Contracte de muncă în Israel, prin ANOFM
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă continuă, prin intermediul structurilor sale teritoriale, procesul de înregistrare a persoanelor care doresc să ocupe un loc de muncă în domeniul construcțiilor
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2015, 13:05
(5516 vizualizări -
0 comentarii)
25 noiembrie-Ziua Internațională pentru Eliminarea Violenței Împotriva Femeilor
Avînd în vedere că unul dintre domeniile prioritare de acțiune preventivă ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pentru anul 2015 este prevenirea infracțiunilor comise cu violență, ofițerul
...[citește_toată_știrea]
26 Noiembrie 2015, 12:15
(5184 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Spania
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează Bursa locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Spania, în luna ianuarie 2016. La această acțiune sînt oferite 800 de locuri de muncă pentru
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 17:15
(7384 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Infractori încarcerați
Doi ialomițeni, pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, au fost depuși luni, 23 noiembrie a.c., de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 16:25
(5770 vizualizări -
0 comentarii)
Feteștean dat în urmărire internațională, reținut
Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvîrșirea de infracțiuni contra persoanei, fapte comise în Italia. La data de 23 noiembrie
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 15:10
(5906 vizualizări -
0 comentarii)
Alături de Corina Gabriela Ioniță, victimă a incendiului de la Colectiv
Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, din inițiativa Preacucernicului Părinte Aurel Berbec, Protopop de Urziceni, în perioada 14-22 noiembrie 2015, s-a
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 14:15
(11571 vizualizări -
1 comentariu)
AFIR publică Ghidul de prevenire a neregulilor în accesarea fondurilor PNDR
Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a publicat pe pagina de internet oficială a Agenției www.afir.info «Ghidul de prevenire a neregulilor privind
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 13:15
(6398 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor
Peste 1000 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate și 13 infracțiuni constatate în flagrant de către polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților derulate în perioada 20-22 noiembrie 201
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 12:30
(3582 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Despăgubiri pentru secetă
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că a fost publicată, în Monitorul Oficial nr.797, Ordonanța de Urgență nr. 45 privind instituirea
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 11:25
(6413 vizualizări -
0 comentarii)
Mine antitanc, descoperite la Movilița
Două mine antitanc metalice, active și extrem de periculoase, au fost descoperite de un cetățean pe un teren arabil de pe raza localității Movilița. Inițial, bărbatul a sunat la 112 spunînd că a descoperit
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 10:35
(6160 vizualizări -
1 comentariu)
Ialomița: Două persoane, din Algeria și Mali, depistate cu ședere ilegală
Polițiștii Inspectoratului General pentru Imigrări-Biroul pentru Imigrări Ialomița au desfașurat, la data de 19 noiembrie a.c., mai multe acțiune specifice cu forțe proprii și în cooperare, cu polițiști
...[citește_toată_știrea]
24 Noiembrie 2015, 09:20
(5545 vizualizări -
0 comentarii)
Stelnica: Jandarmii ialomițeni, voluntari la acțiuni de împădurire
Peste 20 de jandarmi din cadrul Detașamentului de jandarmi Fetești participă vineri, 20 noiembrie a.c., între orele 8,00-14,00, la o acțiune de împădurire a Luncii Stenica. Jandarmii ialomițeni participă
...[citește_toată_știrea]
20 Noiembrie 2015, 12:30
(7311 vizualizări -
1 comentariu)
Din cauza unor lucrări Enel se oprește apa la Căzănești!
Pentru executarea unor lucrări de întreținere și reparație la liniile de alimentare cu tensiune, Enel Distribuție Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice la stația de pompare și sursa Căzănești
...[citește_toată_știrea]
20 Noiembrie 2015, 11:10
(5558 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 3 accidente, 12 victime!
În ultimele 48 de ore, pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație, soldate cu rănirea a 12 persoane.
Primul dintre acestea s-a produs pe DN2A, în afara municipiului Slobozia
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2015, 14:15
(5045 vizualizări -
1 comentariu)
Slobozia: Reținut la scurt timp de la comiterea a două furturi din locuințe
Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unei persoane bănuite de comiterea a două furturi din locuințe, la scurt timp de la săvîrșirea faptelor
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2015, 14:10
(5181 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Tînără de 18 ani, dispărută
Polițiștii din Ialomița caută o tînără, de 18 ani, care a plecat de acasă și nu a mai revenit. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea acesteia sînt rugate să sune la numărul
...[citește_toată_știrea]
19 Noiembrie 2015, 14:05
(8055 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Supraveghere judiciară pentru 171 de persoane
Polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au dispus, de la începutul anului 2015, măsuri pentru supraveghere judiciară în 171 de cazuri în care au fost luate măsuri preventive neprivative
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 18:15
(5503 vizualizări -
0 comentarii)
Furt de energie electrică la Căzănești și Andrășești
Jandarmii ialomițeni continuă acțiunile de prevenire și combatere a furturilor de energie electrică pe raza județului. Astfel, pe parcursul zilei de marți, 17 noiembrie a.c., efective de jandarmi din cadrul
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 16:40
(5548 vizualizări -
0 comentarii)
Poliția Rutieră Ialomița: Beți și fără permise, la volan
Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 24 și 53 de ani, în timp ce conduceau autoturisme deși consumaseră anterior băuturi alcoolice. Conducătorii
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 15:25
(3732 vizualizări -
0 comentarii)
Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni
Polițiștii Secției Rurale Stelnica au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea pescuitului și a comerțului ilegal cu produse piscicole. Pe parcursul derulării activităților, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 14:10
(5284 vizualizări -
0 comentarii)
Autofreză de zăpadă pentru ISU Ialomița
Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a primit, prin Programul Operațional Regional 2007-2013, o autofreză de zăpadă. Aceasta va fi folosită la degajarea căilor
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 13:25
(4563 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Accident rutier cu cinci victime
Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier în după-amiaza zilei de sîmbătă, 14 noiembrie, în municipiul Slobozia. În urma impactului, cinci persoane au fost rănite. O autospecială de descarcerare
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 12:10
(3476 vizualizări -
0 comentarii)
«Modele de bună practică din activitatea social-filantropică desfășurată în parohiile din Episcopia Sloboziei și Călărașilor»
Episcopia Sloboziei și Călărașilor, prin Sectorul Social-Misionar, va organiza joi, 19 noiembrie 2015, ediția a III-a a Conferinței Județene cu tema «Modele de bună practică din activitatea social-filantropică
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 11:25
(7398 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară
La sfîrșitul lunii octombrie 2015, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7104 șomeri, din care 1567șomeri indemnizați, respectiv 5537 șomeri
...[citește_toată_știrea]
18 Noiembrie 2015, 10:05
(4354 vizualizări -
0 comentarii)
Movilița: Tineri reținuți pentru furturi din curțile consătenilor
Polițiștii Secției Rurale Coșereni au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, patru tineri, cu vîrste cuprinse între 16 și 20 de ani, toți domiciliați în comuna Movilița. Cei în cauză
...[citește_toată_știrea]
13 Noiembrie 2015, 18:55
(6198 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Biciclist băut, acroșat de un autoturism
Poliția a fost sesizată miercuri, 11 noiembrie 2015, în jurul orei 18,40, cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce
...[citește_toată_știrea]
13 Noiembrie 2015, 17:05
(3303 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Beți și fără permise, la volan
Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene doi bărbați, de 41 și 42 de ani, din comuna Borănești, respectiv județul Prahova, în timp ce conduceau două autoturisme deși nu posedau permise de conducere
...[citește_toată_știrea]
13 Noiembrie 2015, 15:35
(4470 vizualizări -
1 comentariu)
Axintele: Furt de la vecini
Polițiștii au surprins în flagrant miercuri, 11 noiembrie 2015, un bărbat de 32 de ani, din comuna Axintele, care avea asupra sa bunuri pe care le-ar fi sustras din locuința unui consătean. Bunurile au
...[citește_toată_știrea]
13 Noiembrie 2015, 13:10
(5802 vizualizări -
1 comentariu)
14 noiembrie-Ziua Mondială a Diabetului Zaharat
În fiecare an, data de 14 noiembrie este marcată la nivel internațional drept Ziua Mondială a Diabetului Zaharat, cu ocazia căreia medicii activi în această specialitate inițiază campanii de informare cu
...[citește_toată_știrea]
10 Noiembrie 2015, 18:10
(4186 vizualizări -
0 comentarii)
Sfîntu Gheorghe: Copil de 3 ani, acroșat de o mașină
Luni, 9 noiembrie a.c., s-a produs un accident rutier pe DN2A, în localitatea Sfîntu Gheorghe. Cu ocazia cercetărilor efectuate la fața locului, polițiștii au stabilit că în timp ce un bărbat, de 45 de
...[citește_toată_știrea]
10 Noiembrie 2015, 17:20
(5684 vizualizări -
1 comentariu)
Comentariile cititorilor:
(26 Mai 2017, 12:13)
"Suporter" se pare ca esti un om din anturajul echipei,altfel nu se explica de unde cunosti astfel de amanunte ! Oricum la ce rezultate a avut echipa recent o schimbare trebuia facuta ! Sincer nici Enache nu mi se pare tocmai potrivit dar sa nu ne repezim acum direct la gatul lui ! Sa avem rabdare zic . . . Pana cand . . . ???
(26 Mai 2017, 10:03)
Ionescu a fost demis. Enache este noul antrenor
(25 Mai 2017, 22:57)
ion ionescu e cel mai slab antrenor pe care l-am putut vedea vreodata .
n-are nicio idee tactica , el nu a inteles fotbalul niciodata
abia stie sa lege 2 vorbe ..
(25 Mai 2017, 14:06)
pe Călin nu prea l-am văzut în teren și poate nu i-au fost acordate destule șanse, dar de Topor nu prea ai ce să spui, a jucat destul de bine, eu asa cred.
despre promovare trecută nu pot spune nimic că nu cunosc dar nu poți să-i ei meritele lui Ionescu, poate atunci era si el la început si nu era așa de arogant si plin de el și atunci se explică de ce l-au respectat și jucătorii din acea perioadă.
(25 Mai 2017, 12:36)
De la anul daca se vrea promovare afara cu Ionescu si trebuie facute vreo 4-5 transferuri. Calin si Topor out si ei ca sunt slabi.Cand a promovat cu Ionescu in liga a doua echipa era facuta de Rauta.
(25 Mai 2017, 11:32)
Pentru unirea 04, poti să ne spui ce bani le-au intrat la jucători în buzunar dupa cele trei meciur?
îți spun eu, doar vechile salarii în rest numai doar jigniri din partea marelui antrenor care la victorie se laudă singur iar la înfrângerii învinovățește jucători, cum ai vrea sa mai joace băeții dacă tu nu ști să te apropii de ei și să le spui o vorbă de încurajare chiar și atunci când greșesc pentru a le ridica moralul.
(25 Mai 2017, 01:06)
Multi pe aici vad ca blameaza antrenorul.Ok,are si el o vina ca mai jigneste si uneori isi iese din pepeni prea repede pe unii jucatori,iar comportamentul nu este demn de anul 2017.Dar,trebuie sa ne uitam si la minunatii nostri jucatori de la Unirea.
Cand au vrut si au avut interesul au pus osul,au facut 3 victorii(metaloglobus,viitorul,modelu),ca sa primeasca mai multi bani de la primarie.Iar,dupa ce s-a aprobat marirea de buget,baietii n-au mai jucat nimic si au lasat-o mai moale.Pai nu-i chiar asa dragi jucatori,v-ati vazut cu banii in buzunare,iar apoi ati facut figuratie....
Daca se vrea promovare la anul,trebuie in primul rand un lot competitiv,nu doar 3-4 jucatori care duc greul,si restul de umplutura,fara suparare.Trebuie inceput de la capitolul portar,actualul portar nu-i meci sa nu greseasca cel putin cate una ,si continuat apoi cu toate posturile.
Cu antrenorul trebuie avuta o discutie,si vazut daca vrea sa se schimbe comportamental si sa atace promovarea.Nu intotdeuna gaselnita romaneasca de a schimba imediat antrenorul este solutia !
Hai Unirea-vor veni si vremuri mai bune
(24 Mai 2017, 16:15)
Enache nu e bun ?
Sau nu este agreat de comunistii din fotbalul Ialomitean?
(24 Mai 2017, 12:59)
E clar ca nu avem antrenor de calitate ! Ultima promovare realizata chiar daca a fost tot cu el pe banca a fost doar un noroc chior ! Oamenii apropiati echipei stiu ca nu are valoare de L3,antrenamentele sunt de nivel judetean iar prietenia cu dl Lemnaru il tine pe banca !
(24 Mai 2017, 11:27)
Se pare ca asa se aude ca atmosfera la echipa sa stricat rau din cauza comportamentului acestui clovn de liga judeteana care in loc sa dea o indicatie tehnica de care nu este in stare doar zbiara pe acolo;daia nici la meciuri nu mai vin ca sa nu il mai vad cum se intoarce catre banca sa isi gaseasca scuze ca sa il auda lumea de la oficiala(penibil)se aude ca ameninta jucatorii ca ii da el afara pe toti,mai bn s-ar da pe el ca este depasit din toate punctele de vedere( psihic,tactic si mai ales moral)puneti domnilor la echipa niste baieti tineri cum a fost si Mihalcea nu comunisti cu idei vechi care cred ca detin adevarul absolut.
(24 Mai 2017, 09:37)
La echipa trebuie schimbat ceva. Se vorbeste ca antrenorul principal Ionescu nu se mai intelege cu jucatorii acestia fiind deranjati de modul de comunicare prost pe care il are acesta fiind permanent jigniti la antrenamente sau jocurile oficiale. Daca se doreste promovarea ar trebui gandita si o schimbare de antrenor.
(24 Mai 2017, 01:16)
Dupa jocul perfect contra Metaloglobus parca nu am vrut sa mai jucam.Le-a fost frica de o eventuala promovare de pe locul 2??