Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Povești vânătorești cu Marius Dumitrescu

Conflict deschis la Asociația Județeană a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița

Povești vînătorești cu Marius Dumitrescu

UPDATE Marius Dumitrescu, suspendat din funcție!

De aproape 2 luni, Asociația Județeană a Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița fierbe la foc mocnit. Potrivit unor surse interne, între directorul Asociației, Marius Dumitrescu, și președintele Adrian Neagu există un conflict deschis legat de modul în care este condusă Asociația. Polarizați în jurul celor doi, vînătorii și pescarii ialomițeni s-au împărțit în tabere. Dincolo de poveștile vînătorești și pescărești care răzbat în public, un fapt este cert: în anul 2014 AJVPS are cheltuieli cu 200 mii de lei mai mari decît veniturile obținute.

Scandal la foc mocnit
Conflictul dintre președintele Adrian Neagu și directorul Marius Dumitrescu a devenit public în luna martie a acestui an, cînd, în cadrul unei ședințe a Consiliului de Administrație, a fost solicitat un audit care să verifice activitatea directorului Marius Dumitrescu din ultimul an. Deranjat de acuzațiile care i se aduc, Marius Dumitrescu a refuzat săptămîni la rînd, invocînd statutul Asociației, să ofere vreo explicație sau să facă publice documentele interne privind activitatea Asociației. Surse  apropiate celor doi susțin că, încă din toamna anului trecut, sătul să mai fie considerat «un om de paie» și deranjat că Marius Dumitrescu nu îl ascultă, Adrian Neagu a decis să-l înlocuiască. Pe de altă parte, lista «păcatelor» de care se face vinovat directorul AJVPS Ialomița e mai lungă decît o zi de post. Printre principalele acuzații care i se aduc se numără depășirea bugetului aprobat de către Consiliul de Administrație, majorarea cotizației cu peste 40%, ilegalități privind achiziționarea de arme, folosirea cartușelor cumpărate pentru Asociație în interes personal, consum nejustificat de carburant (tot în interes personal), achiziționarea de piese de schimb pentru autovehiculele Asociației prin firma fiului, cheltuieli nejustificate pentru protocol și arme, achiziții la prețuri preferențiale din magazinele Asociației, eliberarea de autorizații de vînătoare în mod preferențial, etc.

Marius Dumitrescu contraatacă la baionetă
La o lună și jumătate de la apariția acuzațiilor, Marius Dumitrescu a decis să rupă tăcerea și să răspundă public: «Vînătoarea e o stare de spirit. Și o formă de socializare. În cadrul Asociației, primul meu atribut este să pun în practică hotărîrile Consiliului. Asociația aceasta poate dăinui și poate merge mai departe cu condiția ca noi toți, cei care o administrăm și cei care facem parte din ea, să venim aici să aducem, nu să luăm. Atîta timp cît venim doar să luăm, ea nu va avea o istorie de-acum încolo. Atîta timp cît nu ne onorăm obligațiile, nici măcar obligațiile statutare, nu putem discuta despre viitor! Eu nu sînt angajat să fiu popular. Eu sînt angajat să iau deciziile care sînt necesare pentru binele Asociației!». De asemenea, a mai precizat Marius Dumitrescu, AJVPS Ialomița nu este dispusă să renunțe și nu va renunța la niciunul dintre cele 16 fonduri de vînătoare administrate în acest moment: «Asociația nu poate pierde fonduri de vînătoare în favoarea unor persoane fizice. Avem 8 fonduri de vînătoare rentabile, restul fiindu-ne necesare pentru a pune la dispoziția membrilor vînători suficientă suprafață pentru desfășurarea activității. Și, ca să răspund și celor care mă acuză că am cheltuit mai mult decît am încasat... Într-adevăr, Asociația a avut cheltuieli de 14 miliarde în anul 2014 și a realizat venituri de doar 12 miliarde. Dar mai are de încasat 4 miliarde de lei reprezentînd cotizațiile membrilor. Plata acestei cotizații ar însemna profit pur...».

Cine sapă groapa altuia... Reamintim că ultimul scandal din cadrul AJVPS Ialomița a avut loc în primăvara anului 2013 și s-a soldat cu înlocuirea din funcție a președintelui de la acel moment, Tudor Anghel. Acesta a fost înlocuit pentru că nu a putut răspunde aceluiași tip de acuzații lansate la acest moment împotriva directorului Marius Dumitrescu. Concret, Tudor Anghel a fost acuzat  public de «furt, sabotarea intereselor legitime ale Asociației și cheltuirea fondurilor pentru interese personale sau de grup, în defavoarea membrilor cotizanți». El a fost înlocuit în cadrul unei ședințe a Adunării Generale Extraordinare de către actualul președinte, Adrian Neagu. De asemenea, directorul de la acel moment al Asociației, Ștefan Trandafir, a fost înlocuit cu actualul director Marius Dumitrescu.

Din raportul de activitate al AJVPS Ialomița pentru anul 2014
-organizarea examenului de vînători a adus 100 mii de lei încasări
-numărul de vînători români și străini care au vînat pe fondurile de vînătoare din Ialomița s-a dublat
-au fost achiziționate două autovehicule noi și 22 de arme pentru vînătorii străini
-au fost recoltați un număr de 62 de căpriori și 34 de mistreți de membrii vînători posesori de autorizații de vînătoare individuale
-au fost repopulate fondurile de vînătoare cu 2000 de fazani
-a fost majorat cuantumul obligațiilor statutare pentru vînători la 1300 de lei anual
-a fost organizat un concurs de pescuit pe Bentul Mare

UPDATE Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița, sub sigiliu!
Vineri, 8 mai 2015, la sediul Direcției Sanitare Veterinare Ialomița s-a desfășurat Adunarea Generală a Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița. După 4 ore de dezbateri, reprezentanții celor peste 1000 de vînători și pescari din județ au decis suspendarea directorului Asociației, Marius Dumitrescu. Inițiativa supunerii la vot a acestei decizii a aparținut președintelui Asociației, Adrian Neagu. Cei doi s-au acuzat reciproc de furt, incompetență și proastă gestiune pe parcursul celor 2 ani în care au condus Asociația. Prerogativele de director au fost preluate, conform statutului, de către președintele Asociației. Acesta a cerut plenului sigilarea sediului Asociației pînă la alegerea unui nou director. «Declar public că nu îmi mai trebuie funcția de președinte cîtă viață voi avea!» a declarat în plen, la sfîrșitul întîlnirii, Adrian Neagu. Atît directorul, cît și președintele Asociației urmează să fie aleși prin vot în cadrul unei Adunări Extraordinare fixată pentru data de 26 iunie 2015. Reamintim că, deși este o asociație non-profit, cifra de afaceri a AJVPS Ialomița se ridică anual la o valoare de aproximativ 1,5 milioane de lei...

8 Mai 2015, 19:50 (17074 vizualizări - 26 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: AJVPS moare, dar nu predă gestiunea
Ialomița: Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi, în pragul desființării
S-a deschis sezonul de vînătoare la funcții

Comentariile cititorilor:


ioan:
(2 Iulie 2015, 19:33)
Felicitari adunatilor generali[delegati a-i grupelor de vinatori],a-ti reusit sa instalati in functia de vicepresedinte cu vinatoarea pe cunoscutul intelectual duru axinti,prima masura luata,,in interesul vinatorilor'' a fost sa-i impace pe cei doi protagonisti neagu si dumitrescu..Gurile sparte spun ca ar avea mare interes intr-o reala reforma a paznicilor de vinatoare incepind cu fratili nico.x
Jak:
(14 Mai 2015, 20:47)
Ce fete de rapitori in pozele astea :)
Iepurila:
(14 Mai 2015, 12:48)
De teparul Marius Dumitrescu fiul fostului penal Petre care a scapat basma curata de la distrugerea I.A.S. Ograda ce sa mai vorbim, dar cum se face ca acest flaimucea de mare braconier Neagu Moise Adrian care a ucis cu nemiluita porci,mistreti,iepuri,fazani,caprioare,s.a.m.d, mai are bunul simnt sa stea in A JVS  este o rusine acest utecisto-comunist cu functii pe timpul lui Ceausescu,si ajuns pe la AJOFM  ca majoritatea lor, sa aiba habar de conucerea AJVS  acest mucianceai cum il numesc cu buna dreptate unii si facut barlogul sau cuibarul langa padurea Chirana visa vi de U.Militara Oare De Ce ????? Poate presa sa ii vina de haK
@agramatu:
(12 Mai 2015, 14:20)
Ai facut tu cateva greseli intentionate, dar chiar se vede ca ai lacune. Crezi ca daca pui o cratima in plus la misto ne pacalesti? 
agramatu:
(11 Mai 2015, 17:20)
Fie vorba intr-e noi ce e m-ai grav sa fi agramat , sau infestat se vede din pom de unde aveti cuibu  ce putem face va hranim cu incultura noastra ,apropo nu exista smecher teapa singur ti-o iei si terminati cu acuzele ,daca erati voi oare la butoane ati fi adus de acasa bani ,uitativa la istoricul,vostru puneti pe hartie cum ati facut bani , dc a facut ceva va plati si ma repet sa plateasca cu toti consilieri cei ce au aprobat neregulile cititi statutul sa vedeti regulile PS.CONSTATARE  toti postacii  sau toti ce au postat !!!!!!!!!
SORIN:
(11 Mai 2015, 16:38)
Numai pescărești și vânătorești se spun p'aci șa. M-ați omorât cu "rezerviștii". Dacă ar fi fost Bâtlan .... Păi n-a fost Tudor?! Te pomenești că în Poliție sau în alte structruri nu sunt tot felul de șuți. Păi dacă sunt ei de rahat cât sunt în funcție, d'apoi după?! S-au cuplat cu tot felul de interlopi, au făcut vrute și nevrute, iar unii-i vor mari șefi peste mincinoși. Apropo, unde se poate pescui cu un permis de la I.J.V.P.S. și cât costă?! Odată l-am întrebat pe Fănică Trandafir unde au ei bălți. "Unde plouă" - mi-a răspuns el la "mișto". Și, tot la "mișto" i-am plătiti și eu permisul pe anul respectiv. Văd că s-au pus legiuitorii nelegiuiți ai României pe ciocârlii. Poate din acest punct de vedere ar fi fost bun Bâtlan. Pentru protejarea speciei, ha, ha, ha!!!
@Stefan:
(11 Mai 2015, 16:15)
Ce tagma vanatoreasca domnule... Nu vedeti ca ati ales cel mai mare tepar din istoria judetului? Cum sa puneti sacalul paznic la caprioare? Dumitrescu ar trebui sa scrie volume intregi despre arta tepuitului! Omul acesta are cromozomii modificati pentru furaciune si arsura! Se zvoneste ca are branhii ascunse pentru a simti prada slaba, e marele alb al Sloboziei! La topit cu el!
valentin:
(11 Mai 2015, 14:36)
Rusine,,,,,,,,avem la conducerea judetului numai oameni fara caracter si pelinga asta niste lasi si  cei mai mari hoti,,,,,,daca au furat sa plateasca,,,,se face doar tam tam si atit
un_iepure_speriat:
(11 Mai 2015, 14:31)
dragi vanatori, nu il cunosc pe dl.Dumitrescu,dar cu dl.Neagu Adrian ati dat lovitura, adică ati pus lupul paznic la oi...stiti foarte bine ca activitatea lui preferata e braconajul la greu, si un sfert din judetul asta a ramas fara caprioare,iepuri,mistreti, gaste si rate salbatice si orice alta vietate care "indrazneste" sa se aciuieze pe "mosia" lui...
vanator vechi:
(11 Mai 2015, 13:56)
Acum doi ani, intru-un cerc de cunoscuti am zis ca daca vrei sa falimentezi si cea mai puternica firma e de ajuns sa pui sef pe Marius Dumitrescu sau Marian Hoinaru. Marius ar fi putut falimenta chiar si Federal Reserve. Baiatul e un fenomen. Cand era taicasu sef la Ograda a facturat lucrari realizate de pe timpul lui Ceausescu ca si cum le-ar fi facut el. Cea mai buna varianta pt ingroparea definitiva a AJVPS e Rosca Nicu si nea Tudor.
nelutu:
(11 Mai 2015, 13:27)
Ar fi trebuit sa fie demis si Consiliul de administratie,care se face responsabil de angajarea lui Dumitrescu in baza unui examen la care, in afara lor ,din comisia de evaluare a candidatilor a facut parte chiar si Dumitrescu cu drept de vot. Poate aude si Politia in sfarsit.
Stefan:
(11 Mai 2015, 03:05)
@constatare - nu generaliza,  "valy" , "costin" si "ionut" sunt unul si acelasi agramat incult!!! se vede din pom cum repeta aceleasi greseli. Nu stim de ce a postat de 3 ori la rand... Sa nu judecam tagma vanatoreasca dupa un element! 
vlase v:
(10 Mai 2015, 20:00)
Oare un ofiter in rezerva de incredere nu gasim pentru functia asta? Sa faca putina disciplina in AJVPS. Cred ca cea mai buna solutie este un rezervist pensionar nu oameni care sa traiasca exclusiv de pe urma asociatiei si care sa nu aibe niciun alt venit stabil si care au facut ceva in viata. Daca il alegeau pe Batlan S acum 2 ani jumate lucrurile astea nu cred ca se intamplau.
Cititoare:
(10 Mai 2015, 16:31)
Dacă am lămurit toate porcăriile și toate idioțeniile județului, și am ajuns la vânători, suntem de râsul planetei!! Nu mai aveți șarlatani de Ialomița decât pe la vânători!? Râsul lumii! Apă de Slobozia, mai chioară și mai de ploaie. Nu te vinde chiar de tot, ziar de relativă încredere!! Albinele ce mai fac?!
constatare:
(10 Mai 2015, 15:40)
Toti postacii de pe forum sunt vanatori: au tras in gramatica limbii romane din toate pozitiile si aproape ca au ucis-o..

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Anchete DIICOT în Ialomița: În vizor, traficanți de droguri și de migranți!

Anchete DIICOT în Ialomița: În vizor, traficanți de droguri și de migranți!

Marți, 26 septembrie a.c., procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița au efectuat 3 percheziții domiciliare și au pus în executare 3 mandate de aducere, pe numele a trei suspecți acuzați că au comercializat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2023, 16:30
(4813 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Controale în sistem integrat, desfășurate de polițiști

Ialomița: Controale în sistem integrat, desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, la nivelul județului Ialomița, s-au desfășurat controale în sistem integrat, în care au fost implicați 44 de polițiști ialomițeni, jandarmi și reprezentanți ai Ocolului Silvic și ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2023, 15:40
(2276 vizualizări - 0 comentarii)


Președintele USR, Cătălin Drulă: «Îl vom împiedica pe Ciolacu! Creșterea taxelor nu va intra în vigoare la 1 octombrie!»

Președintele USR, Cătălin Drulă, anunță că USR va face toate demersurile astfel încât creșterea taxelor să nu intre în vigoare de la 1 octombrie 2023. Atacul la Curtea Constituțională rămâne singura soluție ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2023, 17:25
(4261 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări de TVA de 64,93 milioane de lei, în perioada ianuarie-august 2023

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-august 2023, conform selecției naționale, TVA în valoare de 64,93 milioane ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2023, 16:40
(5287 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se furnizează apă cu program în localitatea Fierbinți-Târg!

Sistemul centralizat de alimentare cu apă din localitatea Fierbinți-Târg a înregistrat în ultima perioadă o creștere considerabilă a consumului, dar și o scădere a nivelurilor hidrostatice și hidrodinamice ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2023, 15:55
(4631 vizualizări - 0 comentarii)


Garaj în flăcări la Urziceni, incendiu la o casă din Gârbovi

În perioada de referință, trei echipaje de pompieri din Urziceni, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, au intervenit pentru lichidarea unui incendiu, produs la un garaj ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2023, 14:15
(3586 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Jilavele și Fetești

Sâmbătă, 23 septembrie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit la un accident rutier în comuna Jilavele, fiind implicat un autoturism. În urma evenimentului rutier au rezultat două victime, conștiente ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2023, 14:05
(2986 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Bărbat rănit într-un accident rutier

Sâmbătă, 23 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit la un accident rutier produs între un autoturism și un camion. În urma evenimentului, un bărbat de aproximativ 35 de ani a fost rănit, rămânând ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2023, 13:00
(3211 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor sărbătorește 30 de ani de la înființare

Episcopia Sloboziei și Călărașilor sărbătorește 30 de ani de la înființare

În anul 2023, Episcopia Sloboziei și Călărașilor sărbătorește 30 de ani de la înființare, Episcopia Sloboziei și Călărașilor fiind prima Eparhie înființată după Revoluția din 1989. În acest context aniversar ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2023, 20:25
(4350 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale privind prezența substanțelor interzise în produsele de origine non-animală

Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor demarează controale ample la nivel național care vizează utilizarea sau comercializarea ilegală de substanțe psihoactive, psihotrope ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2023, 16:40
(3853 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dosar penal pentru că și-ar fi lovit soția

Un bărbat de 42 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost reclamat la Poliție de către soția sa, o femeie de 40 de ani, pe care ar fi agresat-o. În urma unui conflict spontan, acesta ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2023, 16:20
(3728 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 59 mii de lei pentru încălcarea Codului Rutier

Joi, 21 septembrie a.c., polițiștii rutieri din cadrul IPJ Ialomița au continuat activitățile de combatere a indisciplinei în trafic, ca urmare a neregulilor constatate fiind aplicate 271 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2023, 16:00
(8234 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan fără permis de conducere

Un tânăr de 33 de ani, din Fetești, a fost depistat joi, 21 septembrie a.c., conducând pe drumurile publice fără a avea permis. Mai mult, în urma testării cu aparatul din dotare au reieșit indicii cu privire ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2023, 15:50
(2474 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Precizări privind sistemul de monitorizare a suprafețelor agricole

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură aduce clarificări importante cu privire la Controlul prin monitorizare «checks by monitoring» aplicat începând cu Campania 2023. Astfel ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2023, 13:50
(6409 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de 845,7 milioane de lei, în perioada ianuarie-august 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, de la începutul anului și până la 31 august 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 845,7 milioane ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2023, 20:25
(6437 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Factura electronică protejează mediul înconjurător

RAJA Constanța: Factura electronică protejează mediul înconjurător

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2023, 20:10
(6643 vizualizări - 0 comentarii)


Senatorul USR Sebastian Cernic: «Patriotismul economic al lui Ciolacu este o minciună, în condițiile în care prețul produselor tradiționale va crește!»

«Prim-ministrul Marcel Ciolacu minte atunci când vorbește în public de „patriotism economic“, în condițiile în care a decis să crească prețul produselor tradiționale românești prin renunțarea la TVA-ul ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2023, 20:05
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți de peste 30,325 milioane de lei pentru renta viageră agricolă 2022

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a efectuat plata sumei de 30,325 milioane de lei cuvenită sub formă de rentă viageră agricolă aferentă anului 2022. Astfel, suma de 11,4 ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2023, 20:20
(3512 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 septembrie 2023, termen de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 25 septembrie 2023, este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2023, 14:30
(8671 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Apă oprită la Dridu pentru lucrări la stația de pompare

Miercuri, 20 septembrie 2023, echipele RAJA Constanța vor executa lucrări de cuplare a conductei de alimentare cu apă de la nivelul Stației de Pompare din localitatea Dridu/Ialomița, la sistemul centralizat ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2023, 17:10
(3968 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sfântu Gheorghe, reținut de polițiști după ce a agresat o minoră de 15 ani

Polițiștii Secției nr. 6 Ion Roată au reținut duminică, 17 septembrie a.c., un bărbat de 53 de ani, din comuna Sfântu Gheorghe, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «lovire sau alte violențe». În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2023, 17:10
(5427 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 11 permise de conducere reținute, 18 certificate de înmatriculare retrase

În zilele de sâmbătă și dumincă, 16/17 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 212 evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate 404 de sancțiuni contravenționale, iar în urma ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2023, 16:55
(4932 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Soluții de digitalizare

RAJA Constanța: Soluții de digitalizare

Pachetul «Cont Client RAJA» este accesibil non-stop și este sigur și ușor de utilizat prin platforma on-line «Contul meu RAJA» (accesibil de pe orice desktop) sau prin aplicația de mobil ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2023, 15:20
(3020 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tamponare între un autocar și un autoturism

Două echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia au intervenit la un accident rutier produs în Slobozia, în care au fost implicate un autoturism și un autocar. În urma evenimentului rutier a rezultat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2023, 14:20
(3490 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


AJFP Ialomița: În lunile septembrie și octombrie 2023, Programul «Tezaur» continuă cu dobânzi de până la 7,10%

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii/persoane fizice că, începând de luni, 18 septembrie 2023, și până pe 13 octombrie 2023, românii pot investi în Titlurile de ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2023, 13:50
(2258 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de acordare a unui sprijin de urgență pentru sectorul cerealelor și cel al semințelor oleaginoase

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că până la data de 26 octombrie 2023 inclusiv, primește cereri de acordare a sprijinului de urgență pentru sectorul cerealelor și al semințelor ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2023, 13:25
(6111 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Arheolog pentru o zi»/Zilele Europene ale Patrimoniului

Muzeul Județean Ialomița: «Arheolog pentru o zi»/Zilele Europene ale Patrimoniului

O lecție de istorie locală a fost predată în aer liber, cu prilejul Zilelor Europene ale Patrimoniului, la Baza de Cercetare și Expunere Muzeală «Orașul de Floci» din comuna Giurgeni, sub egida «Arheolog ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2023, 13:10
(7315 vizualizări - 0 comentarii)


Garnizoana Slobozia: Campanie de recrutare a soldaților gradați profesioniști

Vineri, 15 septembrie a.c., în cazarma Batalionului 113 Artilerie «Bărăganu» s-a desfășurat programul-pilot de recrutare și selecție a candidaților pentru posturile vacante de soldat gradat profesionist ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2023, 18:00
(5813 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Miercuri, 20 septembrie 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 20 septembrie 2023, este termenul-limită de depunere al următoarelor declarații fiscale: Formularul 010 ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2023, 13:30
(6575 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale privind munca nedeclarată în domeniul hotelier

ITM Ialomița: Controale privind munca nedeclarată în domeniul hotelier

În perioada 28 august-8 septembrie 2023, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au realizat un amplu control privind munca nedeclarată în domeniul hotelier. La nivelul județului, au fost ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2023, 12:10
(4970 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă nemultumitu' în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Răduță Aurelian-Constantin în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...