Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Avem nevoie de medici!»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia

«Avem nevoie de medici!»

Apel public făcut de unul dintre medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Medicul Gabriela Dumitru, șeful Secției Neonatologie a unității medicale, a lansat un mesaj public pentru tinerii absolvenți ai Facultății de Medicină astfel încât aceștia să vină să lucreze la Spitalul Slobozia. Secția pe care o conduce are nevoie urgentă de specialiști, singurii medici care își desfășoară activitatea aici fiind pensionari de 6 ani!

Secție la un pas de închidere Medicul Gabriela Dumitru lucrează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia de peste 30 de ani, iar de 6 ani este pensionară. Cu toate acestea, conduce cu mână de fier Secția Neonatologie și refuză să plece acasă pentru că, dacă ar renunța, Maternitatea și-ar închide definitiv activitatea și, o dată cu ea, și Secția Obstetrică Ginecologie. Medicul Gabriela Dumitru explică faptul că s-au făcut numeroase demersuri și s-au organizat numeroase concursuri pentru ca medicii să vină să lucreze pe secția pe care o conduce, însă totul a fost zadarnic... «Au fost ani în care s-au organizat și câte 3 concursuri, ba chiar și 4, și tot de pomană, pentru că situația a rămas neschimbată... Este foarte greu de găsit pe cineva, pentru că absolvenții de Medicină nu vor să vină să lucreze la Slobozia... Problema nu este doar a lor, problema este și una legislativă. În lege ar trebui să facă ceva care să-i determine să vină să profeseze, măcar pentru o perioadă scurtă de câțiva ani, și în spitalele de provincie... Pe această cale eu vreau să fac apel către absolvenții de Medicină și către toți cei care vor să ne audă, că spitalul nostru, în special Secția Neonatologie, are nevoie de medici specialiști tineri, care să vină cu forță de muncă nouă! Eu și colegul meu nu știm cât vom mai rezista aici... Și este păcat pentru că eforturi se fac destul de multe pentru a ține secția în picioare...» explică situația medicul Gabriela Dumitru, șeful Secției Neonatologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Situația Secției Neonatologie a Spitalului Slobozia nu este singulară. Un calcul estimativ arată că mai bine de un sfert dintre medicii unității medicale sunt fie pensionari, fie în prag de pensionare.

7 Februarie 2018, 10:55 (11296 vizualizări - 21 comentarii)

Citiți și:
Aparatură modernă pentru Secția Neonatologie a spitalului din Slobozia
Primul copil născut în noua Secție Neonatologie a Spitalului Slobozia
Proiectul «STETOSCOP», derulat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia
Salvarea micului Iliuță
«Mamă» pentru 20000 de copii...

Comentariile cititorilor:


Dr:
(14 Februarie 2018, 16:23)
Mareane, un dialog cu tine este la fel ca un dialog cu un prescolar. Gandesti la fel si scrii la fel. Din cate vad ai probleme psihice destul de serioase pe langa lipsa evidenta de educatie. Ramai cu bine!
Marian:
(13 Februarie 2018, 20:54)
Stimabile doctor, de ai avea si bun simt cat ai etica ,ai intelege mesajul si nu ai mai rastalmaci cuvintele in avantajul tau, de dragul de a discuta. Ce vina au oameni de rand, ca nu va pot da voua lefuri cat sa plezniti de egoism cinic .Spui ca am votat eu PSD-ul ...datorita prostilor ce au stat acasa si nu au vrut sa voteze, au iesit mereu invingatori, si da tot datorita tie,partidele profita de pe urma tuturor. Ca tu iti iei jucariile si pleci, apoi vii si te intorci cu burta plina si razi cu dintii de fasole, la cei ce muncesc o viata intreaga sa beneficieze de servicii cat de cat decente. Sunt si oameni care vor face cariera si vor munci si pe punga aia de zahar daca atat se poate, pentru ca au  suflet, pasiune si respect. Mai bine ti-ai strange gulerul si te-ai uita in oglinda, cand vei ajunge sa depinzi si tu la randul tau de ceilalti pe care ii platesti  si sa vezi ca te iau in deradere,atunci sa tii predici ,caci pe matale te toare fix in pix de pacienti romani chiar si straini fiind(ca tot aduci in discutie prestigiul de a munci afara). Dute si acolo sa ramai, sa iti iei si neamul dupa tine, ca la ce mentalitate ai tu ,reprezinti regresul si faci medici de ras atat aici cat si peste hotare. Nu v-ati prezentat nici unul sa incercati sa schimbati sistemul, va asteptati sa vina altii,fugiti ca lasi, si va mirati apoi ce are tara asta, ca e bogata . Nu te intreba ce poate face tara pentru tine, ci ce poti face tu pentru tara ta...   Intrati in sistem ,concurati pentru functii, intrati in politica deveniti schimbare va doriti sa o vedeti in alti.
dr:
(13 Februarie 2018, 18:03)
Marean care scrii ca Vanghelie, m-a emotionat pana la lacrimi predica ta. Ute acum o sa imi dau demisia si o sa vin in ro sa muncesc la spitalul semijudetean pe 3 lei si vreo 10 oua spaga si o sa ii condamn pe toti din jur pentru lipsa mea de reusita. Fix asa o sa fac! Nu uita sa ma astepti la intrare in oras cu paine si sare si cu fanfara pregatita, ca un adevarat patriot ce sunt!
Ia uita-te tu mai sus la articolul ala cu castigul trio-ului fantastic de la conducerea ''spitalului'. Fix ce spuneam , pestele de la cap se impute. Daca nu schimbi retardatii de la conducere, nu faci nimic..dar din pacate ialomita e plina de agramati ca tine care voteaza doar psd-ul pentru o galeata si o sticla de ulei.
Data viitoare cand mai mergi la vot gandeste-te bine ce votezi ca din cauza ta si a celor ca tine au plecat deja 4 milioane din tara si inca mai pleaca in continuare. Tu stii ca Romania e tara cu cel mai mare numar de emigranti din lume dupa Siria? Macar la aia e razboi, Romania ce scuza are?
Marian 1:
(13 Februarie 2018, 11:13)
Esti cam patetic si cam agramat( "a-ti") iar asta numai iubire de neam si limba romana nu se cheama. Da niste exemple din viata ta, despre cat iti iubesti tu neamul muncind gratuit,sau pe mai nimica, aici in tara, in timp ce peste 4 milioane de romani muncesc,"asemenea curvelor", pe bani prin Occident..
Marian1:
(13 Februarie 2018, 01:44)
Stați acolo unde a-ti plecat trădători de tara.Va vindeți asemenea curvelor si uitați de la sânul ce a-ti supt.Lupii in straie de oaie,cu ochi blânzi,asemenea politicienilor,va pasa tot de bani si mai putin de romanii voștri.Aveți ura de neam in sânge,rămâneți acolo si uitați sa va mai numiți romani.Romani sunt cei ce își iubesc neamul si fac lucruri pentru ceilalți romani. Medici adevărați sunt cei ce își fac datoria cu răspundere si simt fata de omul ce vine in fata lui,si daca are 2 lei si daca are 10000 de euro. Cei ce aleg cariera pentru bani,nu vor fi mai mult decât mediocrii ,frustrații ,pierduți in propriile idei,urând ca au alea medicina ,condamnând pe toți din jur pentru lipsa sa de reușită.
@Pentru ala de poateaza cu ...:
(12 Februarie 2018, 20:38)
Bai Bula agramatul, eu lucrez deja afara. Nu am nici o treaba cu colegiul medicilor din Ialomita, nici cu Bucurestiul. Cat despre greseli, stai linistit ca aici unde lucrez eu acum suntem o droaie de medici romani si ne facem treaba foarte bine, mai ales ca avem  cu ce ne face treaba si toata lumea e multumita de mine si colegii mei, altfel nu ne-ar angaja. Cand ma mai apuca dorul de a ma intoarce in Ro fac putin revista presei si imi trece repede, mai ales cand citesc comentarii ca al tau.
Pentru ala de poateaza cu ...:
(10 Februarie 2018, 23:48)
Serios ...se vede cat bine faceti sistemului si restul pacientilor vostri.Aveti un colegiu de criminali,va aparati de malpraxis.In afara va mananca puscaria daca faceti greseli banale cum faceti aici in Romania.Si totusi,abatorul Slobozia,spuneti ,pai ce in Bucuresti nu sunt abatoare . Nu va meritati dreptul de a fi medici din moment ce va scoliti in tara pe care o urati si scuipati in obrazul pacientilor.
Tita:
(10 Februarie 2018, 17:52)
Nu numai doctorii n-ar sta în Slobozia!
Titi:
(10 Februarie 2018, 15:54)
Ma intrebam si eu retoric doctore de ce nu vin medicii in acest oras desi se stiu motivele iar prin afirmatiile dv mi-ati confirmat banuielile ce ne mai ramane de facut dumnezeu cu mila si sa speram ca intr-un viitor apropiat lucrurile se vor rezolva si in orasul lui merge si asa.....sanatatea fie cu noi.
...:
(9 Februarie 2018, 12:21)
Ati intrat vreodata pe site-ul acestui "abator" ? Situatiile "interesante" din care se pot deduce toate potlogariile celor numiti politic nu sunt actualizate de luni de zile ! In schimb, anunturile de angajare sunt postate in timp real, ca la licitatie ! Oare cand va fi actualizata lista cu achizitiile spitalului, actualizare ce trebuie facuta lunar, conform legii ? Cand vor fi postate si autorizatiile pentru masinile achizitionate pentru transportul pacientilor ? Sau au de gand sa ii transporte cu niste autoturisme ??? 
Pentru @Madalin : vezi-ti de scoala ta, nu ai invatat cot la cot cu medicii pentru a-ti da cu parerea ! Un medic vrea sa faca bine, fara sa fie f...t in acelasi timp !
@titi:
(8 Februarie 2018, 23:27)
@Titi: stau foarte bine unde sunt acum, multumesc.Chiar  nu stiu ce te deranjeaza la gandirea mea, am expus foarte pragmatic motivele pentru care eu sau alti colegi nu am veni sa lucram la abator sau sa locuim in orasul asta. Te intrebai in primul comentariu de ce nu vin medicii la Slobozia si cand cineva iti raspunde te faci ca nu intelegi: orasul nu iti ofera facilitati de baza, gen apa potabila, spitalul e prost condus si prost dotat si are o istorie foarte proasta in randul colegilor mei. Toti care aud de spitalul Slobozia fug mancand pamantul, asta e spitalul care iti da 3 lei salariu si apoi te da in judecata sa ii dai 6 lei inapoi. Vreti sa atrageti medici in orasul vostru? Ati putea incepe prin a nu mai vota ca oile toti cretinii la conducere. Un judet condus de amatori se scufunda in mocirla. La propriu. De exemplu eu chiar nu am mai vazut pana acum spital condus de o fosta lucratoare la gunoi numita politic care printre primele decizii pe care le ia e sa isi cumpere masina de serviciu din bugetul unui spital aflat deja in rahat pana la gat. 
@Titi:
(8 Februarie 2018, 16:54)
Medicul are dreptate. Sunt ialomitean prin adoptie(de 45 de ani) si inevitabil fac o paralela (si in privinta asistentei medicale)intre Ialomita si judetul natal. Cu tristete am remarcat declinul permanent al Spitalului din Slobozia ca victima a unor politici paguboase si a unui dezinteres cras. Sunt orasele in tara de marimea Urziceniului sau Tandareiului avand printre cele mai noi dotari in domeniul medical si in care se fac in mod curent operatii de neurochirurgie. "Abatorul Slobozia"ramane un simbol al neputintei noastre, in general, si al celor care conduc destinele judetului in special.
Titi:
(8 Februarie 2018, 15:44)
medicule, in mare parte ai dreptate dar daca intradevar esti medic stai acolo unde esti ca dupa cum gandesti ...in rest multa sanatate-ti doresc.
Medic:
(8 Februarie 2018, 00:49)
Pentru comentacii de mai jos: De ce nu as veni la Slobozia? 1. Pentru ca e un rahat de oras de provincie unde nici macar apa nu e potabila si nu poti face mai nimic. 2.Pentru ca aici au fost dati in judecata medici si au fost pusi sa dea banii de chirii inapoi, in conditiile in care alte spitale ofera locuinte de serviciu gratuit. 3. Pentru ca spitalul Slobozia e o cazatura de spital in care nu s-a investit mai nimic, un spital de mana a 3-a supranumit 'Abatorul Slobozia" condus de niste amatori numiti politic. Sanatate multa va doresc ca o sa aveti nevoie!
DanielaCSEDUB:
(7 Februarie 2018, 18:15)
Mădălin, “ întâi vine mâncarea și apoi Moralul” *Bertolt Brecht ( Dramaturg ) .......din păcate așa este!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Tu cui dai accept?», campanie desfășurată și în Ialomița

Polițiștii ialomițeni se înscriu în rîndul autorităților ce desfășoară în perioada februarie-iunie 2011, campanie «Tu cui dai accept?». Campania vizează educarea minorilor în privința pornografiei pe internet ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2011, 15:09
(9457 vizualizări - 0 comentarii)


BMW furat din Germania, depistat la Fetești

BMW furat din Germania, depistat la Fetești

Polițiștii feteșteni au reușit să depisteze un autoturism urmărit internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean din municipiul Medgidia, județul Constanța, în vîrstă de 39 de ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 16:57
(10470 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: 16 mii de lei, amenzi aplicate de Poliția Rutieră într-o singură zi

Poliția Rutieră a aplicat sancțiuni contravenționale în valoare de peste 16 mii de lei în decursul unei singure zi. Acțiunile s-au desfășurat pe raza localităților Urziceni, Manasia, Gîrbovi, Valea Măcrișului ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 16:54
(9223 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mașină radiată din circulație, descoperită de polițiști în trafic

Miercuri, 9 februarie, polițiștii slobozeni au identificat pe șoseaua Brăilei, la ieșirea din oraș, un autoturism înmatriculat în județul Mureș, condus de un bărbat, de 43 de ani, din județul Călărași. ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 16:51
(11852 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoți după gratii

În cadrul unei acțiuni organizate de polițiștii Biroului de Ordine Publică Urziceni, în colaborare cu agenții Postului de Poliție Gîrbovi, au fost depistați doi infractori fugari. Tinerii, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 16:50
(9871 vizualizări - 0 comentarii)


Miting de protest împotriva desființării Spitalului din Țăndărei

Organizațiile Județene din Ialomița ale PSD și PNL vor organiza sîmbătă, 12 februarie 2011, începînd cu orele 13.00, un miting de protest în fața sediului Primăriei Țăndărei. Protestul se desfășoară ca ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 14:18
(9435 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Controale ale Poliției Rutiere la taxiuri

Slobozia: Controale ale Poliției Rutiere la taxiuri

În dimineața zilei de joi, 10 februarie a.c., în intervalul orar 07.00-09.00, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Investigarea a Fraudelor au acționat pe raza municipiului Slobozia ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 13:15
(12811 vizualizări - 4 comentarii)


Premiu pentru Primăria Slobozia de la Ministerul Mediului

Premiu pentru Primăria Slobozia de la Ministerul Mediului

Marți, 8 februarie 2011, Municipiului Slobozia i-a fost conferit «Premiul pentru promovarea conceptului de colectare selectivă și acceptarea acesteia de către locuitori», în cadrul primei ediții a programului ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 13:02
(8067 vizualizări - 1 comentariu)


APIA eliberează adeverințe pentru accesare de credite

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților aferente Măsurilor 211-Sprijin pentru zona montană defavorizată, 212-Sprijin pentru zone defavorizate ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2011, 08:46
(11084 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cartele telefonice în sacoșa cu ceapă pentru un deținut

O femeie de 57 de ani a încercat să introducă în Penitenciarul Slobozia mai multe cartele telefonice. Marți, 8 februarie, polițiștii slobozeni au fost sesizați de reprezentanții pușcăriei din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 16:40
(11408 vizualizări - 1 comentariu)


Malu: Copil de 13 ani, rănit grav după ce a fost lovit de o mașină

Un copil de 13 ani a fost grav rănit într-un accident rutier petrecut marți, 8 februarie, la Malu. Minorul, pieton pe marginea șoselei, a fost acroșat de o mașină condusă de un bărbat, de 56 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 16:39
(9023 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Slobozia: Băut și fără permis, la volan

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 8 spre 9 februarie, polițiștii slobozeni au depistat în trafic un conducător auto băut și fără permis de conducere. Individul, un tînăr de 20 de ani, cu domiciliul ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 16:39
(9740 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură șine de cale ferată și bucăți de macarale

«În cadrul unei acțiuni desfășurate de polițiștii din Urziceni pentru prevenirea și combaterea furturilor de metale feroase și neferoase, au fost identificate mai multe persoane care au sustras astfel de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 16:38
(7402 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


ITM Ialomița: Vechimea în muncă, pe adeverință

Potrivit reprezentanților Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, prevederile legale privind carnetul de muncă au fost aprobate. Dată fiind această nouă reglementare ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 13:22
(19019 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 36 de copii, duși în excursie de Protoierie

Urziceni: 36 de copii, duși în excursie de Protoierie

«Cu binecuvîntarea Preasfințitului Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială al Protopopului Urziceni a organizat în data de 3 februarie 2011 o excursie pentru copiii de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 11:41
(8619 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți-Tîrg: Copil fugit de acasă

Luni, 7 februarie, în jurul orelor 20,00, polițiștii din Fierbinți-Tîrg au fost alertați despre dispariția de la domiciliu a unui minor. Potrivit părinților, adolescentul de 14 ani ar fi plecat la școală ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 10:36
(13564 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 28 mii de lei în doar 3 zile

În perioada 4-6 februarie, polițiștii slobozeni, agenții posturilor de Poliție arondate și alte structuri polițienești, jandarmi și polițiști comunitari au desfășurat o acțiune amplă la nivelul mai multor ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 09:53
(8712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amendă Ialomița


Sinești: Tîlhar încarcerat

La începutul săptămînii, luni, 7 februarie, polițiștii din Urziceni au prins un bărbat, de 30 de ani, din Sinești care se sustrăgea executării uneii pedepse cu închisoarea de 3 ani. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 08:46
(9049 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești tâlhar


Fetești: Hoți de fier vechi prinși de polițiști

În noaptea de luni spre marți, 7 spre 8 februarie, polițiștii feteșteni au prins în flagrant patru bărbați, cu vîrste între 22 și 36 de ani, toți domiciliați în comuna călărășeană Borcea, în timp ce transportau ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2011, 07:38
(6929 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 18:14
(4580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Instituțiile financiar-bancare, verificate de polițiști

«Polițiștii ialomițeni au desfășurat, în perioada 2-4 februarie, mai multe acțiuni privind activitatea de verificare a respectării prevederilor legale privind paza, manipularea și transportul de bani și ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:47
(9883 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copii acuzați de furt calificat

Sîmbătă, 5 februarie, polițiștii din Urziceni au identificat pe stradă doi minori ce cărau un căruț de sîrmă împletită sub formă de colaci. Copiii, de 12, respectiv 15 ani, nu au putut indica proveniența ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:46
(9943 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni copil furt


Acțiuni preventive la Slobozia

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii și polițiștii comunitari au desfășurat vineri, 4 februarie, o amplă acțiune pe linia prevenirii și combaterii faptelor comise cu violență. În mare, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:43
(8661 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: A acroșat un scuter

O persoană a fost rănită într-un accident rutier produs în după-amiaza zilei de sîmbătă, 5 februarie, în apropiere de localitatea Bucu. Accidentul a fost produs de un tînăr, de 21 de ani, din județul Călărași ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:42
(10305 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiștii rutieriști, sîmbătă, 5 februarie, la Movilița. Bărbatul de 29 de ani, din București, a fost depistat conducînd pe raza localității deși aparatul Drager a indicat ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:41
(8520 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pistol confiscat de polițiști

Un tînăr de 25 de ani din Grivița a fost prins de polițiștii ialomițeni deținînd ilegal un pistol cu aer comprimat de calibru 5,5 cm. Arma a fost descoperită de polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:38
(12220 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 600 de persoane, perfecționate pe fonduri europene

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță demararea implementării a trei proiecte de finanțare la nivelul regiunii Sud-Muntenia, în anul 2011. Pe scurt, prin cele trei programe vor fi perfecționate ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2011, 12:37
(10423 vizualizări - 0 comentarii)


«Cupa Orașului Amara» la tenis de cîmp-dublu masculin

Primăria Amara și Asociația Sportivă «Victoria» Amara organizează, în perioada 11-13 februarie 2011, concursul de tenis de cîmp-dublu masculin «Cupa Orașului Amara». Evenimentul, ajuns la cea de a VI-a ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 15:01
(8628 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere

La sfîrșitul lunii ianuarie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrate 10878 persoane, din care 5362 șomeri indemnizați, respectiv 5516 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:49
(9084 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM prelungește perioada de selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță prelungirea perioadei de selecție pentru studenții care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2011, 14:45
(11150 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...