Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administrația Moraru își îmbolnăvește funcționarii

Administrația Moraru își îmbolnăvește funcționarii

Metehnele președintelui Victor Moraru sunt greu de suportat de către funcționarii din cadrul Consiliului Județean Ialomița. În ultima jumătate de an, doi angajați ai instituției au ajuns la spital după ce au încercat să reziste eroic presiunii exercitate asupra lor de către președintele Moraru. Unul dintre aceștia este Iulian Nicoară, angajat al Direcției Investiții, care s-a îmbolnăvit, iar apoi a demisionat din funcția pe care o deținea în cadrul Consiliului Județean Ialomița. Cel de-al doilea caz s-a petrecut recent și îl are în prim plan pe Marian Lisaru, șeful Direcției Investiții, care a suferit un atac de cord în urma unei discuții contradictorii pe care ar fi avut-o cu președintele Moraru. Niciunul dintre cei doi funcționari nu a vrut însă să facă declarații cu privire la aceste aspecte...

Ca la închisoare Imediat după preluarea funcției de președinte al Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru a schimbat radical atmosfera de lucru în cadrul instituției. În doar câteva săptămâni de la instalare, cei aproximativ 100 de angajați ai instituției au început să-l regrete pe fostul președinte Silvian Ciupercă. Una dintre măsurile adoptate de Victor Moraru a fost reprezentată de introducerea «Condicii de prezență». Astfel, fiecare funcționar a fost obligat să semneze orele de venire la serviciu. Nemulțumit de eficiența Condicii, Victor Moraru a implementat și «Biletul de Voie». Este vorba despre o cerere tip pe care funcționarii din subordine trebuie să o completeze cu 24 de ore înainte dacă vor să părăsească instituția în timpul serviciului. Pe lângă semnătură, documentul trebuie să conțină destinația și durata deplasării, dar și scopul în care aceasta se realizează. În caz contrar, solicitarea este respinsă, iar angajatul care are nevoie să meargă la medic, de exemplu, nu poate pleca de la birou. Încă de la instituirea acestui sistem de control, funcționarii Consiliului Județean Ialomița au precizat faptul că măsura este una abuzivă și creează situații imposibile. Deși funcționarii instituției dezaprobă atitudinea președintelui Victor Moraru, cele două metode de control încă există. La momentul implementării acestui sistem intern de «control și verificare» Victor Moraru a declarat: «Este o dispoziție a mea! Atât trebuie să știți! Scrieți ce vreți! Și nu uitați că există instituții unde angajații sunt amprentați la intrare și la ieșire... Sau au carduri de acces...».

Angajații îmbolnăviți de președinte Tensiunile tot mai mari generate de metehnele președintelui Victor Moraru își pun amprenta asupra sănătății angajaților. Funcționarii încep să resimtă presiunea exercitată asupra lor și să cedeze, ajungând să se interneze la spital. O astfel de decizie a fost luată de Iulian Nicoară, angajat al Departamentului Investiții din cadrul Consiliului Județean Ialomița. După o ceartă aprinsă pe care a avut-o cu președintele Moraru, bărbatul s-a îmbolnăvit. Imediat ce starea de sănătate i s-a ameliorat, funcționarul a decis să demisioneze și să-și caute alt loc de muncă. Cea mai recentă întâmplare îl are în prim plan chiar pe șeful Direcției Investiții din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Marian Lisaru a făcut infarct tot din cauza unei discuții contradictorii cu Victor Moraru și a presiunilor exercitate de către acesta. În prezent, funcționarul se află internat într-un spital din București, urmând să fie supus unei intervenții chirurgicale. Contactați telefonic, cei doi funcționari au refuzat să ofere detalii despre ceea ce s-a întâmplat. Sub protecția anonimatului, alți funcționari din cadrul Consiliului Județean Ialomița confirmă informația. «Domnul Lisaru e om de treabă... La o ședință președintele s-a luat de el și i s-a făcut rău! Nu e prima dată când domnul Moraru are astfel de ieșiri...» susțin, sub anonimat, surse din cadrul instituției.

14 August 2017, 11:15 (17779 vizualizări - 31 comentarii)

Citiți și:
Consiliul Județean Ialomița: Duelul acuzațiilor de «deturnare de fonduri»
Mariana Iancu a pus poalele Spitalului în capul Consiliului Județean
Abuz de funcție la Consiliul Județean Ialomița

Comentariile cititorilor:


sss t:
(23 August 2017, 18:06)
Comportament de taran cu păr pe limbă de Amara ajuns vataf pe mosia ma..
unul:
(17 August 2017, 19:28)
 Fata domnuia din poza spune tot despre caracterul si comportamentul lui...se vede cum se straduieste sa-si stapaneasca  mania si agresivitatea....nu trebuie sa fii mare specialist sa vezi asta..si un cersetor de pe strada ”citeste” oamenii”   dupa expresia fetei... Un om educat, cultivat stie sa asculte si parerea celuilat, calm, linistit, fara nervi si arogante, fara amenintari...ca EU sunt seful..Eu fac legea....intre dnu  Ciuperca si dnu Moraru e diferenta ca de la cer la pamant...
Părere:
(17 August 2017, 18:10)
Nu fii așa de sigur, @@@art, SULICĂ! Dacă popii cei mai mari fac ce fac, de ce nu s-ar sex-uli și rudele angajate in CJ. Mare scofală! Nu vă bazați pe asta: angajezi rude, nu vor face sex la serviciu! Sanki!
lui@ART:
(17 August 2017, 15:48)
Singurul avantaj al angajarii rudelor in istitutiile bugetare este ca sefii sunt siguri ca acestia nu fac sex la serviciu..
@art:
(17 August 2017, 14:36)
,,ART", tu ești om serios?! Cum să îndrăznescă slobozenii, ialomițenii, așa ceva? Ce-ar zice popa? Păcat mare, ahiazmă și post negru!
ART:
(17 August 2017, 12:18)
Propun o petitie pe facebook in care Moraru sa faca publice CV-urile tuturor angajatilor din CJI. Inclusiv al lui, al vicelor, al administratorului si mai ales al consilierilor personali.
In acest fel ne vom lamuri cu cine avem de-a face si competentele fiecaruia. 
Mai mult, sa cerem sa ne precizeze gradul de rudenie al angajatilor(fini, afini, unchi , matusi,etc) si daca mai au membrii de familiei angajati in administratia locala sau deconcentratele de pe plan local.
Localnic 2:
(17 August 2017, 11:19)
V-am ales sa faceti ceva pt judet si pt. orasul acesta. Mult succes dl. MORARU..... dar faceti numai rau.
LOCALNIC:
(17 August 2017, 09:17)
Vam ales sa faceti ceva pt judet si orasul asta mult succes dl MORARU.........................
localnic:
(17 August 2017, 09:15)
Bravo dl MORARU  succes din partea localnicilor slobozia , puneti biciu pe ei ca au fos si vor ramine niste hoti toti din administratia  CIUPERCA ,  la carcera cu ei .
nina:
(17 August 2017, 00:21)
Ar fi bine de sttiut ce pregatire are Moraru,ca sa realizam daca poate cere altora sa faca ceea ce trebuie pentru acest judet.
Cetatean:
(16 August 2017, 17:47)
Moraru nu a inteles nimic in acest an. Pe Ciuperca functionarii din CJI l-au bagat la apa (citeste rechizitoriul si vei vedea). Si pe el tot functionari o sa-l bage la apa. deocamdata se multumesc sa-l saboteze discret. Intr-un an a depus 3 proiecte si nu i s-a aprobat nici unul. Am inteles ca intentioneaza sa mai depuna inca 2. Pariez ca nici acestea nu vor fi aprobate.
Problema la CJI este multitudinea de decidenti care nu iau decizii si plasarea hirtiilor de la unul la celalalt.
  Ex> Secretar, director executiv, director executiv adjunct, sef serviciu, sef birou/compartiment. Presupunem ca un document intra in CJ in yiua X. Daca adaugam cite o zi pentru fiecare sef rezulta ca hirtia va ajunge la functionarul de executie in 5 zile. Functionarul se documenteaza si o rezolva in ...3 zile plus in 5 pina ajunge la Prreseinte rezulta ca este nevoie de 13 zile lucratoare pentru o hirtie. Nu mai vorbesc daca sunt implicate mai multe directii!
PS> Redu functiile de conducere si directiile si scurteaza timpul de decizie daca vrei sa ai rezultate!
San Quentin :
(16 August 2017, 02:52)
Victor Moraru a declarat: «Este o dispoziție a mea! Atât trebuie să știți! Scrieți ce vreți! Și nu uitați că există instituții unde angajații sunt amprentați la intrare și la ieșire...   Pentagonul practica aceeasi procedura cu angajatii lor. Angajatii sunt amprentati ori de cate ori vin la serviciu.  Si cei de la NASA procedeaza la fel. Bravo! Este un pas inainte pentru dezvoltarea armonioasa a judetului. Felicitari!
Dictatura sociala:
(16 August 2017, 01:00)
Din pacate anul 2016 a adus în Slobozia oameni politici extrem de slabi. Sunt puternici doar cand au "biciul" in mana. Dacă ar fi pusi in locul funcționarilor nu ar rezista nici macar o saptamana. Este usor sa dictezi si sa te crezi superior. Politica va da putere de decizie dar asta nu inseamna ca veti ramane vesnic pe funcții. Ati acumulat numai energii negative in acest timp iar puterea va ia judecata. Primaria face discriminari salariale fantastice iar Consiliul Judetean isi batjocorește angajații. 2020 va intra în istorie. Aveti răbdare!
Asistentă:
(15 August 2017, 21:38)
Așa este, Administrația Moraru Își îmbolnăvește salariații. Tot în acest ziar, deschs tuturor, am scris de indolența lui Marcu, Badea, Ionescu, Gae, și chiar  a lui Moraru  despre condițiile în care se lucrează la Azil. Am zis atunci că pariem că nu se va rezolva nimic. Și am avut dreptate, când semnam cu „Celsius 50 ”, că dacă ne dăm numele, vine sovieticul Marcu și trage cu arcul. Se moare de cald , nimeni nu vrea să repare aerul condiționat. Dar ,poate moare cineva,cineva care rezistă de 2 ani de zile în condiții de furnal și să vezi atunci justficări pe sub mustață. Am citit multe articole ale domnului ziarist Panait,. Îl rog să citească și domnia sa acest semnal  și să titreze cu litere mari  pe prima pagină, poate orbii, sau cei care nu vor să le spună, văd acest lucru. Numai presa liberă îi poate scoate la lumină pe acești indolenți și nemernici.Iar fac pariu că nu se rezolvă nimic, probabil așteaptă iarna să ne închidă gura.Și poate intervine și Spătărelu, care e lider de sindicat, sau nici el nu citește, ci doar încasează retribuție ?
Sergiu:
(15 August 2017, 15:41)
Cu Ciupercă v-a mers bine, analfabetelor! Era murdar ca și voi. Măcar n-a pretins ce el însuși nu avea: moralitate. Se pare că nu vă mai merge cu bani mulți, și muncă ioc!!!!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 13 Iul 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Joi, 26 mai a.c., începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a organizat un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care a fost ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 11:30
(11268 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Moldoveni și Sudiți!

Joi, 26 mai 2022, echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervoarelor destinate înmagazinării apei potabile din localitățile Moldoveni și Sudiți. Astfel, în intervalul orar ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 17:40
(5596 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Miercuri, 25 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27176, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de marți, 24 mai ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:35
(9499 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

A doua zi a evenimentului național «Săptămâna Prevenirii Criminalității» a fost dedicată prevenirii violenței în familie-fenomen complex, având consecințe atât în plan individual și familial, cât și la ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:20
(3674 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Scutiri fiscale pentru angajații din sectorul agricol și industrie alimentară

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii despre faptul că a fost introdusă o nouă scutire de la plata impozitului pentru veniturile din salarii și asimilate salariilor ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 13:50
(11003 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2022

Având în vedere că anul școlar 2021-2022 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților promoției 2022 că pot beneficia de prevederile Legii nr ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 12:20
(10751 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: «Târgul ofertelor educaționale»

lnspectoratul Școlar Județean lalomița își dovedește interesul pentru traseul educațional și profesional al elevilor de clasa a VIII-a prin organizarea unui Târg care să faciliteze accesul acestora la ofertele ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 20:40
(9951 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Liber la pașapoarte pentru copii de 1 iunie

De 1 iunie-«Ziua Internațională a Copilului», Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte va avea program normal de lucru. Funcționarii instituției vor onora însă solicitările pentru emiterea de pașapoarte ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 19:40
(10070 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Marți, 24 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de luni, 23 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 16:15
(1862 vizualizări - 0 comentarii)


Descindere la Slobozia organizată de Poliția Capitalei

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București au efectuat marți, 24 mai a.c., 7 percheziții domiciliare, pe raza Capitalei și a județelor Ilfov și Ialomița. În Ialomița, descinderea ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 15:00
(2441 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Întâlnire cu profesor doctor Marius Stan

Profesor doctor Marius Stan, celebrul savant român născut la Urziceni, ajunge vineri, 27 mai 2022, la Slobozia. Omul de știință va susține o conferință în cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea». Denumit ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:15
(3887 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Peste 844 mii de lei, sume stabilite suplimentar în luna aprilie 2022

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna aprilie a.c., 19 inspecții fiscale și 21 de controale inopinate. În urma acțiunilor de verificare au fost stabilite obligații ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:00
(13861 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din localitatea Dridu. Astfel, marți, 24 mai 2022, în intervalul orar 08,00-17,00, se ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 18:05
(19817 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 23 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 22 mai a ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 17:10
(5408 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 110000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-22.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 110609 de chestionare la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:55
(14420 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Redirecționare a 3,5% din impozitul anual datorat la entități nonprofit/unități de cult (Formularul 230)

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că pot dispune asupra destinației unei sume reprezentând până la 3,5% din impozitul stabilit pentru susținerea ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:20
(13389 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Sudiți

Incendiu la o casă din Sudiți

Duminică, 22 mai a.c., în jurul orelor 16,40, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Sudiți. Trei ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 13:10
(10692 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Duminică, 22 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27174, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 21 mai a ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2022, 16:55
(8304 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Sâmbătă, 21 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27173, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de vineri, 20 mai ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2022, 16:40
(5940 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Începe «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

În perioada 22-27 mai a.c., Poliția Română, prin Institutul de Cercetare și Prevenire a Criminalității, organizează cea de a XVI-a ediție a evenimentului «Săptămâna Prevenirii Criminalității». Obiectivul ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 17:40
(3676 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Centrul Cultural «Ionel Perlea» va fi gazda unei expoziții de pictură care cuprinde lucrările artiștilor Stela Maria Lucici și Cristian Sima. Evenimentul se va desfășura luni, 23 mai 2022, începând cu orele ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 16:30
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Vineri, 20 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27170, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de joi, 19 mai a.c., când ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 16:15
(9907 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 42 de persoane selectate în vederea angajării, la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 20 mai a.c., la Slobozia, în incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea» a fost organizată Bursa Generală a Locurilor de Muncă. La nivelul județului, până la data desfașurării Bursei, au fost contactați ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 16:00
(12374 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: La volan cu permisul suspendat

Joi, 19 mai a.c., în cadrul unei acțiuni de amploare desfășurată de polițiști, oamenii legii au identificat, în flagrant, pe Bulevardul Chimiei din Slobozia, o femeie care conducea având permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 15:45
(15460 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Fără focare de Pestă Porcină Africană pe raza județului

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează cu privire la faptul că, la acest moment, pe raza județului Ialomița nu există focare de Pestă Porcină Africană ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2022, 14:00
(11223 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Controale ale polițiștilor de Investigare a Criminalității Economice

Miercuri, 18 mai a.c. polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pe raza municipiilor Slobozia, Fetești, Urziceni și a comunei Sinești, pe linia ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 18:30
(12218 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în mediul rural

Miercuri, 18 mai a.c., polițiștii ialomițeni au organizat pe raza comunelor Ciulnița, Gheorghe Lazăr, Perieți și Andrășești o acțiune cu efective mărite de prevenire și combatere a nerespectării normelor ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 18:15
(9670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Joi, 19 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27169, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de miercuri, 18 mai a ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 16:15
(1891 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Precizări privind noile măsuri fiscale aprobate de Guvernul României

Prin actul normativ sunt aduse o serie de modificări și completări Legii nr. 207/2015 privind Codul de procedură fiscală necesare pentru reglementarea obligației de raportare de către furnizorii de servicii ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 15:00
(11089 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Vineri, 20 mai 2022, se oprește apa în Cartierul Buliga din Fetești!

Vineri, 20 mai 2022, echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din Cartierul Buliga/Fetești. Astfel, în intervalul orar 08,00- ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2022, 15:00
(18043 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetatean în Amenzi de peste 2,1 milioane de lei aplicate de Garda de Mediu Ialomița pentru depozitarea necontrolată a deșeurilor @@cineva în Mii de dosare, «uitate» la Parchetele locale din Ialomița Curiosul în Amenzi de peste 2,1 milioane de lei aplicate de Garda de Mediu Ialomița pentru depozitarea necontrolată a deșeurilor @cineva în Mii de dosare, «uitate» la Parchetele locale din Ialomița Cetățean în Amenzi de peste 2,1 milioane de lei aplicate de Garda de Mediu Ialomița pentru depozitarea necontrolată a deșeurilor ce țară de nimic în Amenzi de peste 2,1 milioane de lei aplicate de Garda de Mediu Ialomița pentru depozitarea necontrolată a deșeurilor teren Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 Șah în Primarul Alexandru Potor vrea să reducă suprafața parcurilor din Slobozia Cătălina în Inculpați trimiși în judecată pentru lucrări de împădurire fictive Andrei în Primarul Vasile Câmpulungeanu, somat de Prefectură să demoleze construcțiile din ferma proprie, ridicate ilegal pe islazul comunal vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026 Ttttt în IGPR a schimbat din nou comanda Poliției ialomițene Curiosul în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» ca la noi.... în Administrațiile locale din Ialomița, fără soluții pentru relocarea elevilor școlilor reabilitate prin Programul «ELENA» CRISTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Manu în Primarul Vasile Câmpulungeanu, somat de Prefectură să demoleze construcțiile din ferma proprie, ridicate ilegal pe islazul comunal @Ana A în «FreeLand Festival» Slobozia 2026 s-a «stricat» dan în Bacalaureat 2026, probă de foc pentru elevii ialomițeni: promovare sub media națională! autoturism RABLA în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 8 iulie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...