APIA Ialomița: S-a finalizat autorizarea la plată a avansului pentru subvenția pe suprafață
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că a finalizat autorizarea la plată a avansului către fermierii ialomițeni care au depus cereri de plată în cadrul
...[citește_toată_știrea]
4 Decembrie 2015, 11:15
(7378 vizualizări -
0 comentarii)
Incendii la Fundata și Malu Roșu
Un coș de fum neizolat corespunzător a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Fundata. Evenimentul a fost anunțat prin 112, iar la fața locului
...[citește_toată_știrea]
4 Decembrie 2015, 09:05
(5822 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Eliberare de adeverințe pentru accesarea de credite la crescătorii de animale
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează beneficiarii ajutoarelor naționale tranzitorii (ANT) în sectorul zootehnic, la speciile bovine și ovine/caprine, că
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2015, 18:35
(7757 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Furt dint-un magazin de îmbrăcăminte și încălțăminte
Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia cercetează un bărbat, în vîrstă de 40 de ani, din localitate, bănuit de comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt,
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2015, 18:10
(5715 vizualizări -
0 comentarii)
Manifestări de 1 Decembrie la Slobozia
De 1 Decembrie-Ziua Națională a României, în organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia, precum și a Primăriei Municipiului Slobozia, în municipiul
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2015, 17:40
(6321 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Accident cu doi morți și două persoane rănite grav
Un eveniment rutier, produs pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum, s-a petrecut marți, 24 noiembrie 2015, în jurul orei 11,00. În urma acestuia, două persoane și-au pierdut viața, iar alte
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2015, 17:05
(6352 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Ziua Porților Deschise» la Poliție
Vineri, 27 noiembrie a.c., în intervalul orar 9,00-12,00, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița își va deschide porțile pentru elevii ialomițeni care doresc să observe îndeaproape o parte
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2015, 16:20
(6551 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Bărbat carbonizat într-un incendiu
Marți, 24 noiembrie, în jurul orei 21,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din Fetești. Pompierii s-au deplasat în cel mai scurt timp cu două
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2015, 15:05
(5123 vizualizări -
2 comentarii)
Slobozia: Activități de prevenție la Grădinița «Lumea Copiilor»
Polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au venit în întîmpinarea copiilor Grădiniței «Lumea Copiilor» din municipiu, pentru organizarea unei activități informative pentru prevenirea
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2015, 14:25
(4273 vizualizări -
0 comentarii)
Contracte de muncă în Israel, prin ANOFM
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă continuă, prin intermediul structurilor sale teritoriale, procesul de înregistrare a persoanelor care doresc să ocupe un loc de muncă în domeniul construcțiilor
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2015, 13:05
(5519 vizualizări -
0 comentarii)
25 noiembrie-Ziua Internațională pentru Eliminarea Violenței Împotriva Femeilor
Avînd în vedere că unul dintre domeniile prioritare de acțiune preventivă ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pentru anul 2015 este prevenirea infracțiunilor comise cu violență, ofițerul
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2015, 12:15
(5184 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Spania
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează Bursa locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Spania, în luna ianuarie 2016. La această acțiune sînt oferite 800 de locuri de muncă pentru
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 17:15
(7386 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Infractori încarcerați
Doi ialomițeni, pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, au fost depuși luni, 23 noiembrie a.c., de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 16:25
(5774 vizualizări -
0 comentarii)
Feteștean dat în urmărire internațională, reținut
Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvîrșirea de infracțiuni contra persoanei, fapte comise în Italia. La data de 23 noiembrie
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 15:10
(5906 vizualizări -
0 comentarii)
Alături de Corina Gabriela Ioniță, victimă a incendiului de la Colectiv
Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, din inițiativa Preacucernicului Părinte Aurel Berbec, Protopop de Urziceni, în perioada 14-22 noiembrie 2015, s-a
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 14:15
(11575 vizualizări -
1 comentariu)
AFIR publică Ghidul de prevenire a neregulilor în accesarea fondurilor PNDR
Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a publicat pe pagina de internet oficială a Agenției www.afir.info «Ghidul de prevenire a neregulilor privind
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 13:15
(6402 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor
Peste 1000 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate și 13 infracțiuni constatate în flagrant de către polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților derulate în perioada 20-22 noiembrie 201
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 12:30
(3583 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Despăgubiri pentru secetă
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că a fost publicată, în Monitorul Oficial nr.797, Ordonanța de Urgență nr. 45 privind instituirea
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 11:25
(6414 vizualizări -
0 comentarii)
Mine antitanc, descoperite la Movilița
Două mine antitanc metalice, active și extrem de periculoase, au fost descoperite de un cetățean pe un teren arabil de pe raza localității Movilița. Inițial, bărbatul a sunat la 112 spunînd că a descoperit
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 10:35
(6161 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Două persoane, din Algeria și Mali, depistate cu ședere ilegală
Polițiștii Inspectoratului General pentru Imigrări-Biroul pentru Imigrări Ialomița au desfașurat, la data de 19 noiembrie a.c., mai multe acțiune specifice cu forțe proprii și în cooperare, cu polițiști
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 09:20
(5545 vizualizări -
0 comentarii)
Stelnica: Jandarmii ialomițeni, voluntari la acțiuni de împădurire
Peste 20 de jandarmi din cadrul Detașamentului de jandarmi Fetești participă vineri, 20 noiembrie a.c., între orele 8,00-14,00, la o acțiune de împădurire a Luncii Stenica. Jandarmii ialomițeni participă
...[citește_toată_știrea]
20 Noiembrie 2015, 12:30
(7312 vizualizări -
1 comentariu)
Din cauza unor lucrări Enel se oprește apa la Căzănești!
Pentru executarea unor lucrări de întreținere și reparație la liniile de alimentare cu tensiune, Enel Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice la stația de pompare și sursa Căzănești
...[citește_toată_știrea]
20 Noiembrie 2015, 11:10
(5559 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 3 accidente, 12 victime!
În ultimele 48 de ore, pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație, soldate cu rănirea a 12 persoane.
Primul dintre acestea s-a produs pe DN2A, în afara municipiului Slobozia
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2015, 14:15
(5046 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: Reținut la scurt timp de la comiterea a două furturi din locuințe
Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unei persoane bănuite de comiterea a două furturi din locuințe, la scurt timp de la săvîrșirea faptelor
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2015, 14:10
(5185 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Tînără de 18 ani, dispărută
Polițiștii din Ialomița caută o tînără, de 18 ani, care a plecat de acasă și nu a mai revenit. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea acesteia sînt rugate să sune la numărul
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2015, 14:05
(8062 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Supraveghere judiciară pentru 171 de persoane
Polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au dispus, de la începutul anului 2015, măsuri pentru supraveghere judiciară în 171 de cazuri în care au fost luate măsuri preventive neprivative
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 18:15
(5503 vizualizări -
0 comentarii)
Furt de energie electrică la Căzănești și Andrășești
Jandarmii ialomițeni continuă acțiunile de prevenire și combatere a furturilor de energie electrică pe raza județului. Astfel, pe parcursul zilei de marți, 17 noiembrie a.c., efective de jandarmi din cadrul
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 16:40
(5550 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: Beți și fără permise, la volan
Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 24 și 53 de ani, în timp ce conduceau autoturisme deși consumaseră anterior băuturi alcoolice. Conducătorii
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 15:25
(3733 vizualizări -
0 comentarii)
Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni
Polițiștii Secției Rurale Stelnica au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea pescuitului și a comerțului ilegal cu produse piscicole. Pe parcursul derulării activităților, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 14:10
(5288 vizualizări -
0 comentarii)
Autofreză de zăpadă pentru ISU Ialomița
Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a primit, prin Programul Operațional Regional 2007-2013, o autofreză de zăpadă. Aceasta va fi folosită la degajarea căilor
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 13:25
(4563 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...