Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Porumbeii păcii»

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Metalul Buzău 0-2

«Porumbeii păcii»

Mesajele războinice și  determinarea din pauza competițională s-au topit o dată cu zăpada. Unirea Slobozia are aerul unei echipe dezorientate care, după șocurile din startul returului, așteaptă să treacă «pe repede înainte» chinul acestui sezon. La mijlocul săptămânii trecute, pe la Slobozia a trecut Farul, asemenea unei tornade. A ieșit un 5-0 usturător în favoarea constănțenilor, scor care n-a mirat pe nimeni. Adevărata drama s-a petrecut sâmbătă, în jocul cu Metalul Buzău. Echipa lui Enache Costea nu numai că nu a reușit să treacă de o echipă fără mari veleități, dar nici nu a jucat nimic, nimic, nimic...

Conduși încă din start După ce ți-a dat Farul câte în lună și-n stele, greu să mai răsară soarele pe strada ta. Nici nu apucaseră puținii spectatori să-și ocupe locurile, când mingea trimisă de buzoianul Ion țopăia în poarta lui Dumitrescu, râzându-și parcă de lipsa de reacție din apărarea Unirii. Iar când începi meciul de la 0-1 frustrările mocnite nu au cum să nu iasă la suprafață. Jocul Unirii exprimă dorință, dar au dispărut încrederea, coerența la construcție și, mai ales, omogenitatea. Acțiunile spre poarta buzoianului Toader au fost lipsite de incisivitate, iar cei care au punctat au fost tot oaspeții. Cunoscuți ialomițenilor din barajul cu Amara, Valentin Lungoci a făcut o cursă impetuoasă pe stânga, în care a depășit toți adversarii întâlniți în cale, marcând pentru 2-0. Cu handicap de două goluri la pauză, Enache Costea a căutat să mai dreagă ceva în partea secundă, drept pentru care la ieșirea de la vestiare a făcut 3 schimbări. Printre acestea am remarcat debutul oficial al portarului Tudor Negrușa. Și, din păcate, am mai remarcat alte două ocazii ale oaspeților, prin Duțu și prin același Lungoci, ambii ratând spațiul porții. La Unirea speranțele au scăzut simțitor după ce Adăscăliței a văzut cartonașul roșu. În cele din urmă, puținele eforturi ofensive ale Sloboziei au fost răsplătite. Un apărător buzoian a comis henț în careu, iar arbitrul a indicat punctul cu var. Contrar obiceiului, Toma a tras slab, permițându-i lui Toader să se mai remarce o dată și numeroșilor spectatori buzoieni de la tribuna oficială să exulte... Invincibilă pe teren propriu în tur, Unirea reușește în retur contraperformanța de a scoate doar un punct în meciurile de acasă. Și, astfel, în locul luptei pentru promovare, a venit prăbușirea pe locul 6! Urmează două meciuri în deplasare și apoi se poate încerca mult dorita redresare în fața propriului public. Și în fotbal, ca în orice alt domeniu, ultimele impresii contează, iar Unirea trebuie să-și recapete imaginea de echipă puternică. În competiție nu e loc de «porumbei ai păcii»...

3 contracte reziliate Eșecurile din meciurile cu Progresul și, mai ales, cu Farul au determinat conducerea să renunțe la serviciile a trei jucători. Este vorba despre Valentin Apostol, Florin Cazan și Andrei Apetrei, ultimul invocând probleme personale. Valentin Apostol a venit la Slobozia în vara anului trecut, în vreme ce Cazan și a Apetrei au fost aduși iarna aceasta. În situația dată, Unirea se va baza în cele 9 etape rămas din actualul sezon pe un lot de 20 de jucători. În ceea ce îl privește pe Enache Costea, acesta va beneficia în continuare, în ciuda rezultatelor negative din ultimele 3 etape, de sprijinul conducerii.

Mihăiță Lemnaru, debut fericit la Națională Naționala «Under 18» a României a disputat săptămâna trecută două meciuri amicale în deplasare, în compania reprezentativei similare a Irlandei. În al doilea joc, câștigat de România cu 2-0, printre titulari s-a aflat și mijlocașul la închidere al Unirii Slobozia, Mihăiță Lemnaru. Acesta a purtat tricoul cu numărul 17 și, în cele 57 de minute în care s-a aflat pe teren, a avut o evoluție foarte bună, care a stârnit interesul multor oameni de fotbal prezenți la meci. Antrenorul Dan Oprescu a folosit aceste teste pentru a se putea edifica asupra potențialului echipei în vederea preliminariilor Campionatului European din Armenia, preliminarii ce se vor desfășura în perioada 14-20 noiembrie 2018, în Bulgaria. România va juca într-o grupă unde le va avea adversare pe Grecia, Gibraltar și țara gazdă, fiind șanse ca Lemnaru să se regăsească printre tricolori și la această acțiune.

Program încărcat pentru copiii Unirii
Toate grupele de copii ale Unirii Slobozia sunt angrenate în aceste zile în competiții. În perioada 3-5 aprilie 2018, la Baza Sportivă «Ion Țiriac» se desfășoară «Stelele Bucureștiului». La această competiție Unirea Slobozia participă cu grupele de copii 2007-2008, 2009, 2010 -2011, pregătite de antrenorii Dumitru Gheorghe și Adrian Cristea. De asemenea, grupa 2005-2006 va participa joi, 5 aprilie a.c., pe stadionul din Amara la «Cupa Primăverii», competiție organizată de CS Amara. La această acțiune, printre alții și-a anunțat participarea și echipa similară a Stelei. Înainte de competiție de la Amara, puștii lui Ion Ionescu au disputat un amical cu Victoria Delta Tulcea, pe care l-au câștigat cu 4-1.

3 Aprilie 2018, 16:10 (4859 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Unirea își conturează lotul pentru Liga a II-a după intrarea în insolvență
Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!
Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru!
Binemeritat loc 3 la final de play-out
Victorie zdrobitoare în deplasare

Comentariile cititorilor:


Vali București :
(11 Aprilie 2018, 22:55)
Și asta cu Alooo sunt meci de meci la acești băieți dacă ești sincer cu u vb adevarul alooo 11,4,19,2,vrei sa spui ca nu joaca la liga unu Răspunde doar dacă ești sincer aloo
Vali București :
(11 Aprilie 2018, 22:52)
Vorbiți de Toma și soare
Alooo:
(9 Aprilie 2018, 01:30)
Toma și soare in liga 1???? Alooo??? Trezirea... poate Toma undeva in liga 2 ...in rest păcălici..
Tribuna:
(5 Aprilie 2018, 11:03)
Echipa nu are rezultate pentru ca este manageriată catastrofal de clientela incompetenta de partid! Lotul nu e rău ba chiar sunt jucatori care pot juca oricând la orice echipa din liga 1( Toma, Soare ....) dar din păcate valoarea lor este anihilată de șleahta de lipitori numita politic in funcții pentru care nu au nicio calitate in afara servilismului dezgustător fata de cei care i-au numit! Atâta timp cât echipa va fi in sfera de influența nociva a politicului sa nu va așteptați la altceva decat la declarații sforăitoare si fara acoperire din partea ,, oficialilor” si la rezultate dezamăgitoare! Păcat de banii prăpădiți fara discernământ, cu bugetul asta se pot realiza lucruri cu adevărat minunate dar cu condiția sa fie cheltuiți gospodărește!
Adevarat:
(5 Aprilie 2018, 02:06)
Offff!!! Ce am fost si ce am ajuns...oare de ce? Hai sa ne mai uitam si in ograda proprie ca din urma nu vine nimic iar pretentiile sunt mari,poate ca o sa realizam ca in curand cand o sa plece si acesti fotbalisti care ii mai Avem sa nu ne trezim ca ne batem la retrogradare si sa vedem atunci ce mai facem.....noi la Slobozia ne am invatat sa Avem echipa de locurile fruntase cu bani putini...sa vedem cand nu o sa mai fie nici jucatorii acestia cu cine se mai bate unirea ca din urma nu apare nimic dovada juniorii care sunt la echipa mare mai mult fortati decat talentati,se pare ca IONESCU lucreaza bine(dar poate prin alte parti nu la UNIREA)dati demisia bai barfitorule ca esti un agramat ce sa invete copii de la tine????
Varza:
(4 Aprilie 2018, 19:53)
Enache cand pleaca? Cazan si Apostol erau buni pentru liga 3.Alt junior in afara de Mihaita nu mai avem, ca nu are nicio o treaba cu fotbalul. Noroc cu tati si cu Mihalcea de a ajuns la U18.
unirist:
(4 Aprilie 2018, 13:12)
Vreau ca pentru cateva minute sa fim sinceri cu noi si sa nu ne mai mintim atat singuri ! Situatia asta persista de cand clubul a revenit in Liga 3 iar lucruruile nu se vor schimba curand !!! Echipa este lipsita de orizont,planuri se fac doar pe hartie iar promovarea se doreste numai din gura ! In rest . . . daca asculti putin pe la colturile anturajului echipei,nici jucatorii nu cred si nici nu spera la ceva mai mult ! Toata lumea se complace in timp ce unul singur se zbate si se bate cu morile de vant ca sa pastreze vie aceasta echipa inca un an in Liga 3(numele lui este Lemnaru).Altfel am ajunge sa jucam cu Amara,Doja si eternul "derby" cu Abatorul ! Cam asta e povestea actuala spusa pe scurt . . . Restul . . . e tacere . . .
Fost sportiv:
(3 Aprilie 2018, 22:02)
Chiar daca promovezi si utilizezi tineri, nu inseamna ca vor si reusi! Un colectiv , o echipa se cladeste in timp , bineinteles iti trebuie si dirijor!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
05 Iul 2026
234 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sărățeni: Cadavru descoperit într-un canal de irigații

Cadavrul unui bărbat de aproximativ 44 de ani a fost descoperit în seara zilei de joi, 23 decembrie a.c., într-un canal de irigați de pe raza localității Sărățeni. Pompierii ISU Ialomița au fost solicitați ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 23:00
(6497 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune cu caracter preventiv-informativ, în scopul reducerii accidentelor rutiere. Au fost vizate, cu precădere, cauze ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 16:10
(2926 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 23 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19519, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 15:50
(3079 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Daruri de Crăciun

În prag de Sărbători, miercuri, 22 decembrie 2021, Protopopiatul Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte a acordat daruri atât pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 12:35
(8921 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

O armă cu aer comprimat și 67 de articole pirotehnice deținute fără drept au fost descoperite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare pe raza orașului Țăndărei. De asemenea, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 19:20
(8332 vizualizări - 3 comentarii)


Săveni: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de marți, 21 decembrie a.c., Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița au depistat, pe raza comunei Săveni, doi tineri de 20, respectiv 21 de ani ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 18:10
(9980 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 21 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Coșereni, în timp ce efectuau un filtru rutier în zona popasului Sinești, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:50
(3073 vizualizări - 0 comentarii)


«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

Bunătatea și dragostea pentru copii au îmbrăcat uniforma «mascaților». Luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Ialomița au «descins» la serbarea copiilor de la Grădinița din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:35
(3053 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile desfășurate de polițiști, împreună cu celelalte forțe cu care se acționează în sistem integrat, pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă au continuat pe ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:25
(3150 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 22 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19512, fiind înregistrate 7 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 15:50
(2190 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» din Bărbulești, depistat beat la volan pe străzile din Urziceni

Luni, 20 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce avea o deplasare sinuoasă. La volan a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:15
(6207 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Pe tot parcursul zilei de luni, 20 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:05
(3379 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 21 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19505, fiind înregistrate 19 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 15:35
(2815 vizualizări - 0 comentarii)


Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Cea de a doua etapă a campaniei de donare sânge din acest an din cadrul parohiei Valea Măcrișului «Donează sânge, salvează o viață!» s-a desfășurat în data de 15 decembrie 2021. Încă din zorii zilei, o ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 14:20
(3298 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Amânare lucrare programată în orașul Fetești!

Din cauza condițiilor meteo nefavorabile, lucrările pregătitoare pentru devierea conductei cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, au fost mult îngreunate și nu s-a reușit finalizarea acestora în timp ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 12:10
(4517 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

În seara zilei de luni, 20 decembrie a.c., pe DJ302 s-a produs un accident de circulație, soldat soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce o femeie ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 10:20
(4821 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Două accidente rutiere grave s-au petrecut luni, 20 decembrie a.c., pe raza județului Ialomița. În urma evenimentelor, două persoane și-au pierdut viața. Primul accident s-a produs în zona localității ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 18:00
(3355 vizualizări - 0 comentarii)


Sfârșit de săptămână plin de șoferi băuți la volan pe șoselele ialomițene

Un bărbat în vârstă de 61 de ani, din comuna Gura Ialomiței a fost depistat în flagrant sâmbătă, 18 decembrie a.c., de polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Platonești în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:25
(5731 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Înșelăciune prin metoda «accidentul»

Duminică, 19 decembrie a.c., la Drăgoești, o femeie în vârstă de 79 de ani a reclamat faptul că a fost victima metodei «accidentul», suma de bani pusă la dispoziție unor necunoscuți fiind de 4200 de lei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:15
(3843 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 4 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

Duminică, 19 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au identificat 4 persoane care au încălcat măsura carantinării la adresa de domiciliu declarată Direcției de Sănătate Publică, precum și 10 persoane care ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:05
(5380 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 20 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19486, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 15:30
(4599 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: A început plata subvenției la motorină aferentă trimestrului III/2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, prin Centrele Județene, aduce la cunoștința opiniei publice că efectuează plata aferentă ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură pentru ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 13:00
(19199 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA Constanța aduce la cunoștință tuturor abonaților că, și în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, activitatea structurilor care asigură continuitatea serviciilor de alimentare cu apă și de canalizare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:15
(9780 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în cartierele Fetești Oraș și Vlașca!

Pentru executarea unei lucrări de deviere a conductei de distribuție apă, cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, marți, 21 decembrie 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:00
(2992 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor pentru diferențele lunilor martie, mai ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 11:00
(4748 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în seara zilei de duminică, 19 decembrie a.c., pe DN2, între localitățle Movilița și Sinești, s-a produs un accident de circulație, ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 23:05
(4451 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19483, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 15:40
(2346 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19475, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2021, 16:15
(1360 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Vineri, 17 decembrie a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului Slobozia au fost solicitați, prin apel 112, să intervină la un accident rutier produs în urma derapajului unui autotren ce a ieșit ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 17:30
(5504 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Borănești, la volan cu un permis fals

Un bărbat de 35 de ani, domiciliat în comuna Borănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a prezentat polițiștilor care l-au oprit în trafic un permis fals. Astfel, joi, 16 decembrie a.c., acesta a fost ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:30
(7330 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Odadada în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Alin în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Ciornobal în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Cătălin în Consiliul Județean Ialomița finanțează sportul local și lansează oficial traseul turistic «Via Naparis» Cătălin. în Consiliul Județean Ialomița finanțează sportul local și lansează oficial traseul turistic «Via Naparis» Ciochina în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Sătenii tăi în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Loredana în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Topic în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Ion în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Mari în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Rodica în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Dadi în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Bogdanel Nicolae în Inculpați trimiși în judecată pentru lucrări de împădurire fictive Un cetatean în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Niculina în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Sile în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Maria Apostol în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Consilier în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Miruna N în Inculpați trimiși în judecată pentru lucrări de împădurire fictive

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...