Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Apă cu Trihalometani la robinetele slobozenilor

Urban SA, amendată cu 4 mii de lei

Problemele pe care administrația locală din Slobozia le are cu distribuția apei potabile în municipiu sunt departe de a se încheia. Recent, Urban SA, operatorul de apă al orașului, a fost amendat cu 4 mii de lei de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița după ce, în urma unor analize efectuate de Institutul Național de Sănătate Publică din București, s-au semnalat depășiri ale nivelului de Trihalometani în apa furnizată populației. Reprezentanții Urban SA recunosc situația și explică faptul că nivelul mare de Trihalometani înregistrat a fost generat de o serie de intervenții în rețea.

Probleme în mod repetat Slobozia deține autorizație sanitară de funcționare pentru rețeaua de apă a municipiului, însă distribuția se realizează în baza unui program de conformare. Acest program reprezintă o măsură suplimentară de verificare a calității apei pe care Urban SA o furnizează populației. Printre principalele prevederi pe care Urban SA s-a angajat să le respecte prin semnarea programului de conformare se numără și efectuarea, în fiecare lună, a unor analize amănunțite pentru apă. Verificările se realizează de către Institutul Național de Sănătate Publică din București, în urma probelor de apă transmise. Ultimele buletine de analize, realizate în aprilie și mai 2018, au scos la iveală faptul că apa din Slobozia a înregistrat depășiri ale nivelului de Trihalometani atât la ieșirea din rețea, cât și în alte 3 capete ale rețelei. De asemenea, au fost semnalate depășiri ale aceluiași parametru și în apa distribuită în localitățile Scânteia, Ciulnița și Smirna. În urma verificărilor, oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au dispus amendarea cu 4000 de lei a operatorului Urban SA. «Au fost constatate depășiri timp de 2 luni consecutiv, tocmai de aceea s-a dispus sancționarea societății... Nu cunoaștem cauzele acestor depășiri pentru că, până acum, reprezentanții societății au reușit să echilibreze nivelul de clor în apă și nu au mai avut probleme...» explică Mihaela Dumitrescu, purtătorul de cuvânt al Direcției de Sănătate Publică  Ialomița.

Lucrări la rețea Responsabilitatea pentru depășirea nivelului de Trihalometani aparține operatorului Urban SA. Reprezentanții firmei explică faptul că depășirile au fost generate de o serie de lucrări la rețea, pe care angajații le-au realizat în ultimele luni. «Am desfășurat ample lucrări în rețea și am fost nevoiți să sistăm furnizarea apei. Problemele au apărut în momentul în care am reluat distribuția. Erau niște lucrări importante pe care nu le puteam evita, iar acest aspect a generat depășirea nivelului Trihalometanilor!» ne-a declarat Valentin Cilibeanu, directorul executiv al Urban SA. Mai mult decât atât, oficialii operatorului de apă al Sloboziei explică faptul că, deși ridicat, nivelul Trihalometanilor din apă nu a reprezentat un pericol pentru populație. «În situația de față, pericolul pentru sănătatea populației nu există. Depășirile au fost ridicate, însă nu atât de mult încât să reprezinte un risc pentru consumatori...» a mai spus Valentin Cilibeanu.

10 Iulie 2018, 11:10 (11435 vizualizări - 18 comentarii)

Citiți și:
Slobozia bea apă cu trihalometani
«Trihalometanii se încadrează în limitele de potabilitate impuse de lege!»
Slobozia bea apă cu Trihalometani

Comentariile cititorilor:


cetatean ialomitean:
(31 Iulie 2018, 15:23)
Trihalometanii sunt cancerigeni! Efectul asupra consumatorilor este cunoscut si nu se iau masuri?????????????
muvis:
(11 Iulie 2018, 15:08)
@nemultumitu'

Bineinteles ca ar fi buna solutia cu apa din Borcea, dar nu se va discuta niciodata de catre alesi, adica psd, pentru ca ei sunt artizanii solutiei actuale. Baietii vor plati pentru asta, dar nu poti astepta doar decizii judecatoresti; trebuie demarat de urgenta proiectul pentru potabilizarea apei. 

E o premiza falsa sa crezi ca votul la locale nu conteaza. Uitati-va la bucuresti cat de important este sa ai opozitie in consiliu, chiar daca psd a castigat primaria. Ii intarzie, ii blocheaza, ii haituiesc pe psd-istii aia incompetenti. 
Poate ca in 2020 Slobozia va avea tot primar psd (apropae sigur, ca alegerile vor fi intr-un singur tur), dar cu o pondere importanta a opozitiei in consiliu, in 2024 lucrurile vor arata altfel. Si vor fi create premizele pentru aparitia unor oameni competenti care sa candideze in 2024. E ca la piata, daca nu exista cerere, nu va exista oferta. 
Trebuie incapatanare sistematica si pe termen lung, altfel Slobozia nu se va dezvolta.
@Cetatean:
(11 Iulie 2018, 12:42)
"Da si noi .. suntem prostovani". Nu mai generaliza, limiteaza-te la propria persoana!
Cetatean:
(11 Iulie 2018, 10:31)
Alooo. DNA îl. Aici e vb de crima. Cei care au provocat prostia asta sunt oameni înstăriți care își permit să cumpere apa. Ce fac saracii? Bai numai prostii în orașul ăsta. Da și noi că cetățeni suntem prostovani. Bv..lor
N.Tudorel:
(11 Iulie 2018, 10:07)
4000 lei este bacsisul dat de unul ca Andrei Pop ,Mosoiu....&co la un club de fițe într-o seara.
Somera din cauza lor:
(11 Iulie 2018, 01:15)
Așa merită... Te țin 3 luni pe salariu de kk apoi îți dau un șut...na,sa va saturați...si e prea puțin pt ce meritați... halal analize...
Titi:
(11 Iulie 2018, 00:55)
Traim vremuri grele daca au ajuns unii sa-si bata joc de vietile si sanatatea a zeci de mii de persoane de genocidul provocat in masa cu otrava de la robinete ne meritam soarta si apropo cu ani in urma parca au impuscat unu pentru genocid cat sa schimbat lumea asta .Y
nemultumitu' :
(10 Iulie 2018, 23:56)
Ar fi buna solutia cu captarea de la Calarasi , dar alesii nostri nu ar mai avea motive sa se plimbe pana in Asia pe banii nostri . Bani pe care i- ar putea folosi pentru investitii in Slobozia . Curatenia orasului nu a lasat niciodata de dorit atat de mult  ca sub mandatul lui Mocioniu, transportul public e sub orice critica , centru orasului e varza ,groapa aceea fara rost inghite bani in continuare , cartiere neracordate la curent si utilitati , drumuri peste care se toarna cate putin asfalt din 4 in 4 ani , oameni tristi si resemnati laolalta cu spargatorii de seminte , democratia se duce la vale ca apa de pe versantii despaduriti ... ce mai tura vura , e jaleeee !
muvis:
(10 Iulie 2018, 19:28)
@Andrei,
Slobozia nu-si permite sa plateasca pentru osmoza, chiar daca primarul defileaza cu solutii de "coaste";  si ar fi stupida alegerea cand ai infrastructura de productie a apei potabile la Calarasi, cu tot cu operatorul ala deja instruit si responsabil, care produce apa potabila, nu ineptii de genul "depasiri ce nu reprezinta pericol pentru populatie".
Ar fi mai ieftin sa se revina la solutia veche, ce ar insemna probabil ca Urbanul sa moara, pentru ca Evoaqua Calarasi ar prelua operarea si facturarea apei potabile (ceea ce nu-i o idee rea, ca are experienta) sau sa gestioneze doar apa uzata.

Asta este pana la urma o decizie politica la nivel local, care depinde de intelegerea si responsabilitatea celor care vor vota din 2019 pana in 2020. Si ar fi bine ca tinerii sa inteleaga ca chestiilea astea cu gospodaria din orasul lor, ca nu-s mecanisme complicate. Trebuie un pic de interes.
Mary:
(10 Iulie 2018, 19:10)
     Patru mii de lei!!!!!! Ce reprezintă???!!!  BĂI HANDICAPAȚILOR, PENTRU AȘA CEVA SE FACE PUȘCĂRIE. DE ANI DE ZILE SUNT PUSE ÎN PERICOL VIEȚILE OAMENILOR ȘI SE PERCEP PREȚURI PENTRU O PORCARIE DE APĂ, AȘA ZISĂ POTABILĂ, PE CARE NU O BEA NIMENI, LA PREȚ DE APĂ POTABILĂ. SUNTEȚI NIȘTE CRIMINALI CU TOȚII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VĂ UITAȚI UNII, LA ALȚII CÂND VINE D.N.A. SĂ VĂ SALTE. SĂ VĂ IA, SĂ NU MAI RĂMÂNĂ UNU'!!!!! VĂ PUPAȚI UNII, PE ALȚI-N C.R, DAR NICIUNUL NU ARE CURAJ SĂ SPUNĂ LUCRURILOR PE NUME. SUNTEȚI NIȘTE LAȘI OBEDIENȚI. 
George:
(10 Iulie 2018, 18:36)
Da ce credeți că el Ionascu bea apă de la ghiveta ,noi prostimea însurat,om fara inimă si mai vrea atunci să mai fie ales ca primar al Sloboziei,rusine din partea lui ,au distrus instalatoile de alimentare cu apă de la Borcea care aduceau apă in Slobozia .
Maria:
(10 Iulie 2018, 17:55)
Nici o problema ca o sa aiba grija sa ne incarce la factura cu " amenda " deci tot noi o platim
Wow:
(10 Iulie 2018, 17:43)
Vom trai (sau nu ) si vom vedea evolutia starii de sanatate a populatiei din Slobozia ,dar mai ales a copiilor care voluntar sau nu consuma APA POTABILA  ! ! ! 
Tot Bidon:
(10 Iulie 2018, 15:07)
Îl judecă vreun tribunal pe senatorul Ionascu pentru genocidul din Slobozia? Este mândru de faptele lui, bogat și nesimțit. Îl doare fix în cot de eforturile și sănătatea proștilor toleranți!
gogu:
(10 Iulie 2018, 14:34)
Vivat Ionascu ! La multi ani cu executare pentru genocid !!!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
196 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Duminică, 30 aprilie 2023, termen-limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoane impozabile care sunt înregistrate în România pentru utilizarea regimului special pentru vânzarea la distanță ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2023, 13:10
(7123 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: 300 de inspecții fiscale la marii contribuabili în primul trimestru al anului 2022

În primele 3 luni ale anului 2022, au fost efectuate 300 de inspecții fiscale la operatorii economici încadrați în categoria «mari contribuabili». Dintre inspecțiile desfășurate, 68 au fost realizate pe ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2023, 12:20
(9237 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Depistat la volanul unui autoturism neînmatriculat

În cursul zilei de luni, 24 aprilie a.c., polițiștii din Fetești au depistat în trafic un bărbat, de 51 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism  neînmatriculat. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2023, 19:50
(2515 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: 9 permise de conducere reținute

Luni, 24 aprilie a.c., peste 50 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și pentru menținerea unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2023, 19:35
(9830 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Peste 94 mii de apeluri la Call Center ANAF

În primul trimestru al anului 2023, agenții Call Center-ului ANAF au primit 94665 de apeluri telefonice și au efectuat 4113 sesiuni CHAT pentru asistența contribuabililor în domeniul fiscal. În aceeași ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2023, 15:40
(14895 vizualizări - 1 comentariu)


Instituția Prefectului Ialomița: 1406 de bilete de tratament repartizate vârstnicilor

Instituția Prefectului Ialomița: 1406 de bilete de tratament repartizate vârstnicilor

Marți, 25 aprilie 2023, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin a participat la ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice Ialomița. Unul dintre punctele ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2023, 15:20
(23488 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Întrunire a Comisiei de Dialog Social

Instituția Prefectului Ialomița: Întrunire a Comisiei de Dialog Social

Marți, 25 aprilie 2023, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin a participat la ședința Comisiei de Dialog Social. Dezbaterile ședinței s-au concentrat pe cele două puncte din cuprinsul ordinii de ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2023, 15:00
(8584 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Bărbat reținut după ce a încălcat un ordin de protecție amenințându-și mama

Polițiștii din Fetești au reținut un bărbat, în vârstă de 44 de ani, bănuit de comiterea infracțiunilor de «amenințare» și «încălcare a ordinului de protecție». Acesta a fost reținut pentru 24 de ore și ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2023, 20:25
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Înscrieri în cadrul unităților de învățământ postliceal ale MAI

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează recrutarea și selecția candidaților pentru admiterea în cadrul unităților de învățământ postliceal din cadrul Ministerului Afacerilor Interne, ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2023, 20:10
(7155 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Reviga, beat la volan

În cursul zilei de duminică, 23 aprilie a.c., polițiștii din Slobozia au depistat în trafic un bărbat, de 49 de ani, din Reviga, în timp ce conducea un autoturism  aflându-se sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2023, 19:50
(8080 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Dridu și magazie mistuită de flăcări la Cosâmbești

O intervenție a pompierilor s-a produs duminică, în jurul orelor 13,30, când Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2023, 16:05
(12013 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Săveni, Slobozia și Tovărășia

Două echipaje operative din cadrul Stației de Pompieri Țăndărei au intervenit la un accident rutier, produs pe raza localității Săveni, în care au fost implicate un autoturism și o căruță. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2023, 15:40
(11430 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Măsuri de sprijin de urgență pentru producătorii agricoli din sectorul cereale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că în conformitate cu HG nr. 352/2023, până la data de 11 mai 2023 inclusiv, primește Cereri de acordare a sprijinului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2023, 14:20
(10777 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 45 mii de lei aplicate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat peste 160 de sancțiuni contravenționale, au reținut 8 permise de conducere și au constatat 11 infracțiuni. Peste 90 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au acționat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2023, 15:30
(9152 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 10 permise reținute, amenzi de peste 55 mii de lei aplicate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat peste 144 de sancțiuni contravenționale, au reținut 10 permise de conducere și au constatat 5 infracțiuni. Astfel, peste 90 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2023, 19:40
(11629 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Admitere la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești

Locurile aprobate pentru sesiunea de admitere aprilie-iunie  2023 la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești sunt următoarele: subofițer de pompieri și protecție civilă-275 de locuri ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2023, 16:10
(19250 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Două persoane rănite în urma unui accident rutier

Iazu: Două persoane rănite în urma unui accident rutier

Joi, 20 aprilie a.c., în localitatea Iazu, la intersecția  DN21 cu DJ203F s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2023, 16:00
(8443 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


AJFP Ialomița: Marți, 25 aprilie 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că marți, 25 aprilie 2023, este termenul-limită de depunere a următoarelor declarații pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2023, 13:45
(13153 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Campanie de recrutare pentru școlile militare ale Jandarmeriei Române

În perioada 20 aprilie-05 mai 2023, Jandarmeria Ialomița desfășoară o nouă campanie de recrutare pentru cei care doresc o carieră militară în cadrul Jandarmeriei. Astfel, în cadrul Școlii Militare de Subofițeri ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2023, 13:30
(13768 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Cetățeni bulgari arestați preventiv pentru «trafic de migranți»

Fetești: Cetățeni bulgari arestați preventiv pentru «trafic de migranți»

Polițiștii Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au identificat marți, 18 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, un microbuz condus de un tânăr de 28 de ani, de cetățenie bulgară. ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2023, 21:50
(10552 vizualizări - 0 comentarii)


Factura electronică pentru clienții RAJA Constanța

Factura electronică pentru clienții RAJA Constanța

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale, factura electronică fiind o opțiune rapidă, sigură și eficientă. Factura electronică ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2023, 20:10
(10056 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii ialomițeni au depistat în trafic trei bărbați, cu vârste cuprinse între 22 și 45 de ani, în timp ce conduceau autoturisme fără a respecta normele privind circulația pe drumurile publice. În urma ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2023, 18:10
(6247 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Stelnica și Iazu

Accidente la Stelnica și Iazu

Vineri, 14 aprilie 2023, în jurul orei 00,30, trei echipaje de pompieri din Fetești au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD, la un accident rutier, produs în comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2023, 16:05
(8182 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Urziceni

Vineri, 14 aprilie a.c., în jurul orei 4,30, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință din  Urziceni. Au ars acoperișul pe o suprafață de aproximativ ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2023, 15:50
(7671 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


DN2A/Popas Chirana: S-a răsturnat cu mașina pe șosea

DN2A/Popas Chirana: S-a răsturnat cu mașina pe șosea

Marți, 18 aprilie a.c., două echipaje de pompieri din cadrul Stației Țăndărei au intervenit la un accident rutier produs pe DN2A, în zona Popasului Chirana, în care a fost implicat un autoturism. În urma ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2023, 12:30
(21623 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 110 polițiști și 160 de jandarmi ialomițeni, la datorie pe perioada Sărbătorilor Pascale

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va suplimenta numărul efectivelor aflate în teren pe perioada Sărbătorilor Pascale, 160 de jandarmi aflându-se la datorie pentru asigurarea unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2023, 17:50
(12686 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 37 mii de lei aplicate de polițiști

Pe parcursul zilei de marți, 11 aprilie 2023, peste 90 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și pentru menținerea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2023, 19:20
(8548 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Peste 3000 de fermieri au depus Cereri de Plată pentru anul 2023

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează că, în perioada 1 martie-12 aprilie 2023, în cadrul Campaniei de Depunere a Cererilor de Plată pentru anul 2023, au fost depuse un ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2023, 17:10
(24718 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Mai aproape de client prin soluții de digitalizare

RAJA Constanța: Mai aproape de client prin soluții de digitalizare

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2023, 15:05
(10399 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii-persoane fizice că începând de miercuri, 12 aprilie a.c., românii pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur», cu maturități ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2023, 14:00
(15920 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...