Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Avem nevoie de medici!»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

«Avem nevoie de medici!»

Apel public făcut de unul dintre medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Medicul Gabriela Dumitru, șeful Secției Neonatologie a unității medicale, a lansat un mesaj public pentru tinerii absolvenți ai Facultății de Medicină astfel încât aceștia să vină să lucreze la Spitalul Slobozia. Secția pe care o conduce are nevoie urgentă de specialiști, singurii medici care își desfășoară activitatea aici fiind pensionari de 6 ani!

Secție la un pas de închidere Medicul Gabriela Dumitru lucrează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia de peste 30 de ani, iar de 6 ani este pensionară. Cu toate acestea, conduce cu mână de fier Secția Neonatologie și refuză să plece acasă pentru că, dacă ar renunța, Maternitatea și-ar închide definitiv activitatea și, o dată cu ea, și Secția Obstetrică Ginecologie. Medicul Gabriela Dumitru explică faptul că s-au făcut numeroase demersuri și s-au organizat numeroase concursuri pentru ca medicii să vină să lucreze pe secția pe care o conduce, însă totul a fost zadarnic... «Au fost ani în care s-au organizat și câte 3 concursuri, ba chiar și 4, și tot de pomană, pentru că situația a rămas neschimbată... Este foarte greu de găsit pe cineva, pentru că absolvenții de Medicină nu vor să vină să lucreze la Slobozia... Problema nu este doar a lor, problema este și una legislativă. În lege ar trebui să facă ceva care să-i determine să vină să profeseze, măcar pentru o perioadă scurtă de câțiva ani, și în spitalele de provincie... Pe această cale eu vreau să fac apel către absolvenții de Medicină și către toți cei care vor să ne audă, că spitalul nostru, în special Secția Neonatologie, are nevoie de medici specialiști tineri, care să vină cu forță de muncă nouă! Eu și colegul meu nu știm cât vom mai rezista aici... Și este păcat pentru că eforturi se fac destul de multe pentru a ține secția în picioare...» explică situația medicul Gabriela Dumitru, șeful Secției Neonatologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Situația Secției Neonatologie a Spitalului Slobozia nu este singulară. Un calcul estimativ arată că mai bine de un sfert dintre medicii unității medicale sunt fie pensionari, fie în prag de pensionare.

7 Februarie 2018, 10:55 (11102 vizualizări - 21 comentarii)

Citiți și:
Aparatură modernă pentru Secția Neonatologie a spitalului din Slobozia
Primul copil născut în noua Secție Neonatologie a Spitalului Slobozia
Proiectul «STETOSCOP», derulat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia
Salvarea micului Iliuță
«Mamă» pentru 20000 de copii...

Comentariile cititorilor:


Dr:
(14 Februarie 2018, 16:23)
Mareane, un dialog cu tine este la fel ca un dialog cu un prescolar. Gandesti la fel si scrii la fel. Din cate vad ai probleme psihice destul de serioase pe langa lipsa evidenta de educatie. Ramai cu bine!
Marian:
(13 Februarie 2018, 20:54)
Stimabile doctor, de ai avea si bun simt cat ai etica ,ai intelege mesajul si nu ai mai rastalmaci cuvintele in avantajul tau, de dragul de a discuta. Ce vina au oameni de rand, ca nu va pot da voua lefuri cat sa plezniti de egoism cinic .Spui ca am votat eu PSD-ul ...datorita prostilor ce au stat acasa si nu au vrut sa voteze, au iesit mereu invingatori, si da tot datorita tie,partidele profita de pe urma tuturor. Ca tu iti iei jucariile si pleci, apoi vii si te intorci cu burta plina si razi cu dintii de fasole, la cei ce muncesc o viata intreaga sa beneficieze de servicii cat de cat decente. Sunt si oameni care vor face cariera si vor munci si pe punga aia de zahar daca atat se poate, pentru ca au  suflet, pasiune si respect. Mai bine ti-ai strange gulerul si te-ai uita in oglinda, cand vei ajunge sa depinzi si tu la randul tau de ceilalti pe care ii platesti  si sa vezi ca te iau in deradere,atunci sa tii predici ,caci pe matale te toare fix in pix de pacienti romani chiar si straini fiind(ca tot aduci in discutie prestigiul de a munci afara). Dute si acolo sa ramai, sa iti iei si neamul dupa tine, ca la ce mentalitate ai tu ,reprezinti regresul si faci medici de ras atat aici cat si peste hotare. Nu v-ati prezentat nici unul sa incercati sa schimbati sistemul, va asteptati sa vina altii,fugiti ca lasi, si va mirati apoi ce are tara asta, ca e bogata . Nu te intreba ce poate face tara pentru tine, ci ce poti face tu pentru tara ta...   Intrati in sistem ,concurati pentru functii, intrati in politica deveniti schimbare va doriti sa o vedeti in alti.
dr:
(13 Februarie 2018, 18:03)
Marean care scrii ca Vanghelie, m-a emotionat pana la lacrimi predica ta. Ute acum o sa imi dau demisia si o sa vin in ro sa muncesc la spitalul semijudetean pe 3 lei si vreo 10 oua spaga si o sa ii condamn pe toti din jur pentru lipsa mea de reusita. Fix asa o sa fac! Nu uita sa ma astepti la intrare in oras cu paine si sare si cu fanfara pregatita, ca un adevarat patriot ce sunt!
Ia uita-te tu mai sus la articolul ala cu castigul trio-ului fantastic de la conducerea ''spitalului'. Fix ce spuneam , pestele de la cap se impute. Daca nu schimbi retardatii de la conducere, nu faci nimic..dar din pacate ialomita e plina de agramati ca tine care voteaza doar psd-ul pentru o galeata si o sticla de ulei.
Data viitoare cand mai mergi la vot gandeste-te bine ce votezi ca din cauza ta si a celor ca tine au plecat deja 4 milioane din tara si inca mai pleaca in continuare. Tu stii ca Romania e tara cu cel mai mare numar de emigranti din lume dupa Siria? Macar la aia e razboi, Romania ce scuza are?
Marian 1:
(13 Februarie 2018, 11:13)
Esti cam patetic si cam agramat( "a-ti") iar asta numai iubire de neam si limba romana nu se cheama. Da niste exemple din viata ta, despre cat iti iubesti tu neamul muncind gratuit,sau pe mai nimica, aici in tara, in timp ce peste 4 milioane de romani muncesc,"asemenea curvelor", pe bani prin Occident..
Marian1:
(13 Februarie 2018, 01:44)
Stați acolo unde a-ti plecat trădători de tara.Va vindeți asemenea curvelor si uitați de la sânul ce a-ti supt.Lupii in straie de oaie,cu ochi blânzi,asemenea politicienilor,va pasa tot de bani si mai putin de romanii voștri.Aveți ura de neam in sânge,rămâneți acolo si uitați sa va mai numiți romani.Romani sunt cei ce își iubesc neamul si fac lucruri pentru ceilalți romani. Medici adevărați sunt cei ce își fac datoria cu răspundere si simt fata de omul ce vine in fata lui,si daca are 2 lei si daca are 10000 de euro. Cei ce aleg cariera pentru bani,nu vor fi mai mult decât mediocrii ,frustrații ,pierduți in propriile idei,urând ca au alea medicina ,condamnând pe toți din jur pentru lipsa sa de reușită.
@Pentru ala de poateaza cu ...:
(12 Februarie 2018, 20:38)
Bai Bula agramatul, eu lucrez deja afara. Nu am nici o treaba cu colegiul medicilor din Ialomita, nici cu Bucurestiul. Cat despre greseli, stai linistit ca aici unde lucrez eu acum suntem o droaie de medici romani si ne facem treaba foarte bine, mai ales ca avem  cu ce ne face treaba si toata lumea e multumita de mine si colegii mei, altfel nu ne-ar angaja. Cand ma mai apuca dorul de a ma intoarce in Ro fac putin revista presei si imi trece repede, mai ales cand citesc comentarii ca al tau.
Pentru ala de poateaza cu ...:
(10 Februarie 2018, 23:48)
Serios ...se vede cat bine faceti sistemului si restul pacientilor vostri.Aveti un colegiu de criminali,va aparati de malpraxis.In afara va mananca puscaria daca faceti greseli banale cum faceti aici in Romania.Si totusi,abatorul Slobozia,spuneti ,pai ce in Bucuresti nu sunt abatoare . Nu va meritati dreptul de a fi medici din moment ce va scoliti in tara pe care o urati si scuipati in obrazul pacientilor.
Tita:
(10 Februarie 2018, 17:52)
Nu numai doctorii n-ar sta în Slobozia!
Titi:
(10 Februarie 2018, 15:54)
Ma intrebam si eu retoric doctore de ce nu vin medicii in acest oras desi se stiu motivele iar prin afirmatiile dv mi-ati confirmat banuielile ce ne mai ramane de facut dumnezeu cu mila si sa speram ca intr-un viitor apropiat lucrurile se vor rezolva si in orasul lui merge si asa.....sanatatea fie cu noi.
...:
(9 Februarie 2018, 12:21)
Ati intrat vreodata pe site-ul acestui "abator" ? Situatiile "interesante" din care se pot deduce toate potlogariile celor numiti politic nu sunt actualizate de luni de zile ! In schimb, anunturile de angajare sunt postate in timp real, ca la licitatie ! Oare cand va fi actualizata lista cu achizitiile spitalului, actualizare ce trebuie facuta lunar, conform legii ? Cand vor fi postate si autorizatiile pentru masinile achizitionate pentru transportul pacientilor ? Sau au de gand sa ii transporte cu niste autoturisme ??? 
Pentru @Madalin : vezi-ti de scoala ta, nu ai invatat cot la cot cu medicii pentru a-ti da cu parerea ! Un medic vrea sa faca bine, fara sa fie f...t in acelasi timp !
@titi:
(8 Februarie 2018, 23:27)
@Titi: stau foarte bine unde sunt acum, multumesc.Chiar  nu stiu ce te deranjeaza la gandirea mea, am expus foarte pragmatic motivele pentru care eu sau alti colegi nu am veni sa lucram la abator sau sa locuim in orasul asta. Te intrebai in primul comentariu de ce nu vin medicii la Slobozia si cand cineva iti raspunde te faci ca nu intelegi: orasul nu iti ofera facilitati de baza, gen apa potabila, spitalul e prost condus si prost dotat si are o istorie foarte proasta in randul colegilor mei. Toti care aud de spitalul Slobozia fug mancand pamantul, asta e spitalul care iti da 3 lei salariu si apoi te da in judecata sa ii dai 6 lei inapoi. Vreti sa atrageti medici in orasul vostru? Ati putea incepe prin a nu mai vota ca oile toti cretinii la conducere. Un judet condus de amatori se scufunda in mocirla. La propriu. De exemplu eu chiar nu am mai vazut pana acum spital condus de o fosta lucratoare la gunoi numita politic care printre primele decizii pe care le ia e sa isi cumpere masina de serviciu din bugetul unui spital aflat deja in rahat pana la gat. 
@Titi:
(8 Februarie 2018, 16:54)
Medicul are dreptate. Sunt ialomitean prin adoptie(de 45 de ani) si inevitabil fac o paralela (si in privinta asistentei medicale)intre Ialomita si judetul natal. Cu tristete am remarcat declinul permanent al Spitalului din Slobozia ca victima a unor politici paguboase si a unui dezinteres cras. Sunt orasele in tara de marimea Urziceniului sau Tandareiului avand printre cele mai noi dotari in domeniul medical si in care se fac in mod curent operatii de neurochirurgie. "Abatorul Slobozia"ramane un simbol al neputintei noastre, in general, si al celor care conduc destinele judetului in special.
Titi:
(8 Februarie 2018, 15:44)
medicule, in mare parte ai dreptate dar daca intradevar esti medic stai acolo unde esti ca dupa cum gandesti ...in rest multa sanatate-ti doresc.
Medic:
(8 Februarie 2018, 00:49)
Pentru comentacii de mai jos: De ce nu as veni la Slobozia? 1. Pentru ca e un rahat de oras de provincie unde nici macar apa nu e potabila si nu poti face mai nimic. 2.Pentru ca aici au fost dati in judecata medici si au fost pusi sa dea banii de chirii inapoi, in conditiile in care alte spitale ofera locuinte de serviciu gratuit. 3. Pentru ca spitalul Slobozia e o cazatura de spital in care nu s-a investit mai nimic, un spital de mana a 3-a supranumit 'Abatorul Slobozia" condus de niste amatori numiti politic. Sanatate multa va doresc ca o sa aveti nevoie!
DanielaCSEDUB:
(7 Februarie 2018, 18:15)
Mădălin, “ întâi vine mâncarea și apoi Moralul” *Bertolt Brecht ( Dramaturg ) .......din păcate așa este!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
239 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Protopopiatul Urziceni: Sprijin pentru semenii nevoiași

Protopopiatul Urziceni: Sprijin pentru semenii nevoiași

Cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă, marți, 17 decembrie 2024, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, prin Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2024, 14:00
(5229 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Articole pirotehnice, confiscate

IPJ Ialomița: Articole pirotehnice, confiscate

În cursul zilei de luni, 16 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat asupra unei persoane, de 46 de ani, din Slobozia, 150 kg de articole pirotehnice ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2024, 16:10
(851 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune cu efective mărite la Bărbulești și Jilavele

Polițiștii din Urziceni și Jilavele au organizat în localitățile Bărbulești și Jilavele o acțiune cu efective mărite, având ca scop menținerea și asigurarea unui climat de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2024, 14:35
(1496 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Concertul de colinde «Hristos se naște, slăviți-L!», a XV-a ediție

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Concertul de colinde «Hristos se naște, slăviți-L!», a XV-a ediție

Miercuri, 18 decembrie 2024, începând cu orele 17,00, cu binecuvântarea și în prezența PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, la Catedrala «Înălțarea Domnului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2024, 11:20
(11503 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 132,04 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna noiembrie 2024

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna noiembrie a anului 2024, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 132,04 milioane ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2024, 15:40
(10395 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul autorizării plăților finale aferente anului de cerere 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură APIA informează că, în perioada 2-12 decembrie 2024, a autorizat la plată sumă totală de 108,521 milioane de euro (539,929 miliarde de lei), reprezent ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2024, 15:00
(15145 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Cadouri oferite copiilor nevoiași

Protopopiatul Slobozia: Cadouri oferite copiilor nevoiași

Miercuri, 11 decembrie 2024, la sediul Protopopiatului Slobozia, 22 de copii din familii aflate în dificultate au primit daruri în apropierea Marelui Praznic al Nașterii Domnului. Darurile ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2024, 14:40
(3078 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale polițiștilor în județele Ialomița și Brăila

Percheziții ale polițiștilor în județele Ialomița și Brăila

Marți, 10 decembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, sub coordonarea procurorului Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au pus în aplicare 1 ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2024, 14:50
(2756 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,31 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor în luna noiembrie 2024

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița a efectuat, în luna noiembrie a.c., 19 inspecții fiscale (13 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2024, 14:40
(5628 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Peste 2500 de ialomițeni s-au angajat în perioada ianuarie-octombrie 2024

În perioada 1 ianuarie-31 octombrie 2024, urmare a implementării Programului National de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2564 de ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2024, 11:10
(14964 vizualizări - 0 comentarii)


Rețele Electrice România: Atenție, se întrerupe curentul!

În perioada 10-13 decembrie 2024, Rețele Electrice România anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2024, 20:03
(3241 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, fără permis și băut la volan

Luni, 9 decembrie a.c., polițiștii rutieri au oprit în trafic doi bărbați, de 28 și 31 de ani, din Grivița, respectiv din Urziceni, în timp ce conduceau autoturisme aflându-se sub influența ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2024, 15:45
(4759 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o hală din Urziceni

Incendiu la o hală din Urziceni

Duminică, 8 decembrie a.c., în jurul orei 9,00, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o hală de materiale din Urziceni. Scurtcircuitul ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2024, 11:15
(4288 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Accidente la Slobozia și Coșereni

Trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit la un accident rutier produs vineri, 6 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, la Slobozia, în eveniment ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2024, 11:10
(4785 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia: Expoziția «Pictură»

Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia, alături de Consiliul Județean Ialomița și Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Slobozia/Ialomița invită slobozenii și nu numai la un eveniment ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2024, 10:40
(2905 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități preventive în școlile din Urziceni

Joi, 5 decembrie 2024, polițiștii din Urziceni au desfășurat activități informativ-preventive în unitățile de învățământ din Urziceni. În cadrul activităților, polițiștii le-au ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2024, 13:40
(2230 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Fierbinții de Jos!

Echipele RAJA Constanța intervin vineri, 6 decembrie 2024, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei principale de alimentare cu apă de pe strada Lungă din localitatea Fierbinții de ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2024, 08:05
(1141 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Coliziune între un autocar și un camion. Șapte persoane au fost rănite!

Coșereni: Coliziune între un autocar și un camion. Șapte persoane au fost rănite!

Un accident rutier grav s-a produs joi, 5 decembrie 2024,  în localitatea Coșereni. În evenimentul rutier au fost implicate un autocar și un camion. Din cauza accidentului a fost activat ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2024, 17:00
(4157 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziții domiciliare

Fetești: Percheziții domiciliare

Joi, 5 decembrie 2024, polițiștii și procurorii din Fetești au efectuat două percheziții domiciliare în Fetești, la un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «nerespectare ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2024, 15:30
(626 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se opreste apa în comuna Dridu!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor la nivelul Sursei de apă din localitatea Dridu, furnizorul de energie electrică va întrerupe curentul ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2024, 14:40
(1342 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că începând de luni, 9 decembrie 2024, și până vineri, 10 ianuarie 2025, românii ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2024, 14:10
(1085 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bordușani reținut pentru 24 de ore după ce și-ar fi amenințat părinții, încălcând ordinul de protecție

Polițiștii din Fetești au reținut un bărbat, în vârstă de 37 de ani, bănuit de comiterea infracțiunilor de «încălcare a ordinului de protecție» și «amenințare» ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2024, 16:20
(4057 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Fierbinți-Târg, joi, 5 decembrie 2024!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor la nivelul Gospodăriei de apă din localitatea Fierbinți-Târg, furnizorul de energie electrică va î ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2024, 12:45
(8401 vizualizări - 0 comentarii)


Rețele Electrice România: Platformă modernă pentru accesarea datelor de consum ale clienților

Compania Rețele Electrice România a implementat o nouă platformă informatică modernă care pune la dispoziția tuturor furnizorilor de energie electrică datele de consum ale clienților cu contoare ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2024, 10:40
(2409 vizualizări - 0 comentarii)


800 misiuni de ordine publică, desfășurate de jandarmii ialomițeni în noiembrie 2024

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, în cursul lunii noiembrie a.c., 787 misiuni de ordine publică, dintre care 311 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2024, 09:55
(10247 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Majorarea salariului minim brut pe țară garantat în plată

Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice Ploiești informează contribuabilii că prin HG nr. 1506/27.11.2024, pentru stabilirea salariului de bază minim brut pe țară garantat în plată, s ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2024, 08:25
(4500 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,86%, rata șomajului în luna octombrie 2024

La sfârșitul lunii octombrie 2024, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4592 șomeri (din care 2198 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2024, 08:15
(12335 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cererile de acord/finanțare pentru motorina utilizată în agricultură în 2025

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 2-31 decembrie 2024 inclusiv, se depun Cererile de acord pentru finanțare aferente schemei de ajutor de stat ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2024, 15:50
(24029 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de fotografie

Marți, 3 decembrie 2024, de la orele 16,00, va fi vernisată expoziția de fotografie «Detalii microscopice». Expoziția este realizată de Claudiu Mihai, la Galeriile «ARCADIA» ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2024, 15:05
(500 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Sesiuni de informare cu tinerii din liceele din Urziceni

Protopopiatul Urziceni: Sesiuni de informare cu tinerii din liceele din Urziceni

În această perioadă, în organizarea Protopopiatului Urziceni, au fost derulate trei sesiuni de informare cu elevii din liceele Urziceniului, respectiv Colegiul Național «Grigore Moisil ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2024, 12:55
(5021 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...