Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!

Doliu la PMP Ialomița

Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!

PMP Ialomița a organizat o conferință de presă în care a anunțat că nimeni nu e dispus să părăsească  «bărcuța de hârtie» a filialei pentru alte corăbioare politice. Cel mai vocal dintre membri a fost senatorul Gabi Ionașcu, declarat recent om politic «centrist». El susține că a fost curtat de către PSD, dar că e «prea bătrân ca să se murdărească cu așa ceva...».

Nicu Pericli a ratat ultima șansă...
...de a scăpa de senatorul Gabi Ionașcu. În cadrul unei conferințe de presă la care au participat pe post de martori vreo 12 membri, acesta a declarat răspicat că nu este dispus cu niciun preț să părăsească «bărcuța de hârtie» a filialei: «Victor Ponta este un politician care are șanse să pătrundă pe Stânga. E foarte interesant! El ia din Stânga parlamentari, iar Stânga și-i completează din Dreapta... Mie nu mi-a făcut propunerea! Dar propuneri am avut și eu de cel puțin 3 ori. Ultima oară chiar miercuri (n.red.: 30 mai 2018), dar sunt prea bătrân să mă murdăresc cu așa ceva... Sau cu funcții! Și nici nu știu care este prețul, că au fost doar discuții preliminare... (...) Șansele ca eu să plec de la PMP în acest moment sunt zero!». Poziția lui Gabi Ionașcu a fost dublată de cea a președintelui PMP Ialomița, Nicu Pericli. Acesta a declarat că toți cei 1600 de membri cu care se laudă în acest moment filiala PMP se pregătesc de alegeri și că cei care au plecat sunt doar «șobolanii». În pofida poziției belicoase afișate de Nicu Pericli, acesta a evitat să declare public că va candida la alegerile din 2020 pentru fotoliul de primar al muncipiului Slobozia. «Vom face un sondaj de opinie...» a răspuns el acestei întrebări.

Mocioniu, păzea! În cadrul aceleiași conferințe de presă, Gabi Ionașcu a comentat și prestația primarului Adrian Mocioniu în cadrul unei dezbateri radiofonice la care acesta a participat alături de consilierul județean PNL Dragoș Soare. «Cei doi sunt potențiali candidați la alegerile din 2020. Sunt siderat de ce am auzit... Mi-e clar că situația nu o cunoaște nici acest domn Soare și nici primarul Adrian Mocioniu! Am ascultat atent discursul acestuia din urmă și am descoperit că habar nu are câți bani are prin PNDL 2 pentu Cartierul de Tineri... E clar că Adrian Mocioniu nu stă bine cu administrația, ceea ce e nepermis! Iar la celălalt pretendent, cum îl consider deocamdată, nu am descoperit nicio idee care să contureze vreo linie de politică locală care să poată fi apreciată...». Declarațiile războinice ale lui Gabi Ionașcu confirmă încă o dată interesul acesuia pentru un nou mandat de primar al Sloboziei. Și ridică la 3 numărul candidaților în cursa electorală din 2020. Să-i enumerăm: Adrian Mocioniu (PSD)-ca favorit!, Dragoș Soare (PNL)-ca tânără speranță!, și, cu voia dumneavoastră, ultimul pe listă, Gabi Ionașcu (PMP deocamdată), ca veteran parlamentar! Cu Nicu Pericli rămâne cum am precizat deja. El va plăti campania electorală a senatorului Gabi Ionașcu și va fi propulsat în locul acestuia în Parlamentul României...

9 Iunie 2018, 09:10 (4590 vizualizări - 6 comentarii)

Citiți și:
Senatorul lui Dumnezeu lasă PMP Ialomița la mâna sfinților
«Am o datorie morală față de acești oameni!»
«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»
Senatorul Ionașcu se reinventează politic
Ionașcu+Pericli=LOVE(LE)

Comentariile cititorilor:


NYC tour:
(11 Iunie 2018, 22:38)
Ce sa caute o javra impurità ca Nicu Pericli cu 4 clase si un incult ce este .ca prima al orasului.Golanul asta trebuie trimis la puscarie.Ati vazut ce scrie  pe asa zisa Autogara costruita ilegal MOTEL.
Adevărul:
(10 Iunie 2018, 22:28)
O zdreantă si un golan!
cameleon:
(9 Iunie 2018, 18:54)
ne meritam soarta asta grea prin faptul ca alegem asemenea specimene sa ne conduca....stiti cat de mult ar conta sa avem niste manageri cinstiti? ar schima destine prin puterea exemplului lor, dar aceatka sunt oameni rari. Poate ne da Dumnezeu si noua unul asa!
Slobozia:
(9 Iunie 2018, 17:01)
Nu comentați subiectul acestui articol! Să-l ignorăm pe otrăvitorul apei potabile! Nu-l băgați in seamă, să nu se simtă important! Este un nesimțit ce trebuie să plătească. E senator, prin prostia altora!
gogu:
(9 Iunie 2018, 13:32)
Incredibil tupeul acestor caractere mizerabile:unul inca guita fiindca organele statului nu reacționează la marsavia cu apa,după care vor plăti si copiii noștri, iar celălalt este un derbedeu la propriu si agramat pe deasupra. Treziti-va fratilor,cum sa trimiți asa ceva in parlament ca sa te reprezinte??
Umor involuntar:
(9 Iunie 2018, 11:49)
Dupa  ani de zile de mancat cu polonicul si balacit in rahat psd-ist, Ionascu promite ca "nu se va murdari cu asa ceva"..Sigur, mancatul de rahat rahat cat timp cineva e in politica nu e mare scofala; dar macar sa nu tipe cat de bun e. Rahatul!