Slobozia: Contrabandă cu țigări
La data de 23 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au oprit pentru control, în trafic, un autoturism condus de un tânăr de 23 de ani, din București. În urma controlului
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2018, 17:25
(2812 vizualizări -
2 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 190000 de lei, 31 de permise reținute
În perioada 23-25 noiembrie a.c., polițiștii din Ialomița au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, au fost organizate 25
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2018, 16:20
(3446 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: O autobasculantă a luat foc pe Autostrada Soarelui
Incendiu pe Autostrada Soarelui, pe sectorul de drum cuprins între localitățile Feteși și Drajna. O autobasculantă care se afla pe banda de urgență a luat foc, iar din cauza fumului dens circulația se desfășoară
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2018, 22:53
(3883 vizualizări -
0 comentarii)
Trafic blocat între Slobozia și Drajna din cauza unui accidet rutier
La această oră circulația este blocată între Slobozia și Drajna din cauza unui accident rutier, produs în zona localității Brâncoveni. Se pare că un autovehicul s-a ciocnit de un tir, în urma impactului
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2018, 19:44
(9252 vizualizări -
4 comentarii)
E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!
E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2018, 18:35
(5517 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 5,27%, rata șomajului în luna octombrie 2018
La sfârșitul lunii octombrie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4988 șomeri (din care 2183 femei), rata șomajului fiind de 5,27%. Comparativ
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2018, 18:10
(3531 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Slobozia: «Săptămâna legumelor și a fructelor donate»
În perioada 19-23 noiembrie 2018, Protopopiatul Slobozia a desfășurat Campania «Săptămâna legumelor și a fructelor donate». Scopul acestei activități este de a sensibiliza elevii
și cadrele didactice
...[citește_toată_știrea]
23 Noiembrie 2018, 16:30
(3593 vizualizări -
0 comentarii)
AJFOM Ialomița: Sprijin pentru șomerii neindemnizați
Persoanele aflate în șomaj dar care nu beneficiază de indemnizație, pot primi suma de 1000 de lei, pentru o perioadă de 3 luni, în urma încadrării în muncă pe o perioadă mai mare de 3 luni, cu normă
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2018, 19:25
(4102 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Hoți din locuințe, reținuți de polițiști
Doi tineri, de 17 și 18 ani, au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore sub acuzațiile de «furt calificat» și «complicitate la furt calificat». Aceștia au pătruns prin efracție în incinta câtorva
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2018, 19:20
(3409 vizualizări -
0 comentarii)
Accidente la Slobozia și Urziceni
Serviciului Poliției Rutiere Ialomița informează faptul că, în ultimele 48 de ore, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime. Primul eveniment a fost înregistrat la
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2018, 19:10
(6494 vizualizări -
0 comentarii)
Sărățeni: Conducea în stare de ebrietate
Un bărbat de 46 de ani a fost depistat în trafic conducând în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,67 miligrame alcool pur în aerul expirat. El s-a ales cu dosar penal și a fost transportat
...[citește_toată_știrea]
22 Noiembrie 2018, 19:05
(3346 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia, traversată de transporturi agabaritice
În perioada 20-24 noiembrie a.c., Slobozia va fi traversată de 8 transporturi agabaritice. Vehiculele transportă echipament militar de la Galați către Punctul de Frontieră Nădlac. Șoferii aflați în
...[citește_toată_știrea]
21 Noiembrie 2018, 10:15
(3179 vizualizări -
0 comentarii)
Trei tinere ialomițence reprezintă România la olimpiada caselor solare, în Dubai
Marina Antonescu, Veronica Butnariu și Nicole Lefter, trei tinere din județul Ialomița, fac parte din echipa EFdeN, reprezentanta României la Solar Decathlon, cea mai importantă competiție internațională
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2018, 16:45
(3493 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Dovada vechimii în muncă
În Monitorul Oficial nr. 963 din 14 noiembrie 2018, s-a publicat OUG nr. 96/2018, privind prorogarea unor termene, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative. Articolul IV din
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2018, 16:25
(4306 vizualizări -
0 comentarii)
Expoziție la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» Slobozia
Expoziția «Copilăria-bucurie, joc, nonviolență», organizată la Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, în perioada 8-12.11.2018, face parte din Campania «19 zile de prevenire a abuzurilor și violenței
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2018, 15:55
(2931 vizualizări -
0 comentarii)
Sudiți: Beat la volan și fără a poseda permis de conducere, s-a răsturnat cu mașina
Vineri, 16 noiembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Sudiți s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, polițiștii ajunși la locul evenimentului
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2018, 13:55
(7277 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Ciochina, arestat pentru «infracțiuni la regimul circulației pe drumurile publice»
În perioada 16-18 noiembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2018, 13:50
(7343 vizualizări -
0 comentarii)
Amenzi de aproape 180000 de lei aplicate de polițiștii ialomițeni
Polițiștii ialomițeni au intervenit, la acest sfârșit de săptămână, la 89 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost constatate 37 de infracțiuni și au aplicat peste 500 de sancțiuni contravenționale
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2018, 13:45
(3416 vizualizări -
0 comentarii)
Consiliul Județean Ialomița: Premii în bani pentru elevii olimpici
Consiliul Județean Ialomița va acorda, în cadrul unei ceremonii, sume de bani pentru elevii care au obținut rezultate deosebite la concursurile și olimpiadele școlare la care au participat. De asemenea
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2018, 19:40
(4674 vizualizări -
1 comentariu)
Coșereni: Accident rutier cu două victime
Doi bărbați, de 66 și 67 de ani, au fost implicați într-un accident rutier petrecut vineri, 16 noiembrie 2018, pe raza localității Coșereni. Cel mai probabil accidentul s-a produs din cauza neadaptării
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2018, 19:25
(4330 vizualizări -
0 comentarii)
Fierbinți-Târg: Beat mangă, la volan
Un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți Târg a fost depistat conducând pe drumurile publice în stare de ebrietate. Acesta avea o concentrație de 0,96 miligrame alcool pur în aerul expirat. El a fost
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2018, 19:15
(6070 vizualizări -
1 comentariu)
E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!
Din cauza lucrărilor de întreținere și reabilitare a rețelelor electrice, furnizarea energiei electrice va fi sistată în unele zone ale orașelor Amara, Slobozia și Urziceni, în perioada 19-23 noiembrie
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2018, 19:05
(6478 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Arestat pentru «infracțiuni contra patrimoniului»
Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra patrimoniului», fapte comise în Belgia. Astfel, pe numele bărbatului de
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2018, 12:15
(3985 vizualizări -
0 comentarii)
Accident la Gheorghe Doja
Miercuri, 14 noiembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Gheorghe Doja s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Astfel, polițiștii ajunși la locul evenimentului
...[citește_toată_știrea]
16 Noiembrie 2018, 12:10
(4701 vizualizări -
0 comentarii)
Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni: Arest preventiv pentru doi bărbați care operau prin metoda «Accidentul»
Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, anchetatorii au reușit arestarea a doi indivizi acuzați de «înșelăciune» și «complicitate la înșelăciune»
...[citește_toată_știrea]
15 Noiembrie 2018, 19:10
(6815 vizualizări -
4 comentarii)
Primarul general al Madridului, Manuela Carmena, vizită de lucru la Țăndărei
Consilierul de stat cu responsabilități în problematica minorităților, Dana Varga, a primit miercuri, 14 noiembrie a.c., o delegație spaniolă condusă de primarul general al Madridului, Manuela Carmena,
...[citește_toată_știrea]
14 Noiembrie 2018, 19:30
(4140 vizualizări -
1 comentariu)
DSVSA Ialomița: Informare cu privire la evoluția pestei micilor rumegătoare
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de rumegătoare mici (ovine și caprine), atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile
...[citește_toată_știrea]
14 Noiembrie 2018, 15:35
(3648 vizualizări -
1 comentariu)
Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni
Prevenirea delincvenței juvenile și victimizarea minorilor, prevenirea infracțiunilor contra patrimoniului și siguranța cetățeanului, sunt unele dintre prioritățile Poliției ialomițene. Astfel, marți,
...[citește_toată_știrea]
14 Noiembrie 2018, 14:20
(3540 vizualizări -
0 comentarii)
Teatrul «Tony Bulandra» Târgoviște, la Slobozia
Marți, 4 decembrie 2018, cu începere de la orele 18,00, la Casa de Cultură Municipală Slobozia, Teatrul «Tony Bulandra» Târgoviște va pune în scenă piesa «O scrisoare pierdută», de I.L. Caragiale. Beneficiind
...[citește_toată_știrea]
14 Noiembrie 2018, 13:40
(2861 vizualizări -
0 comentarii)
2364 de persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița
În primele 9 luni ale anului 2018, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2364 persoane, dintre care 873
...[citește_toată_știrea]
14 Noiembrie 2018, 12:20
(3131 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(26 Mai 2017, 12:13)
"Suporter" se pare ca esti un om din anturajul echipei,altfel nu se explica de unde cunosti astfel de amanunte ! Oricum la ce rezultate a avut echipa recent o schimbare trebuia facuta ! Sincer nici Enache nu mi se pare tocmai potrivit dar sa nu ne repezim acum direct la gatul lui ! Sa avem rabdare zic . . . Pana cand . . . ???
(26 Mai 2017, 10:03)
Ionescu a fost demis. Enache este noul antrenor
(25 Mai 2017, 22:57)
ion ionescu e cel mai slab antrenor pe care l-am putut vedea vreodata .
n-are nicio idee tactica , el nu a inteles fotbalul niciodata
abia stie sa lege 2 vorbe ..
(25 Mai 2017, 14:06)
pe Călin nu prea l-am văzut în teren și poate nu i-au fost acordate destule șanse, dar de Topor nu prea ai ce să spui, a jucat destul de bine, eu asa cred.
despre promovare trecută nu pot spune nimic că nu cunosc dar nu poți să-i ei meritele lui Ionescu, poate atunci era si el la început si nu era așa de arogant si plin de el și atunci se explică de ce l-au respectat și jucătorii din acea perioadă.
(25 Mai 2017, 12:36)
De la anul daca se vrea promovare afara cu Ionescu si trebuie facute vreo 4-5 transferuri. Calin si Topor out si ei ca sunt slabi.Cand a promovat cu Ionescu in liga a doua echipa era facuta de Rauta.
(25 Mai 2017, 11:32)
Pentru unirea 04, poti să ne spui ce bani le-au intrat la jucători în buzunar dupa cele trei meciur?
îți spun eu, doar vechile salarii în rest numai doar jigniri din partea marelui antrenor care la victorie se laudă singur iar la înfrângerii învinovățește jucători, cum ai vrea sa mai joace băeții dacă tu nu ști să te apropii de ei și să le spui o vorbă de încurajare chiar și atunci când greșesc pentru a le ridica moralul.
(25 Mai 2017, 01:06)
Multi pe aici vad ca blameaza antrenorul.Ok,are si el o vina ca mai jigneste si uneori isi iese din pepeni prea repede pe unii jucatori,iar comportamentul nu este demn de anul 2017.Dar,trebuie sa ne uitam si la minunatii nostri jucatori de la Unirea.
Cand au vrut si au avut interesul au pus osul,au facut 3 victorii(metaloglobus,viitorul,modelu),ca sa primeasca mai multi bani de la primarie.Iar,dupa ce s-a aprobat marirea de buget,baietii n-au mai jucat nimic si au lasat-o mai moale.Pai nu-i chiar asa dragi jucatori,v-ati vazut cu banii in buzunare,iar apoi ati facut figuratie....
Daca se vrea promovare la anul,trebuie in primul rand un lot competitiv,nu doar 3-4 jucatori care duc greul,si restul de umplutura,fara suparare.Trebuie inceput de la capitolul portar,actualul portar nu-i meci sa nu greseasca cel putin cate una ,si continuat apoi cu toate posturile.
Cu antrenorul trebuie avuta o discutie,si vazut daca vrea sa se schimbe comportamental si sa atace promovarea.Nu intotdeuna gaselnita romaneasca de a schimba imediat antrenorul este solutia !
Hai Unirea-vor veni si vremuri mai bune
(24 Mai 2017, 16:15)
Enache nu e bun ?
Sau nu este agreat de comunistii din fotbalul Ialomitean?
(24 Mai 2017, 12:59)
E clar ca nu avem antrenor de calitate ! Ultima promovare realizata chiar daca a fost tot cu el pe banca a fost doar un noroc chior ! Oamenii apropiati echipei stiu ca nu are valoare de L3,antrenamentele sunt de nivel judetean iar prietenia cu dl Lemnaru il tine pe banca !
(24 Mai 2017, 11:27)
Se pare ca asa se aude ca atmosfera la echipa sa stricat rau din cauza comportamentului acestui clovn de liga judeteana care in loc sa dea o indicatie tehnica de care nu este in stare doar zbiara pe acolo;daia nici la meciuri nu mai vin ca sa nu il mai vad cum se intoarce catre banca sa isi gaseasca scuze ca sa il auda lumea de la oficiala(penibil)se aude ca ameninta jucatorii ca ii da el afara pe toti,mai bn s-ar da pe el ca este depasit din toate punctele de vedere( psihic,tactic si mai ales moral)puneti domnilor la echipa niste baieti tineri cum a fost si Mihalcea nu comunisti cu idei vechi care cred ca detin adevarul absolut.
(24 Mai 2017, 09:37)
La echipa trebuie schimbat ceva. Se vorbeste ca antrenorul principal Ionescu nu se mai intelege cu jucatorii acestia fiind deranjati de modul de comunicare prost pe care il are acesta fiind permanent jigniti la antrenamente sau jocurile oficiale. Daca se doreste promovarea ar trebui gandita si o schimbare de antrenor.
(24 Mai 2017, 01:16)
Dupa jocul perfect contra Metaloglobus parca nu am vrut sa mai jucam.Le-a fost frica de o eventuala promovare de pe locul 2??