Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Apă cu Trihalometani la robinetele slobozenilor

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Problemele pe care administrația locală din Slobozia le are cu distribuția apei potabile în municipiu sunt departe de a se încheia. Recent, Urban SA, operatorul de apă al orașului, a fost amendat cu 4 mii de lei de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița după ce, în urma unor analize efectuate de Institutul Național de Sănătate Publică din București, s-au semnalat depășiri ale nivelului de Trihalometani în apa furnizată populației. Reprezentanții Urban SA recunosc situația și explică faptul că nivelul mare de Trihalometani înregistrat a fost generat de o serie de intervenții în rețea.

Probleme în mod repetat Slobozia deține autorizație sanitară de funcționare pentru rețeaua de apă a municipiului, însă distribuția se realizează în baza unui program de conformare. Acest program reprezintă o măsură suplimentară de verificare a calității apei pe care Urban SA o furnizează populației. Printre principalele prevederi pe care Urban SA s-a angajat să le respecte prin semnarea programului de conformare se numără și efectuarea, în fiecare lună, a unor analize amănunțite pentru apă. Verificările se realizează de către Institutul Național de Sănătate Publică din București, în urma probelor de apă transmise. Ultimele buletine de analize, realizate în aprilie și mai 2018, au scos la iveală faptul că apa din Slobozia a înregistrat depășiri ale nivelului de Trihalometani atât la ieșirea din rețea, cât și în alte 3 capete ale rețelei. De asemenea, au fost semnalate depășiri ale aceluiași parametru și în apa distribuită în localitățile Scânteia, Ciulnița și Smirna. În urma verificărilor, oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au dispus amendarea cu 4000 de lei a operatorului Urban SA. «Au fost constatate depășiri timp de 2 luni consecutiv, tocmai de aceea s-a dispus sancționarea societății... Nu cunoaștem cauzele acestor depășiri pentru că, până acum, reprezentanții societății au reușit să echilibreze nivelul de clor în apă și nu au mai avut probleme...» explică Mihaela Dumitrescu, purtătorul de cuvânt al Direcției de Sănătate Publică  Ialomița.

Lucrări la rețea Responsabilitatea pentru depășirea nivelului de Trihalometani aparține operatorului Urban SA. Reprezentanții firmei explică faptul că depășirile au fost generate de o serie de lucrări la rețea, pe care angajații le-au realizat în ultimele luni. «Am desfășurat ample lucrări în rețea și am fost nevoiți să sistăm furnizarea apei. Problemele au apărut în momentul în care am reluat distribuția. Erau niște lucrări importante pe care nu le puteam evita, iar acest aspect a generat depășirea nivelului Trihalometanilor!» ne-a declarat Valentin Cilibeanu, directorul executiv al Urban SA. Mai mult decât atât, oficialii operatorului de apă al Sloboziei explică faptul că, deși ridicat, nivelul Trihalometanilor din apă nu a reprezentat un pericol pentru populație. «În situația de față, pericolul pentru sănătatea populației nu există. Depășirile au fost ridicate, însă nu atât de mult încât să reprezinte un risc pentru consumatori...» a mai spus Valentin Cilibeanu.

10 Iulie 2018, 11:10 (12208 vizualizări - 18 comentarii)

Citiți și:
Slobozia bea apă cu trihalometani
«Trihalometanii se încadrează în limitele de potabilitate impuse de lege!»
Slobozia bea apă cu Trihalometani

Comentariile cititorilor:


cetatean ialomitean:
(31 Iulie 2018, 15:23)
Trihalometanii sunt cancerigeni! Efectul asupra consumatorilor este cunoscut si nu se iau masuri?????????????
muvis:
(11 Iulie 2018, 15:08)
@nemultumitu'

Bineinteles ca ar fi buna solutia cu apa din Borcea, dar nu se va discuta niciodata de catre alesi, adica psd, pentru ca ei sunt artizanii solutiei actuale. Baietii vor plati pentru asta, dar nu poti astepta doar decizii judecatoresti; trebuie demarat de urgenta proiectul pentru potabilizarea apei. 

E o premiza falsa sa crezi ca votul la locale nu conteaza. Uitati-va la bucuresti cat de important este sa ai opozitie in consiliu, chiar daca psd a castigat primaria. Ii intarzie, ii blocheaza, ii haituiesc pe psd-istii aia incompetenti. 
Poate ca in 2020 Slobozia va avea tot primar psd (apropae sigur, ca alegerile vor fi intr-un singur tur), dar cu o pondere importanta a opozitiei in consiliu, in 2024 lucrurile vor arata altfel. Si vor fi create premizele pentru aparitia unor oameni competenti care sa candideze in 2024. E ca la piata, daca nu exista cerere, nu va exista oferta. 
Trebuie incapatanare sistematica si pe termen lung, altfel Slobozia nu se va dezvolta.
@Cetatean:
(11 Iulie 2018, 12:42)
"Da si noi .. suntem prostovani". Nu mai generaliza, limiteaza-te la propria persoana!
Cetatean:
(11 Iulie 2018, 10:31)
Alooo. DNA îl. Aici e vb de crima. Cei care au provocat prostia asta sunt oameni înstăriți care își permit să cumpere apa. Ce fac saracii? Bai numai prostii în orașul ăsta. Da și noi că cetățeni suntem prostovani. Bv..lor
N.Tudorel:
(11 Iulie 2018, 10:07)
4000 lei este bacsisul dat de unul ca Andrei Pop ,Mosoiu....&co la un club de fițe într-o seara.
Somera din cauza lor:
(11 Iulie 2018, 01:15)
Așa merită... Te țin 3 luni pe salariu de kk apoi îți dau un șut...na,sa va saturați...si e prea puțin pt ce meritați... halal analize...
Titi:
(11 Iulie 2018, 00:55)
Traim vremuri grele daca au ajuns unii sa-si bata joc de vietile si sanatatea a zeci de mii de persoane de genocidul provocat in masa cu otrava de la robinete ne meritam soarta si apropo cu ani in urma parca au impuscat unu pentru genocid cat sa schimbat lumea asta .Y
nemultumitu' :
(10 Iulie 2018, 23:56)
Ar fi buna solutia cu captarea de la Calarasi , dar alesii nostri nu ar mai avea motive sa se plimbe pana in Asia pe banii nostri . Bani pe care i- ar putea folosi pentru investitii in Slobozia . Curatenia orasului nu a lasat niciodata de dorit atat de mult  ca sub mandatul lui Mocioniu, transportul public e sub orice critica , centru orasului e varza ,groapa aceea fara rost inghite bani in continuare , cartiere neracordate la curent si utilitati , drumuri peste care se toarna cate putin asfalt din 4 in 4 ani , oameni tristi si resemnati laolalta cu spargatorii de seminte , democratia se duce la vale ca apa de pe versantii despaduriti ... ce mai tura vura , e jaleeee !
muvis:
(10 Iulie 2018, 19:28)
@Andrei,
Slobozia nu-si permite sa plateasca pentru osmoza, chiar daca primarul defileaza cu solutii de "coaste";  si ar fi stupida alegerea cand ai infrastructura de productie a apei potabile la Calarasi, cu tot cu operatorul ala deja instruit si responsabil, care produce apa potabila, nu ineptii de genul "depasiri ce nu reprezinta pericol pentru populatie".
Ar fi mai ieftin sa se revina la solutia veche, ce ar insemna probabil ca Urbanul sa moara, pentru ca Evoaqua Calarasi ar prelua operarea si facturarea apei potabile (ceea ce nu-i o idee rea, ca are experienta) sau sa gestioneze doar apa uzata.

Asta este pana la urma o decizie politica la nivel local, care depinde de intelegerea si responsabilitatea celor care vor vota din 2019 pana in 2020. Si ar fi bine ca tinerii sa inteleaga ca chestiilea astea cu gospodaria din orasul lor, ca nu-s mecanisme complicate. Trebuie un pic de interes.
Mary:
(10 Iulie 2018, 19:10)
     Patru mii de lei!!!!!! Ce reprezintă???!!!  BĂI HANDICAPAȚILOR, PENTRU AȘA CEVA SE FACE PUȘCĂRIE. DE ANI DE ZILE SUNT PUSE ÎN PERICOL VIEȚILE OAMENILOR ȘI SE PERCEP PREȚURI PENTRU O PORCARIE DE APĂ, AȘA ZISĂ POTABILĂ, PE CARE NU O BEA NIMENI, LA PREȚ DE APĂ POTABILĂ. SUNTEȚI NIȘTE CRIMINALI CU TOȚII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VĂ UITAȚI UNII, LA ALȚII CÂND VINE D.N.A. SĂ VĂ SALTE. SĂ VĂ IA, SĂ NU MAI RĂMÂNĂ UNU'!!!!! VĂ PUPAȚI UNII, PE ALȚI-N C.R, DAR NICIUNUL NU ARE CURAJ SĂ SPUNĂ LUCRURILOR PE NUME. SUNTEȚI NIȘTE LAȘI OBEDIENȚI. 
George:
(10 Iulie 2018, 18:36)
Da ce credeți că el Ionascu bea apă de la ghiveta ,noi prostimea însurat,om fara inimă si mai vrea atunci să mai fie ales ca primar al Sloboziei,rusine din partea lui ,au distrus instalatoile de alimentare cu apă de la Borcea care aduceau apă in Slobozia .
Maria:
(10 Iulie 2018, 17:55)
Nici o problema ca o sa aiba grija sa ne incarce la factura cu " amenda " deci tot noi o platim
Wow:
(10 Iulie 2018, 17:43)
Vom trai (sau nu ) si vom vedea evolutia starii de sanatate a populatiei din Slobozia ,dar mai ales a copiilor care voluntar sau nu consuma APA POTABILA  ! ! ! 
Tot Bidon:
(10 Iulie 2018, 15:07)
Îl judecă vreun tribunal pe senatorul Ionascu pentru genocidul din Slobozia? Este mândru de faptele lui, bogat și nesimțit. Îl doare fix în cot de eforturile și sănătatea proștilor toleranți!
gogu:
(10 Iulie 2018, 14:34)
Vivat Ionascu ! La multi ani cu executare pentru genocid !!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bucu: Bărbat din Vrancea, sancționat pesntru transport ilegal de lemne

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Bucu au depistat pe raza comunei Bucu un bărbat, de 52 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta, cu ajutorul unei utilitare, o cantintate mai mare de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:15
(4951 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Marți, 2 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 17,00, în afara localității Grivița ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 19:00
(3066 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, surprins cu un cuțit asupra sa

Marți, 2 iulie a.c., polițiștii de Ordine Publică din Urziceni au depistat un tânăr, de 18 ani, din Urziceni, care avea asupra sa un cuțit. În cauză cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:55
(4180 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțit


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

Marți, 2 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată de o tânără, de 19 ani, din Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că un bărbat, de 29 de ani, din Țăndărei, i-ar fi sustras suma de 400 de lei și ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:50
(5573 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


RAJA SA Constanța activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de intensificări puternice ale vântului (rafale de peste 80-100 km/h), vijelii, grindină de dimensiuni medii și mari, frecvente descărcări electrice și averse torențiale ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 16:10
(4117 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de restricție pentru «violență în familie»

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 34 de ani, din Ograda, despre producerea unui conflict ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:20
(3813 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist acroșat între Cotorca și Ciocârlia

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,30, un motociclist, un bărbat de 53 de ani, a fost acroșat de un autoturism între localitățile Cotorca și Ciocârlia. Echipajul SMURD Urziceni i-a acordat victimei ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:15
(4430 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lan de grâu mistuit de flăcări

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii de la Detașamentul Slobozia au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu ce a cuprins aproximativ 20 hectare de cereale păioase. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:10
(2988 vizualizări - 0 comentarii)


289 de vitezomani, sancționați de polițiștii ialomițeni

În perioada 28-30 iunie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza întregului județ, în cadrul campaniei derulate la nivel național, cu scopul de a preveni evenimentele rutiere.  ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:10
(2793 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton acroșat mortal la Alexeni

Sâmbătă, 29 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, în apropierea localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat de 56 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:05
(2997 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 171 de sancțiuni, 10 permise reținute

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 40 evenimente, dintre care 34 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:20
(3879 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atenție la radare!

Începând de vineri, 28 iunie a.c., la nivelul întregii țări se va derula acțiunea de prevenire a accidentelor rutiere. Timp de 3 zile, toate radarale vor fi scoase pe șosele și autostrăzi pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:15
(3875 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 30 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:10
(4324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 1-5 iulie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:05
(7277 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist băut acroșat la Țăndărei

Miercuri, 26 iunie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din județul Tulcea, a acroșat un biciclist de 67 de ani pe raza localității Țăndărei. În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea biciclistului care ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:15
(4018 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Contrabandă cu țigări

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza localității Movilița, într-un autoturism condus de un bucureștean, de 56 de ani, țigarete netimbrate și fără documente de proveniență, ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:10
(4000 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Arestat pentru «furt calificat»

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei privative de libertate de 5 ani, pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat», emis de Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:05
(6010 vizualizări - 1 comentariu)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Sâmbătă, 29 iunie 2019, în ziua de prăznuire a Sfinților Apostoli Petru și Pavel, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia se va marca un eveniment aniversar.
Credincioșii Eparhiei ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:35
(7990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier, trei persoane rănite

Marți, 25 iunie a.c., pe raza orașului Amara s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat, de 29 de ani, din județul Buzău, conducea un ansamblu auto pe ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:30
(3847 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Munteni Buzău: Beat la volan

Un bărbat de 57 de ani, din Munteni Buzău, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:25
(6370 vizualizări - 0 comentarii)


Pescuit ilegal pe malul brațului Borcea

Marți, 25 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Fetești, în timp ce pescuia pe malul brațului Borcea cu ajutorul unei unelte de pescuit tip halău. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:20
(3325 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă la Dridu

Miercuri, 26 iunie 2019, în jurul orei 8,40, la Stația de pompare Dridu-Snagov a avut loc o cădere totală de tensiune, motiv pentru care stația nu mai poate funcționa. Imediat au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 17:40
(3562 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu apă


Fetești: Adolescent de 15 ani, înecat în Brațul Borcea

Luni, 24 iunie a.c., începând cu orele 15,30, pe raza municipiului Fetești, un echipaj de pompieri din cadrul Stației Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru căutarea unui adolescent de 15 ani ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:15
(3498 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești înecat


Platonești: A intrat cu mașina în copac

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un bărbat de 50 de ani care se deplasa cu un aututurism pe direcția de mers Țăndărei-Platonești a derapat și a intrat într-un copac. Victimei i s-a acordat primul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:10
(3742 vizualizări - 1 comentariu)


Armășești: Accident rutier soldat cu cinci victime

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orei 13,30, s-a produs o coliziune între două autoturisme în localitatea Armășești. Echipele de intervenție și prim ajutor au intervenit în salvarea victimelor, patru adulți ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:05
(4132 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Recuperare cadavru din Dunăre

Duminică, 23 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, în zona localității Vlădeni, un echipaj de căutare-salvare din cadrul Stației de Pompieri Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru recuperarea unui ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:35
(4648 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni înecat


Slobozia: Pompieri chemați pentru deblocări de uși

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 12,00, pompierii au fost solicitați să intervină cu mijloacele din dotare pentru deblocarea intrării în apartament a unei femei de 85 de ani. Bătrâna a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:30
(4805 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Pieton acroșat de un autoturism

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un pieton a fost acroșat de un autoturism pe raza localității Borănești. Victima, un bărbat de 25 de ani, a fost transportat în stare stabilă la spitalul din ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:25
(3041 vizualizări - 0 comentarii)


O magazie a luat foc la Valea Măcrișului

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, pompierii au acționat cu 2 autospeciale de stingere pentru lichidarea unui incendiu care se manifesta la o magazie de 70 mp. Incendiul a fost provocat de jarul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:20
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: Arestat pentru «tentativă de omor»

Vineri, 21 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 25 de ani, din comuna Amășești, pe numele căruia Tribunalul Ialomița a emis un mandat de executare a pedepsei privative ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:15
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...