Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Operațiunea «Adeziunea»

Operațiunea «Adeziunea»

Filialele ialomițene ale partidelor politice se resuscitează. De săptămîni bune fac conferințe de presă, înființează organizații în mediul rural, își caută prozeliți... Noi am avut curiozitatea de a le vizita sediile județene. Am solicitat de fiecare dată o adeziune și un argument pentru a ne înscrie în partid. Și, evident, nu recomadăm această experieță minorilor!

Filiale-fantomă Filiala Partidului Mișcarea Populară e în Ansamblul PECO, peste drum de sediul Poliției. Geamurile sînt acoperite cu afișe, nimeni nu știe ce-i înăuntru. Iar înăuntru e ca-ntr-o văgăună. Nu tu scaune, nu tu mochetă, nu tu var pe pereți... Doar un miros acru de țigări amestecat cu iz de transpirație stătută și alcool trezit prin pahare. Icnim și dăm bună ziua. Ne răspunde doar unul dintre «membri», un tînăr cu statut de homeless. Celălalt ne ignoră superior, în timp ce degustă o cafea la un leu cumpărată de la automatul din colț. Un motiv care să ne convingă nu ne poate oferi nimeni, pentru că președintele, Lecatzas Panaiotis, «vine cînd vrea el, pleacă cînd vrea el, că de-aia e președinte», iar Cristi «Neamțu’», președintele filialei municipale, «nu e în oraș». Homeless-ul e însă amabil și ne arată cele 150 de adeziuni rurale colectate zilele astea. «Sau poate vreți să vedeți adeziunea lui Paros?! E candidatul nostru pentru Primăria Slobozia!». Nu vrem. Ieșim și căutăm alt sediu de partid. La Casa Modei, lîngă «groapa lui Stoica» sînt două, ambele închise. Pe clanța ușii de la Noua Republică e praf de-un deget. PSRO, partidul lui «Mihaela, dragostea mea!», e la etaj. Pe ușă e doar un număr de telefon, fără proprietar. Hotărît lucru, clădirea asta nu priește partidelor politice. Aici au avut sedii și PSD, și PMP și PNºCD și... Următorul sediu vizitat e cel al ALDE. Nu vă mai spunem unde, că oricum e tot timpul închis. A fost însă deschis joi, pe 18 februarie, pentru conferința anuală a deputatului Aurelian Ionescu, noul șef al filialei. Da, da! Avocatul ăla de la Urziceni de l-a făcut tata deputat la PC și a dormit 3 ani și jumătate în Parlament... Ei, bine, joia trecută, deputatul ăsta al nostru a declarat într-o conferință de presă că ALDE nu va face niciodată alianță cu PNL în Ialomița, că are 3000 de membri și că va cîștiga 10% din voturile ialomițenilor. Știm, e strigător la cer, dar România e o țară liberă, iar pe domnul deputat îl și plătim ca să spună astfel de prăpăstii...

Filiale cu pedigree Sătui de plevușcă am decis să țintim o filială mai mare. Ca, de exemplu, cea a domnului deputat Tinel, deschisă în fostul sediu de pe Pokerfest. Intrarea se face prin laterală, că în față e țarcul pentru presă. Și aici miroase de te trăznește. Gurile rele spun că a pușcărie, noi credem că e vorba de un șoarece care a ales să moară în spatele unuia dintre calorifere... Oricum, nu asta e problema, ci adeziunea. Ne credeți au ba, ne-a furnizat-o însuși Gheorghe Tinel, pe care l-am descoperit într-unul dintre birouașe dictîndu-i unei secretare blonde, cu platforme de manechin și fustă de vinilin, ordinea de zi a ședinței de după amiază. Adeziunea are un aer profesionist, viitorul membru trebuie să confirme pe propria răspundere că a citit Statutul PNL, oferă date despre activitatea profesională, statutul social, venituri... De asemenea, una dintre rubrici certifică limbile străine cunoscute, precum și gradul de stăpînire a acestora («ascultare, citire, conversație, discurs oral»), încadrînd viitorii membri la una dintre următoarele categorii de utilizatori: elementar, independent și experimentat. Cît despre motivele pentru care să semnezi o adeziune, deputatul Gheorghe Tinel, copreședintele filialei, ne-a oferit unul care ne-a lăsat cu gura căscată: «pentru că sîntem cel mai serios, cel mai vechi și cel mai românesc partid pe care l-a avut țara asta în ultimii 135 de ani. Iar după ce veți veni printre noi, veți realiza că nu vă veți mai dori să plecați niciodată de-aici!». Cu declarația deputatului Tinel în minte, am bătut la ușa PSD, sediul ăla de pe Chimiei, scos la mezat anul trecut pentru 200 mii de euro. E la fel cum vi l-am mai descris, gol și roșu de-ți sîngerează ochii. Nici aici nu are cine să ne ofere un motiv ca să ne înscriem, dar aflăm că nici nu e nevoie. Întîi pentru că membrii PSD sînt «cîtă frunză și iarbă»... Și-apoi pentru că adeziunea la PSD se face în baza unui document complex, întins pe 4 pagini A4 și încărcat apoi în baza de date națională. Și asta nu în orice condiții, ci numai după ce «subsemnatu’» a fost recomandat de un membru cu ștate vechi, iar hotărîrea a fost aprobată de un Comitet Executiv de Organizației. Parol, fraților, că doar nu vă închipuiați că la partidul mamă și tată al județului se intră așa, ca la cîrciumă...

Filiala relicvelor politice
Am lăsat la urmă filiala lui nea Gabi, UNPR. Adică Uniunea Națională pentru Progresul României. Da, nea Gabi Ionașcu, dar filiala e a lui nea Gabi Oprea, fostul ministru de Interne... Da, ăla care plagiază lucrări de doctorat în familie, alături de fată, ginere, cățel, purcel și peștii din acvariu! Ei, bine, filiala asta județeană a lui e peste drum de sediul Vodafone din Slobozia, că pe ăsta îl știe toată lumea. Iar aici, în această filială modestă, și-a lansat la începutul lunii februarie candidatura Gabi Ionașcu, fostul primar al Sloboziei. Vineri, cînd am intrat noi să cerem o adeziune, în sediu era președintele doar organizației municipale Slobozia, Silviu Puchianu, fost președinte al altei relicve politice, PRM. Și o mîndră care a vrut să se uite urît la noi, dar s-a răzgîndit. Probabil a decis că acest efort e prea mare pentru cantitatea neglijabilă pe care o reprezentăm. Pe masă, pirogravat pe o cană, trona președintele filialei, un alt deputat al ialomițenilor, Ernest Mario Caloianu. Da, știm că știți. E deputatul acela puțin penal, care nici nu mai știe prin cîte partide a trecut pînă a ajuns la UNPR. Dar nu asta contează, noi am căutat adeziunea și un motiv ca să o semnăm. Adeziunea e doar o formalitate, nu merită atenția. Însă declarația lui Silviu Puchianu, care a convins 600 de slobozeni să se înscrie pe listele partidului, e halucinantă: «Sîntem o echipă nou formată, partidul și el este nou, în mai facem 6 ani, avem mulți tineri (...), iar Gabi Ionașcu va cîștiga primăria! Candidatul nostru este cel mai bine plasat, iar sondajul pe cont propriu pe care l-am făcut eu demonstrează că, în opinia oamenilor, el s-a ocupat cel mai bine de administrarea orașului...». Ce spuneți?! Că trebuia să aflăm de ce face astfel de declarații... Păi, am aflat! La întrebarea «Dumneavoastră beți apă de la robinet?» domnul Silviu Puchianu a răspuns curajos: «Da!». Acum înțelegeți de ce face astfel de declarații?

1 Martie 2016, 14:20 (6938 vizualizări - 7 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Cristi 34:
(21 Martie 2016, 17:52)
E plin de tineri!!! De aceea presedintele lor de la tineret si-a cam luat talpasita cand a vazut cu ce fel de oameni are de afaceri. Si tot de aceeea nici pana in ziua de astazi nu au presedinte la tineret nici pe judet si nici pe municipiu. Pe acolo de-a lungul timpului au venit, au stat putin si apoi au plecat in masa tinerii.... De aici denota gandirea comunistilor numiti in frunte cu Gabitza UNPR-isti!!!
ionel:
(2 Martie 2016, 18:44)
Da adeziunea..., adeziunea frate, unde a-ti semnat-o pana la urma ? Curat murdar, dar sa stim si noi daca va mai citim pe viitor !
SECOND:
(2 Martie 2016, 12:11)
Întrucât fostul peremist, Puchianu vinde, prinr-un magazin din piață, articole second hand, e normal să își pună candidați second hand. 
@ionica,:
(2 Martie 2016, 11:42)
ti-e frica sa nu piarda psd alegerile din judet in anul asta? Stai linistit, partidul are nenumarati penali candidati la beciul domnesc, ce ii vor inlocui pe actualii puscariasi-puscariabili,Ciuperca Neacsu, Stoica, Ionascu,Bacanu etc,etc. Ialomita este un judet rosu de 26 de ani si asa va ramane din cauza numarului urias de asistati sociali, ocupand in continuare "fruntasul" loc 3-4 din coada celor 41 de judete ale tarii, la toate capitolele.
SORIN:
(2 Martie 2016, 11:08)
A-nnebunit lupu'! Dacă Ionașcu este cel mai bine plasat în sondaje, înseamnă că aceste sondaje s-au făcut intrauterin pentru a provoca un avort.
maria:
(2 Martie 2016, 10:11)
Asta nu este nimic, pe linga ce se intimpla la Amara, unde Moraru ii da afara de peste tot, evacuarea, se numeste operatiunea, care are curaj sa se inscrie la canditatura, ba chiar le taie si lumina, domnilor, de la independent. va rog cercetati.
ionica:
(1 Martie 2016, 23:51)
daca nu va ti saturat de trait bine votati PMP!!! adica partidul Marea PACALEALA, sau PNL adica Partid Numai de LINGAI Votati ORICE oameni buni ca si asa ati VOTAT un presedinte ce nu s a mai vazut, sunt localitati in Ardealul nostru istoric care au scos un scor la prezidentiale mult sub Urziceni unde primarul de aici este un mare iohanist, asa ca votati in iunie ORICE nu cumva sa schimbati ceva ca sa ne fie bine lasatii tot pe cei cu multe mandate si care au fost la primarie ca la orice serviciu unde nu fac nimic ca sa spuna lumea ca ce ai mai muncit, ca de mai duce un camion cu piatra pe o strada mai asfalteaza o strada mai face un leagan in parc asa ca la Urziceni siii gataaa e bun inca patru ani de chin pentru noi si de bine pentru ei VOTATI romani VOTATIII tot pe EI sa nu moara saracii de foame

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 27 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 25 septembrie 2025, în intervalul orar 15,30-18,30, polițiștii rutieri din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat acțiuni punctuale pe DN2-E85. Scopul acțiunilor desfășurate a fost prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2025, 13:40
(1353 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Urziceni și Grindu: 12 percheziții domiciliare!

Razie a polițiștilor la Urziceni și Grindu: 12 percheziții domiciliare!

Miercuri, 24 septembrie a.c., polițiștii din Urziceni au desfășurat o razie ce a avut ca scop principal prevenirea și combaterea faptelor antisociale, depistarea persoanelor suspecte și menținerea unui ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2025, 14:20
(4296 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Arestat preventiv pentru «agresiune sexuală asupra unui minor»

Luni, 22 septembrie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 65 de ani, din comuna Ion Roată, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «agresiune sexuală asupra ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2025, 20:30
(5913 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat reținut 24 de ore pentru încălcarea unui ordin de protecție

Marți, 23 septembrie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut, pentru 24 de ore, un bărbat în vârstă de 48 de ani, din Urziceni, sub aspectul săvârșirii infracțiuni de «î ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2025, 15:15
(4363 vizualizări - 1 comentariu)


30 septembrie 2025, ultima zi pentru semnarea Cererilor de Plată la APIA!

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până cel târziu la data de 30 septembrie 2025, trebuie să semneze Cererile de Plată pentru Campania ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2025, 14:20
(575 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale pentru clienți de la RAJA Constanța

Soluții digitale pentru clienți de la RAJA Constanța

O preocupare constantă a operatorului RAJA Constanța a fost cea referitoare la menținerea unui punct stabil de comunicare cu clienții  pentru a satisface nevoile și dorințele acestora. De aceea ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2025, 14:15
(14680 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: «Șofer» reținut după ce a fost urmărit de polițiști. Nu avea permis și era beat la volan!

În cursul zilei de duminică, 21 septembrie a.c., polițiștii din Grivița, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, au reținut un bărbat pentru «infracțiuni la regimul ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2025, 14:10
(9039 vizualizări - 1 comentariu)


Excursie organizată de Protopopiatul Urziceni

Excursie organizată de Protopopiatul Urziceni

Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a organizat vineri, 19 septembrie 2025, o excursie de o zi, pentru copiii din familiile asistate în cadrul serviciului social acreditat ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2025, 11:25
(6132 vizualizări - 0 comentarii)


AJPIS Ialomița: Peste 7000 de conturi alimentate pentru plata facturilor de energie din iulie și august

Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița a finalizat verificarea cererilor validate automat prin intermediul aplicației informatice EPIDS și s-au emis primele tichete de energie pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2025, 11:10
(7545 vizualizări - 0 comentarii)


Evenimente culturale la Conacul Bolomey

Evenimente culturale la Conacul Bolomey

La sfârșitul săptămânii precedente, Conacul Bolomey din Cosâmbești a fost gazda a două evenimente artistice, în cadrul cărora s-au îmbinat literatura, pictura, muzica și ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2025, 11:05
(6785 vizualizări - 0 comentarii)


Conflict spontan la Țăndărei. Un omor și patru rețineri!

Conflict spontan la Țăndărei. Un omor și patru rețineri!

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița informează cu privire la producerea unui conflict spontan, pe raza orașului Țăndărei. Vineri, 19 septembrie 2025, cinci persoane s-au agresat reciproc. În urma ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2025, 07:40
(8827 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Adolescenți arestați la domiciliu pentru «tâlhărie»

Magistrații Judecătoriei Fetești au dispus joi, 18 septembrie 2025, arestul la domiciliu a patru adolescenți cu vârste cuprinse între 14 și 17 ani, cercetați penal pentru «tâlhărie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2025, 13:00
(10129 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Șoferi sancționați pentru încălcarea Codului Rutier

IPJ Ialomița: Șoferi sancționați pentru încălcarea Codului Rutier

Joi, 18 septembrie 2025, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune cu forțe mărite pentru prevenirea faptelor comise cu violență și a accidentelor rutiere cauzate de șoferii aflați sub influența ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2025, 12:30
(4079 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Polițiștii din Fetești au fost sesizați să intervină în cazul unui accident rutier, provocat în afara municipiului de un bărbat de 37 de ani, acesta răsturnându-se cu mașina î ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2025, 16:00
(4910 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: La volan fără permis de conducere

Polițiștii din Fierbinți-Târg au oprit pentru control pe strada Calea București, din localitate, un autoturism condus de un tânăr de 19 de ani, din municipiul Urziceni. Cu ocazia verificărilor ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2025, 15:40
(7601 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: «Rugă Toamnei» la Conacul Bolomey

Conacul Bolomey, din comuna Cosâmbești, va găzdui sâmbătă, 20 septembrie 2025, evenimentul cultural denumit «Rugă Toamnei». Manifestarea va cuprinde o lansare de carte și vernisajul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2025, 08:30
(1951 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «ROADPOL-Safety Days»

IPJ Ialomița: «ROADPOL-Safety Days»

În perioada 16-22 septembrie 2025, polițiștii rutieri se alătură statelor membre ale Uniunii Europene în cadrul campaniei «ROADPOL-Safety Days», o inițiativă internațională dedicată ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2025, 16:20
(4953 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Festivalul-Concurs de Tradiție Culinară Ialomițeană «La Casa Tudorii»-ediția a XIII-a

Tradițiile din străbuni și prezervarea acestora pentru generațiile următoare reprezintă modalități esențiale de ancorare a valorilor perene ale unui spațiu cultural-istoric în memoria colectivă ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2025, 14:20
(5780 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 3,78 milioane de lei în august 2025

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna august 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 3,78 milioane ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2025, 14:10
(3818 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținuți pentru 24 de ore după ce au furat din magazin

Polițiștii din Slobozia, sub coordonarea procurorului de caz, au dispus măsura reținerii pentru 24 de ore față de două persoane bănuite de comiterea infracțiunii de «furt». În fapt ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2025, 15:45
(2813 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși în flagrant la furat de porumb

Duminică, 14 septembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Stelnica s-au sesizat din oficiu cu privire la săvârșirea infracțiunii de «furt». În fapt, doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2025, 15:40
(2378 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt porumb


Factură electronică de la RAJA Constanța

Factură electronică de la RAJA Constanța

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important, prietenoasă ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2025, 12:20
(9486 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 151,14 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna august 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat în luna august a anului 2025 venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 151,14 milioane ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2025, 12:10
(6300 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în cartierele Vlașca și Fetești Oraș din Fetești!

Echipele RAJA Constanța intervin luni, 15 septembrie 2025, pentru remedierea unei avarii survenite la sistemului de alimentare cu apă de pe strada Belșugului din municipiul Fetești. Pentru realizarea ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2025, 09:05
(3186 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosare penale pentru vânzare ilegală de articole pirotehnice 

Vineri, 12 septembrie 2025, polițiștii ialomițeni au descoperit la Țăndărei peste 3800 de articole pirotehnice și au fost întocmite 3 dosare penale. Cantitatea de articole pirotehnice a fost descoperită ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2025, 14:00
(5902 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Microbuzele școlare, verificate de polițiști

IPJ Ialomița: Microbuzele școlare, verificate de polițiști

Joi, 11 septembrie 2025, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni de verificare în teren a legalității transporturilor de elevi, având ca obiectiv principal prevenirea evenimentelor rutiere și creșterea siguranței participanților la trafic. Au fost verificate atât documentele necesare efectuării transportului public de elevi, cât și starea tehnică a autovehiculelor, respectarea numărului de locuri disponibile și respectarea regulilor de circulație de către șoferi. ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2025, 12:00
(5993 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tineri reținuți după ce au furat motorină din vagoane-cisternă

Marți, 9 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Transporturi Feroviare Fetești au reținut, pentru 24 de ore, doi tineri cu vârstele de 20 și 22 de ani, domiciliați în ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2025, 11:35
(5926 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Borănești, reținută după ce a furat geanta unei alte femei

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale din Urziceni au dispus marți, 9 septembrie a.c., măsura preventivă a reținerii pentru 24 de ore față de o femeie de 43 de ani, din Borănești, bănuită de ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2025, 11:25
(4352 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 2,23 milioane de lei, sume stabilite suplimentar de plată de Inspecția Fiscală în luna august 2025

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au finalizat, în luna august a.c., 18 inspecții fiscale, 4 controale inopinate și 25 verificări documentare. Astfel, în urma ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2025, 11:20
(726 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,70%, rata șomajului la sfârșitul lunii iulie 2025

La sfârșitul lunii iulie 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4466 șomeri (din care 2074 femei), rata șomajului fiind de ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2025, 10:10
(7271 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...