Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Anchetă internă la Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Întâmplare șocantă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Rămas nesupravegheat de medici sau asistente, un pacient a ieșit din salon și s-a aruncat în gol de la un balcon aflat la capătul holului secției unde era internat. Mai mult, se pare că ușa care ar fi trebuit să asigure ieșirea către balcon era defectă. Deși s-au făcut numeroase referate prin care s-a solicitat reparația respectivei uși, conducerea unității medicale a tratat totul cu indiferență. «Referatul acesta e vechi de un an! Sunt zeci de referate pe masa mea. La care să mă uit primul?» ne-a declarat Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Slobozia. În jurul cazului a fost demarată o anchetă internă.

S-a întâmplat la Spitalul Slobozia
La începutul săptămânii precedente, bărbatul a fost internat pe Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, aflându-se sub supravegherea unui medic. Potrivit fișei medicale a pacientului, acesta avea probleme din cauza alcoolului și se afla în sevraj. În baza unui consimțământ asumat de pacient și rudele acestuia, s-a luat decizia ca omul să fie legat de pat pentru a primi medicația necesară. La câteva zile de la internare, lăsat nesupravegheat, bărbatul a reușit să-și rupă legăturile și să se ridice din pat. A ieșit pe holul Secției Neurologie și s-a îndreptat către balcon. A deschis ușa și s-a aruncat în gol de la etajul al treilea al Spitalului Județean de Urgență Slobozia... Din fericire, căzătura nu i-a fost fatală, pacientul alegându-se cu câteva fracturi. A fost transportat de urgență și internat pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă. Potrivit explicațiilor oferite de reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia, supravegherea pacienților pe timp de noapte este foarte dificilă din cauza numărului limitat de asistente... «Este regretabil că s-a întâmplat acest incident. Pe timpul nopții, pe Secția Neurologie, de exemplu, este doar o singură asistentă... Cum ar putea să aibă grijă de toți pacienții? Este destul de complicat să-și desfășori activitatea în aceste condiții!», ne-a declarat medicul Nina Precup Vâlcea, purtătorul de cuvânt al Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Situație contradictorie
Mai grav este faptul că incidentul ar fi putut fi evitat dacă ușa de acces către balconul de la care pacientul s-a aruncat în gol ar fi fost reparată. Oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia recunosc faptul că respectiva ușă avea o defecțiune la sistemul de închidere. Surse din cadrul aceleiași unități medicale susțin faptul că au fost depuse mai multe referate prin care s-a solicitat înlocuirea clanțelor, însă nu a fost luată nicio măsură în acest sens. Contrar acestor informații, Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia susține că ultimul referat cu privire la starea defectuoasă a respectivei uși a fost făcut în urmă cu un an... «Referatul acesta e vechi de un an! Sunt zeci de referate pe masa mea. La care să mă uit primul?! Imediat după ce s-a întâmplat această situație am luat decizia să reparăm ușa. Acum totul este în regulă și nu mai sunt probleme... De asemenea, am schimbat și încuietorile defecte și de la alte uși din spital!» ne-a mai declarat Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Căldură raționalizată în spital În urmă cu o săptămână, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost organizată o conferință de presă care a avut ca temă situația instituției la 3 luni și jumătate de la instalarea în funcția de manager interimar, pentru o perioadă de 6 luni, a Marianei Iancu... În cadrul întâlnirii, Mariana Iancu și-a asumat public faptul că va face demersuri pentru a transforma în bine imaginea unității medicale. Cu toate acestea, veștile neplăcute legate de activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia continuă. Una dintre ele vizează faptul că la Spitalul Slobozia saloanele sau cabinetele medicilor sunt încălzite cu porția, acest aspect generând nemulțumiri în rândurile pacienților și personalului medical. Informația a fost însă infirmată. «Nu este nicio problemă cu căldura. Este cald și în saloane și în cabinetele medicilor. Avem pacienți care închid ei singuri caloriferele, pentru că le este cald. Avem într-adevăr și un program de distribuție a căldurii, dar acest lucru nu generează disconfort pentru nimeni!» ne-a declarat Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Continuă exodul medicilor Dincolo de problemele administrative, activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia este grav afectată de lipsa specialiștilor. În cadrul conferinței de presă organizată săptămâna trecută, managerul interimar Mariana Iancu i-a prezentat pe cei doi medici specialiști pe care i-a convins să vină la spital, în cele 3 luni și jumătate de la preluarea funcției. Este vorba despre medicul Valentin Minciună, specialist în Chirurgie-Urologie, și medicul Cătălina Arjocu, specialist în Oftalmologie. Cu toate acestea, exodul specialiștilor din cadrul unității medicale continuă. Astfel, medicul Violeta Șapira și-a anunțat demisia, urmând ca de pe 24 februarie 2017 să părăsească definitiv Spitalul Județean de Urgență Slobozia! Plecarea Violetei Șapira va afecta desfășurarea activității secției Neurologie, unde, în prezent, există doar doi specialiști. De asemenea, de la 1 martie 2017, medicul Mihaela Nourescu va renunța definitiv la contractul în baza căruia presta activitate la Spitalul Slobozia cu jumătate de normă... Mai mult, alte surse medicale apreciază faptul că și proaspăt venita Cătălina Arjocu ar intenționa să plece din spital. Aceasta ar fi deranjată de faptul că nu-și poate efectua consultațiile, nefiind lăsată să folosească aparatura medicală din dotarea secției de Oftalmologie...

9 Februarie 2017, 20:05 (16475 vizualizări - 42 comentarii)

Citiți și:
Anchetă penală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în urma decesului unei paciente
Un pacient internat la Spitalul Slobozia a vrut să «evadeze» din salon pe o schelă metalică
Spitalul Județean de Urgență Slobozia, sufocat de pacienți cu probleme minore

Comentariile cititorilor:


Un bolnav suferind:
(28 Februarie 2017, 14:01)
Sapira plecand a lasat in urma ,,HAOS,, .cum se rezolva cu pacienti ramasi de la ea?cu programarile pe care le-a facut pana in 2018?nu ca as muri dupa ea!!! era o ,,fiinta,, deplorabila, cu un zambet fals pe care il afisa fata de pacientii aflati pe patul de spital ,, fereasca domnul sa fii la mana ei".mi e nu a vrut sa mi dea medical ...pana nu a fost sunata de la casa de asigurari si s-a rezolvat atunci!!! RUZINE SAPIRA!!! PT MINE SI PT MULTI ALTI FOSTI PACIENTI BINE CA AI PLECAT....TI AU MURIT MULTI PACIENTI ,,IN MANA''.LA MULTI LE- AI INCHIS OCHII TOT CU ACEL ZAMBET PE FATA!!!! NU STIU UNDE AI PLECAT CA AS MERGE ACOLO SA TE VIZITEZ (NU CA PACIENT) SI SA AVERTIZEZ PE  CINE  AU ANGAJAT.
Cineva...:
(18 Februarie 2017, 22:44)
Ai halucinații la fel că mătușa dumitale. Nu cred că s.a întâmplat așa ceva pe Neurologie , mai ales în prezența unui medic cum spui dumneata. Pacienții care ajung pe acea secție sunt și foarte agitați în contextul bolii și se face tot posibilul că aceștia să nu de rănească sau să se întâmple ceva mai rău. De multe ori le este foarte greu personalului medical să facă treaba asta datorita unora că dumneata care li se pare că pacientul nu este tratat corespunzător. Să stai dumneata lângă pacient zi și noapte sa vezi cum se îngrijește și apoi să vorbești. Rușine
Flori:
(15 Februarie 2017, 22:38)
Daca tot vorbiti de babele de la etajul 4, sa stiti ca eu am avut-o pe mama la reanimare operata, la doctorita Himler si doamna doctor a fost foarte amabila, ne-a lasat sa intram , nu ne-a cerut nimic, si ne-a si explicat ce se intampla cu ea. In salon cu noi era o fata operata si pe mama ei n-a lasat-o sa intre sa o vada alta baba
cineva:
(15 Februarie 2017, 10:35)
pt @ precizare... Cunosc personal, oameni care nu au bacalaureatul si sunt asistente... deci..te rog....Si au absolvit postliceala aia la care s-au prezentat de 2 ori...Sistemul e la pamant in acest spital... 
cris:
(15 Februarie 2017, 10:32)
Si cu bacalaureat si fara, comportamentul asistentelor de jalnic !!!!!!!! Cel putin la UPU, sa te fereasca Dumnezeu sa ajungi acolo! Una mai nesuferita ca alta ! 
Marcu:
(15 Februarie 2017, 01:14)
Astia sint ca aia din Victoriei. Lauda, dar ce ? Stai draga linistită că daca menagera are doar bacalaureat nu e o problemă ca exista asistente fara.
precizare:
(14 Februarie 2017, 20:24)
Petru @ cineva : prima generatie fara bacalaureat a absolvit anul trecut scoala postliceala si nimeni nu s-a angajat in spital. Toate asistentele din spital au bacalaureatul. Mai informativa. Cu stima.
Pacat:
(13 Februarie 2017, 20:11)
Imi pare nespus de rău pentru doamna doctor Sapira Violeta , păcat de plecarea ei din spitalul Slobozia ! Am cunoscut-o putin , dar era așa de devotata , alerga pe culoarele secției , pentru sănătatea pacienților ! Dupa cum pot observa ramin in spital doar persoane incapabile . Vai de Slobozenii care intra in spital !!! Mor cu zile !
Cori:
(13 Februarie 2017, 17:33)
Bv. d-na Mariana. Tot sprijinul populatie, sa termine cu toata scarba care trateaza pacientii.....dupa renuneratii....mai ales asistentele.....IAR LA UPU ESTE JALE
anto:
(13 Februarie 2017, 16:48)
Felicitari Doamnei Manager. De cand este la spital s-a mai schimbat ceva. Am intrat zilele trecute si am vazut ca arata mai bine la intrare. Inainte zici ca intrai intr-un azil comunist. Am fost si eu internata cu fetita pentru o operatie. Am inteles ca doamna merge regulat pe sectii sa se intereseze de pacienti si cum merge treaba. Era foarte cald in salon. Mai sunt si persoane care nu vor sa se spele sau care stau cu usa deschisa. Pe hol este rece pentru ca mai trebuie sa se si aeriseasca. Mancarea este acceptabila, doar nu vreti sa mancati ca la restaurant cand trebuie sa mancati regim. Personalul a fost dragut si la terapie si pe sectie. Trebuie sa intelegem ca se lucreaza cu multi pacienti si nu se poate zambi tot timpul, mai ales daca vin si persoane recalcitrante sau reduse la minte. Trebuie sa fim si noi un pic educati si sa nu mai fim asa reclamagii. Cred ca doamna Iancu va  face treaba buna
Marcu:
(13 Februarie 2017, 15:23)
Am raspuns mai devreme sustinatorilor doamnei (...că care), dar se pare ca doamna menageră, (ca care) are sustinere si la ziaristi. Deranjaza cind spui adevarul si ca de fapt doamna (ca care) nu are nimic in comun cu functia daruita de psd si de moraru.
albinuta:
(13 Februarie 2017, 11:07)
Demisia pentru incompetenta ! In primul rand managerita morarului !Un om bolnav putea muri pentru ca nu va pasa! 
pacient:
(13 Februarie 2017, 11:03)
@zizi, ce spui tu , intrece orice imaginatie!  Cum sa spui ca matusa era batuta?!!! IMPOSIBIL!!!! Daca matusa avea doar tensiune, nu avea ce sa caute la neuro. Cu ceva luni in urma, am mers pe sectie la neuro. Am vazut atunci, un medic, care alerga la propriu pe scarile spitalului intre U.P.U., sectia neuro si cabinetul directorial. Vedeam cata daruire poate sa fie intr-o asemenea situatie, dar in acelasi timp, ma gandeam ca intr-o zi, toate aceste eforturi vor fi "zero". Pacat ca nu stim, nu putem sau nu vrem sa pastram oamenii de valoare in urbea noastra!
zizi:
(12 Februarie 2017, 14:59)
Nu ma mira.Matusa mea a fost internata la sectia de neurologie.La una dintre vizite, cand am intrat pe usa am ramas socati:matusa mea se lupta cu doua asistente si d-na dr. Sapira.Era batuta de cele trei femei si ea incerca sa se apere.Era zgariata, lovita.Ba chiar a vrut sa se arunce de la geam. Femeile din salon ne-a povestit ca exista si un asistent la neurologie care le bate numai in cap. Am fost siderati.Culmea, matusa mea nu avea probleme psihice, a fost luata cu salvarea de-acasa cu o tensiune f.mare.Atat.Sa le fie rusine, au salarii f.mari.O simpla asistenta din spital ia in mana peste 3000 lei, iar o asistenta de la UPU ia in mana peste 4000lei si stau cu mana intinsa la amaratii de la tara.
Felicitari  d-nei Iancu, chiar daca va injura salariatii pe la colturi sa nu cedati, sa va ajute D-zeu sa continuati ceea ce ati inceput , sa putem veni si noi cu incredere in acest spital.Asistentele medicale sunt foarte suparate de vizitele dvs. nocturne, pt ca nu mai pot sa se harjoneasca prin spital.
Leprele sa-si dea demisia, sunt destui medici si destule asistente serioase si capabile care pot veni in acest spital.Poate se vor cerne.
Laura:
(12 Februarie 2017, 13:41)
Ar trebui sa fie schimbati toti mosii aia burtosi de la intretinere ca nu fac nimic, nimic. Daca se strica ceva si le spui se uita urat si zic fa scrisi si in cateva zile se repara. Lumina nu merge peste tot, apa curge degeaba la unele robinete sau dusuri, clantele la usi sunt defecte si ei vor scris si sa le remedieze in cateva zile. AFARA cu lichelele vechiului regim ca multe probleme sunt create si de astfel de putori !

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 08 Iul 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 4,72 milioane de lei în martie 2024

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița a rambursat în luna martie 2024, conform selecției naționale, TVA în valoare de 4,72 milioane de lei. Totodată, au fost efectuate autocompensări ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2024, 10:30
(24553 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Țăndărei

Vineri, 12 aprilie a.c., în jurul orei 9,40, Stația de Pompieri Țăndărei a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD pentru stingerea unui incendiu produs pe ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2024, 11:55
(14074 vizualizări - 0 comentarii)


Sărbătorile Pascale, în atenția DSVSA Ialomița

Pentru perioada ce urmează, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor a adoptat mai multe măsuri specifice, precum intensificarea controalelor, dar și asigurarea permanenței la sediul ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2024, 11:40
(9654 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în zona Popasului Chirana

Accident în zona Popasului Chirana

În seara zilei de duminică, 14 aprilie a.c., în jurul orelor 18,30, un echipaj de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Stației de Pompieri Țăndărei au intervenit pentru gestionarea unei ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2024, 11:10
(5493 vizualizări - 0 comentarii)


Șarpe de peste un metru, capturat de jandarmii ialomițeni din bucătăria unui bărbat din Stejaru

Sâmbătă, 13 aprilie a.c., jandarmii ialomițeni au fost solicitați să intervină în satul Stejaru, ca urmare a unei sesizări prin apelul 112 din partea unui bărbat care semnala faptul că î ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2024, 12:20
(15447 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 117,17 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna martie 2024

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna martie a anului 2024, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 117,17 milioane ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2024, 12:50
(15260 vizualizări - 0 comentarii)


Contul meu RAJA

Contul meu RAJA

Pachetul Cont Client este accesibil non-stop și este sigur și ușor de utilizat prin platforma on-line Contul meu RAJA (accesibil de pe orice desktop) sau prin aplicația de mobil MyRAJA ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2024, 11:05
(9286 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Înregistrarea fiscală a profesiilor libere

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că a fost aprobată Procedura de administrare a obligațiilor fiscale datorate de persoanele fizice care desfășoară ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2024, 10:40
(3246 vizualizări - 0 comentarii)


 Muzeul Județean Ialomița: Obiecte din Epoca Bronzului și Fierului, restaurate

Muzeul Județean Ialomița: Obiecte din Epoca Bronzului și Fierului, restaurate

În cursul lunii martie a acestui an, la Baza de Expunere Muzeală și Cercetare Arheologică «Orașul de Floci», experții în restaurare din cadrul Muzeului Județean Ialomița au readus ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2024, 09:50
(18490 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Instruire privind Alegerile din 9 iunie 2024

Instituția Prefectului Ialomița: Instruire privind Alegerile din 9 iunie 2024

Miercuri, 10 aprilie 2024, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, a prezidat ședința de instruire cu privire la Alegerile Locale și Europarlamentare din 9 iunie 2024. În cadrul ședinței ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2024, 12:40
(13972 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Intervenție în zona Fetești Gară/Fetești!

În vederea executării lucrărilor de racordare a noii conducte la sistemul centralizat de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de pe strada Ecaterina Teodoroiu din zona Fetești Gară/Fetești ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2024, 12:15
(4707 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Combaterea infracțiunilor piscicole

Polițiștii ialomițeni au acționat în baza unui plan de acțiune pe raza întregului județ, pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor în domeniul pisciculturii. Astfel, marți, ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2024, 11:35
(2954 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Fetești și Gura Ialomiței

Pompierii din Fetești au intervenit la un accident rutier produs în Fetești, în care au fost implicate două autoturisme cu două persoane pasagere. În sprijin a acționat și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2024, 10:15
(3467 vizualizări - 0 comentarii)


Intevenție a pompierilor ialomițeni la un incendiu din satul Pitulicea/Buzău

Intevenție a pompierilor ialomițeni la un incendiu din satul Pitulicea/Buzău

Marți, 9 aprilie a.c., în jurul orelor 15,20, trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2024, 10:05
(13688 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 10 aprilie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2024, 14:25
(26131 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, pus în aplicare de polițiști

Luni, 8 aprilie 2024, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au pus în executare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis pe numele unui bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2024, 14:15
(12936 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore folosind sistemul mobil de scanare eficient și rapid prin intermediul aplicației eDAC privind verificarea documentelor de identitate. Acțiunea ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2024, 14:10
(2743 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Serviciul Call Center

RAJA Constanța: Serviciul Call Center

Serviciul de Call Center pus la dispoziție de RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale clientului. Serviciul funcționează sub forma unui robot telefonic ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2024, 10:25
(9742 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist accidentat la Gheorghe Lazăr

Pompierii din Slobozia au intervenit la un accident rutier în care a fost implicat un autoturism și un biciclist. Evenimentul s-a produs la Gheorghe Lazăr, după acordarea primului ajutor la locul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2024, 09:40
(7769 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Axintele și Amara

Incendii la Axintele și Amara

Sâmbătă, 6 aprilie a.c., în jurul orei 08,00, trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2024, 09:25
(6502 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: La volan, fără permis de conducere

Joi, 4 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic doi bărbați, cu vârste cuprinse între 39 și 41 de ani, ambii din comuna Bărbulești, în timp ce conduceau autovehicule ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 14:20
(7420 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 25 mii de lei aplicate de polițiști

Joi, 4 aprilie 2024, polițiștii ialomițeni au efectuat o acțiune cu forțe mărite, în intervalul orar 14,00-17,00, în localitățile Bărbulești, Jilavele și Dridu, pentru menținerea ordinii ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 14:10
(10537 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 10 aprilie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoane impozabile înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 10:40
(13161 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicația «eDAC», utilizată de jandarmii ialomițeni

Aplicația «eDAC», utilizată de jandarmii ialomițeni

Un nou sistem digital de verificare a documentelor de identitate a fost implementat începând cu data de 31 martie 2024, ca parte a efortului de simplificare și digitalizare a serviciilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 10:10
(6491 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

IPJ Ialomița: Pește confiscat

Polițiștii ialomițeni au acționat în baza unui plan de acțiune, pe raza întregului județ, pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor în domeniul pisciculturii. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 16:05
(7352 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: «Broșura privind modalitățile de efectuare a plăților către Agenția Națională de Administrare Fiscală»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, pe site-ul ANAF, a fost publicată «Broșura privind modalitățile de efectuare a plăților către Agenția ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 14:05
(12409 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de Plată pentru anul 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) demarează joi, 4 aprilie a.c., Campania de primire a Cererilor de Plată în anul 2024.  Astfel, în perioada 4 aprilie-7 iunie ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 10:20
(12067 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bordușani și Amara

Incendii la Bordușani și Amara

Pompierii din Fetești au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în localitatea Bordușani. Concomitent cu acțiunea de stingere a incendiului ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 11:25
(2965 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în Slobozia

Accident în Slobozia

Marți, 2 aprilie a.c., în jurul orelor 11,50, două echipaje de pompieri au intervenit la un accident rutier produs în municipiul Slobozia, în eveniment fiind implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 11:10
(6414 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 09:20
(11993 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Ana A în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 cetateanu.net în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Alina în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți GOGUTA în Primarul Vasile Câmpulungeanu, somat de Prefectură să demoleze construcțiile din ferma proprie, ridicate ilegal pe islazul comunal nemultumitu' în Un interviu «lămuritor» sau «Păzea, că vine Peiu!» Aura Stanciu în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» Ana A. în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» AliEscu MargaStrateS în Promovabilitate de 70,9%, absenteism ridicat și fără medii de 10! Răduță Aurelian-Constantin în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» spațiu comercial de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 cetateanu.net în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Un avertizor în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Mari în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Toma Florentina Daniela în Judecătoria Urziceni rămâne deschisă, însă soluționarea dosarelor va fi întârziată teren intravilan Fundata în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 #pasajladrajna în Un interviu «lămuritor» sau «Păzea, că vine Peiu!» anvelope de vară în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...