Roșiori: Fără permis și băut, la volan
Deși nu avea permis de conducere, un bărbat de 38 ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști conducînd o mașină pe raza comunei Movilița. Mai mult, individul se afla sub influența băuturilor alcoolice
...[citește_toată_știrea]
17 Octombrie 2011, 15:41
(9950 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Incendii la Ciocîrlia și Adîncata
Sîmbătă, 15 octombrie, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Focul s-a produs cel mai probabil ca
...[citește_toată_știrea]
17 Octombrie 2011, 15:40
(12792 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: A pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de un autoturism
Un bărbat de 64 ani, pasager într-un autoturism implicat într-un accident rutier, a fost rănit și transportat la Spitalul din Fetești pentru îngrijiri medicale. S-a întîmplat vineri, 14 octombrie, pe D
...[citește_toată_știrea]
17 Octombrie 2011, 15:37
(12057 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Acțiune a Poliției
Efective sporite de polițiști din Urziceni au desfășurat în zilele de 14 și 15 octombrie, o serie de acțiuni în sistem integrat dar și controale în locurile și zonele de interes operativ din mediul urban
...[citește_toată_știrea]
17 Octombrie 2011, 15:35
(9787 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătorilor Toamnei»
În zilele de 14 și 15 octombrie, polițiștii feteșteni au vegheat la buna desfășurare a «Sărbătorilor Toamnei», ediția a II-a 2011. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 110
...[citește_toată_știrea]
17 Octombrie 2011, 15:31
(8834 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 800 de locuri de muncă în Spania
Șomerii ialomițeni au din nou o șansă. Spania a publicat 800 de posturi vacante pentru cules de căpșuni. Durata contractului va fi de 3 luni, cu un program de lucru de 6,5 ore/zi, 39 de ore pe săptămînă
...[citește_toată_știrea]
14 Octombrie 2011, 17:08
(15614 vizualizări -
4 comentarii)
DSVSA Ialomița: Campanie gratuită de vaccinare antirabică
Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «vaccinarea antirabică se realizează după efectuarea catagrafiei, o dată pe an, în perioada octombrie
...[citește_toată_știrea]
14 Octombrie 2011, 17:06
(12572 vizualizări -
2 comentarii)
Coșereni: Copil de 10 ani, lovit pe trecerea de pietoni
Un copil de doar 10 ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de o mașină. S-a întîmplat joi, 13 octombrie, la Coșereni. Astfel, un tînăr de 25 ani, din Sinaia, în timp conducea un autoturism din direcția
...[citește_toată_știrea]
14 Octombrie 2011, 17:03
(9997 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: «Cuțitarul» din Gîrbovi
Joi, 13 octombrie, polițiști din Urziceni, în colaborare cu jandarmi au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. În cadrul activităților, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
14 Octombrie 2011, 17:03
(9526 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: La volan cu permisul suspendat
Joi, 13 octombrie a.c., o patrulă de siguranță publică a oprit pentru un control de rutină, la Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 40 ani, din Bărbulești. În urma verificării suplimentare, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
14 Octombrie 2011, 17:02
(8492 vizualizări -
0 comentarii)
Maia: Copii de 15 și 16 ani, hoți din locuințe
Doi minori de 15, respectiv 16 ani, au fost prinși de polițiști, miercuri, 12 octombrie, în comuna Maia, în timp ce săreau gardul din curtea unei locuințe. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit
...[citește_toată_știrea]
13 Octombrie 2011, 14:59
(10704 vizualizări -
0 comentarii)
Gheorghe Doja: Bulgari, vînzători ambulanți de drujbe
Un bulgar de 39 ani a fost oprit în trafic miercuri, 12 octombrie, de către polițiștii din Gheorghe Doja. În urma verificărilor, în habitaclul autoturismului polițiștii au depistat cinci drujbe, pentru
...[citește_toată_știrea]
13 Octombrie 2011, 14:58
(10042 vizualizări -
0 comentarii)
Coșereni: Furt de fier vechi de la o stație de pompare a apei
Un apel de urgență la 112 alerta miercuri, 12 octombrie, polițiștii Secției Rurale Coșereni despre faptul că un grup de persoane necunoscute furau componentele metalice de la stația dezafectată de pompare
...[citește_toată_știrea]
13 Octombrie 2011, 14:53
(11644 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Modificări în eliberarea certificatului de atestare fiscală
«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost modificată procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, stabilindu-se și un nou model pentru acest document
...[citește_toată_știrea]
13 Octombrie 2011, 14:47
(14642 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Absenteismul școlar, în atenția polițiștilor
Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Urziceni au acționat miercuri, 12 octombrie, pentru prevenirea delicvenței juvenile și combaterii absenteismului școlar. Acțiunea s-a derulat, între
...[citește_toată_știrea]
13 Octombrie 2011, 14:40
(11438 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Șomajul, în creștere
La sfîrșitul lunii septembrie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7215 persoane, din care 2049 șomeri indemnizați, respectiv 5166 șomeri neindemnizați
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2011, 18:32
(10762 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Examen detectivi particulari
În ziua de 2 decembrie 2011, ora 09.00, la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița va avea loc examenul pentru obținerea atestatului de detectiv particular. Astfel, în perioada 1-24 noiembrie
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2011, 18:27
(14076 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: 1450 cartușe de vînătoare, confiscate
Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 11 octombrie a.c., pe linia prevenirii și combaterii braconajului. Astfel, polițiștii au depistat pe raza municipiului
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2011, 18:22
(10905 vizualizări -
0 comentarii)
Sărățeni: A furat gardul de la platforma de gunoi!
Polițiștii Secției Rurale Ion Roată au fost sesizați în ziua de 10 octombrie a.c. despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras gardul împrejmuitor de la platforma de gunoi a comunei
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2011, 18:21
(11490 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Acțiune a Poliției Rutiere
Efective sporite din cadrul Serviciului Rutier au organizat și desfășurat marți, 11 octombrie a.c., o acțiune pe linia disciplinizării traficului rutier pe raza municipiului Slobozia. Încălcările normelor
...[citește_toată_știrea]
12 Octombrie 2011, 17:18
(11844 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Evaziune fiscală și 10 sesizări la Parchet!
În luna septembrie 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 11,15 milioane lei, din care peste 2,67 milioane lei
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2011, 20:11
(12939 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2011, 19:41
(5082 vizualizări -
0 comentarii)
Traianu: Arestat după ce a violat o bătrînă de 82 ani!
Poliția Slobozia a fost sesizată de către un bărbat din comuna Traianu despre faptul că vecina sa, în vîrstă de 82 ani, a fost agresată și violată de o persoană necunoscută, în noaptea de 8/9 octombrie
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2011, 19:13
(8292 vizualizări -
2 comentarii)
Slobozia: Accident produs de neacordarea de prioritate
Luni, 10 octombrie a.c., în jurul orei 14.00, la intersecția bulevardului Matei Basarab cu strada Ialomița, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări,
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2011, 19:11
(8489 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătoarea Toamnei»
Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat luni, 10 octombrie a.c., în incinta unde se desfășoară «Sărbătoarea Toamnei», eveniment aflat la ediția a II-a. Astfel, polițiștii de investigare a fraudelor
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2011, 19:09
(11228 vizualizări -
1 comentariu)
ISU Ialomița: 12 octombrie 2011, Ziua Internațională pentru Reducerea Riscului Dezastrelor Naturale
Prin rezoluțiile nr. 44/236 din 22.12.1989 și nr. 56/195 din 21.01.2002, adoptate de către Adunarea Generală a ONU, s-a stabilit ca, în fiecare an, a doua zi de miercuri a lunii octombrie să fie desemnată
...[citește_toată_știrea]
11 Octombrie 2011, 19:03
(11106 vizualizări -
0 comentarii)
Gheorghe Lazăr: Bărbat bătut de 5 tineri pentru un telefon mobil!
La sfîrșitul săptămînii precedente, duminică, 9 octombrie, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de un bărbat de 38 ani, din Gheorghe Lazăr, despre faptul că a fost agresat de
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2011, 16:09
(10088 vizualizări -
0 comentarii)
Ciulnița: Hoț din mașini, prins în flagrant
Un cetățean a sesizat polițiștii pe numărul de urgență 112 despre faptul că un individ fura bunuri dintr-o mașină parcată în incinta unei societăți comerciale. Deplasîndu-se imediat la fața locului, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2011, 16:08
(12780 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: A comandat 10 centrale termice și le-a «achitat» cu un ordin de plată fals!
Sîmbătă, 8 octombrie, polițiștii au fost sesizați de administratorul unei firme din Slobozia cu privire la faptul că un individ din București, care s-a recomandat ca fiind angajat al unei societăți comerciale
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2011, 15:39
(9632 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Scutire de la plata penalităților și a majorărilor de întîrziere
«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, în conformitate cu prevederile legale, organele fiscale competente vor transmite pînă vineri, 15 octombrie, scrisori către
...[citește_toată_știrea]
10 Octombrie 2011, 15:32
(13359 vizualizări -
1 comentariu)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...