Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Egal în lacrimi

Handbal, HCM Slobozia-SCM Craiova 21-21

Egal în lacrimi

Antrenorul Gheorghe Covaciu a transformat HCM Slobozia, cel puțin pe teren propriu, într-o echipă sclipitoare, făcând uitată prestația blazată din meciul cu Brăila. Ialomițencele au produs surpriza etapei a 8-a, fiind la doar o secundă de o mare victorie în fața locului 2 din Liga Națională, SCM Craiova. A mai fost însă timp pentru o aruncare, iar oltencele au plecat acasă cu un punct... Mădălina Ion, excelentul portar al Sloboziei, a izbucnit, după fluierul final și după 5 aruncări de la 7 metri apărate, în plâns. Cu o astfel de atitudine, HCM poate deveni un adversar periculos pentru orice echipă!

Muică, ce poartă avurăm! Duminică spre prânz, suflarea handbalistică din Slobozia prezentă în sală sau în fața televizorului prevedea un meci care nu putea duce decât către o victorie a oaspetelor. Era greu de crezut că echipa aflată pe locul 2, cu o pleiadă de vedete în lot, va găsi în HCM Slobozia un adversar redutabil. Burlachenko a învins-o prima pe Dumanska, iar apoi Ilie a făcut 3-2. Focul de paie s-a transformat în vâlvătaie pe măsură ce înaintam în joc. Fetele lui Covaciu arată clar dorința de victorie, iar acest aspect se vede clar mai ales din dârzenia cu care se apără. Ana Maria Inculeț are câteva parade prin care-i brăzdează pe frunte antrenorului Craiovei primele semne de îndoială. Când Mădălina Ion parează primul 7 metri, e semn clar că echipa de pe Jiu se poate împotmoli în Ialomița. Cei doi portari ai HCM s-au completat foarte bine și și-au certificat astfel valoarea. Pe atac s-a muncit mult pentru fiecare gol, dar reușitele au fost îndelung savurate de public. Andreea Enescu și-a redescoperit pătrunderile sclipitoare, iar echipa s-a menținut la conducere până la pauză. 11-9 pentru Slobozia la capătul unei reprize la care, din păcate, Craiova a pierdut-o pe Cristina Zamfir, jucătoare de echipă națională. Aceasta a suferit o entorsă la gleznă, într-un duel cu Andreea Ivan, leziune care i-ar putea periclita participarea la campionatul mondial.

Final tensionat HCM Slobozia continuă să-și țină la respect adversara. Mădălina Ion parează aruncare după aruncare de la 7 metri, ajungând la 5 astfel de isprăvi. Craiova nu reușește mare lucru pe extreme, cu toate că acolo le are pe Elisei și Nikolic, handbaliste cu ștaif. În schimb, la echipa noastră zvârluga Mădălina Toma este irezistibilă. Gheorghe Covaciu participă activ la reușitele elevelor sale, aplaudându-le și încurajându-le. În toate cele 3 meciuri jucate acasă de echipă de la venirea sa pe banca tehnică, handbalistele nu au rămas datoare publicului, indiferent de rezultatul final. Ceva din turație se mai pierde pe finalul jocului, dar în ultimul minut Slobozia continuă să fie în avantaj, 21-20. Mai sunt câteva secunde, iar Craiova atacă disperat... În ultima secundă, interul Nicoleta Tudor aruncă spectaculos la poartă și face imposibilă intervenția portarului nostru. Mădălina Ion plânge, rezultatul este nedrept, dar un egal contra Craiovei nu este la îndemâna oricui. Se termină 21-21, cu Bogdan Burcea, antrenorul oltencelor, foarte nervos. Pentru HCM Slobozia au marcat: Ilie-7 goluri, Toma-5, Enescu-4, Ivan-2, Burlachenko-1, Georgescu-1, Pătuleanu-1.

Alina Ilie s-a accidentat Aflată din nou printre remarcatele din tabăra Sloboziei, Alina Ilie a suferit în jocul cu Craiova o accidentare a cărei gravitate încă nu o cunoaștem. Interul dreapta a resimțit pe parcursul jocului dureri la genunchi, acestea accentuându-se după finalul celor 60 de minute. «Alina a efectuat un RMN, iar acum așteptăm rezultatul... Sperăm să nu fie o problemă gravă însă, indiferent de concluziile analizelor, ea nu va juca la Bistrița!» ne-a declarat președintele HCM Slobozia, Nicolae Goidea. Alina Ilie, 21 de ani, este golghetera echipei, cu 43 de reușite realizate în cele 8 etape scurse până acum. Ea se află în lotul lărgit al României, cu șanse foarte mari de a participa la Campionatul Mondial din luna decembrie.

7 Noiembrie 2017, 16:10 (4742 vizualizări - 14 comentarii)

Citiți și:
Andreea Trifa și Mara Iancu, în lotul handbalistelor «senioare»
Principalul Ion Ivan a plecat, Adina Cârligeanu preia banca tehnică a echipei!
Handbalistele CSM Unirea Slobozia, Bianca Vintilă și Maria Ghiță, la Turneul European din Suedia
Handbalul a înghețat la stadiul de proiect
Raluca Nicolae, la «U» Cluj

Comentariile cititorilor:


Romica slabanogu':
(11 Noiembrie 2017, 00:28)
Cred ca ar fi cazul sa ne castigam respectul, in primul rand, prin buna crestere si decenta. O galerie huligana nu are ce cauta intr-o sala cu o capacitate de 100-200 de locuri unde sunt foare multi copii. Ce exemplu dai tu Romistule? In primul rand tu porti in fiecare zi o uniforma si apoi esti ultras. Putin respect pentru valorile pe care le slujesti!
nini:
(11 Noiembrie 2017, 00:09)
Bai analfabetule!

Daniel:
(10 Noiembrie 2017, 22:25)
Eu nu am nimic cu acest om zis Romistu dar va spun ceva la conducerea echipei este o mafie in care trebuie sa intre DNA.Romistu a facut ca aceasta echipa sa mai existe fara galeria lui noi nu mai ieram aici. Asa zis Romistu are multe calitati pe langa cei care cred ca conduc echipa de handbal,a facut bine la oameni cu dizabilitati a facut bine la oamenii strazii a facut cinste la oamenii care sunt cinstiti, voi nu ati facut nimik ati vrut sa desfiintati echipa si acum va dati smecheri omul ala Romistu care voi nu il suportati are tot ce isi doreste e smecherit de mic nu ca voi la 30 de ani am iesit din casa pisoilor.
Romistu:
(10 Noiembrie 2017, 19:30)
Voi care comentati despre Romistu sunteti niste curve ieftine.De ce nu comentati de arbitraj ma fricosilor.Ati vz meci la Slobozia in care nu am fost umiliti de arbitri?.Sa va fie rusine gastelor care nu aveti inima de suporteri adevarati vb mereu din umbra.Am ajuns sa ne amenite si conducerea clubului ca nu mai intram in sala.Cine esti tu ma nini presedinte de club de handbal sa ma amenti tu pe mine ca nu mai intru in sala.Cum aj ajuns tu presedinte? Stii iti spun eu daca vrei.Tu crezi ca ne incaltam cu fesu O sa strigi tu de acum pt aceasta echipa.
baietii din peluza:
(10 Noiembrie 2017, 02:39)
Handbalul si fotbalul ialomitean nu a avut si nu va avea nici un viitor condus in continuare de primarii si pesedei,la un moment dat va veni un moment 0 si pentru handbal cand va intra bineinteles in colaps , nu ca fotbalul n ar fi , dar ne imbatam cu iluzia ca inca putem promova o data la 6 7  ani in liga secunda . . . Obisnuiti va cu gandul ca noi suntem un biet taram de las fierbinti , si ca aici tragem de oameni sa vina la meci nu sa vina ei de placere si din pasiune . 
baietii din peluza:
(10 Noiembrie 2017, 02:29)
am fost o perioada de incalzire ,in primele luni ale Unirii Slobozia in handbal , apoi am ramas cu fotbalul , pana intr un moment unde am decis sa punem punct,stiam ce avea sa se intample , si ca va urma o lunga perioada in esalonul al 3 lea , si ani ce vor mai urma,iar din putinele locuri care mai erau in sala ,acum suntem o rusine din punct de vedere al infrastructurii in handbal.Fiecare e liber sa si sustina echipa oricand si in ce mod prefera.
Romistu:
(9 Noiembrie 2017, 20:24)
Toti stiti doar sa jigniti pe la spate,dar stiti de ce pt ca voi sunteti niste papusi ieftine.Cica veniti la handbal,sunteti civilizati,duceti va la teatru mai baieti daca nu va place galagia. Sunteti niste ofticati cu buzunarele goale.
Romistu:
(9 Noiembrie 2017, 20:18)
Toti aveti curaj sa scrieti fratilor.Ce galerie a fost in primul an ma obositule? De unde dracu esti ma drogatule de vb asa tu.Daca ai tupeu zi cine esti si discutam.
galben-albastru:
(9 Noiembrie 2017, 17:05)
Echipa asta n-a avut o galerie adevarata decat în primul an imediat dupa promovare atunci cand baietii care încurajau echipa de fotbal veneau în sala si faceau o atmosfera de duduia hala aia !
În rest . . . niste mascarici - o adun[tur[ de frustrati care lucreaza pe la Penitenciar,Jandarmerie sau Politie si care sunt prieteni cu barbatii jucatoarelor vin sa faca galagie pentru ca ceea ce fac ei nu se poate numi altfel !
Romica Muschi:
(9 Noiembrie 2017, 15:38)
Voi care purtati grija lui Romistu vedetiva de treburile voastre,voi nu aveti nici macar bunu simt sa aplaudati aceasta echipa.Daca ai ceva de spus spune mi in fata nu vorbiti pe la spate ca curvele.Eu castig medalii an de an mai slabilor voi purtati grija lui Romistu mai aveti de mancat pana sai purtati de grija.Eu am 30 de ani de sport in spate,voi curvelor ieftine ce ati fc la viata voastra:sifoneala,
Romi muschi!:
(9 Noiembrie 2017, 00:39)
Un prost incult fata de retardat politist chipurile o mizerie se manifesta exact ca un analfabet .
La ce bun ....????!!!!!:
(8 Noiembrie 2017, 20:47)
Regretabila atitudine a unor postaci care sprijina revenirea Romaniei in epoca de aur. Nu prin trofee false, mincinoase se castiga prestigiu ci prin calitatea si functionalitatea unui oras si a unei tari. Slobozia este un prapad de oras si isi permite sa cheltuie sume importante cu salariile handbalistelor , fotbaliștilor , antrenorilor , bani atât de necesari in infrastructura , utilități , servicii , educație , învățământ .....In Suedia , Danemarca , Italia , Germania , Franța , Spania , Austria , Elveția , Marea Britanie , Statele Unite etc ...., tari dezvoltate economic si cu democratii consolidate, nici nu se pune problema cheltuirii banului public in sportul profesionist, dar la noi, in lumea a treia se poate. Astfel de practici provin din modelele RDG, URSS, RSR si acum le mai vedem prin Qatar, Bahrein, Emirate sau mai aproape Macedonia (Vardar). Asa ca nu are ce cauta banul public in sportul profesionist, mai ales intr-un oras cu probleme precum Slobozia .Din pacate , in afara de autoritatile incompetente si corupte mai exista si un cor inconstient de aplaudaci care inca mai considera ca poti ascunde in spatele unor rezultate mediocre un munte de mizerie.RUSINE!
Aurel:
(8 Noiembrie 2017, 14:59)
Purul adevar in cele relatate de suporteri civilizati.
Suporteri civilizati.:
(8 Noiembrie 2017, 13:56)
Vrem sa atragem atentia asupra comportamentului de-a dreptul golanesc privindu-l pe ,,Romi muschi" sau Romistu cum i se mai spune, acest autointitulat sef de galerie, care de cateva meciuri injura arbitrii si oficialii echipelor adverse ca la usa cortului, dar mai ales in cel cu Craiova cand a scuipat o arbitra, a aruncat in teren cu un steag si a instigat la sfarsitul meciului spectatorii impotriva antrenorilor oltencelor, gesturi condamnabile pentru un angajat al Politiei Romane. De ce Jandarmeria nu a luat nici o masura impotriva lui, stiindu-se ca de la astfel de gesturi se poate suspenda terenul echipei organizatoare? Exista imagini in sustinerea celor afirmate. Pana la sefii lui nu au ajuns astfel de exprimari reprobabile ale individului??? 

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 10 Aug 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Infractori arestați

La acest sfârșit de săptămână, 27-29 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2017, 11:15
(3993 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 27-29 octombrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2017, 10:45
(2924 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Conducea o mașină în stare de ebrietate

Un bărbat de 45 de ani din Amara s-a ales cu dosar penal după ce a fost depistat în trafic, conducând sub influența băuturilor alcoolice. Acesta avea o alcoolemie de 0,75 miligrame alcool pur în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2017, 19:48
(5193 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive în școlile din județ

Polițiștii ialomițeni au continuat seria activităților preventive, desfășurate în rândurile elevilor. Prezenți în sălile de clasă, oamenii legii au prezentat câteva mesaje pentru a-i determina pe elevi ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2017, 19:47
(3302 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Au încălcat regulile de circulație

În timpul misiunilor de supraveghere a traficului rutier, polițiștii ialomițeni au fost cu ochii în patru după șoferii certați cu legile de circulație. Astfel, în urma abaterile constatate, oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2017, 19:47
(4156 vizualizări - 0 comentarii)


Cazuri de Leucoză enzootică bovină, descoperite în Ialomița

Inspectorii Direcției Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au descoperit 46 de cazuri pozitive de bovine bolnave de Leucoză enzootică bovină. De asemenea, au fost aplicat amenzi de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2017, 19:46
(3548 vizualizări - 0 comentarii)


Enel: Întreruperi programate ale alimentării cu energie electrică

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparație ale rețelelor de distribuție, Enel Dobrogea anunță întreruperi programate ale alimentării cu energie electrică, pentru intervalul 30 octombrie 2017 – 3 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2017, 19:45
(4322 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Probleme tehnice la Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor

Din cauza unor probleme tehnice la unul dintre servere, activitatea cu publicul a Direcției Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor nu se realizează joi, 26 octombie 2017. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2017, 11:07
(7526 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii septembrie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6268 șomeri, din care 931 șomeri indemnizați, respectiv 5337 șomeri ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 20:15
(4028 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Slobozia a desfășurat miercuri, 25 octombrie 2017, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 18:30
(5167 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Subvenționarea uceniciei la locul de muncă

Potrivit prevederilor Legii nr.279/2005, privind ucenicia la locul de muncă, angajatorii care doresc să organizeze ucenicie la locul de muncă potrivit domeniilor de activitate specifice, beneficiază de ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 17:10
(5186 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Puncte Gastronomice Locale

Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor va desfășura, în perioada 25.10-30.11.2017, o campanie de informare la nivel național privind Punctele Gastronomice Locale. Această ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 16:20
(4735 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la instalația de încălzire a unei locuințe din Urziceni

Focul a cuprins magazia în care se afla centrala termică la miezul nopții de duminică spre luni, în jurul orei 00,30. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul Urziceni cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 15:05
(8255 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Slobozia: Același loc, două accidente rutiere în mai puțin de 24 de ore

Evenimentele s-au produs în municipiul Slobozia, la intersecția bulevardului Chimiei cu varianta ocolitoare a orașului. Primul apel a fost primit la dispeceratul 112 sâmbătă, 21.10.2017, la orele 16,05 ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 14:30
(6446 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Lung-metrajul «Octav», la Slobozia

«Octav», lung-metrajul cu Marcel Iureș în rol principal, va avea proiecție specială la Slobozia sâmbătă, 4 noiembrie 2017, la Casa Municipală de Cultură Slobozia, la orele 18,00. Evenimentul își propune ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 13:15
(3175 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la firme care angajează zilieri

În perioada 9-13.10.2017 s-a desfășurat Campania Națională privind respectarea de către beneficiari a prevederilor Legii nr. 52/2011, privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 12:20
(4194 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rezultate Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Vineri, 20 octombrie 2017, la nivel național s-a desfășurat Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți, acțiune  organizată  de  Agenția  Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2017, 11:05
(4877 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băut la volan, a provocat un accident rutier

Accident rutier în zona Expur din Slobozia. Mașina în care se aflau două persoane s-a izbit violent de gardul fabricii de ulei. În urma impactului, atât conducătorul auto, cât și pasagerul din dreapta au ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2017, 16:30
(4154 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Morun uriaș, predat autorităților

Mai mulți pescari au sesizat autoritățile competente după ce au pescuit accidental în apele Dunării, la Fetești, un morun de 100 de kilograme. Peștele gigant a fost eliberat în apă în urma intervenției ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2017, 13:44
(4007 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Cereri de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data de 31.10.2017 inclusiv, se depun cererile de plată a ajutorului pentru cantitățile de motorină achiziționate și utilizate ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 18:45
(7676 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 300 de persoane, depistate muncind «la negru»

Pentru identificarea și combaterea cazurilor de muncă nedeclarată, în primele 9 luni ale anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a realizat 972 controale, în care au fost depistate 300 de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 17:20
(5535 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

OUAI SCÂNTEIA
cu sediul în comuna Scânteia,
județul Ialomița

angajează
contabil

(studii medii)
Relații la telefon 0763/630.407

19 Octombrie 2017, 16:20


Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți-20.10.2017

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței
de Muncă Ialomița va organiza în data de
20 octombrie 2017, orele 9,00,

«Bursa locurilor de muncă
pentru absolvenți»

eveniment care va avea loc la Slobozia
Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea».
Absolvenții promoției 2017 care doresc
să își găsească un loc de muncă adecvat
studiilor și pregătirii profesionale, sunt
așteptați să se înscrie la sediul Agenției
Locale Slobozia, strada Matei Basarab,
bl. F1, parter, sau la Punctele de Lucru
din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
De asemenea, agenții economici
care dispun de locuri de muncă
și doresc încadrarea tinerilor absolvenți,
pot depune ofertele de locuri de muncă
vacante la sediul AJOFM Ialomița sau
la sediile punctelor de lucru, precum și
la adresa de e-mail [email protected]
Relații suplimentare se pot obține
la telefon 0243/231.809, 0243/230.999,
la sediul AJOFM Ialomița,
loc. Slobozia, str. Lacului, nr.10, et. 3

17 Octombrie 2017, 20:10


Școlile de agenți de Poliție organizează concurs de admitere în luna ianuarie 2018

În perioada 13-21 ianuarie 2018, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și Școala de Agenți de Poliție «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca vor organiza concurs de admitere pentru o nouă promoție ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 19:20
(5209 vizualizări - 0 comentarii)


«Meditații gratuite» la Protopopiatul Slobozia

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Ioan Gură de Aur» Slobozia continuă și în anul școlar 2017-2018 proiectul socio-educativ ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:55
(3711 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: SOLVIT-Rezolvarea eficientă a problemelor în Europa

Pentru a veni în sprijinul cetățenilor români și al companiilor românești care își desfășoară activitatea în state membre ale Uniunii Europene și care se confruntă cu probleme în exercitarea drepturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:35
(4856 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: A început campania de vaccinare a câinilor și pisicilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de câini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:20
(6209 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 13-15 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 20:05
(3188 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat de fier

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană înceracă să sustragă materiale feroase din curtea unei clădiri. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:40
(2774 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul de Toamnă» de la Fetești, în vizorul polițiștilor

Sancțiuni contravenționale de aproape 7000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, vineri, 13 octombrie a.c., în urma activităților desfășurate cu ocazia organizării «Târgului de Toamnă», pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:25
(5370 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Ady în Port modern la Fetești! Drăgan în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...