Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Anchetă internă la Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Întâmplare șocantă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Rămas nesupravegheat de medici sau asistente, un pacient a ieșit din salon și s-a aruncat în gol de la un balcon aflat la capătul holului secției unde era internat. Mai mult, se pare că ușa care ar fi trebuit să asigure ieșirea către balcon era defectă. Deși s-au făcut numeroase referate prin care s-a solicitat reparația respectivei uși, conducerea unității medicale a tratat totul cu indiferență. «Referatul acesta e vechi de un an! Sunt zeci de referate pe masa mea. La care să mă uit primul?» ne-a declarat Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Slobozia. În jurul cazului a fost demarată o anchetă internă.

S-a întâmplat la Spitalul Slobozia
La începutul săptămânii precedente, bărbatul a fost internat pe Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, aflându-se sub supravegherea unui medic. Potrivit fișei medicale a pacientului, acesta avea probleme din cauza alcoolului și se afla în sevraj. În baza unui consimțământ asumat de pacient și rudele acestuia, s-a luat decizia ca omul să fie legat de pat pentru a primi medicația necesară. La câteva zile de la internare, lăsat nesupravegheat, bărbatul a reușit să-și rupă legăturile și să se ridice din pat. A ieșit pe holul Secției Neurologie și s-a îndreptat către balcon. A deschis ușa și s-a aruncat în gol de la etajul al treilea al Spitalului Județean de Urgență Slobozia... Din fericire, căzătura nu i-a fost fatală, pacientul alegându-se cu câteva fracturi. A fost transportat de urgență și internat pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă. Potrivit explicațiilor oferite de reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia, supravegherea pacienților pe timp de noapte este foarte dificilă din cauza numărului limitat de asistente... «Este regretabil că s-a întâmplat acest incident. Pe timpul nopții, pe Secția Neurologie, de exemplu, este doar o singură asistentă... Cum ar putea să aibă grijă de toți pacienții? Este destul de complicat să-și desfășori activitatea în aceste condiții!», ne-a declarat medicul Nina Precup Vâlcea, purtătorul de cuvânt al Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Situație contradictorie
Mai grav este faptul că incidentul ar fi putut fi evitat dacă ușa de acces către balconul de la care pacientul s-a aruncat în gol ar fi fost reparată. Oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia recunosc faptul că respectiva ușă avea o defecțiune la sistemul de închidere. Surse din cadrul aceleiași unități medicale susțin faptul că au fost depuse mai multe referate prin care s-a solicitat înlocuirea clanțelor, însă nu a fost luată nicio măsură în acest sens. Contrar acestor informații, Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia susține că ultimul referat cu privire la starea defectuoasă a respectivei uși a fost făcut în urmă cu un an... «Referatul acesta e vechi de un an! Sunt zeci de referate pe masa mea. La care să mă uit primul?! Imediat după ce s-a întâmplat această situație am luat decizia să reparăm ușa. Acum totul este în regulă și nu mai sunt probleme... De asemenea, am schimbat și încuietorile defecte și de la alte uși din spital!» ne-a mai declarat Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Căldură raționalizată în spital În urmă cu o săptămână, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost organizată o conferință de presă care a avut ca temă situația instituției la 3 luni și jumătate de la instalarea în funcția de manager interimar, pentru o perioadă de 6 luni, a Marianei Iancu... În cadrul întâlnirii, Mariana Iancu și-a asumat public faptul că va face demersuri pentru a transforma în bine imaginea unității medicale. Cu toate acestea, veștile neplăcute legate de activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia continuă. Una dintre ele vizează faptul că la Spitalul Slobozia saloanele sau cabinetele medicilor sunt încălzite cu porția, acest aspect generând nemulțumiri în rândurile pacienților și personalului medical. Informația a fost însă infirmată. «Nu este nicio problemă cu căldura. Este cald și în saloane și în cabinetele medicilor. Avem pacienți care închid ei singuri caloriferele, pentru că le este cald. Avem într-adevăr și un program de distribuție a căldurii, dar acest lucru nu generează disconfort pentru nimeni!» ne-a declarat Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Continuă exodul medicilor Dincolo de problemele administrative, activitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia este grav afectată de lipsa specialiștilor. În cadrul conferinței de presă organizată săptămâna trecută, managerul interimar Mariana Iancu i-a prezentat pe cei doi medici specialiști pe care i-a convins să vină la spital, în cele 3 luni și jumătate de la preluarea funcției. Este vorba despre medicul Valentin Minciună, specialist în Chirurgie-Urologie, și medicul Cătălina Arjocu, specialist în Oftalmologie. Cu toate acestea, exodul specialiștilor din cadrul unității medicale continuă. Astfel, medicul Violeta Șapira și-a anunțat demisia, urmând ca de pe 24 februarie 2017 să părăsească definitiv Spitalul Județean de Urgență Slobozia! Plecarea Violetei Șapira va afecta desfășurarea activității secției Neurologie, unde, în prezent, există doar doi specialiști. De asemenea, de la 1 martie 2017, medicul Mihaela Nourescu va renunța definitiv la contractul în baza căruia presta activitate la Spitalul Slobozia cu jumătate de normă... Mai mult, alte surse medicale apreciază faptul că și proaspăt venita Cătălina Arjocu ar intenționa să plece din spital. Aceasta ar fi deranjată de faptul că nu-și poate efectua consultațiile, nefiind lăsată să folosească aparatura medicală din dotarea secției de Oftalmologie...

9 Februarie 2017, 20:05 (16564 vizualizări - 42 comentarii)

Citiți și:
Anchetă penală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în urma decesului unei paciente
Un pacient internat la Spitalul Slobozia a vrut să «evadeze» din salon pe o schelă metalică
Spitalul Județean de Urgență Slobozia, sufocat de pacienți cu probleme minore

Comentariile cititorilor:


Un bolnav suferind:
(28 Februarie 2017, 14:01)
Sapira plecand a lasat in urma ,,HAOS,, .cum se rezolva cu pacienti ramasi de la ea?cu programarile pe care le-a facut pana in 2018?nu ca as muri dupa ea!!! era o ,,fiinta,, deplorabila, cu un zambet fals pe care il afisa fata de pacientii aflati pe patul de spital ,, fereasca domnul sa fii la mana ei".mi e nu a vrut sa mi dea medical ...pana nu a fost sunata de la casa de asigurari si s-a rezolvat atunci!!! RUZINE SAPIRA!!! PT MINE SI PT MULTI ALTI FOSTI PACIENTI BINE CA AI PLECAT....TI AU MURIT MULTI PACIENTI ,,IN MANA''.LA MULTI LE- AI INCHIS OCHII TOT CU ACEL ZAMBET PE FATA!!!! NU STIU UNDE AI PLECAT CA AS MERGE ACOLO SA TE VIZITEZ (NU CA PACIENT) SI SA AVERTIZEZ PE  CINE  AU ANGAJAT.
Cineva...:
(18 Februarie 2017, 22:44)
Ai halucinații la fel că mătușa dumitale. Nu cred că s.a întâmplat așa ceva pe Neurologie , mai ales în prezența unui medic cum spui dumneata. Pacienții care ajung pe acea secție sunt și foarte agitați în contextul bolii și se face tot posibilul că aceștia să nu de rănească sau să se întâmple ceva mai rău. De multe ori le este foarte greu personalului medical să facă treaba asta datorita unora că dumneata care li se pare că pacientul nu este tratat corespunzător. Să stai dumneata lângă pacient zi și noapte sa vezi cum se îngrijește și apoi să vorbești. Rușine
Flori:
(15 Februarie 2017, 22:38)
Daca tot vorbiti de babele de la etajul 4, sa stiti ca eu am avut-o pe mama la reanimare operata, la doctorita Himler si doamna doctor a fost foarte amabila, ne-a lasat sa intram , nu ne-a cerut nimic, si ne-a si explicat ce se intampla cu ea. In salon cu noi era o fata operata si pe mama ei n-a lasat-o sa intre sa o vada alta baba
cineva:
(15 Februarie 2017, 10:35)
pt @ precizare... Cunosc personal, oameni care nu au bacalaureatul si sunt asistente... deci..te rog....Si au absolvit postliceala aia la care s-au prezentat de 2 ori...Sistemul e la pamant in acest spital... 
cris:
(15 Februarie 2017, 10:32)
Si cu bacalaureat si fara, comportamentul asistentelor de jalnic !!!!!!!! Cel putin la UPU, sa te fereasca Dumnezeu sa ajungi acolo! Una mai nesuferita ca alta ! 
Marcu:
(15 Februarie 2017, 01:14)
Astia sint ca aia din Victoriei. Lauda, dar ce ? Stai draga linistită că daca menagera are doar bacalaureat nu e o problemă ca exista asistente fara.
precizare:
(14 Februarie 2017, 20:24)
Petru @ cineva : prima generatie fara bacalaureat a absolvit anul trecut scoala postliceala si nimeni nu s-a angajat in spital. Toate asistentele din spital au bacalaureatul. Mai informativa. Cu stima.
Pacat:
(13 Februarie 2017, 20:11)
Imi pare nespus de rău pentru doamna doctor Sapira Violeta , păcat de plecarea ei din spitalul Slobozia ! Am cunoscut-o putin , dar era așa de devotata , alerga pe culoarele secției , pentru sănătatea pacienților ! Dupa cum pot observa ramin in spital doar persoane incapabile . Vai de Slobozenii care intra in spital !!! Mor cu zile !
Cori:
(13 Februarie 2017, 17:33)
Bv. d-na Mariana. Tot sprijinul populatie, sa termine cu toata scarba care trateaza pacientii.....dupa renuneratii....mai ales asistentele.....IAR LA UPU ESTE JALE
anto:
(13 Februarie 2017, 16:48)
Felicitari Doamnei Manager. De cand este la spital s-a mai schimbat ceva. Am intrat zilele trecute si am vazut ca arata mai bine la intrare. Inainte zici ca intrai intr-un azil comunist. Am fost si eu internata cu fetita pentru o operatie. Am inteles ca doamna merge regulat pe sectii sa se intereseze de pacienti si cum merge treaba. Era foarte cald in salon. Mai sunt si persoane care nu vor sa se spele sau care stau cu usa deschisa. Pe hol este rece pentru ca mai trebuie sa se si aeriseasca. Mancarea este acceptabila, doar nu vreti sa mancati ca la restaurant cand trebuie sa mancati regim. Personalul a fost dragut si la terapie si pe sectie. Trebuie sa intelegem ca se lucreaza cu multi pacienti si nu se poate zambi tot timpul, mai ales daca vin si persoane recalcitrante sau reduse la minte. Trebuie sa fim si noi un pic educati si sa nu mai fim asa reclamagii. Cred ca doamna Iancu va  face treaba buna
Marcu:
(13 Februarie 2017, 15:23)
Am raspuns mai devreme sustinatorilor doamnei (...că care), dar se pare ca doamna menageră, (ca care) are sustinere si la ziaristi. Deranjaza cind spui adevarul si ca de fapt doamna (ca care) nu are nimic in comun cu functia daruita de psd si de moraru.
albinuta:
(13 Februarie 2017, 11:07)
Demisia pentru incompetenta ! In primul rand managerita morarului !Un om bolnav putea muri pentru ca nu va pasa! 
pacient:
(13 Februarie 2017, 11:03)
@zizi, ce spui tu , intrece orice imaginatie!  Cum sa spui ca matusa era batuta?!!! IMPOSIBIL!!!! Daca matusa avea doar tensiune, nu avea ce sa caute la neuro. Cu ceva luni in urma, am mers pe sectie la neuro. Am vazut atunci, un medic, care alerga la propriu pe scarile spitalului intre U.P.U., sectia neuro si cabinetul directorial. Vedeam cata daruire poate sa fie intr-o asemenea situatie, dar in acelasi timp, ma gandeam ca intr-o zi, toate aceste eforturi vor fi "zero". Pacat ca nu stim, nu putem sau nu vrem sa pastram oamenii de valoare in urbea noastra!
zizi:
(12 Februarie 2017, 14:59)
Nu ma mira.Matusa mea a fost internata la sectia de neurologie.La una dintre vizite, cand am intrat pe usa am ramas socati:matusa mea se lupta cu doua asistente si d-na dr. Sapira.Era batuta de cele trei femei si ea incerca sa se apere.Era zgariata, lovita.Ba chiar a vrut sa se arunce de la geam. Femeile din salon ne-a povestit ca exista si un asistent la neurologie care le bate numai in cap. Am fost siderati.Culmea, matusa mea nu avea probleme psihice, a fost luata cu salvarea de-acasa cu o tensiune f.mare.Atat.Sa le fie rusine, au salarii f.mari.O simpla asistenta din spital ia in mana peste 3000 lei, iar o asistenta de la UPU ia in mana peste 4000lei si stau cu mana intinsa la amaratii de la tara.
Felicitari  d-nei Iancu, chiar daca va injura salariatii pe la colturi sa nu cedati, sa va ajute D-zeu sa continuati ceea ce ati inceput , sa putem veni si noi cu incredere in acest spital.Asistentele medicale sunt foarte suparate de vizitele dvs. nocturne, pt ca nu mai pot sa se harjoneasca prin spital.
Leprele sa-si dea demisia, sunt destui medici si destule asistente serioase si capabile care pot veni in acest spital.Poate se vor cerne.
Laura:
(12 Februarie 2017, 13:41)
Ar trebui sa fie schimbati toti mosii aia burtosi de la intretinere ca nu fac nimic, nimic. Daca se strica ceva si le spui se uita urat si zic fa scrisi si in cateva zile se repara. Lumina nu merge peste tot, apa curge degeaba la unele robinete sau dusuri, clantele la usi sunt defecte si ei vor scris si sa le remedieze in cateva zile. AFARA cu lichelele vechiului regim ca multe probleme sunt create si de astfel de putori !

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 17 Iul 2026
346 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Giurgeni: Incendiu într-o gospodărie

Giurgeni: Incendiu într-o gospodărie

Joi, 15 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în comuna Giurgeni. Au ars anexa gospodărească, furaje, lemne de foc și aproximativ ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 12:50
(4999 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni incendiu


Roșiori: Minori răniți în urma unui accident rutier

Roșiori: Minori răniți în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 15 septembrie a.c., la un accident rutier în care a fost implicat un ATV și o bicicletă, în comuna Roșiori. În urma evenimentului rutier au rezultat două victime ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2022, 12:40
(2722 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori accident


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Joi, 15 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29437, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de miercuri, 14 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 16:25
(1958 vizualizări - 0 comentarii)


Doi bărbați din Sudiți, reținuți după ce au accidentat mortal un copil de 15 ani și au părăsit locul faptei!

Două persoane au fost identificate și reținute de polițiștii ialomițeni la scurt timp după ce ar fi accidentat mortal un pieton în vârstă de 15 ani. Acestea au fost introduse în Centrul de Reținere și ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 13:10
(3530 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Incendiu la o casă din Ion Roată

Miercuri, 14 septembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din comuna Ion Roată. Au ars articole de mobilier, materiale textile, acoperișul ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 12:55
(2785 vizualizări - 0 comentarii)


Cămătarii din zona Urziceni-Manasia, călcați de mascați

Joi, 15 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 7 percheziții domiciliare în municipiul Urziceni și comuna Manasia, pentru documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite de «cămătărie ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2022, 11:30
(2737 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Platonești, drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat în cursul nopții de marți spre miercuri, 13/14 septembrie a.c., activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. Astfel, în jurul orei 1,00, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 19:20
(3506 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de prim ajutor pentru polițiștii ialomițeni

Cursuri de prim ajutor pentru polițiștii ialomițeni

Serviciul Pregătire Profesională din cadrul IPJ Ialomița desfășoară cursuri de prim ajutor adresate polițiștilor din Ialomița, organizate în colaborare cu personalul SMURD din cadrul Inspectoratului pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 19:10
(2779 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 14 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29425, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de marți, 13 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 16:35
(1899 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,66%, rata șomajului în luna iulie 2022

La sfârșitul lunii iulie 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3411 șomeri (din care 1603 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 13:40
(5856 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Făcăeni, Slobozia și Urziceni

Două echipaje de pompieri din Fetești au intervenit la un accident rutier produs în comuna Făcăeni, în eveniment fiind implicate două autoturisme cu patru pasageri. În sprijin a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2022, 12:50
(5099 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Rezultatele acțiunilor desfășurate de jandarmi în luna august 2022

IJJ Ialomița: Rezultatele acțiunilor desfășurate de jandarmi în luna august 2022

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au executat, în cursul lunii august 2022, 660 misiuni de ordine publică și 785 de misiuni pe linie de pază instituțională. Dintre misiunile de ordine ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 17:00
(20539 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 30 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 13 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29413, fiind înregistrate 30 de cazuri noi față de ziua de luni, 12 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 16:15
(2348 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lansare de carte și expoziții de pictură, la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Joi, 15 septembrie a.c., Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda a trei evenimente culturale. Este vorba despre vernisajul a două expoziții de pictură, dar și a unei lansări de carte. Artiștii care ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2022, 12:30
(5515 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 14 octombrie 2022, ora 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți», eveniment care va avea loc la sediul Centrul ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 17:10
(3210 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor din România

ISU Ialomița: 13 septembrie-Ziua Pompierilor din România

Sărbătorim la 13 septembrie Ziua Pompierilor din România, un eveniment prin care, de 174 de ani, se perpetuează amintirea eroismului dovedit pe câmpul de luptă de către înaintașii noștri. Povestea pompierilor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 16:40
(10431 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Luni, 12 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29383, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de duminică, 11 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 16:20
(3198 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Gheorghe Lazăr

Duminică, 11 septembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs în Slobozia. În eveniment a fost implicat un autoturism și o autoutilitară, în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 14:50
(3110 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o clădire dezafectată din Fetești, locuință în flăcări la Amara

Incendiu la o clădire dezafectată din Fetești, locuință în flăcări la Amara

Trei echipaje de pompieri din Fetești au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o clădire dezafectată în municipiul Fetești. A ars acoperișul pe o suprafață de aproximativ 600 de metri pătrați ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2022, 14:35
(12009 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 11 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29374, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 10 septembrie a.c., ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2022, 16:20
(2032 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 10 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29362, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de vineri, 9 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2022, 17:05
(1930 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 9 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29348, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de joi, 8 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 16:15
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 septembrie 2022, termen limită pentru depunerea notificării privind aplicarea/încetarea aplicării regimului special pentru agricultori

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal care optează ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 14:30
(10339 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 186,542 de milioane lei pentru motorina aferentă trimestrului II al anului 2022

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Centrele Județene ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, efectuează plata ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură, pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 13:15
(22575 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: 49 de tichete sociale, acordate mamelor defavorizate

Mamele cu posibilități financiare reduse pot beneficia de tichete sociale în valoare de 2000 de lei pentru copilul nou-născut. La nivelul județului Ialomița, în prima etapă a programului destinat susținerii ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 12:00
(15048 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Joi, 8 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29333, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de miercuri, 7 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2022, 16:15
(3102 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Petre Daea, la a XIII-a ediție a «Zilei Porumbului»

Ministrul Petre Daea, la a XIII-a ediție a «Zilei Porumbului»

Cel mai longeviv eveniment cu profil agricol organizat în Ialomița, «Ziua Porumbului», s-a desfășurat joi, 8 septembrie a.c., în satul Orezu. Evenimentul, organizat de Asociația Producătorilor de Porumb ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2022, 16:00
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 81,67 milioane de lei, colectate în luna august 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna august a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 81,67 milioane de lei, cu 4 ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 19:20
(11926 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. În acest context, marți, 6 septembrie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 19:10
(3584 vizualizări - 0 comentarii)


«Educația-prioritate a Bisericii»: Protopopiatul Urziceni a cheltuit peste 54000 de lei pentru rechizite școlare și îmbrăcăminte

În perioada 1-4 septembrie 2022, în cadrul celor 68 de parohii arondate Protopopiatului Urziceni, 355 de elevi cu posibilități materiale reduse au beneficiat de sprijin material în valoare totală de 54 ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 18:25
(4033 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fane în Sictir în tractir! Mimi în Screening pentru cancerul colorectal la Spitalul Județean de Urgență Slobozia Biciclist în Slobozeanca Irina Stoica sfidează limitele la «L'Étape du Tour de France 2026» Titi în Screening pentru cancerul colorectal la Spitalul Județean de Urgență Slobozia Cuculet în Slobozeanca Irina Stoica sfidează limitele la «L'Étape du Tour de France 2026» Răduță Aurelian-Constantin în Slobozeanca Irina Stoica sfidează limitele la «L'Étape du Tour de France 2026» Andrei în Unul dintre cei doi adolescenți înecați în zona Ograda, de negăsit! Cetatean în Slobozeanca Irina Stoica sfidează limitele la «L'Étape du Tour de France 2026» Ioana în Primăria Slobozia și DIICOT-Structura Centrală, război în instanță pentru preluarea fostului cinematograf «Ialomița» Pt. @@cineva în Mii de dosare, «uitate» la Parchetele locale din Ialomița autoturism RABLA în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 Biciclist în Slobozeanca Irina Stoica sfidează limitele la «L'Étape du Tour de France 2026» garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 apartament 2 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 casă Miloșești în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 casă Iazu în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 casă Gheorghe Doja în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 teren intravilan Păltinișu în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 15 iulie 2026 nemultumitu' în Sictir în tractir!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...