Minori de 8 și 10 ani, suspecți de furt dintr-o locuință
În după-amiaza zilei de vineri, 13 noiembrie 2009, în jurul orelor 16,00, un bărbat de 79 ani, din Miloșești, a sesizat Poliția asupra faptului că, în cursul zilei, persoane necunoscute au pătruns în casa
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2009, 17:12
(9414 vizualizări -
0 comentarii)
La volan fără permis
Un tînăr în vîrstă de 20 ani, din Căzănești, este cercetat de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul fără a deține permis. Iar socrul său, de 40 ani
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2009, 16:38
(10750 vizualizări -
0 comentarii)
Scandal la Urziceni
Sîmbătă, 14 noiembrie 2009, în jurul orelor 15.20, prin 112, Poliția a fost sesizată asupra unui scandal la Urziceni. Astfel, Ionel C., pe de o parte și frații Eugen și Daniel B., pe de altă parte, s-au
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2009, 16:01
(10769 vizualizări -
0 comentarii)
Incendii
• Unei persoane din comuna Gura Ialomiței, sat Luciu, vineri, 13.11.2009, i-au ars cca 2000 de baloți de paie de grîu din rezerva proprie. Incendiul a fost anunțat la dispeceratul Inspectoratului pentru
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2009, 15:02
(10745 vizualizări -
0 comentarii)
Accident cu o autospecială SPIR
Echipajul de descarcerare de la Detașamentul Slobozia a intervenit sîmbătă dimineață, în jurul orelor 4.45, la intersecția DN2C cu DJ203F, în localitatea Grivița, la un accident rutier produs cu implicarea
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2009, 14:59
(12040 vizualizări -
0 comentarii)
Hoți din Țăndărei, prinși de polițiști
Recent, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Țăndărei au reușit să soluționeze trei dosare penale de furt calificat, aflate în evidențele instituției cu autori necunoscuți. Pe scurt
...[citește_toată_știrea]
13 Noiembrie 2009, 18:32
(11120 vizualizări -
0 comentarii)
Bunuri de uz casnic vîndute ilegal, confiscate
Polițiștii slobozeni au confiscat joi, 12 noiembrie, bunuri de uz casnic în valoare de aproximativ 1500 lei. Asta după ce în zona Spitalului Județean Slobozia au fost depistate 3 persoane din județul Mureș
...[citește_toată_știrea]
13 Noiembrie 2009, 17:18
(11877 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiune amplă a polițiștilor la Urziceni
Joi, 12 noiembrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat o amplă acțiune în localitate. În timpul activităților derulate, polițiștii au verificat 171 de autovehicule, au legitimat 218 persoane, 31 dintre
...[citește_toată_știrea]
13 Noiembrie 2009, 16:21
(11985 vizualizări -
0 comentarii)
După ce a furat mai multe animale, un tînăr din Reviga a fost arestat
După ce joi, 12 noiembrie, a fost considerat suspectul principal în comiterea mai multor furturi, un tînăr de 18 ani din comuna Reviga a fost arestat preventiv pentru 29 de zile. În sarcina acestuia s-a
...[citește_toată_știrea]
13 Noiembrie 2009, 15:41
(11424 vizualizări -
0 comentarii)
A vrut să-l lovească pe polițist cu toporul
Un bărbat din Smirna a reușit aseară «să pună pe jar» întreaga comunitate după ce a amenințat persoanele care mergeau pe stradă cu un topor. Deși a intervenit imediat ce a fost sesizat, polițistul din localitate
...[citește_toată_știrea]
12 Noiembrie 2009, 17:29
(12756 vizualizări -
0 comentarii)
Minore, racolate pentru prostituție
Miercuri, 11 noiembrie, dimineața, a fost desfășurată o acțiune în două blocuri de garsoniere din Slobozia, unde existau suspiciuni că ar locui diverse persoane suspecte. În cadrul activităților desfășurate
...[citește_toată_știrea]
12 Noiembrie 2009, 17:28
(11896 vizualizări -
0 comentarii)
Hoț de animale, arestat
Un tînăr de 18 ani, din comuna Reviga, a fost arestat pentru săvîrșirea infracțiunii de furt, trei infracțiuni de violare de domiciliu și o infracțiune de maltratare și schingiuire a animalelor. Polițiștii
...[citește_toată_știrea]
12 Noiembrie 2009, 17:27
(9461 vizualizări -
0 comentarii)
Suspect de furturi, prins de polițiști
Un tînăr în vîrstă de 31 ani, din Slobozia, «client» mai vechi al polițiștilor, a «picat» din nou în mîna anchetatorilor fiind suspectul principal în comiterea unei infracțiuni. Potrivit unui comunicat
...[citește_toată_știrea]
12 Noiembrie 2009, 17:26
(10614 vizualizări -
0 comentarii)
Accident al Urziceni
Alertă în după-amiaza zilei de miercuri, 11 noiembrie, la Urziceni. Polițiștii din localitate au fost anunțați asupra producerii unui accident de circulație în urma căruia s-ar fi distrus o conductă de
...[citește_toată_știrea]
12 Noiembrie 2009, 17:25
(12704 vizualizări -
0 comentarii)
Infractor reținut
Miercuri, 11 noiembrie, polițiștii din Urziceni au prins și încarcerat un bărbat în vîrstă de 42 ani, din Galați. Pe numele bărbatului exista un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 1 an, Judecătoria
...[citește_toată_știrea]
12 Noiembrie 2009, 17:25
(13624 vizualizări -
0 comentarii)
«Votul ilegal înseamnă închisoare», la Ciulnița, Mărculești și Cosîmbești
În cadrul campaniei de informare și conștientizare a cetățenilor, intitulată «Votul ilegal înseamnă închisoare», acțiune inițiată de Ministerul Administrașiei și Internelor, la nivelul județului Ialomița
...[citește_toată_știrea]
12 Noiembrie 2009, 10:12
(12451 vizualizări -
0 comentarii)
Razii la Fetești și Făcăeni
În ultimele 24 de ore, la nivelul județului Ialomița au fost desfășurate multiple acțiuni, razii și controale menite să crească gradul de siguranță publică al cetățenilor. Peste 100 de polițiști și jandarmi
...[citește_toată_știrea]
11 Noiembrie 2009, 17:26
(10688 vizualizări -
0 comentarii)
Doar 2500 kg deșeuri electrice și electronice
Potrivit unui comunicat de presă al Agenției Regionale pentru Protecția Mediului Pitești, după reluarea campaniei naționale Marea Debarasare din 7 noiembrie 2009, la nivelul Regiunii Sud Muntenia s-a colectat
...[citește_toată_știrea]
11 Noiembrie 2009, 17:21
(11900 vizualizări -
0 comentarii)
Alarmare publică la Țăndărei
Miercuri, 11 noiembrie, începînd cu orele 10,00, în orașul Țăndărei, se desfășoară un exercițiu de alarmare publică. Coordonată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița, acțiunea se derulează
...[citește_toată_știrea]
11 Noiembrie 2009, 13:32
(11068 vizualizări -
0 comentarii)
«Minte sănătoasă în corp sănătos»
Duminică, 8 noiembrie 2009, s-a desfășurat, la Centrul de Agrement «Pavilioane» din Amara, faza finală a Concursului Interliceal «Minte sănătoasă în corp sănătos». În organizarea Asociației Județene «Sportul
...[citește_toată_știrea]
11 Noiembrie 2009, 13:24
(12825 vizualizări -
0 comentarii)
Elevi cercetați pentru furtul unui telefon mobil
Vineri, în jurul orelor 13,30, o femeie în vîrstă de 37 de ani, din Slobozia, a sesizat Poliția despre faptul că, în urmă cu aproximativ 3 ore, fiicei sale, în vîrstă de 14 ani, elevă în clasa a IX-a la
...[citește_toată_știrea]
11 Noiembrie 2009, 13:13
(11422 vizualizări -
0 comentarii)
Prevenirea accidentelor rutiere
Prevenirea accidentelor rutiere și combaterea cauzelor generatoare de evenimente rutiere rămîne și în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni. Astfel, în perioada 6-8 noiembrie 2009,
...[citește_toată_știrea]
11 Noiembrie 2009, 13:13
(11347 vizualizări -
0 comentarii)
Suspecți de furt, identificați la scurt timp de la sesizarea faptei
Doi ialomițeni, în vîrstă de 24, respectiv 40 de ani, sînt cercetați de polițiști sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Asta după ce au sustras din incinta Căminului Cultural din localitatea
...[citește_toată_știrea]
11 Noiembrie 2009, 13:13
(13961 vizualizări -
0 comentarii)
Incendii, accidente și sinucideri de weekend
Echipajul de prim-ajutor al Inspectoratului pentru Situații de Urgență a fost solicitat în municipiul Fetești la două tentative de suicid, una dintre acestea fiind anunțată vineri, 6 noiembrie, iar celalaltă
...[citește_toată_știrea]
9 Noiembrie 2009, 13:21
(9229 vizualizări -
0 comentarii)
Controale ale inspectorilor DSV
Inspectorii din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au desfășurat, în luna octombrie 2009, 78 de controale în cantinele unităților școlare. În mare, verificările
...[citește_toată_știrea]
9 Noiembrie 2009, 13:13
(10625 vizualizări -
0 comentarii)
Liber la credite în zootehnie
Începînd de vineri, 6 noiembrie 2009, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii Plăților Naționale Directe Complementare în sectorul zootehnic care intenționează
...[citește_toată_știrea]
9 Noiembrie 2009, 13:10
(9886 vizualizări -
0 comentarii)
Bătrîn dispărut din Centrul de la Balaciu
Miercuri, în jurul orelor 10,30, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Balaciu au fost sesizați de un reprezentant al Căminului de Persoane Vîrstnice din localitate despre faptul că Neagu Andrei, de
...[citește_toată_știrea]
6 Noiembrie 2009, 18:14
(10747 vizualizări -
0 comentarii)
Bătrînă accidentată pe trecerea de pietoni
O femeie în vîrstă de 73 ani a fost victima unui accident rutier petrecut, miercuri, 4 noiembrie, în Slobozia. Bătrîna se angajase în traversarea străzii pe trecerea de pietoni, pe culoarea verde a semaforului
...[citește_toată_știrea]
6 Noiembrie 2009, 18:14
(11705 vizualizări -
0 comentarii)
Cu sabia în mașină
În continuare, un tînăr de 30 ani din Țăndărei este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce în autoturismul pe care acesta îl conducea a fost găsită o sabie. Mașina a fost oprită pentru control
...[citește_toată_știrea]
6 Noiembrie 2009, 18:13
(11646 vizualizări -
0 comentarii)
Peste 4 tone fier vechi confiscate de polițiști
Miercuri, 4 noiembrie, polițiștii din Țăndărei au executat o acțiune pe linia respectării prevederilor legale privind colectarea deșeurilor reciclabile. Urmare a acțiunii la un punct de lucru din localitate
...[citește_toată_știrea]
6 Noiembrie 2009, 18:12
(10791 vizualizări -
1 comentariu)
Comentariile cititorilor:
(15 Februarie 2016, 21:58)
Mircea de ce nu candidezi tu la primarie,vad ca esti scolit,ai scoala vietii ,talentul te mananca.Fa tu ceva bun,fii tu schimbarea,si adu si brigada dupa tine ;)>
(13 Februarie 2016, 10:18)
Acest domn Stoica Alexandru are grave probleme psihice.Dacă urmăriți,la mai toate întrebările venite din partea cetățenilor sau reporterilor, dânsul are doar răspunsuri de genul: hai sictir!, ba ești nebun la cap? ,nu-i treaba mea! ,ce aveți bă? ,nu ma interesează,du-te bă d-aici! etc.Acest personaj are un comportament jalnic cu mult sub un primar de la țară. Suferă de mitomanie în toate formele ei , în special perversă.
(12 Februarie 2016, 17:36)
@vasile...las-o mai moale cu postarile ca esti varza, scri prost si mai ales, gandesti si mai prost...
(12 Februarie 2016, 16:45)
"Adevaratii prosti sunteti voi, astia, care comentati"..@Vasilica, te simti prost? Nu de alta, dar te vad comentand p'acilea! Din pacate nu cei care comenteaza(cu putine exceptii, desigur) sunt alegatorii de baza ai psd-ului, ci bietii oameni care nu au nici internet, nici serviciu, altii pensionari, sau doar asistatii partidului, majoritari de altfel in judet..
(12 Februarie 2016, 15:32)
Isi permite Sandel, doar este copilul minune cu care s-a jucat psd acum patru ani la alegeri, pe care l-au arunca in sus de doua ori si l-au prins o data. Acum, ca a cazut in cap, asta este treaba lui. Probabil si a atora ca el, cazuti in cap, cand l-au ales.
(12 Februarie 2016, 14:51)
Alo alo in ce tara traiti,cumva Germania,Franta ,Anglia...nu Romania. De parca nu va asteptati la asemnea reactii.Adevaratii prosti sunteti voi astia care comentati,si luati foc.Ce atata zarva,si discutii de prisos ,ca ati crezut in primar,in conducere,ca ba sau pa.Luati-o cu un gram de sare, Romanica nu e roz,si nici neagra.Daca va duceti ca papagalii si nu stiti legea,duceti-va la un jurist,si daca sunteti nedreptatiti dati in judecata primara.
(12 Februarie 2016, 13:00)
Pai,bine ma boule,de ce au gresit oamenii aia? Ca te a facut mama ta tembel? Pai ma cretinule sunt locuri,fundatii,case pentru care se platesc obligatiiile .De ce sa nu fie suparati?Au vise,au crezut in vrajeala astora,mai ales ca sandu zvâcnitu era viceprimar si alerga pe acolo caraghiosul de ziceai ca este Mesia.Si ala un bou! De ce sa vorbeasca acea doamna?A vorbit in numele copilului ei pe care l a ocrotit si ajutat.Tu ma boule,ce sa stii?Ca si samanta o ai stearpa!Ca daca erai barbat,scriai pe alt ton! Scobitule! Bravo acestor barbati ca au stat in fata consiliului sa isi expuna durerea.Nu in fata primarului ce a fost numit sa reprezinte cetatenii orasului.Bine,si pe dobitoci ca tine dar pe toti.sandu a schimbat sensul discutiei,aruncand asupra acelei femei acuzatii si ducand discutia spre alt sens.Toti acei locuitori ai orasului au crezut si au sperat ca in zona caselor va fi in cel mult 6ani un cartier ingrijit,in care sa isi creasca copiii,sa se bucure de un alt fel de viata.Au fost mintiti,inselati de oameni ce gandesc asa cum o faci tu ma "gioni".Oameni fara cuvant,ce au grija altor si nu a lor! Noi le spunem la°°gii! Voi cum le spuneti?
(12 Februarie 2016, 09:59)
nu locuiesc acolo dar cred ca oamenii au dreptate, stoica-dinamita-hai sictir, le-a cam tras teapa, cine nu crede sa se duca sa vada in ce conditii stau....cat despre john, hai sa fim seriosi, este doar un lingau ce nu trebuie luat in seama...pe bune
(11 Februarie 2016, 15:35)
John esti un prost si nu sti nimic despre cartierul de tineri.Nu mai vb sa te afli in treaba mai "țărane".Si urmareste tot reportajul badarane ca nu a vrut nimeni sa l bata pe primar.
(11 Februarie 2016, 13:08)
Poate john are incredere in primar; este dreptul lui. Poate daca o sa candideze iar, o sa ii promita lui john ca o sa construiasca o piramida in Slobozia; dar din aia cu varful in jos, ca sa astupe groapa aceea frumoasa; si stau si ma gandesc ce noroc pe john daca o sa il intalneasca pe "nesimtitul ala" sau pe restul de "maimute".
(11 Februarie 2016, 11:04)
john esti un mare ordinar.Habar nu ai despre ce vorbesti si arunci cu mizerie in niste oameni care au muncit si muncesc platesc taxe. Singura lor greseala a fost ca au crezut in mincinile nesimtite ale unor indivizi ca tine in speta cei de la primarie care au spus de ani buni ca vor rezolva problemele din acel cartier.Tu bietul de tine nu ai discernamant si nu pot sa te acuz de altceva decat de prostie mare. Iar legat de atitudinea primarului..pot sa spun ca a aratat cu adevarat cine este..iar acel " hai sictir" a fost pentru toata populatia din acest oras..asa ca lasa ne cu lozincile tale ieftine
(11 Februarie 2016, 03:21)
Persoanele astea care vin hotarate sa faca "lumina" in volburea propagandista ,sunt mai necinstite decat cei din primarie.Nu platesc impozitele dar vor drepturi,pai frate ,nu te supara,vii cu scandal la primarie,trebuiau dati afara cu jandarmi.Mai ales nesimtitul ala ,care mai avea putin si il lovea pe primar.Legea junglei,supravietuieste cel puternic,dar maimutele din incapere,au venit cu un scop,si acela e de a face propaganda. Habar nu aveti cu ce se ocupa "indivizii astia de se plang,ca nu au drepturi,si refuza sa plateasca taxe si impozite. Poate si cei din primarie gresesc,dar nu trebuie sa facem circ televizat ca nu stim sa discutam. Bine i-a facut primarul,babei nesimtite,nu sta in locatie,nu are dreptul sa se ridice cu pretentii.Si cei ce nu isi platesc impozitele ,nu ar trebui sa comenteze.Cand li s-a dat locuinte ANL,era totul ok.Dar multi din ei au plecat in afara la munca,si au inchiriat locuintele ,ca aia care au stat in locul lor nu au platit e alta poveste. He he...cata mizerie poti vedea in circul asta numit Romania.
(9 Februarie 2016, 21:17)
cand am spus ca stoica e bomba, nimeni nu m-a crezut...el si cu consilierii lui...pdl,pnl,psd,....toti...!