Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Egal în lacrimi

Handbal, HCM Slobozia-SCM Craiova 21-21

Egal în lacrimi

Antrenorul Gheorghe Covaciu a transformat HCM Slobozia, cel puțin pe teren propriu, într-o echipă sclipitoare, făcând uitată prestația blazată din meciul cu Brăila. Ialomițencele au produs surpriza etapei a 8-a, fiind la doar o secundă de o mare victorie în fața locului 2 din Liga Națională, SCM Craiova. A mai fost însă timp pentru o aruncare, iar oltencele au plecat acasă cu un punct... Mădălina Ion, excelentul portar al Sloboziei, a izbucnit, după fluierul final și după 5 aruncări de la 7 metri apărate, în plâns. Cu o astfel de atitudine, HCM poate deveni un adversar periculos pentru orice echipă!

Muică, ce poartă avurăm! Duminică spre prânz, suflarea handbalistică din Slobozia prezentă în sală sau în fața televizorului prevedea un meci care nu putea duce decât către o victorie a oaspetelor. Era greu de crezut că echipa aflată pe locul 2, cu o pleiadă de vedete în lot, va găsi în HCM Slobozia un adversar redutabil. Burlachenko a învins-o prima pe Dumanska, iar apoi Ilie a făcut 3-2. Focul de paie s-a transformat în vâlvătaie pe măsură ce înaintam în joc. Fetele lui Covaciu arată clar dorința de victorie, iar acest aspect se vede clar mai ales din dârzenia cu care se apără. Ana Maria Inculeț are câteva parade prin care-i brăzdează pe frunte antrenorului Craiovei primele semne de îndoială. Când Mădălina Ion parează primul 7 metri, e semn clar că echipa de pe Jiu se poate împotmoli în Ialomița. Cei doi portari ai HCM s-au completat foarte bine și și-au certificat astfel valoarea. Pe atac s-a muncit mult pentru fiecare gol, dar reușitele au fost îndelung savurate de public. Andreea Enescu și-a redescoperit pătrunderile sclipitoare, iar echipa s-a menținut la conducere până la pauză. 11-9 pentru Slobozia la capătul unei reprize la care, din păcate, Craiova a pierdut-o pe Cristina Zamfir, jucătoare de echipă națională. Aceasta a suferit o entorsă la gleznă, într-un duel cu Andreea Ivan, leziune care i-ar putea periclita participarea la campionatul mondial.

Final tensionat HCM Slobozia continuă să-și țină la respect adversara. Mădălina Ion parează aruncare după aruncare de la 7 metri, ajungând la 5 astfel de isprăvi. Craiova nu reușește mare lucru pe extreme, cu toate că acolo le are pe Elisei și Nikolic, handbaliste cu ștaif. În schimb, la echipa noastră zvârluga Mădălina Toma este irezistibilă. Gheorghe Covaciu participă activ la reușitele elevelor sale, aplaudându-le și încurajându-le. În toate cele 3 meciuri jucate acasă de echipă de la venirea sa pe banca tehnică, handbalistele nu au rămas datoare publicului, indiferent de rezultatul final. Ceva din turație se mai pierde pe finalul jocului, dar în ultimul minut Slobozia continuă să fie în avantaj, 21-20. Mai sunt câteva secunde, iar Craiova atacă disperat... În ultima secundă, interul Nicoleta Tudor aruncă spectaculos la poartă și face imposibilă intervenția portarului nostru. Mădălina Ion plânge, rezultatul este nedrept, dar un egal contra Craiovei nu este la îndemâna oricui. Se termină 21-21, cu Bogdan Burcea, antrenorul oltencelor, foarte nervos. Pentru HCM Slobozia au marcat: Ilie-7 goluri, Toma-5, Enescu-4, Ivan-2, Burlachenko-1, Georgescu-1, Pătuleanu-1.

Alina Ilie s-a accidentat Aflată din nou printre remarcatele din tabăra Sloboziei, Alina Ilie a suferit în jocul cu Craiova o accidentare a cărei gravitate încă nu o cunoaștem. Interul dreapta a resimțit pe parcursul jocului dureri la genunchi, acestea accentuându-se după finalul celor 60 de minute. «Alina a efectuat un RMN, iar acum așteptăm rezultatul... Sperăm să nu fie o problemă gravă însă, indiferent de concluziile analizelor, ea nu va juca la Bistrița!» ne-a declarat președintele HCM Slobozia, Nicolae Goidea. Alina Ilie, 21 de ani, este golghetera echipei, cu 43 de reușite realizate în cele 8 etape scurse până acum. Ea se află în lotul lărgit al României, cu șanse foarte mari de a participa la Campionatul Mondial din luna decembrie.

7 Noiembrie 2017, 16:10 (4535 vizualizări - 14 comentarii)

Citiți și:
Andreea Trifa și Mara Iancu, în lotul handbalistelor «senioare»
Principalul Ion Ivan a plecat, Adina Cârligeanu preia banca tehnică a echipei!
Handbalistele CSM Unirea Slobozia, Bianca Vintilă și Maria Ghiță, la Turneul European din Suedia
Handbalul a înghețat la stadiul de proiect
Raluca Nicolae, la «U» Cluj

Comentariile cititorilor:


Romica slabanogu':
(11 Noiembrie 2017, 00:28)
Cred ca ar fi cazul sa ne castigam respectul, in primul rand, prin buna crestere si decenta. O galerie huligana nu are ce cauta intr-o sala cu o capacitate de 100-200 de locuri unde sunt foare multi copii. Ce exemplu dai tu Romistule? In primul rand tu porti in fiecare zi o uniforma si apoi esti ultras. Putin respect pentru valorile pe care le slujesti!
nini:
(11 Noiembrie 2017, 00:09)
Bai analfabetule!

Daniel:
(10 Noiembrie 2017, 22:25)
Eu nu am nimic cu acest om zis Romistu dar va spun ceva la conducerea echipei este o mafie in care trebuie sa intre DNA.Romistu a facut ca aceasta echipa sa mai existe fara galeria lui noi nu mai ieram aici. Asa zis Romistu are multe calitati pe langa cei care cred ca conduc echipa de handbal,a facut bine la oameni cu dizabilitati a facut bine la oamenii strazii a facut cinste la oamenii care sunt cinstiti, voi nu ati facut nimik ati vrut sa desfiintati echipa si acum va dati smecheri omul ala Romistu care voi nu il suportati are tot ce isi doreste e smecherit de mic nu ca voi la 30 de ani am iesit din casa pisoilor.
Romistu:
(10 Noiembrie 2017, 19:30)
Voi care comentati despre Romistu sunteti niste curve ieftine.De ce nu comentati de arbitraj ma fricosilor.Ati vz meci la Slobozia in care nu am fost umiliti de arbitri?.Sa va fie rusine gastelor care nu aveti inima de suporteri adevarati vb mereu din umbra.Am ajuns sa ne amenite si conducerea clubului ca nu mai intram in sala.Cine esti tu ma nini presedinte de club de handbal sa ma amenti tu pe mine ca nu mai intru in sala.Cum aj ajuns tu presedinte? Stii iti spun eu daca vrei.Tu crezi ca ne incaltam cu fesu O sa strigi tu de acum pt aceasta echipa.
baietii din peluza:
(10 Noiembrie 2017, 02:39)
Handbalul si fotbalul ialomitean nu a avut si nu va avea nici un viitor condus in continuare de primarii si pesedei,la un moment dat va veni un moment 0 si pentru handbal cand va intra bineinteles in colaps , nu ca fotbalul n ar fi , dar ne imbatam cu iluzia ca inca putem promova o data la 6 7  ani in liga secunda . . . Obisnuiti va cu gandul ca noi suntem un biet taram de las fierbinti , si ca aici tragem de oameni sa vina la meci nu sa vina ei de placere si din pasiune . 
baietii din peluza:
(10 Noiembrie 2017, 02:29)
am fost o perioada de incalzire ,in primele luni ale Unirii Slobozia in handbal , apoi am ramas cu fotbalul , pana intr un moment unde am decis sa punem punct,stiam ce avea sa se intample , si ca va urma o lunga perioada in esalonul al 3 lea , si ani ce vor mai urma,iar din putinele locuri care mai erau in sala ,acum suntem o rusine din punct de vedere al infrastructurii in handbal.Fiecare e liber sa si sustina echipa oricand si in ce mod prefera.
Romistu:
(9 Noiembrie 2017, 20:24)
Toti stiti doar sa jigniti pe la spate,dar stiti de ce pt ca voi sunteti niste papusi ieftine.Cica veniti la handbal,sunteti civilizati,duceti va la teatru mai baieti daca nu va place galagia. Sunteti niste ofticati cu buzunarele goale.
Romistu:
(9 Noiembrie 2017, 20:18)
Toti aveti curaj sa scrieti fratilor.Ce galerie a fost in primul an ma obositule? De unde dracu esti ma drogatule de vb asa tu.Daca ai tupeu zi cine esti si discutam.
galben-albastru:
(9 Noiembrie 2017, 17:05)
Echipa asta n-a avut o galerie adevarata decat în primul an imediat dupa promovare atunci cand baietii care încurajau echipa de fotbal veneau în sala si faceau o atmosfera de duduia hala aia !
În rest . . . niste mascarici - o adun[tur[ de frustrati care lucreaza pe la Penitenciar,Jandarmerie sau Politie si care sunt prieteni cu barbatii jucatoarelor vin sa faca galagie pentru ca ceea ce fac ei nu se poate numi altfel !
Romica Muschi:
(9 Noiembrie 2017, 15:38)
Voi care purtati grija lui Romistu vedetiva de treburile voastre,voi nu aveti nici macar bunu simt sa aplaudati aceasta echipa.Daca ai ceva de spus spune mi in fata nu vorbiti pe la spate ca curvele.Eu castig medalii an de an mai slabilor voi purtati grija lui Romistu mai aveti de mancat pana sai purtati de grija.Eu am 30 de ani de sport in spate,voi curvelor ieftine ce ati fc la viata voastra:sifoneala,
Romi muschi!:
(9 Noiembrie 2017, 00:39)
Un prost incult fata de retardat politist chipurile o mizerie se manifesta exact ca un analfabet .
La ce bun ....????!!!!!:
(8 Noiembrie 2017, 20:47)
Regretabila atitudine a unor postaci care sprijina revenirea Romaniei in epoca de aur. Nu prin trofee false, mincinoase se castiga prestigiu ci prin calitatea si functionalitatea unui oras si a unei tari. Slobozia este un prapad de oras si isi permite sa cheltuie sume importante cu salariile handbalistelor , fotbaliștilor , antrenorilor , bani atât de necesari in infrastructura , utilități , servicii , educație , învățământ .....In Suedia , Danemarca , Italia , Germania , Franța , Spania , Austria , Elveția , Marea Britanie , Statele Unite etc ...., tari dezvoltate economic si cu democratii consolidate, nici nu se pune problema cheltuirii banului public in sportul profesionist, dar la noi, in lumea a treia se poate. Astfel de practici provin din modelele RDG, URSS, RSR si acum le mai vedem prin Qatar, Bahrein, Emirate sau mai aproape Macedonia (Vardar). Asa ca nu are ce cauta banul public in sportul profesionist, mai ales intr-un oras cu probleme precum Slobozia .Din pacate , in afara de autoritatile incompetente si corupte mai exista si un cor inconstient de aplaudaci care inca mai considera ca poti ascunde in spatele unor rezultate mediocre un munte de mizerie.RUSINE!
Aurel:
(8 Noiembrie 2017, 14:59)
Purul adevar in cele relatate de suporteri civilizati.
Suporteri civilizati.:
(8 Noiembrie 2017, 13:56)
Vrem sa atragem atentia asupra comportamentului de-a dreptul golanesc privindu-l pe ,,Romi muschi" sau Romistu cum i se mai spune, acest autointitulat sef de galerie, care de cateva meciuri injura arbitrii si oficialii echipelor adverse ca la usa cortului, dar mai ales in cel cu Craiova cand a scuipat o arbitra, a aruncat in teren cu un steag si a instigat la sfarsitul meciului spectatorii impotriva antrenorilor oltencelor, gesturi condamnabile pentru un angajat al Politiei Romane. De ce Jandarmeria nu a luat nici o masura impotriva lui, stiindu-se ca de la astfel de gesturi se poate suspenda terenul echipei organizatoare? Exista imagini in sustinerea celor afirmate. Pana la sefii lui nu au ajuns astfel de exprimari reprobabile ale individului??? 

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
225 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora

Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora

La sfîrșitul săptămînii precedente, liceenii din Fetești și Țăndărei au participat la «Balul celor mai frumoși... ani», eveniment organizat de deputatul liberal Cristina Ancuța Pocora. Manifestarea a ajuns ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:10
(10739 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în vizorul autorităților

Polițiștii au acționat marți, 20 martie a.c., pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate (Stelnica, Făcăeni, Bordușani și Vlădeni) pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:01
(7541 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Miriști în flăcări

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» atrage atenția asupra creșterii semnificative a numărului de arderi necontrolate. Astfel, în ultimele 5 zile, în Ialomița peste 35 ha de teren au ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:01
(12616 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Amenzi de peste 6000 de lei

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, Jilavele și Coșereni au acționat marți, 20 martie a.c., pentru diminuarea fenomenului infracțional și combaterea faptelor cu violență. În filtrele rutiere ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:00
(7484 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș

Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș

Explozie într-un apartament din Slobozia, în această dimineață. Deflagrația s-a produs din cauza unei acumulări de gaze, provenită de la o butelie lăsată nesupravegheată. Apartamentul se află în blocul ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2012, 09:25
(7363 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:48
(6967 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 46 ani, din Slobozia, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, luni, 19 martie a.c. Verificările de rutină realizate au demonstrat că șoferul nu poseda permis de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:01
(8085 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Șapte hoți, reținuți de polițiști

Șapte bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 40 de ani, domiciliați în Urziceni, Manasia și Alexeni, au fost reținuți luni, 19 martie a.c., de către polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:01
(12647 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Minori, hoți de găini

Doi minori, de 15 și 16 ani, din Alexeni, au fost identificați ca fiind hoții în cazul unui furt comis în localitate. Fapta a fost reclamată polițiștilor de un bărbat de 65 ani, căruia i-au fost furate ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:00
(11482 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni furt găini


Fetești: Șoferiță accidentată

Luni, 19 martie a.c., la Fetești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un localnic, de 36 ani, se deplasa la volanul unui autoturism pe strada Ceahlăului din municipiu, la intersecția cu strada ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:58
(6870 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Cosîmbești: A furat porumbul vecinului

Un bărbat de 52 ani, din Cosîmbești, a alertat Poliția luni, 19 martie a.c., cu privire la faptul că, în perioada 12-17 martie, persoane necunoscute au intrat în curtea gospodăriei sale și i-au furat mai ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:56
(10678 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi tineri de 22, respectiv 24 ani, ambii din Bordușani, au fost prinși luni, 19 martie a.c., de polițiștii Secției de Poliție Rurală Stelnica. Pe numele acestora Judecătoria Fetești a emis mandate de executarea ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:56
(14819 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A distrus un aparat de jocuri electronice

Polițiștii anchetează un bărbat, de 34 ani, din Slobozia, pentru distrugere. Fapta a fost sesizată Poliției Slobozia vineri, 16 martie a.c., de către o femeie de 49 ani, angajată la o sală de jocuri electronice ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:55
(8957 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Șofer cercetat pentru refuzul de a fi testat alcoolscop

Sîmbătă, 17 martie a.c., polițiștii Secției Rurală Jilavele au identificat un bărbat de 35 ani, din comuna Armășești, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:53
(7680 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tîlhărea minori

Un tînăr de 22 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiștii din localitate pentru două infracțiuni de tîlhărie, fapte ce se aflau în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Individul a fost reținut ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:53
(7668 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan cu permisul suspendat

Un tînăr de 27 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși avea dreptul de a conduce suspendat. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a.c., la Fetești, cînd polițiștii au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:52
(10181 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: I-au furat gardul locuinței

O femeie de 43 ani, din Fetești, a sesizat Poliția, vineri, 16 martie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat gardul din plasă metalică pe o distanță de aproximativ 25 metri, gard ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:52
(9487 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt gard


Ialomița: Paznici hoți

Vineri, 16 martie, polițiștii ialomițeni au depistat la Mihail Kogălniceanu un autoturism cu care se deplasau doi localnici de 29, respectiv 31 ani. În urma controlului și a verificărilor sumare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:51
(11930 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 64000 lei

Peste 335 de sancțiuni contravenționale, 8 certificate de înmatriculare retrase și 9 permise reținute, sînt rezultatele pe scurt ale acțiunilor polițiștilor rutieri ialomițeni, derulate în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:50
(9385 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Pescari» cercetați penal

Un bărbat de 38 ani, din Făcăeni a fost prins de polițiști în timp ce transporta mai multe kilograme de pește din specia plătică și caras, dar și o plasă monofilament. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:49
(10639 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: S-a înecat în bazinul de colectare a apei!

Sîmbătă, 17 martie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui bărbat de 58 ani, din Țăndărei, care alunecase într-un bazin de colectare apă ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 15:43
(9255 vizualizări - 4 comentarii)


Rădulești: «Artă populară și tradiție folclorică»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria Rădulești și Căminul Cultural Rădulești organizează duminică, 25 martie 2012, ora 11,00, manifestarea ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 15:31
(9681 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Zilele Nichita Stănescu»

În organizarea Primăriei Urziceni și a Societății Culturale «Apollon», în perioada 29-31 martie 2012, vor fi organizate «Zilele Nichita Stănescu». Astfel, la sala de ședințe a Primăriei Urziceni și la ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 08:25
(7090 vizualizări - 1 comentariu)


Jilavele: A dispărut de la domiciliu

Jilavele: A dispărut de la domiciliu

În cursul lunii ianuarie, polițiștii Secției Jilavele au fost alertați cu privire la dispariția de la domiciliu a lui Bandăr Constantin, de 61 ani. Verificările ulterioare au demonstrat că bărbatul a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:59
(9269 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Hoț din locuințe, prins de polițiști

Un bărbat de 37 ani, din Căzănești, este cercetat de polițiștii din localitate pentru furt calificat în formă continuată. Suspectul, în perioada ianuarie-martie 2012, a furat din trei locuințe situate la ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:51
(7426 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minori prinși la furat șine de cale ferată

Trei minori, cu vîrste cuprinse între 12 și 15 ani, au fost prinși în flagrant de polițiștii din Urziceni în timp ce încărcau într-o căruță două șine de cale ferată, în lungime de 1,80 m, de pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:50
(6765 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Țăndărei: Prins de jandarmi încercând să vândă o drujbă

Țăndărei: Prins de jandarmi încercînd să vîndă o drujbă

Jandarmii au surprins un bărbat din Bărbulești în timp ce încerca să vîndă o drujbă la Țăndărei. Vineri, 16 martie a.c., în jurul orei 9.,30, jandarmii grupei de intervenție Țăndărei l-au surprins B. Daniel ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:44
(7265 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Cu cuțitul la magazin

Un bărbat de 35 ani, din Bordușani, a fost prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în apropierea unui magazin din localitate. Deoarece bărbatul avea un comportament suspect, polițiștii l ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:12
(14892 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani cuțit


Fetești: Tînăr prins în flagrant la furat

Miercuri, 14 martie a.c., polițiștii feteșteni au fost sesizați un localnic, de 26 ani, despre faptul că a surprins o persoană care încerca să fure gardul de plasă ce împrejmuiește un teren pe care îl deține ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:12
(11996 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

O armă de tir cu aer comprimat de calibru 5,5 mm a fost confiscată miercuri, 14 martie a.c., la Urziceni. Arma se afla în posesia unui bărbat, de 42 ani, din localitate care nu avea drept de deținere. ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:09
(12876 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...