Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

A luat șpagă de 400 de ori

Faptele penale ale doctorului Adrian Ștefan

A luat șpagă de 400 de ori

Noi detalii ies la iveală cu privire la faptele penale comise de medicul Adrian Ștefan, fostul coordonator al Comisiei de Expertiză Medicală din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Trimis în judecată și eliberat din arest, doctorul Ștefan ar fi luat mită de 400 de ori, după cum susțin procurorii, în cele două luni în care a fost monitorizat. La începutul acestei săptămîni, acesta s-a înfățișat pentru prima dată în fața judecătorilor.

Obiecte de lux, găsite la percheziții În vara anului trecut, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița descindeau la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în cabinetul doctorului Adrian Ștefan. Medic specialist al Comisiei de Expertiză Medicală, acesta cerea șpagă de la pacienți pentru a le completa favorabil dosarele de pensionare. La finalul perchezițiilor, organele de cercetare penală au scos din biroul doctorului zeci de pachete în care se aflau tablouri, ceasuri, bijuterii, dar și sticle de băutură fină. Toate au fost ridicate de polițiști și confiscate. Doctorul Adrian Ștefan a fost ridicat și dus la audieri la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Ancheta a fost coordonată de procurorul Daniela Manolache, fostul șef al Parchetului Județean. Aceasta a dispus reținerea de îndată a doctorului Ștefan pentru 24 de ore, iar la o zi distanță a cerut instanței arestarea preventivă pentru 30 de zile.

Mituit de 400 de ori Vreme de cîteva luni, doctorul Adrian Ștefan s-a aflat în spatele gratiilor. Abia în urmă cu două săptămîni instanța a decis să-l elibereze sub control judiciar. Tot atunci a fost trimis în judecată și dosarul penal în care a fost anchetat. O dată cu începerea procesului ies la iveală și o serie de noutăți cu privire la acest caz. Cea mai importantă constă în faptul că procurorii de caz au reținut în cazul doctorului Adrian Ștefan nici mai mult, nici mai puțin de 400 de infracțiuni de luare de mită! Adică el a fost mituit de pacienți pentru a le da pensii de 400 de ori... «Într-adevăr, în cursul anchetei a reieșit această situație de fapt. Rămîne la aprecierea instanței cum va judeca această cauză!» confirmă procurorul Verginica Buzoianu, prim-procurorul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Mai mult decît atît, organele de urmărire penală au făcut demersuri pentru a-i determina pe ialomițenii  care au primit pensiile ca urmare a activității infracționale desfășurate de doctorul Ștefan să dea banii înapoi. În acest sens, procurorii din Slobozia au somat Institutul Național de Expertiză și Recuperare a Capacității de Muncă București să verifice toate dosarele validate de dr Adrian Ștefan în cele 2 luni în care s-a aflat sub monitorizare. Se pare că, pînă în prezent, 60 dintre acestea ar fi cu probleme, în sensul că beneficiarii ar fi primit pensiile în mod necuvenit. Și în acest sens decizia magistraților care judecă această cauză este esențială...

22 Martie 2016, 19:55 (14732 vizualizări - 25 comentarii)

Citiți și:
Caz de corupție la Spitalul Slobozia. Doi medici, acuzați de luare de mită!

Comentariile cititorilor:


Costel:
(19 Aprilie 2016, 17:21)
Cine este BALANGĂ NINEL? Dar Luminița? Detalii importante!
Grup:
(19 Aprilie 2016, 09:35)
Atenție și BALANGA NINEL ,,SOTUL CARE SPALA LENJERIA,,EI A DR.BALANGA LUMINITA este PENSIONAT pe caz de ,,boala, numită lene .Verificați și luații pensia necuvenita. Huo!! La muncă cu hotii.
onestul:
(30 Martie 2016, 13:36)
pentru toti paranoicii  urmariti parerea oamenilor din comunite si ve ti afla adevarul si nu minciunile lansate de organe cu ajutorul unei anume parti a presei manjite 
mircea:
(26 Martie 2016, 12:24)
Doctorii spagari, care, de ce sa n-o spunem, vand sanatate si iluzii, pe bani grei, trebuie sa stie ca nici ei nu sunt nemuritori si ca, intr-un fel sau altul, soarta le da palma meritata...aduceti-va aminte de faimosul doctor Nicolau...care, din ce a fost...cate femei a trimis la puscarie...cati bani a luat..., si a murit, in caminul saracilor dupa ce, unul din copii a murit iar celalalt i-a tras teapa....este doar un exemplu care ar trebuii sa le de-a de gandit nemuritorilor din spital....
SORIN:
(25 Martie 2016, 11:13)
@Andrei. După ce că poanta e veche, o mai și scrii incorect. Să te întreb eu: cum se spune corect, nu ai ce face, sau n-ai ce face?! Răspunde!
Eva:
(24 Martie 2016, 21:10)
Și totuși șpăgarii trebuiesc pedepsiți. Poate ajungem oameni normali. Poate!
Gabi:
(24 Martie 2016, 20:43)
Nu as fi asa de suparat pe un doctor care a luat de N-ori cate o spaguta,cat pe unii potentati ai vremurilor noastre care au luat spagi de milioane de euro si care nu patesc mai nimic( Cocos, Pinalti, Elena Udrea,Basescu Mircea,Pescariu,Niro,Savu Gheorghe si Balan de la Ialomita etc.).Daca stam si ne gandim mai bine, mica spaguta incepe sa se dea de la gradinita cu micile cadouri pentru educatoare si continua cu varsta la : scoala ,cabinetul medical ,ghiseul de la finante,la politistul care vrea sa-ti ia carnetul,la angajarea intr-o institutie de stat etc. etc. etc. Trebue sa intelegem ca asa suntem noi majoritatea romanilor.Nu cred ca exista un roman matur care sa nu fi luat sau dat  macar o data in viata o mica spaguta. La noi se mimeaza lupta impotriva coruptiei si se aresteaza oameni la bunul plac al procurorilor dumnezei. Va aduceti aminte cand au fost arestati cei mai buni doctori de la spitalul de arsi din Bucuresti pentru luare de mita ? Dupa asta am fost pedepsiti ca natie de CEL DE SUS cu nenorocirea de la Colectiv. Nimeni nu a vorbit  de tinerii care puteau fi salvati de acei medici supercalificati care au luat o spaguta. Asa ca au murit tineri pe capete. Nu era mai bine sa-i lase sa salveze vieti incontinuare ?.Oamenii mor ,doctorii stau in puscarii,iar procurorii sunt "eroi".
cocoruptia:
(24 Martie 2016, 17:12)
Si Gheorghe Tinel tot asa a luat, cate putin....
Andrei:
(24 Martie 2016, 16:18)
@ Sorin. Nu ai ce face, sau, NU AI CE FACE?!
SORIN:
(24 Martie 2016, 15:22)
Cea mai tare formulă: "... se bulucesc cu duiumul .." Mai bine s-ar fi bulucit câte unul, nu?! Vârsta!
Sorinului"stangist eurpean":
(24 Martie 2016, 14:10)
Ziua si megaescrocii psd la DNA. Azi Bombonica Dragnea, sotia resuscitatorului de votanti zombii din Romania. Tot azi Rizea(deputat psd) a recunoscut toate invinuirile care i se aduc de catre procurori. "Alcoolistul" mai are de asteptat caci socialistii de "stanga europeana " facuti la scoala lui KGBIlici cel acuzat de genocid  si a puscariasul Nascase6, se bulucesc cu duiumul la beciul domnesc..Ai uitat, @Sorin, de ghilimele si-ai sarit pe "excroci"...
SORIN:
(24 Martie 2016, 10:22)
Nu știu ce legătură are articolul cu un comentariu postat de un anonim care se crede "stânga europeană". Probabil face parte din viitorul României, adică are sub 40 de ani fiindcă scrie "excroc" în loc de escroc. Nu știu de ce se arată atât de mirat că "binomul" sau "trinomul" pe care e supărat însuși creatorul lor, adică tot megaescrocul alcoolist, "saltă" numai dintr-o parte a politicii, adică din stânga, de parcă escrocii "de dreapta" ar fi  curați-lacrimă. "Stânga europeană" trebuie să mai aibă puțintică răbdare și va vedea că și megaescrocii "de dreapta" vor avea parte de același tratament, dacă nu mai rău. Depinde cine va coordona "agentur'li". Orice protecție are o limită a suportabilității, iar dacă megaescrocul alcoolist continuă să jignească-n toate părțile, s-ar putea s-o ia în freză (?!) rău de tot, poate pe viață. Om trăi ș'om vedea.
Rică :
(24 Martie 2016, 01:06)
Atențiile sub orice formă date medicilor în România este o cultură care are o vechime egală cu vechimea sistemului medical de stat.Aceste atenții le primesc toți medicii, asistentele, infirmierele, portarii ect.Daca se va vrea pusă în aplicare legea vă garantez că de mâine absolut toți medicii,asistentele, infirmierele și brancardierii din sistemul public de sănătate de stat ar fi la pușcărie și toate spitalele,policlinicile și cabinetele medicale de orice fel s-ar închide.In cazul de față s-a găsit un țap ispășitor și se vrea a se da un exemplu.
Cetatean:
(23 Martie 2016, 20:54)
Nu stiu ce este asa de socant? Dl dr stefan si-a facut datoria asa cum a putut in aceasta tara corupta. Toti suntem egal vinovati, toti oferim doctorilor atentii si bani, iar ei ii iau. Dr stefan nu cred ca vreodata ar fi conditionat examinarea unui dosar pentru bani. Pacat ca in loc sa ii multumim pentru ce a facut in cariera il hulim acum, ca el sunt multi, la fel de corupti pe cat suntem noi toti. Hai sa incepem anticoruptia cu noi! Multa sanatate domnule doctor, sper sa rezistati si prin asta de dragul familiei si a multor oameni care va multumesc!
"stanga europeana":
(23 Martie 2016, 20:41)
Apropo de "megaexcrocul alcoolist". In fiecare zi este arestat un psd-ist(unpr-ist) de frunte al tarii. Azi,primarul Sectorului 2, Neculai Ontanu, a fost retinut pentru 24 de ore de procurorii DNA sub acuzatia de luare de mita. In acelasi dosar, a fost retinuta avocata Loredana Claudia Radu, sub acuzatia de complicitate la luare de mita si spalare de bani. Aceasta este avocata lui Victor Ponta in dosarul Rovinari - Turceni si este nepoata lui Gabriel Oprea. Tot azi procurorii au solicitat retinerea deputatului psd Ghita(patronul rtv). Pana la 'megaexcroc'justitia romana nu mai pridideste cu saracii si cinstitii politicieni de stanga"Europeana", evident.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 29 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(692 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Iunie 2026, 10:15


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(3345 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(450 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(264 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(384 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(516 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(514 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(424 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(558 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(507 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1402 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(978 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1177 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(635 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(1142 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(585 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(1238 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(1183 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1628 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(1118 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1327 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(2512 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1416 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1463 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3827 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(4446 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(2119 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11539 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...