Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

În toamna anului trecut, un cetățean din comuna Săveni-Ialomița a fost sancționat de Poliția Locală a Muncipiului Slobozia pentru... vânturi! Fapta a fost menționată în «actul constatator» și amendată cu suma de 1000 de lei. Potrivit șefului Poliției Locale Slobozia, Laurențiu Abaza, amenda a fost aplicată în concordanță cu prevederile art. 2.1 din Legea 61/1991.

Vânare de... vânturi Pe 22 octombrie 2016, «polițistul Vlad Mihai din cadrul Poliției Locale Slobozia a intervenit pentru constatarea unei contravenții în domeniul rutier, în intersecția Matei Basarab cu Ștefan cel Mare, (...) moment în care un bărbat dintr-un grup de patru persoane, aflat la circa 15 m distanță de ei, a comis fapta menționată în actul de constatare». Deranjat de modul în care bărbatul a ales să-l sfideze, polițistul Vlad Mihai i-a aplicat acestuia o amendă de 1000 de lei, cuantumul maxim prevăzut de lege, precizând negru pe alb în actul constatator natura contravenienței. Povestea ar fi rămas îngropată în analele instituției dacă la începutul acestei luni actul buclucaș n-ar fi urmat calea legală, ajungând la contravenient, tocmai în comuna Săveni, unde acesta domiciliază legal...

Amenda este legală Paradoxal, amenda aplicată are acoperire legală. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității de către Poliția Locală Slobozia, art. 2.1 din Legea 61/1991, permite aplicarea de amenzi pentru... vânturi, acestea fiind asimilate «săvârșirii în public de fapte, acte sau gesturi obscene, proferarea de injurii, expresii jignitoare sau vulgare (....) de natură să tulbure ordinea și liniștea publică sau să provoace indignarea cetățenilor ori să lezeze demnitatea și onoarea acestora sau a instituțiilor publice». Mai mult decât atât, se precizează în comunicat, pe lângă... vânturile precizate în actul constatator, bărbatul amendat a adresat polițiștilor «o expresie jignitoare și vulgară, ce nu poate fi reprodusă, repetând în mod ostentativ gestul condamnabil comis inițial».

Poliția Locală reacționează Laurențiu Abaza, șeful Poliției Locale Slobozia, susține că amenda, deși absurdă în aparență, este perfect justificată. «Este de subliniat faptul că formularea din actul de constatare nu a fost cea mai potrivită și inspirată. (...) Însă a surprins fapta în mod frust, succint, ceea ce a oferit posibilitatea, mai mult sau mai puțin justificată, a nașterii unor comentarii nedorite sau a unor interpretări...». Laurențiu Abaza a mai precizat pentru ziarul nostru că bărbatul amendat ar fi declarat polițistului că «are mai mulți ani de pușcărie decât vârsta acestuia» și a atribuit redactarea inoportună a actului constatator lipsei de experiență a polițistului. Vlad Mihai lucrează de aproape 2 ani în cadrul Poliției locale Slobozia și a fost deja mustrat pentru... gafa sa.

27 Februarie 2017, 10:45 (41987 vizualizări - 51 comentarii)

Citiți și:
Controale ale Poliției Locale Slobozia la terasele din oraș
Vandalism urban sancționat de Poliția Locală Slobozia
Judecătoria Slobozia a admis sancțiunile aplicate firmei Taboo Events

Comentariile cititorilor:


@cineva:
(28 Februarie 2017, 10:46)
Asa-i frate, daca o ai si iti vine, o dai. Esti pe strada, o ai, o dai frate,  este la teatru ( da chiar te duci la teatru ?) , o ai, o dai frate, esti la sedinta cu parintii  insotit de copilas si iar o ai, iar o dai frate. Ca nu strici  tu copaia de mate, pe care,  mai ales ca tu, specimen nu unic dar rar, le tii in cap  ( vezi  ca si primarita din saveni, de aceeasi factura, care poate le da si ea frate, la sedintele din primarie ). Ma mir ca nu v-ati intoxicat deja. Dar asta este frate, trogloditii inca mai supravietuiesc. Din pacate, pe langa noi.
Rubens:
(28 Februarie 2017, 00:27)
Adriano, ești o adevarata duamna, fa!
ADRIANA:
(27 Februarie 2017, 23:56)
Nenorociții !! Oameni ai legii! Ai legii românești! Tâmpiți ieșiți din ȘCOALA ROMÂNEASCĂ! Bă tâmpiților, după ce că avem legi băsinose, făcute de mântuială și cu Dedicație, după ce că toate cățelele in călduri pot să-și bată joc de cine vor bucile lor, după ce că arde țara asta in foc pus de mână criminală, voi amendați o bășină?? Pute locul sub "elite"! Pute tot in jur, și voi vă arătați mușchii când trage unul o băsină, la propriu?? Bravo băsinosului, că a putut s-o tragă la țanc! La comandă. Dacă ne-am putea băși toți în semn de protest, ar fi foarte bine! E o soluție de luat in calcul. Decât să te agiți pentru adevăr, mai bine le tragi o băsină in nas. Ia, tanti, ia, că poate te ajută la ceea ce cauți! Băsinile, neică, ultima soluție!! Amendați bășinile, măriți amenzile pentru bășini ca să asigurăm bugetul pentru jigodiile bugetare!!!
DREPT:
(27 Februarie 2017, 23:35)
Inainte de a comenta negativ actul politienesc al acestui agent de ordine publica, imaginati-va ca sunteti pe strada cu familia si copiii iar un cetatean onest (din acela care sparge doua pungi de seminte in 10 minute la coltul strazii si se scarpina cu nesimtire intre picioare ori in dos, in vazul tuturor) mai are si "bunul simt" de a trage cateva flatulente zgomotoase in prezenta acestor copii, amuzandu-se de acest fapt in fata catorva "prieteni" cu burtile goale si tricourile ridicate pana in zona toraco-abdominala. Tu ca si parinte, singur cu nevasta si copiii ce faci? te amuzi ori iti doresti sa fie un politist prin zona, care sa il sanctioneze cu 1000 lei si poate sa il tarasca si cateva ore pe la sectie sa se mai desumfle putin? ahhh? 
Si acesta este un singur exemplu din acele peste 1000 in care pot fi protagonisti oameni cu "caractere" care asa cum spuneau unii mai sus " Nu stiu ce sa zic, dar in puii mei, daca am o basina o dau frate". 
Deci in concluzie, mai cititi legea 61/1991 cei care nu o cunoasteti, acea lege ce sanctioneaza abaterile de la o conduita normala in societate si nu mai criticati un om care a aplicat legea corect.
Am vazut destui "cetateni" burtosi cu flatulente in cartierul meu, care se dau mare la coltul strazii iar cand au venit alti "cetateni" din tabara adversa, au sunta la SNUAU 112 solicitand interventia unor "politisti care amendeaza oameni pentru o simpla faltulenta" si stiti cum ii asteptau? - cu bratele deschise. Si pe deasupra 'cetatenii' nu mai aveau nici o flatulenta la ei.
Nu mai ridicati la rang de victima un borfas nesimtit care nu are limite si bun simt.
In final retineti " OM CORECT NU ESTE ACELA CARE NU SAVARSESTE ILEGALITATI, CI ACELA CARE ARE OCAZIA SI NU O FACE"
Hai sa fiti iubiti si sanatosi.
Rubens:
(27 Februarie 2017, 23:32)
Corect @ toți! Iar tu ăla cu demisia de onoeare (sic!), știi sa faci diferența între accidental si ostentativ? Ete ca polițistul ăla a stiut si a sancționat! Daca cetățeanul din Saveni a lipsit de la lecțiile de educație civică (o fi avut treaba la primărie?), măcar asa sa învețe! Coana primara, dvs ca o mămuca satului, cum va educați cetățenii???
o demisie se poate ?:
(27 Februarie 2017, 23:18)
Stimabile domn Abaza, flacaii aia care ii pastoresti sunt total needucati si nepregatiti pentru muncile de strada in mijlocul populatiei si fac doar ce nu trebuie.  Luati in considerare ca sunt persoane care au probleme de sanatate si nu se pot abtine de la a scapa vanturi. Mai sunt persoanele in varsta care si ele pot frecvent sa scape flatulatii. Orice om normal poate avea astfel de scapari, mai ales cand mananca unele alimente care fermenteaza in stomac, sau mai pot fi sub tratament medicamentos.   Sunt personalitati din lumea artistica sau chiar mari academicieni. Nu e o rusine sa ai astfel de probleme. In tari civilizate e regula bunului simt sa ignori si tolerezi astfel de "scapari" numai la Slobozia se sanctioneaza !!!!!! DEMISIA de onoeare se poate ? Am inteles nu exista onoare !
@toti:
(27 Februarie 2017, 23:15)
Acum, dupa atatea si astfel de comentarii,  ati inteles de ce peste  ialomita mai este  doar teleormanul ? La mai mare, muica.  Si tot de aceea Las fierbinti este brandul de judet, Poate daca proteveul  ramanea in bucurestiul lor sa faca sondaje, nu mai eram atat de pesimist. Dar asa cum s-a facut,  e mai sugestiva derularea sondajului decat rezultatul lui, in sine. Si pana la urma nu stiu daca sa fiu pesimist ca jumate din anonimi ( inclusiv la madame primar ) savureaza cu nesat vantul sau sa fiu optimist ca cealalta jumate duce mana la nas.
Si ma intreb eu  :daca ar fi sa faceti comentarii numai cu buletinul in mana,  nu in anonimat, ce ati indrazni sa mai scrieti ( si unii si altii ) ?
Rubens:
(27 Februarie 2017, 23:11)
Hai mai Rubén, nu fii supărat ca-ți dau o coronița si pentru abilitatea ta (daca nu știi ce înseamnă caută pe Google) de a ghici caracterul oamenilor! Da' ai si tu o scuza: atâta poti de la nivelul tău - genunchiul broaștei!
anonim:
(27 Februarie 2017, 22:58)
Observatie tu dc nu nu inveti sa ajungi politist..?
Ruben:
(27 Februarie 2017, 22:29)
Mai @Rubens nu te esti din ala de de dai intelectual dar nuti face pielea 2 chiftele de cand esi afara din casa zici ca te muti. Oi sta prost eu cu gramatica si cu cratima dar din cauza unora ca tine sufera altii. Tu esti tipul de sclav perfect,ala cu sa moara capra vecinului. Uitate ba cetatenen de la oras in ciorba ta de scobitori si nu te mai baga in seama. Ba tu prin exelenta respiri prin piele numai inteligenta. Cate sate ai vizitat in afara celui in care ti tarai gumari. Of inteligentu - le deaia dau militenii comunitari amenzi pentru basini stradale. Mai @Rubens nu ai nevoie de multa carte ca sa fii om.Geaba stii sa scrii daca esti un caracter de cacaoo.
Observatie:
(27 Februarie 2017, 22:20)
Asa se intampla cand din paznic ajungi politist.
conform declaratiei de avere de aici
<a href="https://doc-0o-0c-docs.googleusercontent.com/docs/securesc/ha0ro937gcuc7l7deffksulhg5h7mbp1/8ph7oimlps2iid369uldjphql2rtj1mu/1488218400000/08772535645148531425/*/0By4DJVQZbI9maXVnT3licWFMUDA?e=download" target="blank"> Declaratie de avere VLAD</a>
Rubens:
(27 Februarie 2017, 22:19)
Florine băiete, învață întâi sa scrii si apoi da-ți cu părerea despre competenta unora sau altora! Îți mai si afișezi faptul ca n-ai reușit sa treci de clasele primare (atunci se învață alfabetul si noțiunile gramaticale de baza) Tu si ăștia! https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1583885111638578&id=1583050288388727
@ florin:
(27 Februarie 2017, 22:17)
Ai dreptate bai. Pai nu spunea bine si primarita din Saveni la Pro Tv ? Ca e bine sa dai basini si ca e treaba nevinovata ? E chiar onorabila. Probabil stie ea ce stie si, pana la urma, asta o fi mediul care-i place. Parerea ei. Or fi neamuri te pomenesti si eu incerc sa bag zazanie in familie. Ptiu, drace. Si la fel  spuneau si acei venerabili batrani contarani.  Ei si voi acum, nu trebuie sa va uitati la figurile lor cu  amprenta de zeama de butuc, uitati-va mai bine cu respect ca sunt la  varsta senectutii  si la cat sunt de harsiti de viata pe malul santului la orele diminetilor de Baragan, unde soarele nu te lasa sa faci nimic asa, pe uscat.   Ca e mereu necesar ceva stimulent. Of, da doamne. Cred ca e frumos si inmiresmat in Saveni, saru-mana coana  primareasa. 
florin:
(27 Februarie 2017, 21:46)
Incompetenti din politia locala sunt apreciati dupa numaru si valoarea amenzilor .
Cat de tampit trebuie sa fi pt a aplica o astfel de amenda . Acest iresponsabil trebuie sa plece sau sa fie trimis acasa. De ce sefii  ,care -i trmit pe acesti iresponsabili  ,sa amendeze pe motive inchipuite nu dau socotela nimanui. POLITIA LOCALA PRACTICA UN FEL DE THLARIA LA DRUMU MARE.  JOS THLARII!

Hop si eu:
(27 Februarie 2017, 21:23)
@ala cu mireasa : când te obișnuiești in promiscuitate, ce mai contează că înghiți o basina, așa că nicio mirare. Ești exact în mediul tau. Poate chiar il cauți pe individ si puneți  de un concert. Oricum cel de rahat ești tu. Dar sunt optimist, in  doua-trei generații sunt toate șansele ca cei de teapa voastra sa de mai spele puțin și astfel  să nu mai fim noi forțați să va suportăm  primitivismul. Acum, cu voi, mitocănia e la ea acasă. 

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
237 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Rădulești: Lemne confiscate de polițiști

Un tânăr de 23 de ani din județul Argeș a fost identificat pe raza județului Ialomița, în localitatea Rădulești, în timp ce descărca material lemnos dintr-o autoutilitară, joi, 6 august 2020. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 August 2020, 19:20
(4584 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 787 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 7 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 787, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

7 August 2020, 16:05
(2238 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu motocicleta într-o dubă

Slobozia: A intrat cu motocicleta într-o dubă

Un bătrân de 72 de ani a ajuns la spital în dimineața zilei de vineri, 7 august a.c., după ce a intrat cu motocicleta într-o dubă parcată regulamentar pe marginea drumului. În urma impactului, motocicleta ...[citește_toată_știrea]

7 August 2020, 13:25
(3260 vizualizări - 0 comentarii)


Sâmbătă, 29 august 2020, zi de donare la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Reprezentanții Centrului de Transfuzie Sanguină Ialomița vor organiza o campanie de donare de sânge în ziua de sâmbătă, 29 august 2020. Astfel, în această zi instituția își va desfășura activitatea în ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 20:15
(3638 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor de 15 ani, surprins la volanul unei mașini

Aflați în timpul misiunilor specifice privind prevenirea accidentelor rutiere, polițiștii ialomițeni au întocmit două dosare penale pe numele a doi șoferi, surprinși în trafic fără permis de conducere. ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 20:10
(2012 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Femeie rănită în urma unui incendiu

În dimineața zilei de joi, 6 august a.c., pompierii din Fetești au intervenit pentru stingerea unui incendiu care s-a produs la un bloc de locuințe din municipiu. Din cauza flăcărilor, o femeie de 63 de ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 20:05
(2019 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Căutat de autoritățile ungare, descoperit în localitatea de domiciliu

Polițiștii ialomițeni au reușit identificare unui tânăr, de 39 de ani, din Bordușani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Ungaria au emis un mandat european de arestare preventivă. Acesta era urmărit ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 19:55
(1856 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Anexă cuprinsă de flăcări

Pompierii din  Urziceni au intervenit în seara zilei de miercuri, 5 august a.c., pentru stingerea unui incendiu care a cuprins o anexă gospodărească a unei locuințe din Drăgoești, dar și acoperișul ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 19:50
(2408 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Dridu

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare, de pe strada Lăcrămioarei, din localitatea Dridu/Ialomița, RAJA SA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile, miercduri ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 19:45
(2777 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 784 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 6 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 784, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 16:05
(2179 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 37 de candidați au obținut definitivatul

La nivelul județului Ialomița, rata finală de promovare a examenului național pentru definitivare în învățământ (sesiunea 2020), după soluționarea contestațiilor, este de 53,62%. Astfel, din totalul de ...[citește_toată_știrea]

6 August 2020, 00:20
(4789 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 773 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 5 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 773, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

5 August 2020, 16:05
(1940 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Depistat la volan sub influența băuturilor alcoolice și fără permis de conducere

Miercuri dimineață, 5 august a.c., în jurul orei 2,30, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat de 43 de ani. Șoferul a refuzat în ...[citește_toată_știrea]

5 August 2020, 14:20
(4452 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: A încercat să se sinucidă aruncându-se în fântână

Miloșești: A încercat să se sinucidă aruncându-se în fântână

Un tânăr de 30 de ani din localitatea Miloșești a fost scos din fântâna în care s-a aruncat cu intenția de a se sinucide. Gestul său a fost observat de câțiva localnici, care i-au sărit în ajutor. Totuși ...[citește_toată_știrea]

4 August 2020, 23:30
(3874 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Movilița, reținut de polițiști pentru furturi din autoturisme

În cursul zilei de luni, 3 august a.c., polițiștii din Urziceni au pus în executare 3 mandate de aducere, în baza cărora au reușit identificarea unui tânăr de 25 de ani, căutat pentru comiterea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

4 August 2020, 19:20
(2319 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Agresată de concubinul său

Un bărbat, de 39 de ani, s-a ales cu un dosar penal după ce și-a agresat concubina, o femeie de 48 de ani. Cei doi locuiau în localitatea Movilița, iar în cursul zilei de luni, 3 august a.c., în urma unui ...[citește_toată_știrea]

4 August 2020, 19:15
(2143 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: La volan sub influența alcoolului

Polițiștii i-au întocmit un dosar penal unui bărbat, de 42 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu, întrucât acesta s-a urcat la volan sub influența băuturilor alcoolice. Luni, 3 august a.c., la orele ...[citește_toată_știrea]

4 August 2020, 19:10
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 768 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 4 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 768, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

4 August 2020, 16:10
(2571 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Muniție de război, descoperită la fier vechi

Peste 50 de cartușe de infanterie au fost descoperite la Alexeni. Muniția, provenită din timpul Celui de-al Doilea Război Mondial, a fost găsită în depozitul unui centru de colectare a fierului vechi din ...[citește_toată_știrea]

3 August 2020, 18:45
(3048 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Alexeni și Fierbinți-Târg

Un incendiu violent a cuprins în dimineața zilei de luni, 3 august a.c., în jurul orei 9,00, o locuință din comuna Alexeni. Pentru stingerea flăcărilor au intervenit pompierii de la Detașamentul Urziceni ...[citește_toată_știrea]

3 August 2020, 18:35
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 2 august a.c., în jurul orelor 22,30, polițiștii din Amara au observat pe un drum neiluminat din extravilanul localității o autoutilitară al cărei șofer, în momentul efectuării semnalelor de oprire ...[citește_toată_știrea]

3 August 2020, 16:55
(1569 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: 22 de permise reținute, amenzi de peste 187000 de lei

În perioada 1-3 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza întregului județ pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, la sfârșitul de ...[citește_toată_știrea]

3 August 2020, 16:50
(2431 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 748 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 3 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 748, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

3 August 2020, 16:15
(1992 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 744 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Duminică, 2 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 744, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

2 August 2020, 16:10
(2522 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 742 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 1 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 742, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

1 August 2020, 16:10
(2141 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 733 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 31 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 733, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2020, 16:05
(3490 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beată la volan, a avariat trei autoturisme

Joi dimineața, 30 iulie a.c., în jurul orei 5,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier, fiind în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe linia prevenirii și combaterii faptelor la regimul circulației pe ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2020, 14:35
(3404 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Femeie agresată de soț

Joi, 30 iulie a.c., în jurul orelor 12,00, polițiștii din Slobozia au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 42 de ani, cu privire la faptul că este agresată fizic de soțul său.
În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2020, 14:30
(2743 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,34%-rata șomajului în iunie 2020

La sfârșitul lunii iunie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4060 șomeri (din care 1896 femei), rata șomajului fiind de 4,34%, cu 0,49% sub valoarea ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2020, 13:45
(3413 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Modificări asupra modului de organizare a examinării în vederea obținerii permisului auto

Printr-un comunicat de presă, prefectul Tonița Manea aduce în discuție «atribuția prefectului de stabilire a modului de organizare la nivel local a examinării în vederea obținerii permisului de conducere ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2020, 16:45
(8648 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...