Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Moarte suspectă la Spitalul Slobozia

Moarte suspectă la Spitalul Slobozia

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița investighează moartea în condiții suspecte a unui nou-născut, adus pe lume la Spitalul Județean de Urgență  Slobozia. Din primele informații, copilul, care ar fi primit la naștere nota 9, și-a pierdut viața a doua zi. Deocamdată, anchetatorii sînt rezervați cu privire la cauzele care au provocat decesul și așteaptă rezultatele necropsiei efectuată la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici» din București.

Anchetă în curs
Din datele preliminarii, se pare că femeia s-a prezentat la Camera Primiri Urgențe a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, pentru a naște. În urma investigațiilor la care a fost supusă, aceasta a fost transferată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În cîteva ore, ea a intrat în Sala de Nașteri și, din relatările cadrelor medicale, ar fi adus pe lume copilul fără probleme. Mai mult, surse judiciare apreciază faptul că bebelușul a primit la naștere nota 9. A doua zi însă, asistentele i-au dat de veste mamei că micuțul pe care l-a născut în urmă cu o noaptea nu mai este în viață. Femeia a rămas fără cuvinte și a încercat să afle ceea ce s-a întîmplat. Familia sa a alertat organele judiciare care au deschis o anchetă. Cazul a intrat în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, care au deschis un dosar penal privind moartea în condiții suspecte a bebelușului. Anchetatorii nu exclud varianta unei culpe medicale, dar nici pe aceea ca micuțul să fi murit din cauze naturale. Totul depinde acum de rezultatul pe care organele judiciare din Slobozia îl vor primi de la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici», din București. Același rezultat îl așteaptă și reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia. În cazul în care necropsia va scoate la iveală că a fost vorba despre o eroare medicală, oficialii unității medicale sînt pregătiți să-i tragă la răspundere pe cei responsabili de acest caz. «Nu vrem să comentăm nimic pe acest caz, așteptăm rezultatele necropsiei de la INML. Măsuri vor fi luate doar dacă se constată că a fost vorba despre o culpă medicală!» susține medicul Violeta Șapira, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

10 August 2016, 12:40 (14058 vizualizări - 15 comentarii)

Citiți și:
EXCLUSIV: A murit subit după ce a fost consultat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Comentariile cititorilor:


Anca:
(20 Aprilie 2017, 23:06)
Acesta este cazul meu și nu știu cum a ajuns aici!
MIHAELA:
(20 Aprilie 2017, 22:21)
Nu este normal ca un bebelus sa moara dupa 45 de minute de la nastere iar mama sa fie anuntata dupa cateva ore de decesul micutului. Dansa isi astepta fetita sa o alapteze iar in schimb ce a primit? In niciun caz nu a murit a doua zi
adriana:
(15 August 2016, 01:20)
In spitalul din slobozia mori cu zile Concordante familiei.
O mamica:
(14 August 2016, 20:09)
Un spital din punctul meu de vedere care nu mai este bun de nimic. Acum o săptămână am ajuns cu unul dintre copiii la upu pediatrie unde ne-a preluat o asistenta ms întrebat de ce am venit iam spus că copilul are temperatura diare și vomită.a spus bine puneți un termometru să vedem tem.zis si făcut copilul avea tem 39.8 m-au pus să ai fac împachetări cu apa rece si iau luat o probă din scaun în 20min a venit rezultatul la scaun si mi-au spus că are rotavirus si mai trimis la Călărași în tot acest timp nu a venit nici un doctor să îmi consulte copilul cât am stat o oră cu el la upu iau pus o perfuzie si am plecat la Călărași.cind am ajuns acolo am dat din lac in put . E ceva de groază la intrarea in spital sunt mormane de gunoi pisici care s-ar pe tine si jegul la putere.asistente care vorbesc cu p...a si "firati ai dracu de cacaciosi si piseciosi"dar cert este că a doua zi iau făcut din analize la copil si a rezultat că nu are nici un rotavirus .mi-am făcut externarea la cerere si am plecat acasă.de zis ar mai fi multe dar cert este că ăștia care de numesc Medici ne omoară cu zile fraților.te duci în spital și te pun să cumperi medicamente si sa plătim spitalul .rușine să le fie.luptați ptr dreptate ca nici un copilaș nu trebuie să moară.dumnezeu si te odihnească suflet curat și nevinovat
Ion:
(13 August 2016, 14:26)
Normal ca e 'abatorul' Slobozia. Spitalul ala e ca un vapor care se scufunda, medicii care au fost in stare au plecat  iar aia care au ramas ori sunt mosi, ori asa de prosti ca nu ii ia nimeni. Ce mai vreti? Calitate si eficienta? Oricat ai incerca nu poti face aur din ca.cat
Deinis:
(13 August 2016, 11:47)
Aatorul Slobozia parca este un club de fotbal
danuta:
(13 August 2016, 02:46)
Asa este in toata tara si eu am nascut la slobozia după nastere asteptau sa le dau si le am dat si pe urma ma certau ca dc am dat la femeia de servici si lor le am dat 200 de fiecare si la femeia de servici 60 aici daca le dai este bn cit de cit pentru ca asa iam invatat noi pe toți noi nu stim de unde sa fc rost sa ne fie bn si ei isi bat joc am fost si in spania in spital si învățată ca aici sa dau bani aproape sa fiu data afara din spital cind au vz ca le dau bani si am fost tratată mai cv ca la un hotel de mi de stele
Gheorghe:
(12 August 2016, 18:10)
Ce se mai aude despre doctorii Stoian Cristiana Maria și Ștefan Adrian?! Ce mai fac profesorii șpăgari? I-au mocirlit un pic, și gata! Cristal! Scandal de doi bani, că ,,n-au dovezi" sau nu sunt ,,procedurile" îndeplinite. Trai neneacă, pe ce au furat zeci de ani! Alți zeci de ani până le dă o fărâmă de pdeapsă ,,cu suspendare"! Am zis: furați, înșelați, adunați averi, trăiți bine pe spinarea proștilor!! Până să vă prindă, haliți lux și destrăbălare, că merge fără probleme în țara asta!
gogu:
(12 August 2016, 11:46)
Ce se mai aude despre vampirita care vindea sangele ca la piata ?
Viajero:
(12 August 2016, 03:38)
Dezastru in spitalele din romania si la slobozia la fel.Asistentele medicale sub orice critica unele NESIMTITE
Enescu:
(11 August 2016, 19:36)
Ceva nu este în regulă! Copilașul a fost bine la naștere, dacă a fost consultat cu profesionalism. Notă mare! După o zi, mort! Undeva se rupe firul. I-au făcut ceva greșit că de amatorism nu ne plângem în spitalul acesta! Și, dacă a fost malpraxis, știu ei cum s-o aducă din condei. Dr. Șapira, prin ultimele cuvinte din articol, pregătește deja acoperirea crimei! Dragi părinți, să aveți putere! Faceți toate demersurile și, mai ales, găsiți un avocat meseriaș! Ce mai fac dr. Stoian și Ștefan?! Bine, liberi, zglobii?! Aflăm și noi in 10 ani dacă sunt vinovați? Vreo trei au cam trecut.
un cetatean:
(11 August 2016, 01:50)
Condoleante familiei indurerate iar Dumnezeu sa ierte sufletul copilasului decedat . Personal, nu pot sa acuz, inca, medicii sau asistentele, dar sa nu uitam cazul Huzea (despagubiri de 100000 E ce urmeaza sa fie platita din buzunarul ialomitenilor, pentru o culpa medicala grava) si alte cazuri de asemenea destul de grave petrecute la Spitalul Judetean Ialomita din greseala medicilor si a asistentelor. In cazul in care este o culpa medicala, cred ca trebuie inlocuita toata conducerea spitalului dar cu oameni care in primul rand va implementa o politica fara precedent privind spaga si atentiile acordate medicilor si asistentelor iar cei ce au gresit sa nu mai profeseze aceasta meserie, doar asa vor putea creste serviciile medicale la acest spital. Sa nu uitam totusi ca salariile medicilor si asistentelor trebuie sa fie unele decente in raport cu munca prestata si studiile acestora. De asemenea trebuie lucrat la mentalitatea asistentelor si a medicilor NU NUMAI LA SALARII.  Exemplu< intr-o seara, in jurul orelor 03:00 ma aflam la UPU Slobozia (anul 2016 - sa nu uitam cresterea de 25% a salariilor in sistemul sanitar 2015-2016) cand pe poarta nr.2 a spitalului un cuplu de batranei veneau incet-incet tinandu-se de brat, catre usa de acces in sectia UPU. Doua asistente barfitoare, stateau afara la o cafea, cu binecunoscuta tigara. Una dintre ele afirma pe un ton care m-a facut sa fierb instant ca intr-un furnal " ce mai vor si astia, nu au somn la ora asta" Fara sa stau pe ganduri, pe un ton destul de grav si serios, le-am spus celor doua " credeti ca cei doi au iesit la plimbare la orele 03:00 si s-au gandit sa va faca o vizita, sau vin cu o problema de sanatate pe care una din voi doua puteti sa o rezolvati, ca deh pentru asta sunteti platite, si pe deasupra ar trebui sa apreciati faptul ca nu au chemat o ambulanta si au venit singurei pe jos, probabil stau prin zona, si ma mai intreb, asa spuneati daca erau parintii vostrii?" Cele doua au lasat tigarile si au intrat
pt Dany:
(10 August 2016, 22:05)
Jeguri sunteti voi, astia are comentati aiurea, astia care judecati cadrul medical doar pentru ca un nou-nascut nu poate muri din cauze naturale si pentru ca ati fost invatati de jurnalisti ca orice caz de acest gen este malpraxis. Oameni buni, sunt accidente ale nasterii, nu le poate preveni sau anticipa nimeni. Daca (,) copilul a fost sanatos la nastere, a primit 9 ( deci foarte bine ) si a murit dupa aceea din cauze 99% naturale, nu inteleg de ce aruncati cu noroi si va grabiti sa dati vina pe medici.
Dany:
(10 August 2016, 20:20)
La puscarie cu jegurile astea
gogu:
(10 August 2016, 15:07)
"abatorul" slobozia nu se dezminte...

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(684 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Iunie 2026, 10:15


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(3318 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(443 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(247 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(367 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(498 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(505 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(419 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(553 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(498 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1389 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(974 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1167 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(630 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(1133 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(585 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(1232 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(1176 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1620 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(1113 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1318 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(2498 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1406 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1459 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3821 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(4426 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(2115 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11538 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...