Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Locul 3 cu un lot atât de tânăr este o realizare!»

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia, prof. Ion Ionescu

«Locul 3 cu un lot atît de tînăr este o realizare!»

Unirea Slobozia a terminat turul cu o înfrîngere în deplasare, 1-2 cu Viitorul Domnești, pe sinteticul de la Buftea. A fost un meci care a înglobat toate neajunsurile din acest sezon: lejeritate în apărare, ineficiență în atac și arbitru pe post de primadonă. Adrian Răduca și-a luat în serios rolul de golgheter și a punctat din nou, pentru a șasea oară în această stagiune. N-a fost suficient pentru a obține puncte, iar ialomițenii termină turul pe locul 3, la 12 lungimi de liderul Metaloglobus. Unirea a evoluat cu Viitorul Domnești în următoarea formulă:  Cristică-Drăguț, Călin (Teodorescu), Topor, Bucurică (Marin)-Soare, Adăscăliței-Gherasim, Răduca, Toma-Khalil (Anton). Despre ce s-a întîmplat în această toamnă la Unirea, despre frumusețea promovării juniorilor, dar și despre carențele tinereții ne vorbește antrenorul principal Ion Ionescu. Prin structura lotului, Unirea este a Sloboziei mai mult ca oricînd și, chiar dacă turul a fost sub așteptări, foarte important este că spectatorii au revenit în număr mare alături de echipă, jocul e în ascensiune, iar sezonul viitor ar putea veni și mult rîvnita promovare!
-Domnule Ionescu, 23 de puncte din 39 reprezintă un bilanț pozitiv sau dimpotrivă?
-Fotbalul înseamnă goluri și, cu siguranță, se putea mai mult dacă am fi reușit să fructificăm o serie mai mare din ocaziile pe care ni le-am creat. Totodată, ne-au costat golurile primite pe greșeli individuale.
-Rezultatele au fost influențate și de alți factori, cum ar fi arbitrajul?
-Am fost defavorizați de arbitraj de-a lungul turului! Spre exemplu, cu Astra II, am avut gol anulat eronat la Khalil. La Metaloglobus au fost faze identice, de-o parte și de alta, judecate diferit, nouă refuzîndu-ni-se două penalty-uri clare. Acum, la Viitorul Domnești, maniera de arbitraj a fost strigătoare la cer. Am fost opriți în două rînduri la faze clare gol, unde arbitrul a fost singurul care a văzut ofsaid. Puteam termina la egalitate sau puteam cîștiga, pentru că am făcut o repriză secundă foarte bună. Totuși, n-aș da vina prea mult pe aceste greșeli de arbitraj, cu toate că și ele cîntăresc în rezultatele unei echipe...
-Ce jucători au adus plusuri și care ar fi cei care v-au dezamăgit?
-Tot timpul cer mult și aștept mult de la jucători. Fotbalistul de care sînt cel mai mulțumit este Romeo Soare, care a revenit după o accidentare gravă și a contat foarte mult în angrenajul echipei. A avut un randament bun, a reușit și să înscrie, a fost motorul care impulsionat echipa. Jucători care au avut un randament bun au fost Drăguț sau Macare și Toma. Gherasim a avut o evoluție peste așteptările mele, iar dintre cei veniți în vară Adăscăliței s-a integrat foarte bine. Cei doi atacanți, Răduca și Khalil, au alternat evoluțiile bune cu cele slabe și asta ne-a costat oarecum... Bucurică și Teodorescu s-au comportat sub ceea ce au arătat sezonul trecut, dar sînt tineri și am în continuare încredere în ei. Dintre noii veniți, nu pot spune că sînt mulțumit de Călin și Dumitru... Speram la o comportare mai bună din partea lor mai cu seamă că veneau din Liga a II-a, de la Ceahlăul și Oțelul. De asemenea, sînt nemulțumit de postul de portar. Cristică nu a dat siguranța necesară echipei. Au fost, din păcate, goluri parabile luate de acesta și din cauza asta am pierdut puncte... Nu am avut altă soluție în afara lui Cristică, ceilalți doi portari fiind lipsiți de experiență pentru nivelul Ligii a III-a.
-Sîntem la 12 puncte în spatele liderului Metaloglobus. Realist vorbind, se mai pune problema implicării noastre în lupta pentru promovare?
-Cînd am început campionatul ne-am gîndit, firește, la promovare, cu toate că obiectivul nostru a fost clasarea pe podium. Chiar și acesta, din punctul meu de vedere, este unul îndrăzneț... Nu este ușor să ai, în lotul de 24, 11 juniori plus alți 5-6 abia ce au terminat junioratul și să fii totuși competitiv... Sîntem singura echipă din serie cu această structură. Chiar și Viitorul Constanța apelează la mulți fotbaliști care au căpătat experiență la nivelul primului eșalon. Am început mai slab campionatul, dar am urcat, echipa a început să aibă consistență și au apărut rezultatele. Chiar și în ultimul joc, dacă nu erau erorile de arbitraj și nu am fi evoluat pe acel teren sintetic, rezultatul ar fi fost unul pozitiv. Una peste alta, e greu de remontat diferența care ne desparte de Metaloglobus, pentru că și ei au o echipă foarte bună. Dar eu zic că locul 3 la investiția făcută și cu un lot atît de tînăr este o realizare care ne dă speranțe pentru viitor!
-Ce jucători ne-ar mai putea oferi surprize pentru retur?
-Cum spuneam, Gherasim a avut un parcurs bun. Mădălin Marin a adus un plus, iar Lemnaru, un jucător de 16 ani, a intrat bine, cu mult curaj. Bogdan Săvescu este un copil de viitor, iar din spate vine Costin Anton, un tînăr cu multe calități. Îl aștept să confirme și pe Năstase, un jucător de 17 ani pe care l-am luat de la Traian și am încredere că va crește...
-A picat bine înscrierea în Liga a V-a și renunțarea la Campionatul de Juniori?
-Da, pentru că este un campionat mai în forță, mai dur, care oferă o mai bună pregătire mentală. La juniori, n-ai obiectiv și ai adversari de aceeași forță... Confruntarea cu jucători mai mari decît ei i-a mobilizat și i-a fortificat. Își doresc promovarea în Liga a IV-a și, probabil, o vor obține. E nevoie de acest plus de determinare pentru ca acești copii să poată reprezenta pe viitor soluții alternative pentru fotbaliștii cu experiență din lotul Unirii. Spre exemplu, în meciul cu Astra II, ne-au lipsit patru jucători de bază și acest lucru s-a cunoscut. Dacă i-am fi avut în teren sau soluțiile de rezervă s-ar fi apropiat de nivelul lor, n-am fi pierdut niciodată. Ca o concluzie asupra turului, locul 3 îmi aduce și satisfacția că sîntem în obiectiv, dar am și sentimentul de nemulțumire legat de faptul că prin mai multă atenție puteam termina mai sus.
-Reunirea pentru pregătirea returului va avea loc pe 12 ianuarie 2017. Ce mutări vor apărea în lot pînă atunci?
-E prematur să dau nume dar, cu siguranță, vom renunța la doi-trei jucători. În privința celor ce vor veni ne dorim un atacant, un mijlocaș central, un fundaș central și un portar care să-i asigure o concurență serioasă lui Cristică.

29 Noiembrie 2016, 15:40 (4186 vizualizări - 15 comentarii)

Citiți și:
Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!
Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru!
Unirea Slobozia își caută antrenor. Teja, Poenaru sau...?
Binemeritat loc 3 la final de play-out
Victorie zdrobitoare în deplasare

Comentariile cititorilor:


LUPU:
(12 Decembrie 2016, 00:48)
Rusine Ion Ionescu ca ai si aveti tupeul sa mai comentati ca sunteti corecti tot ce faceti la nivel de   copii si juniorii se intampla si la cei mari ,va credeti pe mosia  voastra tu si cu Prepelita care faceti fotbal pe  relatii si cadouri ,faceti un calcul si vedeti cati dintre juniori care jucau pe cadouri si spaga mai joaca fotbal astazi din 92 pana 2007 .Nu va doare ca nu sunt  bani vostri in joc vin de la Federatie si............ cu ILIUTA  faceti ce vreti ca joaca si copilul lui  .Cu Mark ai gasit  scuza ca nu a cotizat deloc sarcul  .Va credeti cine nu sunteti rusineeeeeeeeee fati meseria corect si nu uita ca si tu ai fost copil dar ai uitat ca si Pepelita care se crede un LUCESCU dar  costumatie il tradeaza  e bete. LASATI STOUL  CA DAIA  NU JUCAM NIMIC IN ROMANIA  TOTI SUNT CA VOI .DACA NU VA PLACE FA-TI  SCOALA  SI VEI VEDEA CE CLIENTI AIIIIIIIIII.
Despa:
(7 Decembrie 2016, 15:04)
Halal Conducere...sa fiim siinceri..sunt multi care au fost respinsi ca nu dau parinti bani sau ca nu au vreo afacere ceva....IONESCU E UN CATEL UMBLA NUMAI DUPA BANI SI DUPA PILE IMI ESTE SCARBA DE CONDUCEREA DIN ACEL CLUB
Iordache :
(7 Decembrie 2016, 14:55)
Au fost portari buni la unirea aici ne referim la juniori....au fost copii buni care mereu aparau si jucau bine...singurul care a promovat a fost Chitoiu...restul ??? De ce ?? A fost Nedelcu a fost Burecu (care se antreneaza cu echipa mare ) dar de ce nu li se dau sanse ? De ce sa aducem altii care cer salarii mari sau cazare si cine stie ce ?? De ce lui Nedelcu si Burecu nu le.a fost data sansa de a confirma ?? Stiu ca Nedelcu a facut antrenament cu echipa mare si se descurca foarte bine era un jucator de perspectiva...ma rog...nu critic...dar se aud vorbe ca Domnul ionescu l.a respins din cauza ca avea cateva kg in plus ...rusine ..halal antrenor...sunt jucatori buni la juniori ...dar nu toti au sansa...sau cand au sansa conducerea nu ii are la suflet....RUSINE ILIE RUSINE IONESCU SI RESTU..!
NUNU:
(3 Decembrie 2016, 00:53)
Eu, mai treci pe la scoala!
luta:
(3 Decembrie 2016, 00:51)
Intrebarea era retorica......dar apropo..... de ce trebuia sa o aduca?avea vreo datorie?
Eu:
(2 Decembrie 2016, 10:26)
Unii pe aici sunteți frustrați rau care comentați ....voi credeți ca antrenorul daca ar avea un copil bun cu calități nu l ar baga sa joace?????va spun eu clar ca ia bagat sa joace pe cei care au meritat......si apropo de ultimul coment cu "oare cine a adus carnea la banchet"a trebuit sa o aducă un fotbalist pentru ca echipa care este a orașului si toti pe aici vorbiți de promovare nu a avut bani nici de o masa la sfârșitul anului.....iar o echipa care se dorește sa se promoveze nu depinde doar de jucatori si antrenori,Depinde de banii care ii au alocați si de mai multi factori,momentan la aceasta echipa nu se vrea promovarea,cu rele cu bune aceasta este realitatea....
luta:
(1 Decembrie 2016, 23:27)
Oare cine a adus carnea la banchet?
nunu:
(1 Decembrie 2016, 23:25)
zattt,bai ilie
Un privitor:
(1 Decembrie 2016, 22:41)
Pentru Wolf, se vede ca nu ai urmarit nici un antrenament de la juniori sau republicani, unde portarul făcea antrenamente de jucator de camp, iar despre promovare dacă a reușit o dată nu înseamnă că este singurul care o poate face, mai ales ca are în lot 8-9 jucători care au jucat în liga a II -a.
Wolf:
(1 Decembrie 2016, 14:17)
Numai ''cunoscatori'' de fotbal pe aici,gen suporter,si mai ales un privitor.Voi va auziti ce spuneti,daca antrenorul a fost portar,nu inseamna ca poti sa iei orice junior de pe strada si sa-l faci portar,postul de portar este cel mai greu,daca nu ai talent pe postul acela,degeaba.Si ca sa va aduc aminte,Unirea a avut un portar bun Nicusor Mastacan,dar baiatul a ales in vara aceasta sa se lase de fotbal,din cauza batjocurii cand venea vorba de salariu,si a plecat la munca prin strainatate ...
Revenind la echipa,se vede clar ca lotul mai are nevoie de intariri,nu poti sta doar in 8-9 jucatori de baza,daca lipseste un Macare,Soare,Toma,imediat se vede.Insa,cand echipa a putut sa conteze pe acesti 8-9 jucatori s-a legat seria de victorii care a adus echipa pe locul 3,la egalitate cu locul 2 Viitorul 2.
In incheiere,as vrea sa-i intreb pe unii:Cine a promovat echipa in liga 2,dupa ce vreo 10-15 ani Unirea s-a zbatut in liga 3 ? Raspuns:Actualul antrenor Ion Ionescu.
Marcel:
(1 Decembrie 2016, 11:34)
Dc schimba antrenorul nu mai plătesc abonamentul ca să ajut echipa. Eu am fost jucător în 1999 la Unirea si când jucam prost d l Ionescu ma scotea afara. Este cinstit si corect. De ce trebuie schimbat antrenorul când ești pe locul 3. Toți sunteți antrenori, toti va pricepeti la dat cu părerea.
Mario:
(1 Decembrie 2016, 11:26)
Năstase de la Traian este talentat ca si tatal sau, dc este serios si disciplinat va ajunge mare fotbalist dc face sacrificii cat este mic. Este mai bun decât amândoi frații Burlacu care i ați avut în lot. Domnul Ionescu cel mai bun antrenor din județul Ialomita si cel mai corect. Succes Unirea
Un privitor:
(30 Noiembrie 2016, 20:50)
Ai dreptate "suporter", un antrenor care nu poate antrena o altă echipă că n- ar angaja nimeni un anternor care critică niște copi și care promovează și forțează jucători fără valoare sua pe prieteni.  
Era sa uit, un anrenor care a fost portar și a pregătit mulți ani grupele de copi și juniori, nu a reușit să formeze un portar din multitudinea de copi care i-au trecut prin mână, asta spune mult de calitatea lui de meserias. În rest felicit baieți pentru locul din clasament, cu toate că se putea mai mult dar este doar vina antrenorului că nu a găsit formula căștigătoare.
Microbist:
(30 Noiembrie 2016, 07:58)
Felicitări jucătorilor si conducerii ! 
Suporter :
(30 Noiembrie 2016, 02:34)
Halal antrenor critica niste copii dar de greselile facute de el nu vorbește. Primare daca vrem promovare schimba antrenorul cum ai promis cu unul cu experiență? Tie frica de jucatorii cu experinta sa ii critici te iei de niște copii care si-au sacrificat viitorul pentru tine nulitate. Rusine. Felicitari copii pentru munca depusă.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 24 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(201 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(133 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(246 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(243 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(279 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(269 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(382 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(296 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

16 Iunie 2026, 17:35


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1157 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(680 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(897 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(447 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(828 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(534 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(906 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(846 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1271 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(854 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1144 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(1934 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1088 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1195 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3403 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(3515 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(1848 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11505 vizualizări - 0 comentarii)


854 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în primele 4 luni ale anului 2026

În primele 4 luni ale anului 2026, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 854 persoane ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2026, 13:20
(1667 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taina vindecării trupești și sufletești la Parohia «Sf. Ev. Matei»

Slobozia: Taina vindecării trupești și sufletești la Parohia «Sf. Ev. Matei»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, preoții Cercului Pastoral Nr.1 s-au întrunit în rugăciune la Parohia «Sf. Ev. Matei» ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2026, 11:05
(1835 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...