Urziceni: Furau aparate radio din mașini
Polițiști din Urziceni au prins în flagrant un grup de tineri, la scurt timp după ce aceștia au sustras 7 aparate radio CD auto. Suspecții, trei tineri cu vîrste cuprinse între 16 și 24 ani, se deplasau
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2012, 02:10
(12408 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: 6,7 milioane lei, încasări prin executări silite
În luna septembrie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 2329 de somații
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2012, 02:07
(13052 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Laboratorul Verde al Reciclării
Laboratorul Verde al Reciclării a ajuns, zilele acestea, la Slobozia, la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» și la Școala Gimnazială nr. 3, la peste 100 de elevi de clasa a III-a. În interiorul Laboratorului
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2012, 02:06
(8025 vizualizări -
0 comentarii)
COMUNICAT DE PRESĂ
Economia Bazată pe Cunoaștere este un proiect strategic de pionierat pentru societatea cunoașterii din România, conceput și derulat de Ministerul Comunicațiilor și Societății Informaționale și finanțat
...[citește_toată_știrea]
23 Octombrie 2012, 01:43
(11273 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
18 Octombrie 2012, 07:06
12 mașini furate din străinătate, descoperite în Ialomița
Bilanțul polițiștilor din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartiment Trafic și Furturi Auto arată că, în ultimele nouă luni, 12 autoturisme furate din străinătate și-au «găsit» proprietari
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2012, 18:20
(9314 vizualizări -
1 comentariu)
Vară de «foc» pentru pompierii ialomițeni
În cadrul unei conferințe de presă susținute miercuri, 10 ocotmbrie a.c., pompierii ialomițeni și-au făcut public raportul de activitate pe trimestul III al acestui an. Peste 1400 de situații de urgență
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 16:19
(7124 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
10 Octombrie 2012, 13:03
Ialomița: Europa caută forță de muncă românească
S-a dat din nou startul angajărilor în țările din Europa. Prin intermediul programului Euress, ialomițenii au la dispoziție peste 63 de locuri de muncă, în diverse domenii de activitate. Pe de altă parte
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 10:06
(7935 vizualizări -
3 comentarii)
Coșereni: Și-a pierdut viața pe șosea
Un tînăr, de 22 ani, a murit în dimineața zilei de 9 octombrie a.c. după ce a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru scoaterea cadavrului dintre fiarele contorsionate a fost nevoie de intervenția
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 10:03
(7124 vizualizări -
1 comentariu)
Movila: A dat foc la casa gazdei
Neatenția a fost principala cauză a producerii unui incendiu în Movila. O persoană care locuia cu chirie într-un apartament din localitate a uitat pe foc o tigaie, iar flăcările s-au extins. Din fericire
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 09:24
(7130 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Trofeul «Ion Albeșteanu» a ajuns în Timiș
Festivalul Național de Folclor «Ion Albeșteanu» și-a desemnat cîștigătorii. Trofelul ediției din acest an i-a revenit tînărului Cristian Ioan Pop, de 22 ani, din județul Timiș. Printre laureați se numără
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 09:12
(8237 vizualizări -
0 comentarii)
Copii dispăruți, găsiți pe străzile din Fetești
Doi minori, de 13 și 15 ani, dați în urmărire națională după ce au dispărut, au fost găsiți de polițiștii din Fetești. Cei doi copii pribegeau pe străzile municipiului în căutare de mîncare și adăpost.
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 08:58
(8807 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: În aceeași zi în care și-a luat permisul, a intrat cu mașina în stîlp
Începător într-ale șofatului, un tînăr de 19 ani a avut parte de ghinion. În aceeași zi în care și-a luat permisul de conducere, a intrat cu mașina într-un stîlp de pe marginea drumului. Fericit că este
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 08:52
(9903 vizualizări -
1 comentariu)
Urziceni: Un elev de 13 ani a furat din curtea școlii unde învăța
La ore este elev, iar în pauze hoț. A demonstrat-o tuturor un copil de 13 ani, din Urziceni. Acesta a a furat mai multe grilaje metalice ale unei clădiri dezafectate, aflate în curtea școlii în care acesta
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2012, 08:49
(10185 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Înjunghiată de concubin?
Casiera în vîrstă de 45 ani a unei benzinării din Slobozia a trecut în noaptea de luni spre marți, 8/9 octombrie a.c., prin clipe de coșmar. Femeia a fost înjunghiată în spate de două ori de către un bărbat
...[citește_toată_știrea]
9 Octombrie 2012, 10:25
(9760 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: «Asociația Internațională a Polițiștilor», pe terenul de fotbal
Întrecere sportivă inedită sîmbătă, 6 octombrie a.c., pe terenurile sintetice de fotbal din stațiunea Amara. Polițiștii ialomițemi, membri ai «Asociației Internaționale a Polițiștilor», au renunțat la uniforme
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2012, 21:30
(9403 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Tîlhar prins de polițiști
Efective de polițiști din cadrul Poliției Urziceni au deschins în locuința unui tînăr de 27 ani, din Borănești. Acesta era acuzat de comiterea a două tîlhării, victimele suspectului fiind două minore, de
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2012, 20:36
(11822 vizualizări -
7 comentarii)
Jandarm ialomițean, campion național la karate
În vîrstă de 31 ani, plutonierul Florin Mihalcea, din cadrul Detașamentului Mobil de Jandarmi Slobozia, a reușit să obțină titlul de campion național la Campionatul Național de Arte Marțiale, desfășurat
...[citește_toată_știrea]
8 Octombrie 2012, 19:58
(10688 vizualizări -
3 comentarii)
Protest «Cartel Alfa» și la Slobozia
Membrii Sindicatului «Cartel Alfa», precum și ai celorlate sindicate afiliate confederației, au protestat miercuri, 3 octombrie a.c., și la Slobozia. Aproximativ 150 de oameni au pichetat sediul Prefecturii
...[citește_toată_știrea]
3 Octombrie 2012, 18:14
(8717 vizualizări -
2 comentarii)
Luciu: I-au furat 13 curcani din curte
«Captura» vieții lor, 13 curcani, furați din gospodăria unei bătrîne din Luciu, a devenit pentru 3 hoți din orașul constănțean Hîrșova o corvoadă. Au fost prinși în flagrant de polițiști în timp ce încercau
...[citește_toată_știrea]
3 Octombrie 2012, 18:11
(7062 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: 75 de cartele SIM ascunse în cusătura unei pături, introduse în Penitenciar
Din vizitator al unui deținut, un tînăr de 23 de ani, din Dragalina, s-a transformat în infractor, încercînd să introducă 75 de cartele SIM Vodafone și Cosmote în Penitenciarul Slobozia. Planurile i-au
...[citește_toată_știrea]
3 Octombrie 2012, 18:10
(10790 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Au furat căruciorul de la supermarket
Și-au făcut cumpărăturile la supermarket și în loc să-și care bunurile în sacoșe s-au gîndit să fure căruciorul. S-a întîmplat vineri, 28 septembrie a.c., la Fetești, iar autorii furtului sînt doi tineri
...[citește_toată_știrea]
3 Octombrie 2012, 18:08
(10335 vizualizări -
3 comentarii)
Sărățeni: Copii-infractori, prinși de polițiști
4 copii, cu vîrste cuprinse între 7 și 10 ani, din Sărățeni, sînt cercetați de polițiști sub acuzația de «furt calificat». Aceștia au furat fier vechi și o bicicletă din locuința unei localnice. Duminică
...[citește_toată_știrea]
3 Octombrie 2012, 18:08
(10269 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
2 Octombrie 2012, 18:15
Slobozia: «Salonul Anual de Carte», la a XXI-a ediție
Eveniment cultural de marcă la Slobozia. Luni, 1 octombrie 2012, «Salonul Anual de Carte» și-a redeschis porțile. Scriitori, editori, dar și iubitori ai cărții au participat la deschiderea oficială...
...[citește_toată_știrea]
1 Octombrie 2012, 23:34
(9164 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Tînăr beat și fără permis, la volanul unui autoturism furat
Joi, 27 septembrie a.c., polițiști din cadrul Poliției Amara au depistat pe raza localității un autoturism cu numere de înmatriculare străine, iar lîngă acesta se afla un tînăr de 24 ani, din comuna Cumpăna
...[citește_toată_știrea]
28 Septembrie 2012, 17:36
(9095 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Festivalul național de folclor «Ion Albeșteanu», la a IX-a ediție
În perioada 4-5 octombrie 2012, se va desfășura la Slobozia cea de-a IX-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu». Organizatorii acestui eveniment artistic sînt Consiliul Județean Ialomița
...[citește_toată_știrea]
28 Septembrie 2012, 17:29
(12974 vizualizări -
2 comentarii)
Slobozia: Dezvoltarea durabilă a județului Ialomița
Confederația Sindicală Națională «Meridian», împreună cu Federația Agricultorilor «Fermierul», parteneri în cadrul Proiectului «Împreună pentru dezvoltarea dialogului social în România», cofinanțat de
...[citește_toată_știrea]
28 Septembrie 2012, 16:52
(6183 vizualizări -
1 comentariu)
Fetești: Un copil de 7 ani a murit înecat într-un bazin al unei fabrici dezafectate
Nenorocire în sînul unei familii din Fetești. În seara zilei de joi, 27 septembrie a.c., un băiețel de 7 ani a sfîrșit înecat într-un bazin adînc, plin cu apă, din curtea unei fabrici dezafectate. Copilul
...[citește_toată_știrea]
27 Septembrie 2012, 21:38
(9543 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...