Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Slobozia a bătut Clujul! La handbal! Slobozia a bătut Clujul! La handbal!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Universitatea Cluj 22-18 (13-11)

Slobozia a bătut Clujul! La handbal!

Scrisoare deschisă către primarul Adrian Mocioniu

Domnule primar Mocioniu, poate ați omis să vă interesați, poate domnul Prepeliță a fost ocupat și nu v-a informat, așa că am hotărât să vă spunem noi: handbalistele de la Unirea Slobozia au învins Clujul! Da, Clujul, orașul ăla universitar cu o hardughie de sală cu 7000 de locuri! Clujul, care a dat Naționalei României 3 handbaliste la Campionatul European din 2016: Cristina Laslo, Laura Popa și Florina Chintoan (în caz că vă întreabă viceprimarii cum le cheamă). Meciul a avut un debut mai complicat, așa ca la deszăpezire. Ardelencele au fost cele care au deschis scorul, că noi suntem un oraș fără pretenții, cu buget mic și nu ne permitem. După aceea, spre mirarea noastră, au început uniristele un iureș.... Să vedeți ce le amețeau Enescu și Horobeț, două dintre handbalistele acelea de-ați zis dumneavoastră că au salarii prea mari și care, în loc să participe la dezbaterea dumneavoastră cultural-sportivă, au preferat să se antreneze. Niște mercenare obraznice... În fine, nu vă ținem mult, că aveți și dumneavoastră atâtea pe cap. Fetele noastre au învins cu 22-18 (13-11) și ne-au făcut mândri că suntem slobozeni. La această victorie a contribuit esențial și Lăcrămioara Stan (are numărul 16 pe tricou și părul lung). E portarul titular al Unirii și, apropo domnule primar, e din Slobozia. Și ea, și Cătălina Sava, și Raluca Nicolae... Adăugăm pentru statisticienii din Primărie că pentru Unirea au marcat Enescu-10 goluri, Horobeț-5, Pătuleanu-4, Iovănescu-2 și Toma-1. Având în vedere această frumoasă victorie și dezbaterea mai puțin estetică de a doua zi, vă întrebăm și noi, ca simpli suporteri: cum v-a lăsat sufletul să dați cu bombardeaua la temelia acestei echipe, tocmai când ea a onorat orașul cu un succes de care a vorbit apoi toată România handbalistică?

17 Februarie 2017, 12:05 (6677 vizualizări - 15 comentarii)

Citiți și:
Andreea Trifa și Mara Iancu, în lotul handbalistelor «senioare»
Principalul Ion Ivan a plecat, Adina Cârligeanu preia banca tehnică a echipei!
Handbalistele CSM Unirea Slobozia, Bianca Vintilă și Maria Ghiță, la Turneul European din Suedia

Comentariile cititorilor:


Kempes:
(17 Februarie 2017, 23:53)
@suporter:Cel mai responsabil comentariu!Bravo!Pe cine vezi la handbal în afară de Simion?
POZARU:
(17 Februarie 2017, 23:46)
NEBUNULE, PARCA IN 4 ANI AJUNGEAM IN CUPELE EUROPENE!
Suporter:
(17 Februarie 2017, 23:38)
Numai mai faceti diferente intre echipa de handbal si cea de fotbal, nu faceti decat sa creati adversitati,si una si cealalta sunt ale noastre ale slobozenilor.Haideti sa le sustinem pe amandoua si sa luptam ca si fotbalul sa renasca si sa fim mandri de sportivii nostri.Clubul are nevoie de conducatori buni, capabili sa atraga sponsori, nu marionete.Sincer, nu inteleg de ce Prepelita tine asa de mult de scaun,vremurile sau schimbat si el din pacate a ramas captiv stilului invechit si comunist de conducere, avem nevoie de un conducator nou, dinamic, capabil sa inteleaga sportul de performanta si foarte important un presedinte la sectia de handbal asa cum Lemnaru este la fotbal.
POZARU:
(17 Februarie 2017, 22:46)
NEBUNULE, CAND FACEAI SELFIURI IN CAMPANIE CU ELE ERA BINE?
1200:
(17 Februarie 2017, 22:11)
In loc sa fie fericit ca le ofera posibilitatea slobozenilor de a vedea cele mai bune echipe de handbal din Romania si chiar cea mai buna echipa din Europa la handbal,CSM Bucuresti , Moca  nu stie cum sa sponsorizeze o echipa de fotbal care nu a avut nicio  performanta si care  le ofera slobozenilor sansa de a vedea  niste echipe obscure din liga a treia.Ar trebuie sa recupereze banii de la echipa de fotbal si pe urma sa se planga ca handbalul este o palarie prea mare.
leo:
(17 Februarie 2017, 19:34)
Ha,ha,primaru intreba in sala daca este cineva in sala de la handbal, pai prepelita era langa el sau prepelita o fi de la box?prepelita nu raspunde pentru proasta gestionare a clubului?
Adevarul:
(17 Februarie 2017, 19:24)
Exageratule, nu iti este rusine?Cand toata lumea stie ca la Slobozia nu se dau bani la arbitrii, tu spui ca le au ajutat arbitrii!Toata lumea stie ca nu a fost meci in care sa nu fie furata echipa tocmai din cauza asta!
Popa:
(17 Februarie 2017, 19:20)
Mareste domne bugetul, cum sa l micsorezi, e cel mai mic din toata liga nationala!Cu bugetul asta normal ca te bati la retrogradare, sa nu mai vorbim de suprafata pe care se joaca, un linoleu sub care este turnat cimen! Toate echipele din liga nationala joaca pe parchet, numai la noi Prepelita a mancat banii de parchet si a pus linoleu!
Cristi :
(17 Februarie 2017, 18:43)
Dar ce alt sport de echipă mai are orașul nostru în liga națională? Vreți să distrugeți tot? Gaura dată de prepelița cu fotbalul s-a uitat?
LICA:
(17 Februarie 2017, 17:39)
iLIUTA?CONTABILE? PREPELITA? VOI SCRIETI MA?
cutu:
(17 Februarie 2017, 17:37)
Ha, ha, ha catei lui mojo ati inceput sa scrieti!
iubitor sport:
(17 Februarie 2017, 17:12)

este singurul sport care ne reprezinta si ne face mindri ca suntem slobozeni,dar ce pacat ca nu avem
o sala de handbal dotata cu un numar suficient de locuri
pro si contra:
(17 Februarie 2017, 16:03)
Echipa nu are nici un oriyon iar jucatoarele vin la noi doar pentru ca se plateste bine si la timp ! Orasul asta cheltuie prea mult pentru o echipa de mercenare care produc NUMAI CONTRAPERFORMANTA ! Doi ani la rand am scapat de retrogradare la baraj iar anul asta noroc ca s-au retras doua echipa ca altfel retrogradam direct ! Sa fim seriosi . . . Echipa asta e o capusa pe spatele slobozenilor !!!
Exagerati:
(17 Februarie 2017, 15:47)
Voi astia cu articolul de la independent chiar exagerati tare de data asta doar sa dati in primar.....cum puteti face atata iures pentru ca fetele noastre au batut si ele o echipa acasa dupa un an de zile nu mai conteaza care ar fi aceea....si vedeti ca vorbeste lumea handbalului ca asa furaciune cu arbitrii nu sa mai vazut demult timp....imi cer scuze ca va spun adevarul dar asta este...asa ca hai sa nu mai ridicam pe nimeni in slavi ca picam din clasament daca nu le punem pe cele 2 retrase.
un alegator ce te a votat:
(17 Februarie 2017, 13:37)
Mojo Jojo, o comiti in fiecare saptamana, esti praf.......mai bine da ti demisia si du te unde te pricepi....la ,,coada vacii"....nebune!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Marți 11 Aug 2026
240 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Concurs de «Street Dance»

Vineri, 29 iunie 2012, la Sala de Sport a Grupului Școlar de Industrie Alimentară Fetești s-a desfășurat concursul județean de dans «Street Dance», cuprins în Calendarul Județean al Activităților Extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 15:11
(10124 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Incendiu de la un scurtcircuit

Un incendiu a fost înregistrat la Sărățeni, în urma unui scurtcircuit electric la locuința unui cetățean din localitate. În momentul sosirii echipajelor de intervenție la locul evenimentului, incendiul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 14:54
(10441 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Descîntate» de farmece și lăsate fără bijuterii!

O femeie din Fetești a sesizat Poliția despre faptul că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o persoană necunoscută care a spus că îi poate descînta pentru alungarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 14:46
(9471 vizualizări - 1 comentariu)


Borănești: Reținuți pentru «cămătărie» și «șantaj»

Polițiștii de investigații criminale au efectuat în baza autorizațiilor de percheziții domiciliare emise de Judecătoria Urziceni, descinderi la locuințele a trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 31 și ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2012, 13:47
(10985 vizualizări - 0 comentarii)


Rîul Ialomița a mai luat o viață. O fetiță de 12 ani din Bucu s-a înecat!

Vineri, 29 iunie a.c., o fetiță de 12 ani din Bucu s-a înecat în apele Ialomiței. Trupul neînsuflețit al copilei a fost scos la suprafață cîteva ore mai tîrziu de cîțiva localnici...
Fetița de 12 ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2012, 17:12
(10101 vizualizări - 15 comentarii)


Slobozia: Din doi pumni și-a băgat vecinul în spital

Scandal pe strada Trandafirului, în seara zilei de miercuri, 27 iunie a.c. Doi vecini au reaprins un conflict mai vechi și s-au luat la bătaie. Unul dintre ei a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2012, 11:24
(8508 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Trupul tînărului înecat în Ialomița a fost descoperit

În după-amiaza zilei de 25 iunie, un minor de 15 ani din Căzănești, plecat la scăldat, s-a înecat. După o zi întreagă de căutări, trupul neînsuflețit al acestuia a fost descoperit abia miercuri, 27 iunie ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2012, 17:52
(12098 vizualizări - 1 comentariu)


Dridu: A fost prins un «spărgător de case»

Un minor de 17 ani din Dridu a băgat spaima în întreaga comunitate. El a spart nu mai puțin de șase locuințe. Din fericire, ultima dată a fost prins. În fapt, tînărul a pătruns în locuința unei consătene ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2012, 17:51
(8480 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoți de cablu prinși de polițiști

Doi tineri, de 16 și 19 ani, sînt cercetați de polițilști după ce au furat peste 300 de metri de cablu telefonic. Aceștia se află în prezent în Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2012, 17:50
(6631 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Oamenii legii au grijă de siguranța turiștilor

Efective de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița vor acționa în perioada următoare pentru asigurarea unui climat de ordine și liniște în toată stațiunea Amara. Pentru că ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2012, 17:49
(7262 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

26 Iunie 2012, 20:05


Maia: Fetiță de 3 ani lăsată nesupravegheată, accidentată de o mașină

Duminică, 24 iunie a.c., în jurul orei 18,00, pe DJ101, în comuna Maia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei fetițe de 3 ani. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 19:13
(8981 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia accident


Jilavele: Prins cu un curcan furat pe bicicletă

Vineri, 22 iunie a.c., în jurul orei 4,30, polițiștii au observat pe raza comunei Jilavele un bărbat care se deplasa pe bicicletă, avînd un comportament suspect. După aproximativ 30 de minute, a fost observat ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 19:08
(8329 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Jilavele furt curcan


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 60000 lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 22-24 iunie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile. Încălcările normelor rutiere au fost sancționate de către polițiștii rutieri, fiind constatate 3 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 19:08
(10137 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Firmele de construcții, verificate

Campania națională privind verificarea cerințelor minime de securitate pentru utilizarea de catre lucrători a echipamentelor de muncă specifice în construcțiile de clădiri și a lucrărilor speciale de construcții ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 09:27
(14303 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Drapelului», sărbătorită la Slobozia

26 iunie, «Ziua Drapelului», va fi marcată cum se cuvine și la Slobozia. Instituția Prefectului-Județul Ialomița, alături de Garnizoana Slobozia și Primăria municipiului Slobozia organizează marți, 26 iunie ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2012, 09:05
(7578 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Scandalagii, reținuți pentru 24 de ore

Polițiștii Secției Rurale Grivița au reținut 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 28 ani, domiciliați în comunele Traian și Grivița, aceștia fiind cercetați pentru comiterea infracțiunilor de ultraj ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2012, 09:32
(11533 vizualizări - 4 comentarii)


Stelnica: Percheziții domiciliare

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au efectuat, în baza autorizațiilor de percheziții domiciliare emise de Judecătoria Fetești, descinderi la locuințele a trei tineri de 17 și 18 ani, toți din comuna Făcăeni ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2012, 09:02
(11240 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Copil de 10 ani, înghițit de apele Ialomiței

Tragedie în localitatea ialomițeană Balaciu, în după-amiaza zilei de 22 iunie a.c. Un băiețel de doar 10 ani s-a înecat în apele Ialomiței, chiar sub ochii mamei sale. Copilul și mama sa erau împreună la ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2012, 18:48
(10967 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașinile cu gabarit de peste 7,5 tone, restricție la circulație

Codul Portocaliu închide șoselele din Ialomița pentru automobilele de mare tonaj. Circulația mașinilor al căror gabarit depășește 7,5 tone a fost întreruptă de Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2012, 18:45
(9849 vizualizări - 2 comentarii)


ISU Ialomița: Îmbracă hainele militare!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2012 la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» din localitatea ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:10
(10432 vizualizări - 0 comentarii)


Pregătiri pentru Festivalul de la Amara «Trofeul Tinereții 2012»

Autoritățile locale din Amara încep pregătirile pentru cea de-a 45- a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții». În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Primăriei Amara vor dezbate programul ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:06
(11056 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Inspectorii fiscali, cu ochii pe evazioniști

În luna mai 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,776 milioane lei, din care aproape 0,594 milioane lei majorări ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:03
(8675 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Bătrînă lovită pe trecerea de pietoni

O femeie de 61 ani, din Uziceni, a fost marți, 19 iunie a.c., victima unui accident de circulație. Bătrîna a încercat să traverseze în mod regulamentar. Din cercetările oamenilor legii, bătrîna a fost lovită ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:00
(8495 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ciochina: Rula cu peste 100 km/h în localitate, avînd permisul fals!

Marți, 19 iunie a.c., un tînăr de 24 ani a fost prins de aparatul radar, la Ciochina, conducînd cu peste 100 km/h în localitate. Mai mult, acesta avea asupra sa un permis de conducere fals!
Respectivul ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 19:56
(11240 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de racordare la noul sistem de alimentare cu apă din orașul Țăndărei, SC RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile sau va sigura alimentarea cu presiuni reduse în perioada ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 15:23
(13737 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o locuință din comuna Alexeni a fost cuprinsă de flăcări. Proprietarul, un bărbat de 55 ani, și băiatul acestuia, de 17 ani, au suferit arsuri minore ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 08:52
(10034 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Iunie 2012, 18:38


Țăndărei: A alimentat mașina cu carburant și a fugit

Polițiștii din Țăndărei au fost alertați de către angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană și-a alimentat mașina cu combustibil și a plecat din stație fără să plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:48
(9583 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

O femeie de 44 ani din Țăndărei a alertat polițiștii din localitate despre faptul că o persoană necunoscută i-a furat din geantă 100 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilot a stabilit că suspectul era nimeni ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(13378 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Ultimele comentarii

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...