ITM Ialomița: Campanie națională de prevenire
Inspecția Muncii pregătește o campanie națională de conștientizare care urmărește informarea, prevenirea și nu sancționarea angajatorilor. Astfel, în perioada 4 decembrie 2017-31 ianuarie 2018, Inspecția
...[citește_toată_știrea]
30 Noiembrie 2017, 10:05
(6514 vizualizări -
1 comentariu)
Fetești: Bătrână înșelată în curtea locuinței. I s-au «descântat» bijuteriile!
O femeie de 83 de ani, din Fetești, a fost înșelată de o persoană necunoscută, care i-a «descântat» bijuterii în valoare de 1000 de lei. Fapta a fost sesizată Poliției Fetești, luni, 27 noiembrie 2017,
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2017, 18:35
(10737 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară
La sfârșitul lunii octombrie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6202 șomeri, din care 899 șomeri indemnizați, respectiv 5303 șomeri
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2017, 18:25
(4275 vizualizări -
0 comentarii)
Razie de amploare la Fetești
Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, în noaptea de duminică spre luni, 26/27 noiembrie 2017, polițiștii feteșteni au organizat și desfășurat
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2017, 18:10
(4989 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge
Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, luni, 27 noiembrie 2017, în intervalul orar 8,00-12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat acest
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2017, 17:55
(4642 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Costică Acsinte din casele noastre»
Consiliul Județean Ialomița și Asociația Culturală «Atelierele Albe», prin Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», au vernisat expoziția «Costică Acsinte din casele noastre». Expozița este un proiect al
...[citește_toată_știrea]
28 Noiembrie 2017, 10:55
(3908 vizualizări -
0 comentarii)
Accident la Țăndărei. Femeie acroșată de un autoturism!
Poliția a fost sesizată vineri, 24 noiembrie a.c., cu privire la faptul că pe raza orașului Țăndărei s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce o tânără, de 29 de
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2017, 11:55
(4567 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor
Vineri, 24 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat activități specifice în locurile și zonele de interes operativ de pe raza județului, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea
...[citește_toată_știrea]
27 Noiembrie 2017, 10:50
(3077 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: «Ziua Internațională Împotriva Violenței Asupra Femeii»
Ziua de 25 noiembrie reprezintă, la nivel internațional, «Ziua Internațională Împotriva Violenței Asupra Femeii». Cu această ocazie, polițiștii ialomițeni vor desfășura activități ce au ca scop conștientizarea
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2017, 18:20
(4587 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Beat la volan
Un bărbat de 51 de ani, din Țăndărei, a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși consumase anterior băuturi alcoolice. Cel în cauză
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2017, 18:10
(4290 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor la Fetești
Joi, 23 noiembrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități specifice în locurile și zonele de interes operativ de pe raza de competență, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2017, 17:55
(3979 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Slobozia: «Săptămâna legumelor și a fructelor donate»
În perioada 13-23 noiembrie 2017, Protopopiatul Slobozia a desfășurat Campania «Săptămâna legumelor și a fructelor donate». Scopul acestei activități a fost de a sensibiliza elevii și cadrele didactice
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2017, 15:45
(5894 vizualizări -
0 comentarii)
Accident la Miloșești. «Șoferul» fără permis și beat la volan, a intrat cu mașina în pom!
Miercuri, 22 noiembrie a.c., în jurul orei 17,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în localitatea Miloșești s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Astfel, polițiștii ajunși
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2017, 18:15
(5144 vizualizări -
0 comentarii)
Reviga: Arestată pentru «trafic de minori» și «pornografie infantilă»
Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2017, 17:10
(5982 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Atenție, se opresc gazele!
Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Distrigaz Sud Rețele
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2017, 16:35
(4433 vizualizări -
0 comentarii)
Razie de amploare la Urziceni și Bărbulești
Polițiștii ialomițeni au organizat miercuri, 22 noiembrie a.c., acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță publică pe raza municipiului Urziceni și a localității Bărbulești, fiind angrenați aproape
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2017, 16:25
(5216 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni de prevenire a delincvenței juvenile și a victimizării minorilor
Miercuri, 22 noiembrie a.c., polițiștii au fost alături de copii și adolescenți, pentru a le transmite sfaturi și recomandări utile pentru prevenirea evenimentelor neplăcute. Astfel, polițiștii Compartimentului
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2017, 15:30
(4425 vizualizări -
0 comentarii)
Prevederi noi în condițiile de admitere și recrutare în cadrul structurilor Inspectoratului General pentru Situații de Urgență
Miercuri, 22 noiembrie a.c., au fost publicate în Monitorul Oficial normele cu privire la introducerea traseului aplicativ pentru proba de verificare a aptitudinilor fizice la concursurile de admitere în
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2017, 15:20
(8580 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Exercițiu de cooperare la Fabrica de Ulei din Slobozia
Deflagrații, incendii și victime surprinse de suflul exploziilor. Acestea au fost scenariile care au fost puse în practică în cadrul unui exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren, pe amplasamentul
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2017, 13:40
(9190 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Negocierea contractului colectiv de muncă
În data de 16 noiembrie 2017 a fost publicată în Monitorul Oficial nr. 902, Ordonanța de Urgență nr. 82, din 8 noiembrie 2017, pentru modificarea și completarea unor acte normative. Având în vedere că legislația
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2017, 12:20
(5061 vizualizări -
0 comentarii)
Cocora: Arestat pentru «infracțiuni la regimul circulației pe drumurile publice»
Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2017, 11:35
(9504 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Termen scadent la impozitul pentru închirierea camerelor în scop turistic
Luni, 27 noiembrie 2017, proprietarii care închiriază camere în locuințe proprietate personală, cu o capacitate de cazare în scop turistic cuprinsă între 1 și 5 camere, trebuie să plătească cea de-a doua
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2017, 11:05
(5728 vizualizări -
0 comentarii)
anunț
Subscrisa
ASOCIAȚIA HANDBAL CLUB
MUNICIPAL SLOBOZIA,
cu sediul social în loc. Slobozia,
str. Aleea Stadionului , nr. 1 ,
jud. Ialomița, CIF 37555418,
prin prezenta își manifestă disponibilitatea
de a colabora cu voluntari,
în temeiul Legii nr. 78/2014
23 Noiembrie 2017, 10:20
IPJ Ialomița: Polițiștii au acționat «în cascadă» pe DN21
5 permise de conducere au fost reținute și 33 de sancțiuni au fost aplicate în urma unei acțiuni naționale de 3 zile desfășurate pentru creșterea siguranței rutiere. Astfel, în perioada 17-19 noiembrie
...[citește_toată_știrea]
21 Noiembrie 2017, 18:25
(4154 vizualizări -
0 comentarii)
Controale ale DSVSA Ialomița
În conformitate cu prevederile Programului acțiunilor de supraveghere, prevenire și control, în perioada 02.10-17.11. 2017, consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 79 controale în unități ce desfășoară
...[citește_toată_știrea]
21 Noiembrie 2017, 16:20
(5279 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Reținut pentru «contrabandă cu țigări»
Un bărbat de 42 de ani din Constanța a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii din Fetești, după ce asupra lui s-au găsit 13500 de pachete cu țigări contrafăcute. Pachetele nu erau timbrate și imitau
...[citește_toată_știrea]
21 Noiembrie 2017, 16:05
(4946 vizualizări -
0 comentarii)
Locuri de muncă sezonieră în agricultură-Portugalia
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 330 locuri de muncă vacante în Portugalia pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea zmeurei
...[citește_toată_știrea]
21 Noiembrie 2017, 13:55
(7954 vizualizări -
0 comentarii)
Misiune și filantropie în prag de iarnă la Urziceni
În urma colaborării dintre Parohia «Sfinții Împărați Constantin și Elena» și Școala Gimnazială «Ion Heliade Rădulescu» din Urziceni s-a născut un nou proiect în toamna acestui an. La inițiativa doamnei
...[citește_toată_știrea]
21 Noiembrie 2017, 10:05
(4195 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Bonă cu dosar penal
O tânără de 30 de ani din localitatea Săveni, care avea în grijă 3 bebeluși ai unor familii de romi din Țăndărei, s-a ales cu dosar penal pentru «rele tratamente aplicate minorilor». Potrivit anchetei,
...[citește_toată_știrea]
20 Noiembrie 2017, 11:35
(4971 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 35000 de lei
Sâmbătă, 18 noiembrie 2017, în cadrul activităților desfășurate, polițiștii au aplicat peste 100 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 35000 de lei. Astfel, au fost verificate 18 localuri publice
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2017, 15:05
(3879 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...