DGFP Ialomița: Primării înglodate în datorii
Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au dat publicității situația la zi în ceea ce privește arieratele unităților administrativ teritoriale din Ialomița. 12 primării din județ
...[citește_toată_știrea]
19 Aprilie 2013, 18:05
(9262 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: A furat baterii auto din 7 mașini!
Un hoț specializat în furturi de acumulatori auto a fost reținut pentru 24 de ore de polițiști. Este vorba despre un tînăr de 28 ani, din Slobozia, care a spart 7 autoturisme parcate pe raza orașului.
...[citește_toată_știrea]
19 Aprilie 2013, 18:04
(8206 vizualizări -
1 comentariu)
Grivița: «Găinari» cercetați de polițiști
Două persoane, de 17 și 47 de ani, domiciliate în comuna ialomițeană Grivița și județul Brăila, sînt cercetate de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Cele două persoane sînt
...[citește_toată_știrea]
19 Aprilie 2013, 14:05
(10130 vizualizări -
0 comentarii)
Grivița: A cîștigat la «păcănele», dar aparatul a fost confiscat de polițiști!
Pasionat al «păcănelelor», un tînăr de 24 de ani, din Grivița, a fost lovit de ghinion. Deși aparatul la care s-a jucat i-a arătat că a cîștigat suma de 42500 de lei, el nu a intrat în posesia premiului
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 17:30
(12487 vizualizări -
2 comentarii)
DGFP Ialomița: 25 aprilie 2013, termen limită de depunere a declarațiilor
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că joi, 25 aprilie 2013, este ultima zi în care trebuie să se depună la administrațiile financiare teritoriale următoarele
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 17:16
(8904 vizualizări -
1 comentariu)
Sinești: Comercializa țigări de contrabandă
Un tînăr de 22 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru că vindea țigări de contrabandă în incinta magazinului său din Sinești. Ancheta în acest caz este în plină desfășurare
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 17:12
(6971 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Rata șomajului pentru martie 2013, în scădere ușoară
La sfîrșitul lunii martie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 8057 șomeri, din care 2887 șomeri indemnizați, respectiv 5170 șomeri neindemnizați
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 16:56
(6837 vizualizări -
0 comentarii)
Mihail Kogălniceanu: Animale arse în incendiu
Mai multe oi și capre au ars în urma unui incendiu care a cuprins grajdul în care se aflau, amplasat într-o gospodărie de pe raza localității ialomițene Mihail Kogălniceanu. La fața locului s-au deplasat
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 16:55
(9826 vizualizări -
0 comentarii)
Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița sărbătorește «Ziua Bibliotecarului»
Marți, 23 aprilie 2013, de «Ziua Bibliotecarului», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și-a propus o dezbatere cu tema «Parteneriatul în bibliotecă». De asemenea, vor fi acordate premiile
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 16:54
(9118 vizualizări -
0 comentarii)
Movilița: Arestat după ce a fost prins de mai multe ori conducînd fără permis
Un tînăr de 21 de ani, din Movilița, a ajuns în cele din urmă în Centrul de Arest și Reținere al IPJ Ialomița după ce a fost prins conducînd pe străzile comunei fără a avea permis. Tînărul în cauză a fost
...[citește_toată_știrea]
18 Aprilie 2013, 16:36
(8531 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
18 Aprilie 2013, 12:13
Slobozia: «Bursa Generală a Locurilor de Muncă»
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 19 aprilie 2013, ora 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în incinta Centrului
...[citește_toată_știrea]
17 Aprilie 2013, 18:22
(8488 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Au furat cabluri de cupru și au fost urmăriți de polițiști
Doi bărbați sînt cercetați penal de polițiștii ialomițeni, după ce au fost depistați în timp ce transportau cu un autoturism doi saci încărcați cu deșeuri reciclabile industriale, cumpărate de la o persoană
...[citește_toată_știrea]
17 Aprilie 2013, 14:28
(8899 vizualizări -
1 comentariu)
Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști
Polițiștii au descins ieri, 15 aprilie a.c., la domiciliile a 5 persoane din comuna Sălcioara în baza autorizațiilor de percheziție emise de Judecătoria Urziceni, suspecte de comiterea infracțiunii de colectarea
...[citește_toată_știrea]
17 Aprilie 2013, 14:20
(9349 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»
Un număr de 12 persoane private de libertate, încarcerate la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia, vor deveni «lucrători în cultura plantelor». Aceștia vor participa la un curs de calificare în această
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2013, 19:04
(9959 vizualizări -
3 comentarii)
Ialomița: Accidente de circulație cu victime
Joi, 11 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza localităților Slobozia, Gura Văii și Fierbinții de Jos s-au produs trei accidente de circulație, soldate cu vătămarea
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2013, 15:11
(7651 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Fără permise și beți la volan
În cursul zilei de joi, 11 aprilie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției Poliție Rurală Jilavele a depistat pe raza comunei Moldoveni doi localnici, de 43 și 18 ani, care conduceau un
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2013, 14:09
(6993 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Transporta ilegal 1000 de perechi de pantofi
Un tînăr de 31 de ani, din Suceava, a fost depistat în zona municipiului Urziceni în timp ce transporta 1000 de perechi de pantofi pentru care nu deținea documente legale de proveniență. Șoferul a fost
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2013, 13:04
(6277 vizualizări -
0 comentarii)
Stelnica: Au furat traverse de cale ferată
Cu ocazia desfășurării unei acțiuni pe linia prevenirii infracțiunilor contra patrimoniului, agenții Postului de Poliție Stelnica au oprit pentru control trei căruțe ce se deplasau pe un drum aflat în extravilanul
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2013, 11:15
(6657 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Braconaj piscicol în zonele inundabile
Polițiștii Secției Rurale Stelnica au acționat joi, 11 aprilie a.c., împreună cu un reprezentant al Agenției Naționale pentru Pescuit și Acvacultură în zona inundabilă a brațului Borcea, pe linia prevenirii
...[citește_toată_știrea]
12 Aprilie 2013, 10:14
(10233 vizualizări -
2 comentarii)
Sinești: Șapte răniți și un decedat în urma unui grav accident de circulație
În dimineața zilei de joi, 11 aprilie a.c., un grav accident de circulație s-a petrecut în zona localității Sinești. În urma evenimentului rutier, șapte persoane au fost rănite, iar o a opta a decedat.
...[citește_toată_știrea]
11 Aprilie 2013, 10:42
(8009 vizualizări -
0 comentarii)
Sălcioara: La volan, fără permis
Marți, 9 aprilie a.c., în jurul orei 00,30, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza comunei Sălcioara, un tînăr de 25 de ani, din localitate, care nu poseda permis de conducere. Totodată, în
...[citește_toată_știrea]
10 Aprilie 2013, 19:22
(6641 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: A furat burlanele de cupru dintr-o biserică
Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale efectuează cercetări cu privire la un tînăr, de 18 ani, din Slobozia, suspectat de săvîrșirea infracțiunii de furt calificat în dauna unui
...[citește_toată_știrea]
10 Aprilie 2013, 19:04
(9150 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu
Polițiștii de Investigații Criminale au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 35 ani, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută
...[citește_toată_știrea]
10 Aprilie 2013, 19:00
(6157 vizualizări -
0 comentarii)
Movilița: Hoți minori
Luni, 8 aprilie a.c., în urma activităților informativ-operative desfășurate de polițiști, au fost identificați doi minori de 12, respectiv 14 ani, din comuna Movilița. Minorii sînt suspectați de săvîrșirea
...[citește_toată_știrea]
10 Aprilie 2013, 18:59
(7293 vizualizări -
1 comentariu)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
9 Aprilie 2013, 18:08
anunț
Nick Touring SRL
achiziționează
ulei comestibil uzat
(ulei de mîncare ars)
la sediile din Slobozia,
str. Rovine, nr. 12 (spălătoria NickTouring)
Autogara Nick Touring (Piața Gării)
preț 2 lei/litru
Relații la telefon 0723/790.171
program de colectare 7,30-20,00
9 Aprilie 2013, 16:53
Căzănești: Hoți la grădiniță
Polițiștii efectuează cercetări față de doi tineri, de 16 și 18 ani, din orașul Căzănești, respectiv comuna Sfîntu Gheorghe, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții, în ziua
...[citește_toată_știrea]
5 Aprilie 2013, 18:17
(8092 vizualizări -
1 comentariu)
Bucu: A circulat cu un autoturism neînmatriculat
Vineri, 5 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Bucu, un bărbat, de 31 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism avînd autorizația de circulație provizorie expirată
...[citește_toată_știrea]
5 Aprilie 2013, 18:15
(7327 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 23 de aparate de jocuri mecanice, confiscate de polițiști
În perioada 4-5 aprilie 2013, efective de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, sub coordonarea Inspectoratului General al Poliției Române, au demarat acțiunea «Mecano»
...[citește_toată_știrea]
5 Aprilie 2013, 18:13
(8083 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...