AJOFM Ialomița: 124 locuri de muncă vacante
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 1 septembrie 2014, sînt disponibile 124 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2014, 11:20
(5799 vizualizări -
1 comentariu)
Amara: Femeie salvată de pompieri dintr-o fîntînă
O femeie în vîrstă de 63 de ani, din orașul Amara, s-a aruncat în această dimineață într-o fîntînă aflată pe cîmp, la aproximativ 1 km distanță de oraș. Strigătul după ajutor al acesteia a fost auzit de
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2014, 10:15
(5773 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți și fără permise, la volan
Un tînăr de 23 de ani, din orașul Fierbinți Tîrg, a fost depistat de către polițiștii rutieri pe raza localității de domiciliu în timp ce conducea un scuter, deși anterior consumase băuturi alcoolice.
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2014, 09:40
(4031 vizualizări -
1 comentariu)
IPJ Ialomița: Acțiunea «Blocada», în derulare
Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 29-31 august a.c., în executarea unei serii de acțiuni în sistem integrat și
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2014, 09:05
(6797 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița controlează exploatațiile de animale
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează că, în această perioadă, se desfășoară controlul/supracontrolul la fața locului, în exploatațiile de bovine, ovine
...[citește_toată_știrea]
27 August 2014, 15:25
(6986 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: A furat capra vecinului
Polițiștii feteșteni cercetează un tînăr, în vîrstă de 29 de ani, din Fetești, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «furt calificat». Cel în cauză este bănuit că a sustras din curtea unui consătean caprine
...[citește_toată_știrea]
27 August 2014, 14:20
(5516 vizualizări -
0 comentarii)
Razie la Căzănești
Polițiștii Serviciului Investigarea Fraudelor, Serviciului Rutier și Poliției Orașului Căzănești au acționat pe raza localității, pe linia prevenirii și combaterii faptelor antisociale. Polițiștii au acționat
...[citește_toată_știrea]
27 August 2014, 12:25
(6347 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Braconierii, în vizorul Poliției
Efective din cadrul Poliției Municipiului Fetești au desfășurat în cursul zilei de marți, 26 august a.c., o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, a transportului și comercializării
...[citește_toată_știrea]
27 August 2014, 11:10
(7134 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Județul la control
Marți, 26 august 2014, polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Astfel, au fost
...[citește_toată_știrea]
27 August 2014, 10:05
(5779 vizualizări -
0 comentarii)
Coșereni: Pieton acroșat pe trecere de autoturismul unui șofer de 81 de ani
Aflat la volanul unui autoturism, un bătrîn de 81 de ani, din București, a provocat un accident de circulație pe raza comunei Coșereni. Șoferul octogenar a lovit cu mașina un pieton. Respectivul pieton
...[citește_toată_știrea]
26 August 2014, 15:25
(8080 vizualizări -
0 comentarii)
Căzănești: Șofer prins băut la volan
Un șofer de 34 de ani, din Căzănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost prins conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Valoarea alcoolemiei respectivului conducător auto era destul de mare
...[citește_toată_știrea]
26 August 2014, 12:40
(6841 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Rezultatele acțiunii «Blocada»
Acțiunea polițiștilor ialomițeni denumită «Blocada», demarată în perioada 22-24 august a.c., a avut rezultate surprinzătoare. În toată această perioadă de timp, oamenii legii au aplicat peste 400 de sancțiuni
...[citește_toată_știrea]
26 August 2014, 11:20
(7305 vizualizări -
0 comentarii)
Bordușani: Prins la furat de cereale
În prag de recoltare, culturile sînt amenințate de hoți. Un tînăr din Bordușani a fost prins de polițiști în timp ce transporta cu o căruță peste 400 kilograme de porumb furat, firește, de pe terenurile
...[citește_toată_știrea]
26 August 2014, 10:25
(5698 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Începe «Festivalul Clătitelor»
Stațiunea Amara este din nou în sărbătoare. Primăria orașului și Consiliul Local organizează o nouă ediție a «Festivalului Clătitelor». La ediția din acest an participanții sînt îndemnați la mișcare și
...[citește_toată_știrea]
22 August 2014, 16:35
(9485 vizualizări -
0 comentarii)
Mărculești: Înșelat prin metoda «Accidentul»
Escrocii care înșeală oamenii prin metoda «Accidentul» au reușit să scoată din buzunarul unui bătrîn din comuna ialomițeană Mărculești 8000 lei. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz. O voce necunoscută
...[citește_toată_știrea]
22 August 2014, 14:10
(7292 vizualizări -
5 comentarii)
Fetești: Arestată după 5 ani
O femeie, de 38 de ani, din Fetești a ajuns în sfîrșit în spatele gratiilor după ce s-a sustras pedepsei cu închisoarea la care a fost condamnată de judecători. Inculpata s-a ascuns de organele judiciare
...[citește_toată_știrea]
22 August 2014, 12:55
(7163 vizualizări -
0 comentarii)
Mesaj important de la APIA pentru rentierii ialomițeni
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2013, rentierii trebuie să se prezinte pînă la
...[citește_toată_știrea]
22 August 2014, 11:45
(7812 vizualizări -
1 comentariu)
Sudiți: Agricultor pe un teren «minat»
Un localnic din comuna Sudiți a făcut o descoperire mai puțin obișnuită. În timp ce executa lucrări agricole, omul a descoperit două proiectile de artilerie, ce datează din timpul celor două mari conflagrații
...[citește_toată_știrea]
22 August 2014, 10:20
(6666 vizualizări -
0 comentarii)
«Jandarmeria pe înțelesul tuturor», la Tabăra «Pavilioane» Amara
În această săptămînă, jandarmii ialomițeni s-au aflat în misiune în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara. Oamenii legii le-au explicat copiilor cazați aici rolul și importanța misiunilor Jandarmeriei
...[citește_toată_știrea]
22 August 2014, 09:50
(6729 vizualizări -
0 comentarii)
Intervenții ale pompierilor ialomițeni
Fumul dens ce se observa vineri, 15 august a.c., în jurul orei 20,30, din interiorul unei librării din orașul Țăndărei, i-a determinat pe cetățenii din zonă să alerteze pompierii, cu precădere că spațiul
...[citește_toată_știrea]
18 August 2014, 16:05
(5637 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: «Ziua informării dedicate șomerilor cu privire la serviciile EURES»
La sfîrșitul lunii iulie 2014, AJOFM Ialomița a organizat «Ziua informării dedicate șomerilor cu privire la serviciile EURES», eveniment al cărui scop a fost acela de a informa persoanele aflate în căutarea
...[citește_toată_știrea]
18 August 2014, 14:30
(6763 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Beat la volan, a tamponat un alt autoturism
Poliția Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. În timp ce un bărbat, de 43 de ani, din Fetești, conducea un autoturism
...[citește_toată_știrea]
18 August 2014, 13:00
(4791 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Bătrînă de 74 de ani, acroșată pe trecerea de pietoni
Un accident rutier s-a petrecut duminică, 17 august a.c., în jurul orei 16,45, pe raza municipiului Slobozia. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 23 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism pe strada
...[citește_toată_știrea]
18 August 2014, 12:40
(5487 vizualizări -
0 comentarii)
Andrășești: Accident din cauza neatenției
Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că vineri, 15 august 2014, în afara localității Andrășești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în jurul orei 4,45, în timp
...[citește_toată_știrea]
18 August 2014, 10:10
(6179 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: «Alege Viața!», acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere
Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară, în perioada 18-24 august a.c., o acțiune preventivă pentru reducerea numărului de accidente rutiere produse pe fondul nerespectării vitezei, circumscrisă
...[citește_toată_știrea]
18 August 2014, 08:50
(4682 vizualizări -
0 comentarii)
Sfîntu Gheorghe: Tînăr de 19 ani, reținut după ce a furat un autoturism
Polițiștii au identificat și reținut un tînăr, de 19 ani, după ce a sustras un autoturism din fața unei locuințe din comuna Sfîntu Gheorghe. Poliția a fost sesizată miercuri, 13 august a.c., de către un
...[citește_toată_știrea]
14 August 2014, 16:20
(7057 vizualizări -
1 comentariu)
IPJ Ialomița: 200 de polițiști în stradă de «Sfînta Maria»
Aproximativ 200 de polițiști vor fi la datorie, pe timpul manifestărilor prilejuite de Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului (Sfînta Maria), pentru asigurarea climatului de ordine și siguranță publică.
...[citește_toată_știrea]
14 August 2014, 15:15
(4486 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Cereri de plată privind bunăstarea porcinelor
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita reamintește că, pînă la data de 18 august 2014, inclusiv, se depun Cererile de plată pentru Măsura 215-pachet a)-plăți privind
...[citește_toată_știrea]
13 August 2014, 17:40
(5689 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autoturism al cărui șofer a părăsit locul accidentului
Poliția a fost sesizată marți, 12 august a.c., cu privire la faptul că pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 45 de ani, din
...[citește_toată_știrea]
13 August 2014, 15:35
(8789 vizualizări -
0 comentarii)
Bărcănești: Prins la volan cu un permis de conducere fals
Polițiștii Secției Rurale Coșereni au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Bărcănești, un autoturism condus de un localnic, de 25 de ani. Cu ocazia controlului documentelor, tînărul a prezentat
...[citește_toată_știrea]
13 August 2014, 10:55
(7785 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...