Primarul Sloboziei îl felicită pe elevul Octav Drăgoi, medaliat cu aur la Olimpiada Internațională de Matematică
Printr-un comunicat de presă, primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, felicită remarcabila performanță a elevului slobozean Octav Drăgoi, care a obținut medalia de aur la Olimpiada Internațională de Matematică
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 12:22
(9439 vizualizări -
4 comentarii)
Munteni Buzău: S-au autoaprins furajele
În după-amiaza zilei de sîmbătă, 30 iulie, pompierii militari de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 12:16
(8217 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Adeverințe pentru cultivatorii de tutun care accesează credite
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe către Beneficiarii schemei de plată națională directă complementară decuplată de producție, pentru suprafața cultivată cu tutun
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 12:11
(11761 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: A intrat într-o căruță nesemnalizată
Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 29 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 12:09
(9209 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de aproape 90000 lei în două zile
În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 276 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 10 certificate
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 11:31
(8027 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Declarația 112, depusă doar on-line cu certificat digital
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabilor că «Declarația 112-privind plata contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența angajaților asigurați» se va depune
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 11:28
(10736 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: O hoață din buzunare, identificată de polițiști
Un bărbat de 52 ani, din Pogoanele-Buzău a sesizat Poliția Urziceni, prin 112, cu privire la faptul că în timp ce se afla pe strada Poștei din localitate, persoane necunoscute i-au sustras din buzunar suma
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 11:27
(5762 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Plăți efectuate către fermieri
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a plătit, în perioada 27.07.2011-28.07.2011, suma de 187,9 milioane euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare Rurală
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 11:22
(10304 vizualizări -
0 comentarii)
Maia: A furat 16 capace de canalizare
Polițiștii cercetează un bărbat de 47 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. În urma investigațiilor desfășurate de către agenții Postului de Poliție Maia, privind furtul din data de 12 iulie a.c.
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 11:20
(7924 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 148 locuri de muncă vacante
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 2 august 2011, sînt disponibile 148 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 11:02
(7862 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Fără permise, la volan
Vineri seara, 29 iulie a.c., agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în trafic, pe raza comunei, un localnic în vîrstă de 44 ani, care conducea un autoturism, deși figura în bazele de date ale
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 10:59
(5866 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență
În perioada 1-3 august 2011, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița este gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 10:58
(8009 vizualizări -
0 comentarii)
Dridu: Beat la volan
Polițiștii au identificat în trafic un bărbat de 46 ani, din comuna Dridu, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 10:43
(8630 vizualizări -
0 comentarii)
Reviga: Trei minori furau din curte!
Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați duminică 31 iulie a.c. despre faptul că trei persoane au pătruns în curtea unei locuințe de pe raza comunei și sustrag bunuri. Polițiștii s-au deplasat
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 10:41
(6093 vizualizări -
0 comentarii)
Săveni: Tînăr de 17 ani, beat la volan s-a răsturnat cu mașina în șanț
Poliția Țăndărei a fost sesizată joi, 28 iulie a.c. despre faptul că pe strada Frățilești din comuna Săveni se află răsturnat un autoturism. Din cercetări s-a stabilit că autoturismul prezintă avarii multiple
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 09:03
(5033 vizualizări -
0 comentarii)
Bordușani: Hoți identificați de polițiști
Doi tineri de 18, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați vineri, 29 iulie a.c., de către un
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 09:01
(8710 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Biciclist acroșat de un șofer de 80 ani
Joi, 28 iulie a.c., pe DN2, la km 38+500 m, în afara localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 80 ani, din București
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 08:55
(6668 vizualizări -
0 comentarii)
Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți
Joi, 28 iulie a.c., în jurul orei 21.30, Poliția a fost sesizată că în afara localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu cinci victime. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 21 ani,
...[citește_toată_știrea]
2 August 2011, 08:20
(7656 vizualizări -
1 comentariu)
DGFP Ialomița: Instruire pentru obținerea certificatului digital
Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița vor organiza întîlniri cu mediul de afaceri local pentru instruirea cu privire la obținerea certificatului digital. Astfel, în zilele de
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2011, 14:40
(8401 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Șoferi băuți și fără permise, la volan
Marți 26 iulie polițiștii slobozeni au oprit în trafic o mașină ce se deplasa pe șoseaua Brăilei cu viteză și sinuos. În urma verificărilor sumare, polițiștii au concluzionat că șoferul, un bărbat, de
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2011, 14:37
(7411 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Armă deținută ilegal
Un bărbat de 57 ani din Urziceni este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru deținere ilegală de armă. Individul a fost prins marți, 26 iulie, de efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2011, 14:37
(10080 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Hoț de motorină, reținut de polițiști
Un tînăr de 24 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit a fi principalul autor al mai multor furturi. «Marți, 26 iulie, polițiștii slobozeni au finalizat cercetările privind un tînăr de 24 ani
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2011, 14:36
(6903 vizualizări -
0 comentarii)
ISUJ Ialomița: Numărul intervențiilor, în creștere
Potrivit datelor statistice ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», referitoare la cel de-al doilea trimestru al anului în curs, pompierii ialomițeni au fost alertați în aproximativ
...[citește_toată_știrea]
27 Iulie 2011, 14:34
(7264 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
26 Iulie 2011, 18:05
(4464 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Șantaj și violare de domiciliu
Polițiștii au reținut pe bază de ordonanță un bărbat în vîrstă de 44 ani și îl cercetează pentru săvîrșirea infracțiunilor de «șantaj», «loviri și alte violențe», «violare de domiciliu» și «ultraj contra
...[citește_toată_știrea]
26 Iulie 2011, 16:51
(8227 vizualizări -
2 comentarii)
Urziceni: Hoții au trecut de la mașini de lux la autoutilitare
Poliția Urziceni a fost sesizată în data de 23 iulie de către un tînăr, de 22 ani, din comuna Manasia, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras autoutilitara parcată pe strada Aurora din
...[citește_toată_știrea]
26 Iulie 2011, 16:50
(6858 vizualizări -
1 comentariu)
DGFP Ialomița, locul 7 pe țară la încasări bugetare
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița anunță că, în primele 6 luni ale anului 2011, au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 250 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare
...[citește_toată_știrea]
26 Iulie 2011, 16:49
(7972 vizualizări -
0 comentarii)
Moldoveni: Șofer ajuns în copac
Un tînăr în vîrstă de 30 ani, din comuna Moldoveni, care conducea un autoturism pe DJ201A nu a adaptat viteza la condițiile de trafic, a pierdut controlul direcției de mers și a lovit un copac. Accidentul
...[citește_toată_știrea]
26 Iulie 2011, 16:48
(6655 vizualizări -
0 comentarii)
Săveni: Hoț prins de polițiști
Poliția Țăndărei a fost sesizată miercuri, 25 iulie, de către o tînără în vîrstă de 24 ani, din comuna Săveni, cu privire la faptul că în urmă cu două săptămîni persoane necunoscute au pătruns în locuința
...[citește_toată_știrea]
26 Iulie 2011, 16:46
(7530 vizualizări -
0 comentarii)
Giurgeni: Pește comercializat ilegal
Miercuri, 26 iulie a.c., în zona Giurgeni, polițiștii ialomițeni au oprit pentru control în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 24 ani, din București. În habitaclul autoturismului a fost găsită
...[citește_toată_știrea]
26 Iulie 2011, 16:46
(8876 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(24 Septembrie 2016, 22:26)
viitorul II-Unirea 3-0!suntem pe antepenultimul loc in clasament...
(23 Septembrie 2016, 21:34)
Pana cand e finatata echipa? Te pomenesti ca din retur ne uitam pe dolce la dunarea calarasi...Ionascule, doar nu crezi ca scapi dupa ce ai aruncat milioane pe o apa nepotabila, (incapabilule, ar trebui sa fii cuzat de genocid!!!), daca urli sa nu se mai sustina Unirea!
(23 Septembrie 2016, 13:12)
Nu mai comparați situația cu cea care am promovat in liga a 2 ,atunci era un lot valoros si alte condiții financiare mult mai bune,acum baietii nici nu joaca pe prime de joc si nici salariile nu sunt unele cu pretenții pentru promovare asa ca eu cred ca sunt pretenții mari si bani putini pentru ce se vrea, dar asa este la Slobozia lumea sa învățat cu rezultate ca atunci cand băteam Rapidul pe unde il prindeam si care rapid ?acela care avea in componenta numai jucatori de liga 1 si antrenor Vio moldovan,asta asa pentru cei ce va dați cu părerea pe aici dar nu știți dedesubturile echipei..
(23 Septembrie 2016, 11:10)
Juniorii cu pile joacă!!!!!! Restul viseaza sa intre in grațiile celor care fac echipa.
(23 Septembrie 2016, 00:32)
Ilie, te cunosti de la o posta cand scrii pe aici!
(22 Septembrie 2016, 18:14)
Eu zic ca acum cu noii oameni din conducere avem ceva sperante ! Sunt tineri,au experienta fotbalistica si idei bune pentru viitor ! Cuvantul de ordine este acum RABDARE
(22 Septembrie 2016, 15:36)
@suporter
Omule,inainte de a comenta priveste situatia in ansamblu si invata regulamentul,nu sariti imediat cu gura .In primul rand au intrat pe teren cei numiti de tine fiindca ei sunt juniorii nostri la nivel local,si pentru ca regulamentul FRF iti impune sa joci cu 3 juniori,iar Unirea incearca sa se descurce doar cu ce are pe plan local.Daca erau mai multi bani la club,stai tu linistit ca poate aduceau si alti juniori din alte parti,dar nu vine niciun junior la Slobozia pe saracia actuala de la club,juniorii foarte talentati merg la echipele de liga 2,sau chiar in prima liga.
Apoi,uitati-va la lotul Unirii cat de subtire este,daca au lipsit 3-4 piese de baza,imediat s-a vazut.
Cam astia sunt jucatorii pe care ii avem,sa-i sustinem cum putem.Deocamadata este doar etapa 3,mai au timp sa revina.Cheia promovarii este la ei,daca bat la Viitorul se redreseaza.
(22 Septembrie 2016, 11:54)
Culeg roadele muncii depuse, domnii ce se ocupa de destinele echipei.
(22 Septembrie 2016, 07:02)
orasul asta nu merita prea mult fotbal , nu merita galerie la fotbal , nu merita mai nimic , primeste atat cat merita si cat interes arata . . .pentru aia 100-200 de insi care inca mai vin la meciuri . . .restul unde sunt ? stie cineva ca petrolul in liga 5 are 5-6 mii de fani pe meci ? sau otelul sau poli ? noi nu suntem macar 500 in liga 3 , si pentru aia care vin,sa ma arate orice prost cu degetul ca ma plateste primaria sa cant ? hahah , si apropo nu va faceti iluzii ca echipa poate promova anul asta . . .sanatate tuturor
(21 Septembrie 2016, 23:24)
Ce va vaitati Unirea Slobozia , n-aveti atacant pe Khalil ? Nu-i copilul de suflet al domnului Ionescu ? Domnul manager Lemnaru nu si-a bagat fiul in teren la meciul asta? Multa sanatate domnului Prepelita !
(21 Septembrie 2016, 12:24)
Ziceti mersi ca mai avem echipa...Ca dragii nostri consilieri respinsesera finantarea....cum de s-or fi razgandit?
(21 Septembrie 2016, 12:15)
Asta cu galeria e doar asa de paravan ! Ne lipsesc multe altele ...
(21 Septembrie 2016, 00:33)
Ne lipsesc foarte mult si inimosii baieti din galerie nu numai atacantii,clarviziunea si daruirea in joc...