' a fost sa-i impace pe cei doi protagonisti neagu si dumitrescu..Gurile sparte spun ca ar avea mare interes intr-o reala reforma a paznicilor de vinatoare incepind cu fratili nico.x
Jak:
(14 Mai 2015, 20:47)
Ce fete de rapitori in pozele astea :)
Iepurila:
(14 Mai 2015, 12:48)
De teparul Marius Dumitrescu fiul fostului penal Petre care a scapat basma curata de la distrugerea I.A.S. Ograda ce sa mai vorbim, dar cum se face ca acest flaimucea de mare braconier Neagu Moise Adrian care a ucis cu nemiluita porci,mistreti,iepuri,fazani,caprioare,s.a.m.d, mai are bunul simnt sa stea in A JVS  este o rusine acest utecisto-comunist cu functii pe timpul lui Ceausescu,si ajuns pe la AJOFM  ca majoritatea lor, sa aiba habar de conucerea AJVS  acest mucianceai cum il numesc cu buna dreptate unii si facut barlogul sau cuibarul langa padurea Chirana visa vi de U.Militara Oare De Ce ????? Poate presa sa ii vina de haK
@agramatu:
(12 Mai 2015, 14:20)
Ai facut tu cateva greseli intentionate, dar chiar se vede ca ai lacune. Crezi ca daca pui o cratima in plus la misto ne pacalesti? 
agramatu:
(11 Mai 2015, 17:20)
Fie vorba intr-e noi ce e m-ai grav sa fi agramat , sau infestat se vede din pom de unde aveti cuibu  ce putem face va hranim cu incultura noastra ,apropo nu exista smecher teapa singur ti-o iei si terminati cu acuzele ,daca erati voi oare la butoane ati fi adus de acasa bani ,uitativa la istoricul,vostru puneti pe hartie cum ati facut bani , dc a facut ceva va plati si ma repet sa plateasca cu toti consilieri cei ce au aprobat neregulile cititi statutul sa vedeti regulile PS.CONSTATARE  toti postacii  sau toti ce au postat !!!!!!!!!
SORIN:
(11 Mai 2015, 16:38)
Numai pescărești și vânătorești se spun p'aci șa. M-ați omorât cu "rezerviștii". Dacă ar fi fost Bâtlan .... Păi n-a fost Tudor?! Te pomenești că în Poliție sau în alte structruri nu sunt tot felul de șuți. Păi dacă sunt ei de rahat cât sunt în funcție, d'apoi după?! S-au cuplat cu tot felul de interlopi, au făcut vrute și nevrute, iar unii-i vor mari șefi peste mincinoși. Apropo, unde se poate pescui cu un permis de la I.J.V.P.S. și cât costă?! Odată l-am întrebat pe Fănică Trandafir unde au ei bălți. "Unde plouă" - mi-a răspuns el la "mișto". Și, tot la "mișto" i-am plătiti și eu permisul pe anul respectiv. Văd că s-au pus legiuitorii nelegiuiți ai României pe ciocârlii. Poate din acest punct de vedere ar fi fost bun Bâtlan. Pentru protejarea speciei, ha, ha, ha!!!
@Stefan:
(11 Mai 2015, 16:15)
Ce tagma vanatoreasca domnule... Nu vedeti ca ati ales cel mai mare tepar din istoria judetului? Cum sa puneti sacalul paznic la caprioare? Dumitrescu ar trebui sa scrie volume intregi despre arta tepuitului! Omul acesta are cromozomii modificati pentru furaciune si arsura! Se zvoneste ca are branhii ascunse pentru a simti prada slaba, e marele alb al Sloboziei! La topit cu el!
valentin:
(11 Mai 2015, 14:36)
Rusine,,,,,,,,avem la conducerea judetului numai oameni fara caracter si pelinga asta niste lasi si  cei mai mari hoti,,,,,,daca au furat sa plateasca,,,,se face doar tam tam si atit
un_iepure_speriat:
(11 Mai 2015, 14:31)
dragi vanatori, nu il cunosc pe dl.Dumitrescu,dar cu dl.Neagu Adrian ati dat lovitura, adică ati pus lupul paznic la oi...stiti foarte bine ca activitatea lui preferata e braconajul la greu, si un sfert din judetul asta a ramas fara caprioare,iepuri,mistreti, gaste si rate salbatice si orice alta vietate care "indrazneste" sa se aciuieze pe "mosia" lui...
vanator vechi:
(11 Mai 2015, 13:56)
Acum doi ani, intru-un cerc de cunoscuti am zis ca daca vrei sa falimentezi si cea mai puternica firma e de ajuns sa pui sef pe Marius Dumitrescu sau Marian Hoinaru. Marius ar fi putut falimenta chiar si Federal Reserve. Baiatul e un fenomen. Cand era taicasu sef la Ograda a facturat lucrari realizate de pe timpul lui Ceausescu ca si cum le-ar fi facut el. Cea mai buna varianta pt ingroparea definitiva a AJVPS e Rosca Nicu si nea Tudor.
nelutu:
(11 Mai 2015, 13:27)
Ar fi trebuit sa fie demis si Consiliul de administratie,care se face responsabil de angajarea lui Dumitrescu in baza unui examen la care, in afara lor ,din comisia de evaluare a candidatilor a facut parte chiar si Dumitrescu cu drept de vot. Poate aude si Politia in sfarsit.
Stefan:
(11 Mai 2015, 03:05)
@constatare - nu generaliza,  "valy" , "costin" si "ionut" sunt unul si acelasi agramat incult!!! se vede din pom cum repeta aceleasi greseli. Nu stim de ce a postat de 3 ori la rand... Sa nu judecam tagma vanatoreasca dupa un element! 
vlase v:
(10 Mai 2015, 20:00)
Oare un ofiter in rezerva de incredere nu gasim pentru functia asta? Sa faca putina disciplina in AJVPS. Cred ca cea mai buna solutie este un rezervist pensionar nu oameni care sa traiasca exclusiv de pe urma asociatiei si care sa nu aibe niciun alt venit stabil si care au facut ceva in viata. Daca il alegeau pe Batlan S acum 2 ani jumate lucrurile astea nu cred ca se intamplau.
Cititoare:
(10 Mai 2015, 16:31)
Dacă am lămurit toate porcăriile și toate idioțeniile județului, și am ajuns la vânători, suntem de râsul planetei!! Nu mai aveți șarlatani de Ialomița decât pe la vânători!? Râsul lumii! Apă de Slobozia, mai chioară și mai de ploaie. Nu te vinde chiar de tot, ziar de relativă încredere!! Albinele ce mai fac?!
constatare:
(10 Mai 2015, 15:40)
Toti postacii de pe forum sunt vanatori: au tras in gramatica limbii romane din toate pozitiile si aproape ca au ucis-o..

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
230 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Schimbare de conducere la Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Miercuri, 6 martie 2019, Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița a organizat Adunarea Generală anuală, destinată alegerii conducerii Asociației în urma expirării mandatului statutar ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2019, 19:10
(7474 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Șezătoarea populară «Tradiții și obiceiuri de Mucenici»

Miercuri, 6 martie a.c., la Căminul Cultural din Slobozia Nouă s-a desfășurat a V-a ediție a proiectului cu tema «Tradiții și obiceiuri de Mucenici». Evenimentul a fost realizat de Protopopiatul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2019, 18:50
(5793 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tineri de 19 ani, surprinși în flagrant în timp ce au spart o mașină

Doi tineri de 19 ani, din Slobozia, au fost surprinși de către polițiști în timp ce încercau să sustragă bunuri dintr-un autovehicul aflat parcat pe raza localității de domiciliu. Astfel, marți, 5 martie ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:50
(5945 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu provocat de o sobă

Marți, 5 martie a.c., un incendiu a izbucnit aproape de miezul nopții la o locuință din comuna Bucu. Proprietarul casei, în vârstă de 46 de ani, a suferit arsuri de gradul I și II la nivelul feței, precum ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:45
(5775 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


Tânăr din Alexeni, reținut pentru furt din locuință

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată au luat măsura reținerii față de un tânăr, de 22 de ani, din Alexeni. Acesta ar fi sustras mai multe bunuri și bijuterii dintr-o locuință de pe raza comunei de domiciliu ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:40
(5147 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil de artilerie descoperit la Mărculești

Proiectil de artilerie descoperit la Mărculești

Marți, 5 martie a.c., un cetățean din comuna Mărculești a descoperit în ograda sa, în jurul orelor 11,00, un element de muniție provenit din timpul războaielor. Bărbatul a anunțat postul local de Poliție ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:35
(4475 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: La furat de morcovi

Doi tineri, de 24 și 28 de ani, din Bordușani, au fost surprinși în flagrant de către polițiști după ce ar fi sustras 400 de kg de morcovi de pe un teren agricol aparținând unei firme din aceeași comună ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:30
(4820 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Marți, 5 martie a.c., în jurul orei 9,30, pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:25
(4669 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Pompieri solicitați pentru un jgheab desprins

Marți, 5 martie a.c., în jurul orelor 16,00, un jgheab pentru scurgerea apelor pluviale desprins de pe acoperișul unui bloc din Slobozia a fost observat de cetățeni, care au cerut sprijinul pompierilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Produse contrafăcute, confiscate de către polițiști

Marți, 5 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Platonești au efectuat controale la agenți economici de pe raza de competență, pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:15
(4967 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii în Ialomița

Marți, 5 martie a.c., în jurul orelor 11,45, o rezervă de furaje a unui cetățean din satul Iazu s-a aprins din cauza focului deschis executat în aer liber. Scânteile au fost purtate de vânt spre depozitul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2019, 17:05
(4747 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 18:20
(5295 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Miercuri, 13 martie 2019, la sediul din Slobozia al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița va avea loc o întâlnire cu contribuabilii din județ. În cadrul întâlnirii oficiale se va dezbate ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 18:15
(5106 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Luni, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un bărbat, de 40 ani, din Mihail Kogălniceanu, în timp ce conducea, pe raza comunei Vlădeni, un tractor agricol ce tracta o remorcă neînmatriculată ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 18:10
(3957 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Platonești, arestat pentru «lovire și alte violențe»

Luni, 4 martie a.c., polițiștii Secției Rurale Platonești au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 17:55
(4280 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Numele debitorilor persoane fizice nu vor mai fi publicate

Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță faptul că începând din această lună, numele debitorilor persoane fizice nu vor mai fi publicate pe site-ul ANAF. Potrivit noilor modificări aduse Codului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 17:50
(6248 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii, microrecital la Centrul Cultural

Miercuri, 6 martie 2019, începând cu orele 14,00, Muzeul Național al Agriculturii vă invită la inaugurarea expoziției «Femeia în chip și fel». De asemenea, Grupul vocal «Sunetul muzicii», îndrumați de educatori ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 17:45
(3903 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Campania de emitere a titlurilor de stat continuă și luna martie

Ministerul Finanțelor Publice informează că emiterea titlurilor de stat continuă și în luna martie 2019. Astfel, cei interesați trebuie să aibă peste 18 ani și pot subscrie pentru 4 noi emisiuni de titluri ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 11:20
(6168 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Tineri de 25 ani, beți și fără permis la volan

În perioada 1-3 martie a.c., un tânăr de 25 ani, din Vlădeni, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Făcăeni, deși anterior consumase  băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:25
(4667 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 145 sesizări, 800 sancțiuni, 42 permise reținute

În perioada 1-3 martie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit pe raza județului la 160 evenimente, dintre care 145 sesizate prin 112. În urma activităților, au fost constatate 37 infracțiuni, 6 persoane ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:15
(4731 vizualizări - 0 comentarii)


Flori și mărțișoare la Catedrala Urziceni

În perioada 1-3 martie a.c., Parohia «Sfinții Împărați Constantin și Elena» Urziceni, împreună cu grupul de Cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au realizat acțiuni cu prilejul Mărțișorului. Vineri, 1 martie a ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:05
(3789 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 4-8 martie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 16:10
(6922 vizualizări - 0 comentarii)


Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

A devenit deja o tradiție ca Poliția Rutieră să marcheze Ziua Mărțișorului, prin oferirea unor simboluri ale primăverii, doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Sărbătoarea Mărțișorului este și o ocazie ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 14:15
(4072 vizualizări - 1 comentariu)


angajăm personal

pentru Cafenea și Loc de joacă
Depuneri CV la
[email protected]
Telefon 0728/908.831

1 Martie 2019, 12:50


Controale ale ITM Ialomița

În perioada 1-15.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Controlului Securitate și Sănătate în Muncă au efectuat 42 controale având ca obiectiv respectarea prevederilor referitoare la autorizarea funcționării ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:25
(3838 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de combatere a braconajului piscicol și a delictelor silvice

Miercuri, 27 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului, pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, dar și a delictelor silvice, a colectării, transportului ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:15
(4864 vizualizări - 0 comentarii)


angajez (part-time)

Pentru că oferim calitate, ne mărim echipa!
Alătură-te echipei noastre!
Căutăm fete pentru interpretarea rolului
de URSITOARE BUNĂ în scenetele
pentru botez și nuntă.
Căutăm fete frumoase, responsabile,
dicție bună, minim talent actoricesc,
prezență scenică, domiciliul în Slobozia
și să aibă disponibilitate maximă
în week-end.

Dacă dorești să faci parte
din echipă, mă poți contacta
la telefon 0762/608.918

1 Martie 2019, 10:05


28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România. «Porți Deschise» la ISU Ialomița!

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 86 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 18:20
(3946 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4377 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...