Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Povești vânătorești cu Marius Dumitrescu

Conflict deschis la Asociația Județeană a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița

Povești vînătorești cu Marius Dumitrescu

UPDATE Marius Dumitrescu, suspendat din funcție!

De aproape 2 luni, Asociația Județeană a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița fierbe la foc mocnit. Potrivit unor surse interne, între directorul Asociației, Marius Dumitrescu, și președintele Adrian Neagu există un conflict deschis legat de modul în care este condusă Asociația. Polarizați în jurul celor doi, vînătorii și pescarii ialomițeni s-au împărțit în tabere. Dincolo de poveștile vînătorești și pescărești care răzbat în public, un fapt este cert: în anul 2014 AJVPS are cheltuieli cu 200 mii de lei mai mari decît veniturile obținute.

Scandal la foc mocnit
Conflictul dintre președintele Adrian Neagu și directorul Marius Dumitrescu a devenit public în luna martie a acestui an, cînd, în cadrul unei ședințe a Consiliului de Administrație, a fost solicitat un audit care să verifice activitatea directorului Marius Dumitrescu din ultimul an. Deranjat de acuzațiile care i se aduc, Marius Dumitrescu a refuzat săptămîni la rînd, invocînd statutul Asociației, să ofere vreo explicație sau să facă publice documentele interne privind activitatea Asociației. Surse  apropiate celor doi susțin că, încă din toamna anului trecut, sătul să mai fie considerat «un om de paie» și deranjat că Marius Dumitrescu nu îl ascultă, Adrian Neagu a decis să-l înlocuiască. Pe de altă parte, lista «păcatelor» de care se face vinovat directorul AJVPS Ialomița e mai lungă decît o zi de post. Printre principalele acuzații care i se aduc se numără depășirea bugetului aprobat de către Consiliul de Administrație, majorarea cotizației cu peste 40%, ilegalități privind achiziționarea de arme, folosirea cartușelor cumpărate pentru Asociație în interes personal, consum nejustificat de carburant (tot în interes personal), achiziționarea de piese de schimb pentru autovehiculele Asociației prin firma fiului, cheltuieli nejustificate pentru protocol și arme, achiziții la prețuri preferențiale din magazinele Asociației, eliberarea de autorizații de vînătoare în mod preferențial, etc.

Marius Dumitrescu contraatacă la baionetă
La o lună și jumătate de la apariția acuzațiilor, Marius Dumitrescu a decis să rupă tăcerea și să răspundă public: «Vînătoarea e o stare de spirit. Și o formă de socializare. În cadrul Asociației, primul meu atribut este să pun în practică hotărîrile Consiliului. Asociația aceasta poate dăinui și poate merge mai departe cu condiția ca noi toți, cei care o administrăm și cei care facem parte din ea, să venim aici să aducem, nu să luăm. Atîta timp cît venim doar să luăm, ea nu va avea o istorie de-acum încolo. Atîta timp cît nu ne onorăm obligațiile, nici măcar obligațiile statutare, nu putem discuta despre viitor! Eu nu sînt angajat să fiu popular. Eu sînt angajat să iau deciziile care sînt necesare pentru binele Asociației!». De asemenea, a mai precizat Marius Dumitrescu, AJVPS Ialomița nu este dispusă să renunțe și nu va renunța la niciunul dintre cele 16 fonduri de vînătoare administrate în acest moment: «Asociația nu poate pierde fonduri de vînătoare în favoarea unor persoane fizice. Avem 8 fonduri de vînătoare rentabile, restul fiindu-ne necesare pentru a pune la dispoziția membrilor vînători suficientă suprafață pentru desfășurarea activității. Și, ca să răspund și celor care mă acuză că am cheltuit mai mult decît am încasat... Într-adevăr, Asociația a avut cheltuieli de 14 miliarde în anul 2014 și a realizat venituri de doar 12 miliarde. Dar mai are de încasat 4 miliarde de lei reprezentînd cotizațiile membrilor. Plata acestei cotizații ar însemna profit pur...».

Cine sapă groapa altuia... Reamintim că ultimul scandal din cadrul AJVPS Ialomița a avut loc în primăvara anului 2013 și s-a soldat cu înlocuirea din funcție a președintelui de la acel moment, Tudor Anghel. Acesta a fost înlocuit pentru că nu a putut răspunde aceluiași tip de acuzații lansate la acest moment împotriva directorului Marius Dumitrescu. Concret, Tudor Anghel a fost acuzat  public de «furt, sabotarea intereselor legitime ale Asociației și cheltuirea fondurilor pentru interese personale sau de grup, în defavoarea membrilor cotizanți». El a fost înlocuit în cadrul unei ședințe a Adunării Generale Extraordinare de către actualul președinte, Adrian Neagu. De asemenea, directorul de la acel moment al Asociației, Ștefan Trandafir, a fost înlocuit cu actualul director Marius Dumitrescu.

Din raportul de activitate al AJVPS Ialomița pentru anul 2014
-organizarea examenului de vînători a adus 100 mii de lei încasări
-numărul de vînători români și străini care au vînat pe fondurile de vînătoare din Ialomița s-a dublat
-au fost achiziționate două autovehicule noi și 22 de arme pentru vînătorii străini
-au fost recoltați un număr de 62 de căpriori și 34 de mistreți de membrii vînători posesori de autorizații de vînătoare individuale
-au fost repopulate fondurile de vînătoare cu 2000 de fazani
-a fost majorat cuantumul obligațiilor statutare pentru vînători la 1300 de lei anual
-a fost organizat un concurs de pescuit pe Bentul Mare

UPDATE Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița, sub sigiliu!
Vineri, 8 mai 2015, la sediul Direcției Sanitare Veterinare Ialomița s-a desfășurat Adunarea Generală a Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița. După 4 ore de dezbateri, reprezentanții celor peste 1000 de vînători și pescari din județ au decis suspendarea directorului Asociației, Marius Dumitrescu. Inițiativa supunerii la vot a acestei decizii a aparținut președintelui Asociației, Adrian Neagu. Cei doi s-au acuzat reciproc de furt, incompetență și proastă gestiune pe parcursul celor 2 ani în care au condus Asociația. Prerogativele de director au fost preluate, conform statutului, de către președintele Asociației. Acesta a cerut plenului sigilarea sediului Asociației pînă la alegerea unui nou director. «Declar public că nu îmi mai trebuie funcția de președinte cîtă viață voi avea!» a declarat în plen, la sfîrșitul întîlnirii, Adrian Neagu. Atît directorul, cît și președintele Asociației urmează să fie aleși prin vot în cadrul unei Adunări Extraordinare fixată pentru data de 26 iunie 2015. Reamintim că, deși este o asociație non-profit, cifra de afaceri a AJVPS Ialomița se ridică anual la o valoare de aproximativ 1,5 milioane de lei...

8 Mai 2015, 19:50 (16988 vizualizări - 26 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: AJVPS moare, dar nu predă gestiunea
Ialomița: Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi, în pragul desființării
S-a deschis sezonul de vînătoare la funcții

Comentariile cititorilor:


ioan:
(2 Iulie 2015, 19:33)
Felicitari adunatilor generali[delegati a-i grupelor de vinatori],a-ti reusit sa instalati in functia de vicepresedinte cu vinatoarea pe cunoscutul intelectual duru axinti,prima masura luata,,in interesul vinatorilor'' a fost sa-i impace pe cei doi protagonisti neagu si dumitrescu..Gurile sparte spun ca ar avea mare interes intr-o reala reforma a paznicilor de vinatoare incepind cu fratili nico.x
Jak:
(14 Mai 2015, 20:47)
Ce fete de rapitori in pozele astea :)
Iepurila:
(14 Mai 2015, 12:48)
De teparul Marius Dumitrescu fiul fostului penal Petre care a scapat basma curata de la distrugerea I.A.S. Ograda ce sa mai vorbim, dar cum se face ca acest flaimucea de mare braconier Neagu Moise Adrian care a ucis cu nemiluita porci,mistreti,iepuri,fazani,caprioare,s.a.m.d, mai are bunul simnt sa stea in A JVS  este o rusine acest utecisto-comunist cu functii pe timpul lui Ceausescu,si ajuns pe la AJOFM  ca majoritatea lor, sa aiba habar de conucerea AJVS  acest mucianceai cum il numesc cu buna dreptate unii si facut barlogul sau cuibarul langa padurea Chirana visa vi de U.Militara Oare De Ce ????? Poate presa sa ii vina de haK
@agramatu:
(12 Mai 2015, 14:20)
Ai facut tu cateva greseli intentionate, dar chiar se vede ca ai lacune. Crezi ca daca pui o cratima in plus la misto ne pacalesti? 
agramatu:
(11 Mai 2015, 17:20)
Fie vorba intr-e noi ce e m-ai grav sa fi agramat , sau infestat se vede din pom de unde aveti cuibu  ce putem face va hranim cu incultura noastra ,apropo nu exista smecher teapa singur ti-o iei si terminati cu acuzele ,daca erati voi oare la butoane ati fi adus de acasa bani ,uitativa la istoricul,vostru puneti pe hartie cum ati facut bani , dc a facut ceva va plati si ma repet sa plateasca cu toti consilieri cei ce au aprobat neregulile cititi statutul sa vedeti regulile PS.CONSTATARE  toti postacii  sau toti ce au postat !!!!!!!!!
SORIN:
(11 Mai 2015, 16:38)
Numai pescărești și vânătorești se spun p'aci șa. M-ați omorât cu "rezerviștii". Dacă ar fi fost Bâtlan .... Păi n-a fost Tudor?! Te pomenești că în Poliție sau în alte structruri nu sunt tot felul de șuți. Păi dacă sunt ei de rahat cât sunt în funcție, d'apoi după?! S-au cuplat cu tot felul de interlopi, au făcut vrute și nevrute, iar unii-i vor mari șefi peste mincinoși. Apropo, unde se poate pescui cu un permis de la I.J.V.P.S. și cât costă?! Odată l-am întrebat pe Fănică Trandafir unde au ei bălți. "Unde plouă" - mi-a răspuns el la "mișto". Și, tot la "mișto" i-am plătiti și eu permisul pe anul respectiv. Văd că s-au pus legiuitorii nelegiuiți ai României pe ciocârlii. Poate din acest punct de vedere ar fi fost bun Bâtlan. Pentru protejarea speciei, ha, ha, ha!!!
@Stefan:
(11 Mai 2015, 16:15)
Ce tagma vanatoreasca domnule... Nu vedeti ca ati ales cel mai mare tepar din istoria judetului? Cum sa puneti sacalul paznic la caprioare? Dumitrescu ar trebui sa scrie volume intregi despre arta tepuitului! Omul acesta are cromozomii modificati pentru furaciune si arsura! Se zvoneste ca are branhii ascunse pentru a simti prada slaba, e marele alb al Sloboziei! La topit cu el!
valentin:
(11 Mai 2015, 14:36)
Rusine,,,,,,,,avem la conducerea judetului numai oameni fara caracter si pelinga asta niste lasi si  cei mai mari hoti,,,,,,daca au furat sa plateasca,,,,se face doar tam tam si atit
un_iepure_speriat:
(11 Mai 2015, 14:31)
dragi vanatori, nu il cunosc pe dl.Dumitrescu,dar cu dl.Neagu Adrian ati dat lovitura, adică ati pus lupul paznic la oi...stiti foarte bine ca activitatea lui preferata e braconajul la greu, si un sfert din judetul asta a ramas fara caprioare,iepuri,mistreti, gaste si rate salbatice si orice alta vietate care "indrazneste" sa se aciuieze pe "mosia" lui...
vanator vechi:
(11 Mai 2015, 13:56)
Acum doi ani, intru-un cerc de cunoscuti am zis ca daca vrei sa falimentezi si cea mai puternica firma e de ajuns sa pui sef pe Marius Dumitrescu sau Marian Hoinaru. Marius ar fi putut falimenta chiar si Federal Reserve. Baiatul e un fenomen. Cand era taicasu sef la Ograda a facturat lucrari realizate de pe timpul lui Ceausescu ca si cum le-ar fi facut el. Cea mai buna varianta pt ingroparea definitiva a AJVPS e Rosca Nicu si nea Tudor.
nelutu:
(11 Mai 2015, 13:27)
Ar fi trebuit sa fie demis si Consiliul de administratie,care se face responsabil de angajarea lui Dumitrescu in baza unui examen la care, in afara lor ,din comisia de evaluare a candidatilor a facut parte chiar si Dumitrescu cu drept de vot. Poate aude si Politia in sfarsit.
Stefan:
(11 Mai 2015, 03:05)
@constatare - nu generaliza,  "valy" , "costin" si "ionut" sunt unul si acelasi agramat incult!!! se vede din pom cum repeta aceleasi greseli. Nu stim de ce a postat de 3 ori la rand... Sa nu judecam tagma vanatoreasca dupa un element! 
vlase v:
(10 Mai 2015, 20:00)
Oare un ofiter in rezerva de incredere nu gasim pentru functia asta? Sa faca putina disciplina in AJVPS. Cred ca cea mai buna solutie este un rezervist pensionar nu oameni care sa traiasca exclusiv de pe urma asociatiei si care sa nu aibe niciun alt venit stabil si care au facut ceva in viata. Daca il alegeau pe Batlan S acum 2 ani jumate lucrurile astea nu cred ca se intamplau.
Cititoare:
(10 Mai 2015, 16:31)
Dacă am lămurit toate porcăriile și toate idioțeniile județului, și am ajuns la vânători, suntem de râsul planetei!! Nu mai aveți șarlatani de Ialomița decât pe la vânători!? Râsul lumii! Apă de Slobozia, mai chioară și mai de ploaie. Nu te vinde chiar de tot, ziar de relativă încredere!! Albinele ce mai fac?!
constatare:
(10 Mai 2015, 15:40)
Toti postacii de pe forum sunt vanatori: au tras in gramatica limbii romane din toate pozitiile si aproape ca au ucis-o..

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Biciclist accidentat

Duminică 16 mai, s-a produs un eveniment rutier în urma căruia un biciclist imprudent a fost accidentat. Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DN2A s-a produs un eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:08
(24623 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 permise de conducere reținute

În ultimele 72 de ore, cu ocazia acțiunilor de control efectuate în trafic, polițiștii rutieri au constatat 400 de încălcări ale legislației referitoare la circulația pe drumurile publice. Neregulile descoperite ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:07
(17161 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: «Șofer» fără permis

Sîmbătă, în jurul orei 23.15, cu ocazia unei acțiuni preventive a polițiștilor slobozeni, desfășurată în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Gheorghe Lazăr și Bucu în cele două localități rurale ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:06
(27051 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tuburi de oxigen, furate din curtea spitalului cu căruța

În dimineața zilei de duminică, 16 mai, un echipaj mixt de siguranță publică, aflat în serviciul de patrulare pe raza Cartierului Vlașca din municipiul Fetești, a depistat o căruță plină cu tuburi de oxigen ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 15:58
(25556 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Peste 100 de sancțiuni aplicate în timpul unei razii

În seara zilei de vineri, 14 mai a.c, polițiștii ialomițeni au demarat o razie în municipiul Urziceni ce a avut drept scop prevenirea criminalității stradale, a faptelor comise cu violență, prevenirea abaterilor ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2010, 10:56
(19344 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Acțiuni preventive

Vineri, 14 mai 2010, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pe raza județului al căror obiectiv principal a fost creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2010, 10:55
(22972 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Tânăr arestat după ce a încercat să violeze o bătrână

În cursul zilei de vineri, 14 mai a.c., polițiștii ialomițeni au încarcerat în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului un tânăr, în vârstă de 19 ani, domiciliat în comuna Făcăeni. Măsura ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:51
(23854 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Doi frați au furat o vacă

Doi frați, în vârstă de 28, respectiv 29 de ani, domiciliați în comuna Maia, au fost arestați preventiv pe o perioadă de 29 de zile, fiind încarcerați în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:50
(24536 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Adâncata vacă furt


Slobozia: Țigări ucrainene, cărate cu sacul

Vineri seara, 14 mai a.c., în jurul orei 22.00, o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Slobozia a reperat, în timp ce se deplasa dinspre Piața Agroalimentară din municipiu, un localnic în vârstă ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:50
(14024 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Alt «șofer» fără permis

În noaptea de vineri spre sâmbătă, 14/15 mai a.c., în jurul orei 1.00, cu ocazia unei patrulări intercomunale, agenții Posturilor de Poliție Roșiori și Drăgoești au oprit pentru control, pe raza primei ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:49
(20611 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Trafic rutier întrerupt pentru aproximativ 45 de minute din cauza unui accident

Vineri, 14 mai a.c., în jurul orei 21.25, pe DN2A, în apropierea localității Sărățeni, s-a produs un accident de circulație soldat doar cu pagube materiale, în urma căruia circulația rutieră a fost blocată ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:48
(13825 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


Andrășești: 10 tone de deșeuri feroase fără documente, ridicate în vederea confiscării

Joi, 13 mai a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița, în baza unui plan de acțiune ce are ca scop prevenirea și combaterea activităților economice ilegale în domeniul colectării ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:47
(21096 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Pieton accidentat pe trecere

Joi, 13 mai, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe strada Calea București din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Urmare a cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 13:58
(20729 vizualizări - 0 comentarii)


12 permise reținute în doar două zile

În perioada 11-13 mai 2010, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o serie de acțiuni pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum, și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 13:57
(23473 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recidivist prins la furat de un vecin

Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de un bărbat, de 34 de ani, din localitate, despre faptul că a surprins un tânăr suspect ce încerca să iasă din curtea locuinței unei vecine. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:08
(24259 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Dispărut de la domiciliu

Miercuri, 12 martie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de un bărbat din localitate despre faptul că din data de 5 mai a.c., orele 22.00, a dispărut de la domiciliu un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:06
(22593 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Săveni dispărut


Maia: Prins și încarcerat pentru executarea unui mandat de arestare

În cursul zilei de miercuri, 12 mai a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au desfășurat activități de depistare a unui bărbat, de 33 de ani, din localitatea Maia, pe numele căruia exista ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:05
(19899 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 14 filtre ale Poliției

Fetești: 14 filtre ale Poliției

Peste 35 de polițiști au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Fetești și pe raza localităților limitrofe pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, miercuri, 12 martie ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 17:21
(22494 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Peste 950000 de cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care intenționează să solicite sprijinul pe suprafață că termenul limită pentru depunerea cererilor de plată este 17 mai 2010. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:34
(24824 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Șoferul» care a provocat accidentul în lanț, reținut de polițiști

Miercuri, 12 mai a.c., tînărul «șofer» răspunzător de accidentul provocat sîmbătă spre duminică, respectiv 8 spre 9 mai, a fost reținut pentru 24 de ore. Să reaminitim că tînărul, de 22 de ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:27
(20712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


În atenția producătorilor și cumpărătorilor de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește cumpărătorilor care achiziționează lapte, precum și producătorilor deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe, că declarațiile ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 18:04
(20214 vizualizări - 0 comentarii)


Contrabandă cu țigări

În urma unor acțiuni desfășurate în ultimele cinci zile în vederea combaterii transportului și a comerțului ilicit cu mărfuri, polițiștii ialomițeni au depistat mai multe persoane care transportau sau comercializau ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:43
(26946 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Peste 4 tone de fier vechi, confiscate

În cursul zilei de marți, 11 mai, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune pentru prevenirea și combaterea actelor de comerț ilicit. În timpul desfășurării acțiunii, polițiștii au depistat ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:38
(22595 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins de polițiști după ce a furat o bicicletă

Marți, 11 mai,polițiștii din Țăndărei au fost sesizați prin 112, de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat bicicleta pe care o ținea în fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:35
(22038 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 18:13
(14089 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:58
(14636 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A ascuns produsele furate sub fustă

La începutul săptămînii în curs, luni, 10 mai, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată de patronul unei firme despre faptul că o femeie a sustras produse cosmetice din magazinul societății. La fața ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:29
(24710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Cocora: Din căruță în copac

Luni, 10 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DJ102H, pe raza localității Cocora, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:28
(25524 vizualizări - 0 comentarii)


6 luni de închisoare pentru că a condus mașina fără permis

La mai puțin de două ore de la primirea unui mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, polițiștii au identificat și reținut persoana în cauză, aceasta fiind arestată pentru executarea pedepsei. În ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:27
(25168 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal

Luni, 10 mai 2010, polițiștii din Urziceni au depistat, în urma unor controale efectuate, un agent de pază care deținea ilegal o armă supusă autorizării. Agentul de pază, un bărbat, de 30 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:26
(26468 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Justin în Consiliul Superior al Magistraturii scoate la concurs posturi de judecător în cadrul Judecătoriei Urziceni Pavel în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Andrei în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița Andrei în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...