Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Obiectiv compromis

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Progresul Spartac București 2-2

Obiectiv compromis

Au venit la Slobozia pentru a lua puncte și și s-au luptat pentru acestea până la fluierul final. Au știut să profite de pasul înapoi făcut de galben-albaștrii și au avut și norocul de partea lor. Condiție fizică superioară, un plus de inspirație pe banca tehnică și o mână de suporteri care și-au încurajat favoriții chiar și în momentele nefaste... Toate acestea au făcut ca Progresul Spartac să plece neînvinsă de pe «1 Mai». Deși a avut minute bune 2-0, Unirea nu a știut să gestioneze avantajul și rămâne la 6 puncte de o promovare care riscă să devină pură fantezie...

5 minute de grație Cu toate că frigul începea să ia în stăpânire orașul, spectatorii slobozeni au avut parte de un start fierbinte de partidă. Băieții lui Enache Costea au intrat deciși în teren, iar în minutul 4 Nelu Bucă prelungește cu capul pe spate pentru Florin Cazan. Noul Jucător al Unirii șutează necruțător și îl învinge pe Iulian Răduță, pe vremuri portar la Viitorul Axintele. Nu se stinseseră încă ecourile bucuriei când același Cazan, în zi fastă, centra excelent pentru șutul de 2-0 al lui Adrian Răduca. În minutul 9 putea fi chiar 3-0, dar șutul inimosului Cazan este deviat cu capul de un apărător al oaspeților. Adversarii caută să reducă din handicap, dar șutul lui Boiangiu trece pe lângă poarta lui Dumitrescu. Cazan, omul primei reprize, mai expediază un șut spre poarta adversă, dar mingea se pierde în decor. Prima repriză găsește Unirea în avantaj, iar publicul face deja pronosticuri cu privire la proporțiile finale ale scorului, toată lumea văzând ca sigură victoria Sloboziei.

Cădere liberă în partea secundă Unirea iese de la cabine în aceeași distribuție dar, în ciuda acestui fapt renunță la intențiile ofensive. Treptat, Progresul câștigă teren și se apropie periculos de poarta lui Dumitrescu. Primul semnal de alarmă apare în minutul 57, când atacantul oaspeților, Ciprian Stanciu, trage în stâlpul porții slobozene. Inevitabilul se produce cu repetiție în minutele 64 și 68, când Mircea Donca și Leonard Boiangiu reușesc să puncteze pentru bucureșteni. Cei doi profită de superficialitatea din defensivă, beneficiind totodată și de largul concurs al portarului Dragoș Dumitrescu. «Nu învinuiesc pe nimeni în mod special pentru acest rezultat de egalitate... Responsabili suntem toți, în frunte cu mine, și trebuie să ne remontăm rapid fizic, dar mai ales psihic, pentru că ne așteaptă alte meciuri dificile! Este deja a treia oară când pierdem în acest mod și trebuie să analizăm bine lucrurile, să vedem unde s-a greșit...» a declarat antrenorul Enache Costea. Acesta a reacționat destul de târziu la jocul în vădită scădere al echipei, primele schimbări făcându-le când tabela a arătat deja 2-2.

Urmează operațiunea Dobrogea 2-2 a fost, de altfel, rezultatul final al întâlnirii. În minutul 85, Apostol a căzut în careul Progresului, la un duel cu un adversar, dar arbitrul a rămas insensibil. Antrenorul Enache Costea a folosit în acest joc următorii jucători: Dumitrescu-Drăguț, Ibrian, Soare, Toma-Răduca (Stănescu ’81), Apostol (Gherasim ’88), Lemnaru, Cazan (Adăscăliței ’69)-Bucă, Năstase (Apetrei ’69). Acest rezultat de egalitate o ajută cel mai mult pe Farul Constanța, care o egalează la puncte pe Progresul. Unirea Slobozia rămâne pe locul 4, la 6 puncte de lider. Ialomițenii urmează să întâlnească doi adversari din zona Dobrogei: pe 24 martie 2018, meci ușor, în deplasare, la Delta Tulcea, iar pe 28 martie 2018, acasă, restanța cu Farul Constanța.

22 Martie 2018, 17:35 (5462 vizualizări - 10 comentarii)

Citiți și:
Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!
Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru!
Unirea Slobozia își caută antrenor. Teja, Poenaru sau...?
Binemeritat loc 3 la final de play-out
Victorie zdrobitoare în deplasare

Comentariile cititorilor:


Ultimul comentariu:
(29 Martie 2018, 14:30)
500euro din banii primăriei ți se pare o gluma? Știi cât are salariu un inginer sau un profesor? De ce sa cheltuie primăria bani doar cu hcm si cu csm???? De ce nu da primăria si la abatorul si la fair play Slobozia noua câte 500.000 de euro anual ca sint tot echipe din orașul nostru, nu????? Si acolo sunt sportivi numai din Slobozia nu ca la hcm si la csm .....Câta lume vine la un meci de handbal si data lume la un meci al abatorului? Cred da mai mulți la abatorul !!!! Si atunci, nu-i normal ca banii sa se distribuie la toți daca tot avem bani de aruncat pe geam????? Ce-a făcut ieri csm Slobozia cu farul???? Ne mândrim cu rezultatul asta, ne onorează, au urlat ziarele centrale cumva ca am reușit vreo performanța ? Nu,au scris ca Slobozia a fost umuilita acasă de farul....., atât! Sănătate!
Ptr ultimul com:
(29 Martie 2018, 13:36)
Informezi foarte rau opinia publica spunand ca cei 3 au salarii de 100 mil...nimic adevarat:toti 3 au impreuna 100 mil salariu dar iti mai ramane si un rest de vreo 2000 de ron asa ca eu cried ca esti inteligent Si le poti afla salariul...asa ca hai sa nu mai fim plin de rautati pentru ca unii oameni care au crescut odata cu stadionul si pentru 500€ care ii incaseaza lunar.
V-a stins Farul lumina.....:
(29 Martie 2018, 00:10)
Alde Milionaru si cei șaizeci-șaptezeci de cetățeni care plătiți trei lei impozit si vreți de ei sport profesionist de 2 milioane de euro la Slobozia, ați fost dragilor pe stadion astăzi? Cum e....???? Ați văzut ce înseamnă club sportiv municipal, cu management politic si antrenor ruda cu un viceprimar....???? Pai se merita , domnule.....???? Daca avea un sfert din banii ăștia, Abatorul se bătea cu Calarasiul la promovorare in liga 1 , mai ofticatilor! Știți doar sa jigniți si sa înjurați cand cineva atrage atenția ca este o risipa nepermisa aceasta fandoseala cu csm si hcm, rușinea orașului care cheltuie banii de asfaltări, parcuri, locuri de joaca, scoli, Grădinițe etc ca sa aibă enache, goidea si cu prepeliță serviciu de 100 milioane de lei pe luna, pe puțin!!!! Halal!!!!!
Clar:
(28 Martie 2018, 11:02)
Fără antrenor nu poti promova.
haidehaide:
(26 Martie 2018, 18:09)
Miercuri, ora 15, restanta cu Farul, ultima speranta! Hai Unirea!
Suporter:
(24 Martie 2018, 17:32)
Dacă vă doriți echipă și rezultate, ar fi bine să sustineti echipa măcar la meciurile de acasă, așa ca jucătorii să vadă că au pentru cine lupta. Pe de altă parte, suporterii ce au pretenții ca echipa să promoveze fac și deplasări, mai ales că distanțele sunt în jur de doar 100 km.
Milioane de pomana:
(24 Martie 2018, 11:32)
Ce demisie, domnule, ce-am făcut, am omorât pe cineva, am dat in cap....????? Asta e valoarea noastra, s-a știut de la bun început ca avem conducere de rahat, antrenor de rahat, echipa de rahati....., nu contează , bani sa iasă, nu-i asa domnule profesor Prepeliță? Domnule primar, te rugam de doi ani de zile, nu mai dormi domnule, fa domnule ceva si pentru oraș nu numai pentru clientela sugatoare, pentru obligațiile de partid! Cu 20 de miliarde aruncate in vant la fotbal si cu încă douăzeci arse de pomana la handbal făceai o grămada de lucruri bune, sa rămână si ceva bun in urma dumitale nu doar cenușă.....
Eu:
(23 Martie 2018, 23:33)
Ma parlitilor vedeti va de liga voastra akolo unde sunteti si nu mai sperati la vreo revenire ca nu se mai poate asa ca nu mai comentati aici in zadar perversilor.
Matematic:
(23 Martie 2018, 18:48)
...obiectivul e compromis.Oare valoarea antrenorului este direct proportionala cu valoarea seriei in care joaca echipa? Sau mai bine aici nu trebuie sa punem in discutie teoria valorii...
Cetatean :
(23 Martie 2018, 18:25)
Bani cheltuiți degeaba. 20 de miliarde aruncați pe apa sâmbetei. Obiectiv neatins demisia banca tehnică demisia conducere club. Așa ar fi în mediul privat.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 22 Iun 2026
234 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Bătrînă înșelată la telefon

Infracțiunile comise prin telefon fac noi victime. O femeie de 75 de ani, din Munteni Buzău, a dat toți banii pe care-i avea în casă unor necunoscuți, după ce, în urma unui apel anonim, i s-a spus că a ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2014, 19:10
(6172 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită la depunerea cererilor pentru subvenția la motorină

APIA Ialomița îi informează pe fermierii din județ cu privire la faptul că pot depune cererile pentru ajutorul de stat prin rambursare a diferenței de acciză pentru motorina utilizată în agricultură, aferente ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2014, 17:55
(7206 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoți trimiși în spatele gratiilor

Doi tineri din Miloșești și Sudiți, care s-au sustras executării pedepselor, au fost reținuți și încarcerați. Aceștia au fost condamnați la închisoare cu executare pentru comiterea infracțiunilor de furt ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2014, 16:45
(6633 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița hoți


Slobozia: «Salonul de Toamnă» 2014

«În șirul manifestărilor expoziționale ce prezintă periodic, la Slobozia, activitatea artiștilor plastici ai Filialei UAP Slobozia-Ialomița, poposim, de data aceasta, la „Salonul de Toamnă“, ajuns la a ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2014, 13:10
(4745 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Întîlnire a Sindicatului Național al Agenților de Poliție, la sediul IPJ Ialomița

Joi,  23 octombrie 2014, începînd cu orele 14,30, la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, se va desfășura o întîlnire cu membrii Sindicatului Național al Agenților de Poliție din ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2014, 12:15
(7251 vizualizări - 1 comentariu)


anunț angajare

SC BUILDING ASTROM SRL PITEȘTI
angajează
pentru punctul de lucru
CENTRU DE AFACERI HAMILTON
(lîngă Combinatul Chimic)

-Dulgheri
-Fierari betoniști
-Sudori
-Macaragiu

Relații la punctul de lucru
din Slobozia, jud. Ialomița
(lîngă Combinatul Chimic)
telefon 0740/003.338
dl Dogaru Florin

22 Octombrie 2014, 10:30


anunț angajare

Miercuri, 22.10.2014,
între orele 10,00-13,00 și 15,00-18,00,
Joi, 23.10.2014,
între orele 9,00-13,00

SC TROTA România SRL Cluj
organizează interviuri
în București, Hotel IBIS Gara de Nord,
Calea Griviței 143, Sect. 1,
pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
cu cel puțin 2 ani de
experiență demonstrabilă
pe camion articulat TIR
(cap tractor cu semiremorcă).
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi
frigorifice în Comunitatea Europeană.
După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul
cu avionul, dus și întors.
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă și care
pornește de la 1550 euro/lună.
Solicitanții selectați vor susține
o probă practică.
Informații la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea unui CV
și copii de pe documentele de mai jos,
la [email protected]
-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartela tahograf
-Atestat de marfă
-Caziere judiciar și auto
-Caracterizare de la ultimul loc de muncă
A se abține toți cei ce nu întrunesc condițiile mai sus arătate.

22 Octombrie 2014, 10:10


APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite de către crescătorii de ovine-caprine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA)-Centrul Județean Ialomița informează beneficiarii pentru ajutoarele naționale tranzitorii (ANT) în sectorul zootehnic, la specia ovine-caprine că ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 17:45
(8080 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antirabică

În perioada noiembrie 2014-februarie 2015, pe întreg teritoriul României, se va desfășura campania de vaccinare a cîinilor cu stăpîn, aceasta constituind o componentă a Programului de supraveghere, control ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 14:55
(5433 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan au provocat accidente

Pe șoselele ialomițene au fost depistați patru conducători auto, cu vîrste cuprinse între 19 și 62 de ani, în timp ce conduceau autoturisme aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. În urma testării ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 14:25
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de amploare pe raza comunei Giurgeni

Atît pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, îndreptate împotriva habitatelor piscicole naturale, a transportului și comercializării ilegale a produselor și subproduselor din pește ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 13:05
(5671 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii septembrie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 7242 șomeri, din care 1668 șomeri indemnizați, respectiv 5 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 12:40
(4668 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Armatei», sărbătorită și la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia precum și a Primăriei Slobozia, sîmbătă, 25 octombrie 2014, va fi sărbătorită și la Slobozia «Ziua ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 11:20
(5437 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: «Rapsozii la ei acasă»

Printre preocupările permanente ale Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița se numără și organizarea anuală a unei manifestări legate de inima și sufletul țăranului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 10:20
(5746 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Bătrîni tîlhăriți de doi tineri. Bătrîna, obligată să întrețină raporturi sexuale orale!

Noapte de coșmar pentru doi soți, de 81 și 82 de ani, din comuna Bordușani. Oamenii au fost tîlhăriți de doi tineri, care le-au furat bijuterii și suma de 700 de lei. Din fericire, autorii au fost repede ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2014, 14:30
(11470 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Campanie de depistare a cancerului la sîn, în mediul rural

Federația Asociațiilor Bolnavilor de Cancer și Liga Română de Cancer, alături de reprezentanții caravanei «Împreună pentru sănătatea rurală», vor demara o campanie de testări gratuite în mediul rural pentru ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2014, 13:15
(6325 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie arestată pentru «proxenetism»

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au identificat o femeie, în vîrstă de 45 de ani, din Slobozia, pe numele căreia Judecătoria Slobozia a emis mandat de executare a pedepsei cu închisoarea ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2014, 19:05
(7332 vizualizări - 0 comentarii)


Întreg județul Ialomița, zonă de protecție pentru boala limbii albastre la vaci

Ca urmare a confirmării unui număr însemnat de focare de Bluetongue pe teritoriul României, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță proprietarii/deținătorii de rumegătoare ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2014, 14:25
(5675 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat un cojoc

Jandarmii din cadrul Grupei de Intervenție Fetești care executau duminică, 12 octombrie 2014, misiuni de asigurare a ordinii publice la «Tîrgul de toamnă» din localitate, au fost sesizați, în jurul orei ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2014, 13:10
(4565 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt cojoc


«Cabina actorilor», teatru la Slobozia

Miercuri , 22 octombrie 2014, de la orele 18,00, Casa Municipală de Cultură din Slobozia va fi gazda piesei de teatru «Cabina Actorilor». «Cabina actorilor» este povestea a patru actori care trebuie să ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2014, 11:50
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


«Salonul Anual de Carte»: Lansări de volume marca Mihai Vișoiu

«Salonul Anual de Carte», eveniment derulat în cadrul Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» de la Slobozia, îi așteaptă săptămîna viitoare pe cititorii scriitorului ialomițean Mihai Vișoiu pentru a se ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 17:05
(7195 vizualizări - 2 comentarii)


APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite de către crescătorii de bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii pentru ajutoarele naționale tranzitorii (ANT) în sectorul zootehnic, la specia bovine, că eliberează adeverințe pentru cei care ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 13:15
(8054 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți deschise» la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița

Săptămîna viitoare, mai exact marți, 13 octombrie 2014, oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița vor organiza «Ziua Porților Deschise». Prin acest eveniment ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 11:40
(5189 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: O singură zi, două accidente

Într-o singură zi, pe raza localității ialomițene Lilieci s-au produs două accidente rutiere. În urma evenimentelor, două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind transportate de urgență la ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 08:20
(5692 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Bărbulești: Prins la volan sub influența băuturilor alcoolice

Un tînăr, de 21 de ani, din Bărbulești s-a ales cu dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. O anchetă a fost deschisă în acest caz. Tînărul de 21 de ani a fost oprit ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 07:15
(6417 vizualizări - 0 comentarii)


Susține pompierii ialomițeni într-un concurs internațional!

Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» din Ialomița participă anul acesta la concursul internațional «Conrad Dietrich Magirus Award». Competiția își propune să ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 14:20
(6574 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Boala limbii albastre se extinde

Oficialii Direcției Sanitară Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță faptul că, la acest moment, pe raza județului incidența cazurilor de «blutongue» a crescut. Astfel, în prezent există ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 10:05
(4841 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Acțiune de reintegrare socială a foștilor deținuți

Reprezentanții Penitenciarului Slobozia vor iniția la începutul săptămînii viitoare o acțiune ce vizează mijloacele prin care pot fi reintegrați în societate foștii deținuți. În cadrul manifestării se vor ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2014, 08:00
(6946 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la suspecți de infracțiuni economice

Poilițiști din cadrul Direcției de Investigare a Fraudelor din cadrul IGPR au demarat 54 de percheziții domiciliare, avînd în vizor persoane bănuite de infracțiuni economice. Descinderile s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2014, 10:10
(7864 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

7 Octombrie 2014, 17:55


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...