Slobozia: Restricții de circulație de Ziua Națională a României
Sâmbătă, 1 decembrie 2018, începând cu orele 9,00, se vor impune restricții de circulație pe bulevardul Matei Basarab (de la intersecția cu strada Ardealului la intersecția cu bulevardul Cosminului) și
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2018, 20:10
(4098 vizualizări -
0 comentarii)
Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni
Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, joi, 29 noiembrie 2018, în intervalul orar 8,00-13,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat acest
...[citește_toată_știrea]
29 Noiembrie 2018, 17:45
(5522 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Cod Galben de ninsori și vânt puternic, valabil până vineri, 30 noiembrie 2018
Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru județul Ialomița o avertizare meteo Cod Galben, de ninsori și vânt puternic. Avertizarea intră în vigoare miercuri, 28 noiembrie 2018, la orele 2,0
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2018, 18:10
(3624 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Stelian-ocrotitorul copiilor»
Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Slobozia a desfășurat marți, 27 noiembrie 2018, acțiunea «Sfântul Stelian-ocrotitorul copiilor» la
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2018, 13:50
(4339 vizualizări -
0 comentarii)
Delictele silvice, în atenția polițiștilor ialomițeni
În perioada 19-25 noiembrie a.c., polițiștii de Ordine Publică din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură.
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2018, 13:45
(3712 vizualizări -
0 comentarii)
Accidente la Slobozia și Dridu
Luni, 26 noiembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Astfel, polițiștii ajunși la locul evenimentului
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2018, 13:30
(4772 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Șofer căutat de polițiști, după ce a produs un accident rutier
Polițiștii din Ialomița sunt pe urmele unui șofer care a lovit cu mașina un copil de 12 ani din Țăndărei, pe trecerea de pietoni, iar apoi a fugit de la locul accidentului. Se pare că bărbatul a ajuns la
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2018, 21:48
(4684 vizualizări -
4 comentarii)
ITM Ialomița: Controale la spălătoriile auto
În perioada 19-20 octombrie 2018, s-a desfășurat, la inițiativa Inspecției Muncii, o campanie națională privind identificarea cazurilor de muncă nedeclarată și verificarea modului în care se respectă prevederile
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2018, 21:05
(3235 vizualizări -
0 comentarii)
Ziua Națională a României, sărbătorită la Slobozia
Primăria Slobozia invită cetățenii municipiului sâmbătă, 1 Decembrie 2018, la un program festiv dedicat Zilei Naționale a României și Centenarului Marii Uniri. Evenimentul va debuta la orele 10,00 în Piața
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2018, 19:20
(3160 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Contrabandă cu țigări
La data de 23 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au oprit pentru control, în trafic, un autoturism condus de un tânăr de 23 de ani, din București. În urma controlului
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2018, 17:25
(2814 vizualizări -
2 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 190000 de lei, 31 de permise reținute
În perioada 23-25 noiembrie a.c., polițiștii din Ialomița au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, au fost organizate 25
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2018, 16:20
(3448 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: O autobasculantă a luat foc pe Autostrada Soarelui
Incendiu pe Autostrada Soarelui, pe sectorul de drum cuprins între localitățile Feteși și Drajna. O autobasculantă care se afla pe banda de urgență a luat foc, iar din cauza fumului dens circulația se desfășoară
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2018, 22:53
(3886 vizualizări -
0 comentarii)
Trafic blocat între Slobozia și Drajna din cauza unui accidet rutier
La această oră circulația este blocată între Slobozia și Drajna din cauza unui accident rutier, produs în zona localității Brâncoveni. Se pare că un autovehicul s-a ciocnit de un tir, în urma impactului
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2018, 19:44
(9254 vizualizări -
4 comentarii)
E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!
E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2018, 18:35
(5521 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 5,27%, rata șomajului în luna octombrie 2018
La sfârșitul lunii octombrie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4988 șomeri (din care 2183 femei), rata șomajului fiind de 5,27%. Comparativ
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2018, 18:10
(3531 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Slobozia: «Săptămâna legumelor și a fructelor donate»
În perioada 19-23 noiembrie 2018, Protopopiatul Slobozia a desfășurat Campania «Săptămâna legumelor și a fructelor donate». Scopul acestei activități este de a sensibiliza elevii
și cadrele didactice
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2018, 16:30
(3595 vizualizări -
0 comentarii)
AJFOM Ialomița: Sprijin pentru șomerii neindemnizați
Persoanele aflate în șomaj dar care nu beneficiază de indemnizație, pot primi suma de 1000 de lei, pentru o perioadă de 3 luni, în urma încadrării în muncă pe o perioadă mai mare de 3 luni, cu normă
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2018, 19:25
(4104 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Hoți din locuințe, reținuți de polițiști
Doi tineri, de 17 și 18 ani, au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore sub acuzațiile de «furt calificat» și «complicitate la furt calificat». Aceștia au pătruns prin efracție în incinta câtorva
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2018, 19:20
(3411 vizualizări -
0 comentarii)
Accidente la Slobozia și Urziceni
Serviciului Poliției Rutiere Ialomița informează faptul că, în ultimele 48 de ore, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime. Primul eveniment a fost înregistrat la
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2018, 19:10
(6496 vizualizări -
0 comentarii)
Sărățeni: Conducea în stare de ebrietate
Un bărbat de 46 de ani a fost depistat în trafic conducând în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,67 miligrame alcool pur în aerul expirat. El s-a ales cu dosar penal și a fost transportat
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2018, 19:05
(3347 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia, traversată de transporturi agabaritice
În perioada 20-24 noiembrie a.c., Slobozia va fi traversată de 8 transporturi agabaritice. Vehiculele transportă echipament militar de la Galați către Punctul de Frontieră Nădlac. Șoferii aflați în
...[citește_toată_știrea]
21 Noiembrie 2018, 10:15
(3179 vizualizări -
0 comentarii)
Trei tinere ialomițence reprezintă România la olimpiada caselor solare, în Dubai
Marina Antonescu, Veronica Butnariu și Nicole Lefter, trei tinere din județul Ialomița, fac parte din echipa EFdeN, reprezentanta României la Solar Decathlon, cea mai importantă competiție internațională
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2018, 16:45
(3494 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Dovada vechimii în muncă
În Monitorul Oficial nr. 963 din 14 noiembrie 2018, s-a publicat OUG nr. 96/2018, privind prorogarea unor termene, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative. Articolul IV din
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2018, 16:25
(4308 vizualizări -
0 comentarii)
Expoziție la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia
Expoziția «Copilăria-bucurie, joc, nonviolență», organizată la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, în perioada 8-12.11.2018, face parte din Campania «19 zile de prevenire a abuzurilor și violenței
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2018, 15:55
(2936 vizualizări -
0 comentarii)
Sudiți: Beat la volan și fără a poseda permis de conducere, s-a răsturnat cu mașina
Vineri, 16 noiembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Sudiți s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, polițiștii ajunși la locul evenimentului
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2018, 13:55
(7279 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Ciochina, arestat pentru «infracțiuni la regimul circulației pe drumurile publice»
În perioada 16-18 noiembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2018, 13:50
(7346 vizualizări -
0 comentarii)
Amenzi de aproape 180000 de lei aplicate de polițiștii ialomițeni
Polițiștii ialomițeni au intervenit, la acest sfârșit de săptămână, la 89 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost constatate 37 de infracțiuni și au aplicat peste 500 de sancțiuni contravenționale
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2018, 13:45
(3449 vizualizări -
0 comentarii)
Consiliul Județean Ialomița: Premii în bani pentru elevii olimpici
Consiliul Județean Ialomița va acorda, în cadrul unei ceremonii, sume de bani pentru elevii care au obținut rezultate deosebite la concursurile și olimpiadele școlare la care au participat. De asemenea
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2018, 19:40
(4679 vizualizări -
1 comentariu)
Coșereni: Accident rutier cu două victime
Doi bărbați, de 66 și 67 de ani, au fost implicați într-un accident rutier petrecut vineri, 16 noiembrie 2018, pe raza localității Coșereni. Cel mai probabil accidentul s-a produs din cauza neadaptării
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2018, 19:25
(4333 vizualizări -
0 comentarii)
Fierbinți-Târg: Beat mangă, la volan
Un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți Târg a fost depistat conducând pe drumurile publice în stare de ebrietate. Acesta avea o concentrație de 0,96 miligrame alcool pur în aerul expirat. El a fost
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2018, 19:15
(6085 vizualizări -
1 comentariu)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...