IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane
La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2026, 13:50
(551 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!
24 Iunie 2026, 10:15
S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!
Pompierii ialomițeni au desfășurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița
...[citește_toată_știrea]
24 Iunie 2026, 08:20
(2889 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv
Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 18:00
(344 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 12:10
(184 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!
Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 10:30
(312 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»
Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița
...[citește_toată_știrea]
23 Iunie 2026, 09:10
(376 vizualizări -
0 comentarii)
Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni
Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2026, 13:15
(358 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!
Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA
...[citește_toată_știrea]
22 Iunie 2026, 12:40
(323 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!
Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează
...[citește_toată_știrea]
21 Iunie 2026, 09:55
(441 vizualizări -
0 comentarii)
1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026
În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2026, 08:25
(412 vizualizări -
0 comentarii)
Nu ratați...
...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)
16 Iunie 2026, 18:10
Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»
Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2026, 11:20
(1262 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»
Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări
...[citește_toată_știrea]
11 Iunie 2026, 10:25
(864 vizualizări -
1 comentariu)
Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere
Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 17:20
(1037 vizualizări -
0 comentarii)
Call Center RAJA Constanța
Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 12:50
(525 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!
În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având
...[citește_toată_știrea]
10 Iunie 2026, 10:15
(982 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!
Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați
...[citește_toată_știrea]
9 Iunie 2026, 10:20
(559 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!
Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2026, 15:05
(1067 vizualizări -
0 comentarii)
«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița
Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe
...[citește_toată_știrea]
8 Iunie 2026, 12:50
(950 vizualizări -
0 comentarii)
Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei
Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:40
(1430 vizualizări -
0 comentarii)
Soluții digitale de la RAJA Constanța
Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:30
(960 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto
Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:20
(1219 vizualizări -
0 comentarii)
Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!
Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 15:00
(2195 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026
La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind
...[citește_toată_știrea]
4 Iunie 2026, 11:30
(1221 vizualizări -
0 comentarii)
Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint
RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin
...[citește_toată_știrea]
3 Iunie 2026, 13:20
(1317 vizualizări -
0 comentarii)
Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!
Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar
...[citește_toată_știrea]
1 Iunie 2026, 17:00
(3612 vizualizări -
2 comentarii)
Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026
Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au
...[citește_toată_știrea]
29 Mai 2026, 10:20
(4162 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»
Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea»
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2026, 15:55
(1979 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv
Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de
...[citește_toată_știrea]
28 Mai 2026, 15:50
(11521 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(3 Iulie 2016, 18:18)
le amesteci: nici tu nu te-ai prins( vorba ta,"nu ti-e rusine, idiot, nobel-esti ?") ca sunt doua postari diferite, una@antoanto, alta@Neutru, tontule! Si doar ti-a zis ma-ta sa nu mai iesi in soare fara palariuta.
(3 Iulie 2016, 17:30)
Da prost mai este @antoanto ăsta !!! Recitiți să vedeți cum scrie. Arătați copiilor: om de 64 de ani, cu pensie mare (el a menționat !) să scrie in așa hal?! Nu ți-e rușine, idiot ,, nobel"?!!
(3 Iulie 2016, 16:53)
sau altul care se baga singur in seama. Unde ai invatat cuvantul'idiot', in familie sau la scoala l-ai auzit, cand erai apelat? Si inca ceva,senil e ala care nu mai are proprietatea cuvintelor, ori nu face diferenta intre doua postari simple. Nu-i asa ca simti o furnicatura-n cap cand citesti? Aia e, baiete, pa si vezi cum faci ture la groapa lui Stoica daca tot o pomenisi!
(3 Iulie 2016, 14:25)
@neutru tontule. E clar, tu ești senilule plin de noblețe! Idiot bun de umplutură la Groapa Stoica!! Câte 'ture' mai reziști, voinicule? Hai, tărie, pa!
(3 Iulie 2016, 11:45)
esti in eroare: cand cineva isi mentioneaza varsta nu inseamna ca e aceeasi persoana care te-a taxat pe tine. Puteai simplu sa remarci diferenta dintre postari ca sa realizezi ca sunt insi diferiti. Pt asta insa ai nevoie de ceva "noblete". Nobel esti, nobil ramai..
(3 Iulie 2016, 08:10)
Felicitări copiilor deștepti
(3 Iulie 2016, 02:35)
Cei cu medii de10 intră in liceu cu aere de genii. Nu judecă bine circumstanțele in care s-au obținut aceste note! Fumuri de copil încurajat de părinți: ești genial și vei avea numai 10....Nu-i așa! Nu-l amăgiți! Așteptările nerealiste ale părinților vin des in conflict cu posibilitățile și interesele copilului. De aici, doar un pas până la permanente reproșuri și certuri in familie. Concluzie: 10 este cea mai bună notă. O meriți, o obții. Când o meriți, o ai!
(3 Iulie 2016, 01:11)
Bătrâne tont de la Centrl, care fugi pe stadion! Dacă com. voastre ar fi fost afișate la timp, nu s-ar mai fi dat ocazie la ceartă. Se întârzie mai ales sâmbăta și duminica Afișarea. Înjurați vă pe cauze nobile!
(2 Iulie 2016, 22:25)
pt.adriana ...tu nu vezi cum te exprimi .....esti mai departe decit mine ??? eu am avut curajul sa spun ca nu am copii la scoala , nu sustin profesorii, am 64 de ani , mi-am dat o parere a mea ,am facut mentiunea ca e posibil sa nu fie buna parerea mea ...mi-am cerut scuze ...DAR IN MAREA TA DISPERARE NICI NU VEZI NICI NU AUZI ..... EU RAMIN ASA CUM SPUNETI DVS . si daca ma faci ma si prezint , TU RAMII CU ,, BUZA UMFLATA " , la virsta mea am o pensie onorabila .....NU AM LUAT EU Si COPIII MEI O NOTA LA EXAMEN (SIC!!!), .......CARE SA MA TRIMITA SA MUNCESC CU CIRCA sclav......Pa fetito , cei care sunt prezenti aici , isi dau seama ce vocabular ai tu si MOSTENITORII TAI .......(SIC!!!!!!) POTI SA-MI ZICI CE VREI ....refuz sa discut cu asa ,,intelectuala " ,ca dvs, nu ma pot ridica la ,,inaltimea " dvs ,(eu sunt mica ,ma simt COMPLEXATA ca nu ma ridic la vocabularul dvs )(sanchi) Daca nu eram noi prostii si analfabetii cum iti etalai ASA EXPRESII LA ADRESA UNEI PERSOANE ????? crezi ca eu nu stiu sa injur de pomeni ,parastase ,de git ,beregata ,?????? te inseli scumpo ...BAFTA , daca iti mai poate consola durerea ...CONDOLEANTE pentru esec....
(2 Iulie 2016, 19:06)
@antoanto, ești paralel cu adevărata situație sau ești interesat să aperi slaba pregătire a cadrelor didactice actuale. Te numeri printre cei cu ,,diplomă" dată de ,,universități"?! Bravo ție! Ai fentat, ai marcat, dormi liniștit! Salariul îți vine că ai dilpomă. ,,Creierul" nu ți-l ia nimeni!? Tontule! Vai de capul românilor ca al tău! Și dacă ai manual, carte, cu autor pe ea, de ce să-ți mai trimiți copilul la școală? Să-nvețe singur, că e sârguincios și isteț! Judecată de om prost! Și vezi că tu ai învățat fără învățător! De-aia scrii ca un analfabet! Cap ai, minte ce-ți mai trebuie?! Duceți-vă dracu de proști! Nu meritați, până la urmă, nicio replică!
(2 Iulie 2016, 18:23)
pentru ,,adriana " ......stimato , vorbesti ,, despre profesorii care au patruns fara carte , care sunt jigodii """ perfect ..nu ma deranjeaza .......si acum la fel .....,, sita " a cernut UNII PLEACA altii ramin jigodii ,CUM SPUNETI DVS .... ATUNCI PE CINE DERAJEAZA DE NE CONTRAM AICI ???? noi probabil nu avem avem ce face (eu recunosc ,nu am copii elevi) de cautam sa rezolvam fisurile din educatia unor copii care nu au stiut ASA SUBIECTE USOARE CUM SPUNETI .....EU NU MAI DAU REPLICA ...ma retrag ...a fost o parere , cum as face eu ,cum gindesc eu (si poate nu e bine ) ...scuzati -ma ....daca credeti ca se rezolva problema dvs.cu copiii , BLAMATI IN CONTINUARE , SUCCES ...
(2 Iulie 2016, 18:07)
Lasati reprosurile la elevii care au luat nota 10......si la profesori ....si acum pe rind : elevii (copii dvs .,a celor care faceti git ..nu au avut aceelasi subiecte ???? de ce nu au luat 10 .....????? daca a fost asa de usor ,voi nu sunteti constienti de cultura copiilor dvs ...... profesorii : au invatat in dreptul lor ,atit cit sa obtina o functie in aceasta tara .... buni ,rai ,prosti ,destepti ,cum considerati dvs ....toti profesorii sunt asa cum spuneti dvs....???? aveati dreptul sa alegeti scoala ....NU VA ESTE RUSINE ,ei tot PROFESORI ramin ,nu le anuleaza nimeni diploma ,nu le confisca nimeni ,,CREIERUL'' ...DAR RODUL PROGENITURII DVS . RAMINE TOT LA USA DVS ....Eu ca parinte mi-as face mie repros acum , ca nu i-am spus , (mama ,profesorul este asa cum este , TU invata CARTEA DE LA autor .. pina la cuprins ) Nu va e rusine ,CINE SUNTETI VOI SA STABILITI COMPETENTA UNUI DASCAL ...????? COMPETENTELE LOR SE STABILESC IN UNIVESITATI ,DE OAMENI CAPABILI ,nu de voi .....asta nu o stiti ???? ce marunta este lumea .....CE CREDETI CA DACA BLAMATI AICI SI ORIUNDE ,ati rezolvat problema ?????
(2 Iulie 2016, 15:23)
Să vă intre bine in cap: NU SALARIILE AU PROVOCAT DEZASTRUL ÎNVĂȚĂMÂNTULUI! Unii merită, alții sunt încântați, se miră, dau mită, fac parada modei...CĂ SUNT PROFESORI!! Aceștia au pătruns fără putință, fără voință, fără pasiune, fără carte! S-au făcut "profesori". Sunt supramulțumiți! Iau bani mai mulți decât ar merita. Nu salariile sunt problema nr.1. Adevărat că au intrat jigodiile pentru că cei buni au fugit! Au fugit unde sunt plătiți după muncă, eficiență, rezultate! Rămân in continuare ROMALINELE CLAUDINELE. Nu se revoltă, nu au pretenții, atât timp cât fură pe un dosar cu hârtii ștampilate, GRADAȚIE DE MERIT. Mai latră ele la stele uneori, să nu uităm că există și ele degeaba! Nu mai sunt profesori, cei în care mai aveam speranțe sunt șpăgarii. Aveau profesionalism, dar nu principii morale. Au găsit și ei o cale de a face lux și opulență! Adică de ce numai țganii?! Hai și noi, ce să rămânem de proști!?? Și vor rămâne, un timp, să scrie în liniștea....
(2 Iulie 2016, 13:35)
4 medii de 10, română și matematică. Cu meditații, cel puțin un an școlar, la profesorul care le și predă la clasă. Sibiul n-are nicio medie de 10. Ce bilanț fals am ajuns să facem! Ia scuturați-i puțin pa ,,elevii de 10"....Habar n-au: istorie, geografie, latină, civică...și alte materii care sunt! Salariul este același, indiferent de răspunderea profesorului! Doi au răspundere, dar au și meditații, că vin chiauni la ore și acolo.. dorm pe catedre!!!!
(2 Iulie 2016, 13:06)
PĂRINTE, lasă-l pe Eminecu, "Criticilor mei"! Vrei să te bagi in seamă cu o spoială de "cultură ialomițeană"! A luat odrasla ta 10?! Felicitări! La așa subiecte, la așa "examen", două medii de 10 pe județ, este un fâssssss!! Unii se miră de unde ni se trage prostia.