anunț angajare
Marți, 7 octombrie 2014
(orele 10,00-18,00) și
miercuri, 8 octombrie 2014
(orele 9,00-13,00)
SC TROTA România SRL Cluj
organizează interviuri în București,
Hotel IBIS Gara de Nord, Calea Griviței,
nr. 143, Sector 1, pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
cu cel puțin 2 ani
de experiență demonstrabilă
pe camion articulat TIR
(cap tractor cu semiremorcă).
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de
transporturi frigorifice în
Comunitatea Europeană.
După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul
cu avionul, dus și întors.
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria
profesională și de vechimea
în firmă și care pornește
de la 1550 euro/lună.
Solicitanții selectați vor susține
o probă practică pentru a se valora
capacitatea profesională.
Informații la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea unui CV
și copii de pe documentele de mai jos,
la [email protected]
-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartela tahograf
-Atestat de marfă
-Caziere judiciar și auto
-Caracterizare de la ultimul loc de muncă
A se abține toți cei ce nu întrunesc
condițiile mai sus arătate
7 Octombrie 2014, 07:40
Autospecială nouă pentru ISU Ialomița
Vineri, 3 octombrie 2014, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost dotat cu o autospecială de lucru cu apă și spumă de capacitate mare (9000 l). Achiziționarea
...[citește_toată_știrea]
3 Octombrie 2014, 17:15
(6502 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare antirabică
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că, în perioada 6.10-16.10.2014, în județul Ialomița va începe campania de vaccinare orală a vulpilor prin distribuție aeriană
...[citește_toată_știrea]
3 Octombrie 2014, 10:10
(5922 vizualizări -
0 comentarii)
PREVENIREA, «armă» a polițiștilor ialomițeni
La începutul acestei săptămîni, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au lansat pentru al nouălea an consecutiv campania «Săptămîna Prevenirii Criminalității». La sediul instituției
...[citește_toată_știrea]
1 Octombrie 2014, 17:30
(5889 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: S-a redeschis Salonul Anual de Carte
Miercuri, 1 octombrie 2014, Salonul Anual de Carte din Slobozia și-a redeschis porțile pentru a XXIII-a ediție. Evenimentul este organizat, ca în fiecare an, în incinta Galeriilor de Artă «Arcadia» din
...[citește_toată_știrea]
1 Octombrie 2014, 16:40
(7254 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Octombrie, luna curățeniei
Autoritățile locale din Slobozia militează pentru un oraș curat. Pentru a evidenția acest aspect au lansat campania civică «Octombrie-luna curățeniei la Slobozia». Municipalitatea speră ca susținătorii
...[citește_toată_știrea]
1 Octombrie 2014, 15:20
(5447 vizualizări -
2 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată! Anunțuri angajare la Secțiunea Publicitate online!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!
30 Septembrie 2014, 18:25
Slobozia: Copil de 5 ani, lovit de mașină
Lăsat nesupravegheat de părinți, un copil de 5 ani a fost victima unui accident rutier petrecut pe raza municipiului Slobozia. Copilul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Din datele
...[citește_toată_știrea]
30 Septembrie 2014, 15:20
(6401 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 52 mii de lei, valoarea amenzilor aplicate de polițiști
Acțiunile preventive desfășurate de polițiști i-au lăsat fără bani pe ialomițenii contravenienți. Cuantumul sancțiunilor aplicate se ridică la suma de 52 mii de lei. Oamenii legii au demarat acțiuni pe
...[citește_toată_știrea]
30 Septembrie 2014, 14:30
(5334 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Muniție neexplodată, descoperită la groapa de gunoi
Un element exploziv de artilerie, de calibru 120 mm, a fost descoperit la groapa de gunoi din cartierul Bora al Sloboziei. Muniția a fost ridicată de pirotehniștii Inspectoratului pentru Situații de Urgență
...[citește_toată_știrea]
30 Septembrie 2014, 11:25
(6288 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Și-a găsit sfîrșitul pe șosea, lovită de trei mașini!
O femeie a murit în zona Urziceniului călcată de trei mașini. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz și încearcă să descopere cauzele exacte ale accidentului, precum și identitatea victimei. Din primele
...[citește_toată_știrea]
30 Septembrie 2014, 10:45
(7270 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: La volan, fără drept de a conduce
Un tînăr, de 35 de ani, din București a fost depistat pe o șosea din Fetești în stare de ilegalitate. Bărbatul avea dreptul de a conduce suspendat. În cauză, oamenii legii au întocmit un dosar penal, urmînd
...[citește_toată_știrea]
30 Septembrie 2014, 10:15
(6616 vizualizări -
0 comentarii)
Sfîntu Gheorghe: Urmărită de ghinion, salvată de pompieri
O bătrînă, de 68 de ani, din comuna Sfîntu Gheorghe, a fost la un pas de moarte. Femeia s-a dezechilibrat și a căzut într-o fîntînă, adîncă de 15 metri. A avut însă noroc pentru că a fost salvată la timp
...[citește_toată_știrea]
30 Septembrie 2014, 09:25
(6840 vizualizări -
0 comentarii)
Ciochina: Prins la volan în stare de ebrietate
Un bărbat, de 60 de ani, din București, a fost depistat conducînd în stare de ebrietate. El s-a ales cu dosar penal. După ce l-au testat cu aparatul Drager, polițiștii au constatat faptul că respectivul
...[citește_toată_știrea]
30 Septembrie 2014, 08:40
(7174 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Depunerea cererilor de subvenție pentru agricultură ecologică
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pînă în data de 28 noiembrie 2014 inclusiv, se pot depune cererile de solicitare a ajutorului specific acordat
...[citește_toată_știrea]
30 Septembrie 2014, 07:10
(9620 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Viteza prea mare le-a adus amenzi
Viteza excesivă sau lipsa centurii de siguranță în timpul mersului au fost principalele motive pentru care 139 de șoferi au fost sancționați de polițiști. Valoarea amenzilor s-a ridicat la suma de 77 mii
...[citește_toată_știrea]
30 Septembrie 2014, 06:45
(4298 vizualizări -
0 comentarii)
Licitație cu strigare pentru închirierea spațiilor comerciale de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia
Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia anunță public faptul că vineri, 26 septembrie a.c., la orele 10,00, la sediul instituției se va organiza o licitație cu strigare privind închirierea
...[citește_toată_știrea]
25 Septembrie 2014, 10:10
(13368 vizualizări -
0 comentarii)
Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala din Urziceni
Din 29 septembrie 2014, la Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfîntului Nectarie vindecătorul de boli, spre slava lui Dumnezeu. Slujbele vor începe în fiecare zi, la
...[citește_toată_știrea]
23 Septembrie 2014, 11:40
(7775 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Cinci șoferi prinși băuți la volan
Pe șoselele ialomițene au fost depistați cinci șoferi, cu vîrste cuprinse între 20 și 50 de ani, domiciliați pe raza județului Ialomița și municipiului București, în timp ce conduceau autoturisme aflîndu
...[citește_toată_știrea]
23 Septembrie 2014, 09:15
(6305 vizualizări -
0 comentarii)
ISU Ialomița: Incendii puternice
Aproximativ 53 ha dintr-un lan de porumb de pe raza localității Glodeanu Siliștea-Buzău au fost mistuite de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 sîmbătă, 20 septembrie a.c., în jurul orei 14,25
...[citește_toată_știrea]
23 Septembrie 2014, 07:20
(6729 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Graffiti pe clopotnița Catedralei
În seara zilei de miercuri, 10 septembrie 2014, în jurul orelor 21,00, polițiștii locali aflați în acțiune de patrulare în zona bdul Chimiei-Parcul Tineretului, au observat că pe clădirea clopotniței Catedralei
...[citește_toată_știrea]
18 Septembrie 2014, 15:45
(7149 vizualizări -
3 comentarii)
Armășești: 40 ha de vegetație uscată, mistuite de flăcări
Miercuri, 17 septembrie a.c., în jurul orei 10,15, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu de vegetație uscată, izbucnit pe raza localității Armășești, sat Malu Roșu.
...[citește_toată_știrea]
18 Septembrie 2014, 10:25
(9021 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Tînăr din Bărbulești, prins în timp ce conducea un autoturism neînmatriculat, neînregistrat și cu plăcuțe de înmatriculare false!
Marți, 16 septembrie 2014, în jurul orelor 10,00, polițiștii rutieri au oprit pentru control, pe raza municipiului Urziceni, un autoturism condus de un tînăr de 18 ani, din comuna Bărbulești. În urma verificărilor
...[citește_toată_știrea]
17 Septembrie 2014, 15:40
(9037 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Sfințirea picturii Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului»
Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, duminică, 21 septembrie 2014, va avea loc sfințirea picturii Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» din Slobozia
...[citește_toată_știrea]
16 Septembrie 2014, 11:30
(6851 vizualizări -
2 comentarii)
Borănești: Reținut pentru conducere fără permis
Un bărbat de 30 de ani, din comuna Borănești, a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității, deși nu poseda permis de conducere pentru nicio categorie
...[citește_toată_știrea]
16 Septembrie 2014, 09:40
(6959 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Băuți și fără permise, la volan
Vineri, 12 septembrie a.c., un bărbat de 36 de ani, din comuna Ciochina, a fost depistat de către polițiștii rutieri pe raza localității de domiciliu în timp ce conducea un autocamion, fără a poseda permis
...[citește_toată_știrea]
16 Septembrie 2014, 08:30
(5310 vizualizări -
0 comentarii)
Accident de circulație la Ciochina. Un șofer a fost rănit!
Accident de circulație pe DN2A , în zona localității Ciochina. Un șofer de 55 de ani, din Slobozia, a lovit o mașină parcată pe partea dreaptă a sensului său de mers, iar respectivul autoturism a ajuns
...[citește_toată_știrea]
12 Septembrie 2014, 16:45
(8336 vizualizări -
3 comentarii)
Manasia: Mașină cuprinsă de flăcări
Pompierii au intervenit pentru stingerea flăcărilor care au cuprins un automobil parcat pe raza localității Manasia. Cel mai probabil focul a izbucnit din cauza unui scurtcircuit, produs la instalația electrică
...[citește_toată_știrea]
12 Septembrie 2014, 15:20
(7185 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Incendiu produs de un copil
Grajdul unui cetățean din Țăndărei a fost cuprins de flăcări după ce nepoata acestuia, o fetiță de 5 ani, a intrat în respectiva anexă și s-a jucat cu o brichetă. Focul a fost stins cu operativitate de
...[citește_toată_știrea]
12 Septembrie 2014, 13:30
(6500 vizualizări -
0 comentarii)
Infractor din Țăndărei, dispărut fără urmă
Un tînăr de 23 de ani, din Țăndărei, este căutat de autoritățile judiciare germane și românești, după ce pe numele său a fost emis un mandat european de arestare. Deși s-au efectuat percheziții la locuința
...[citește_toată_știrea]
11 Septembrie 2014, 14:45
(8882 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(26 Mai 2017, 12:13)
"Suporter" se pare ca esti un om din anturajul echipei,altfel nu se explica de unde cunosti astfel de amanunte ! Oricum la ce rezultate a avut echipa recent o schimbare trebuia facuta ! Sincer nici Enache nu mi se pare tocmai potrivit dar sa nu ne repezim acum direct la gatul lui ! Sa avem rabdare zic . . . Pana cand . . . ???
(26 Mai 2017, 10:03)
Ionescu a fost demis. Enache este noul antrenor
(25 Mai 2017, 22:57)
ion ionescu e cel mai slab antrenor pe care l-am putut vedea vreodata .
n-are nicio idee tactica , el nu a inteles fotbalul niciodata
abia stie sa lege 2 vorbe ..
(25 Mai 2017, 14:06)
pe Călin nu prea l-am văzut în teren și poate nu i-au fost acordate destule șanse, dar de Topor nu prea ai ce să spui, a jucat destul de bine, eu asa cred.
despre promovare trecută nu pot spune nimic că nu cunosc dar nu poți să-i ei meritele lui Ionescu, poate atunci era si el la început si nu era așa de arogant si plin de el și atunci se explică de ce l-au respectat și jucătorii din acea perioadă.
(25 Mai 2017, 12:36)
De la anul daca se vrea promovare afara cu Ionescu si trebuie facute vreo 4-5 transferuri. Calin si Topor out si ei ca sunt slabi.Cand a promovat cu Ionescu in liga a doua echipa era facuta de Rauta.
(25 Mai 2017, 11:32)
Pentru unirea 04, poti să ne spui ce bani le-au intrat la jucători în buzunar dupa cele trei meciur?
îți spun eu, doar vechile salarii în rest numai doar jigniri din partea marelui antrenor care la victorie se laudă singur iar la înfrângerii învinovățește jucători, cum ai vrea sa mai joace băeții dacă tu nu ști să te apropii de ei și să le spui o vorbă de încurajare chiar și atunci când greșesc pentru a le ridica moralul.
(25 Mai 2017, 01:06)
Multi pe aici vad ca blameaza antrenorul.Ok,are si el o vina ca mai jigneste si uneori isi iese din pepeni prea repede pe unii jucatori,iar comportamentul nu este demn de anul 2017.Dar,trebuie sa ne uitam si la minunatii nostri jucatori de la Unirea.
Cand au vrut si au avut interesul au pus osul,au facut 3 victorii(metaloglobus,viitorul,modelu),ca sa primeasca mai multi bani de la primarie.Iar,dupa ce s-a aprobat marirea de buget,baietii n-au mai jucat nimic si au lasat-o mai moale.Pai nu-i chiar asa dragi jucatori,v-ati vazut cu banii in buzunare,iar apoi ati facut figuratie....
Daca se vrea promovare la anul,trebuie in primul rand un lot competitiv,nu doar 3-4 jucatori care duc greul,si restul de umplutura,fara suparare.Trebuie inceput de la capitolul portar,actualul portar nu-i meci sa nu greseasca cel putin cate una ,si continuat apoi cu toate posturile.
Cu antrenorul trebuie avuta o discutie,si vazut daca vrea sa se schimbe comportamental si sa atace promovarea.Nu intotdeuna gaselnita romaneasca de a schimba imediat antrenorul este solutia !
Hai Unirea-vor veni si vremuri mai bune
(24 Mai 2017, 16:15)
Enache nu e bun ?
Sau nu este agreat de comunistii din fotbalul Ialomitean?
(24 Mai 2017, 12:59)
E clar ca nu avem antrenor de calitate ! Ultima promovare realizata chiar daca a fost tot cu el pe banca a fost doar un noroc chior ! Oamenii apropiati echipei stiu ca nu are valoare de L3,antrenamentele sunt de nivel judetean iar prietenia cu dl Lemnaru il tine pe banca !
(24 Mai 2017, 11:27)
Se pare ca asa se aude ca atmosfera la echipa sa stricat rau din cauza comportamentului acestui clovn de liga judeteana care in loc sa dea o indicatie tehnica de care nu este in stare doar zbiara pe acolo;daia nici la meciuri nu mai vin ca sa nu il mai vad cum se intoarce catre banca sa isi gaseasca scuze ca sa il auda lumea de la oficiala(penibil)se aude ca ameninta jucatorii ca ii da el afara pe toti,mai bn s-ar da pe el ca este depasit din toate punctele de vedere( psihic,tactic si mai ales moral)puneti domnilor la echipa niste baieti tineri cum a fost si Mihalcea nu comunisti cu idei vechi care cred ca detin adevarul absolut.
(24 Mai 2017, 09:37)
La echipa trebuie schimbat ceva. Se vorbeste ca antrenorul principal Ionescu nu se mai intelege cu jucatorii acestia fiind deranjati de modul de comunicare prost pe care il are acesta fiind permanent jigniti la antrenamente sau jocurile oficiale. Daca se doreste promovarea ar trebui gandita si o schimbare de antrenor.
(24 Mai 2017, 01:16)
Dupa jocul perfect contra Metaloglobus parca nu am vrut sa mai jucam.Le-a fost frica de o eventuala promovare de pe locul 2??