Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Manuela Zainea a schimbat inspectorii școlari

La Inspectoratul Școlar a început pesedizarea

Manuela Zainea a schimbat inspectorii școlari

Schimbări în structura Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Manuela Zainea, șefa Învățământului ialomițean a înlocuit recent o parte dintre inspectorii școlari care își desfășurau activitatea în cadrul instituției. Simpatizanți sau chiar membri ai PSD Ialomița, noii inspectori școlari nu corespund însă criteriilor prevăzute în metodologiile implementate de Ministerul Educației. Oficialii de la București au aprobat însă lista de propuneri fără a ridica obiecții. Manuela Zainea a refuzat să ofere explicații pe această temă.

Oamenii partidului, deveniți inspectori școlari
Deși ar fi trebuit să supra­vegheze modul în care unitățile de învățământ din Ialomița se pregătesc pentru începerea noului an școlar, Manuela Zainea are alte procupări. Astfel, aceasta a înaintat Ministerului Educației o listă prin care a înlocuit din funcție șase inspectori școlari de specialitate din cadrul instituției pe care o conduce. Noii inspectori școlari puși în funcție de Manuela Zainea sunt însă membri sau simpatizanți ai Partidului Social Democrat Ialomița. Mai mult decât atât, din punct de vedere profesional aceștia nu corespund exigențelor pe care le presupune o astfel de funcție. Pentru Învățământul Preșcolar, Manuela Zainea a schimbat-o din funcție pe Mihaela Leuștean și a înlocuit-o cu Maria Nedelcu, fosta directoare a Grădiniței «Voinicelul» din Slobozia. Înainte de a deveni inspector școlar, Maria Nedelcu nu a promovat concursul pentru ocuparea funcției de director la grădinița pe care a condus-o... Consilierul local PSD Elisabeta Beciu este noul inspector școlar pentru Învățământ Primar din cadrul IȘJ Ialomița. Aceasta a fost propunerea Manuelei Zainea pentru funcția de inspector școlar general adjunct, însă planurile i-au fost încurcate după ce Steluța Mitrea a revenit în funcție. Beciu a înlocuit-o pe Maria Stoian. Profesor de Limba Română la Scânteia și simpatizant al PSD, Mioara Fătu o va înlocui pe Simona Grigoraș în funcția de inspector școlar pentru disciplina Limba Română. Susținută de PSD, Simona Grigoraș își va petrece următoarele 8 luni la Bruxelles, unde va fi detașată în cadrul unui proiect. Pentru disciplina Biologie, Manuela Zainea l-a înlocuit pe Ionuț Pravăț cu Cristina Tămârjan. La rândul său apropiată a PSD, Tămârjan este fosta directoare a Școlii Postliceale Sanitară, care a rămas fără funcție după ce instituția pe care a condus-o a devenit structură a Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu». Decizia a fost luată ca urmare a unui raport al ARACIP prin care au fost evidențiate o serie de pro­bleme de management des­coperite în urma unui control. O altă apropiată a PSD Ialomița este Aida Rotaru, cea care a devenit inspector școlar pentru Limbi Străine. Ea a înlocuit-o Nora Florența State. De asemenea, pentru Management Educațional Manuela Zainea a înlocuit-o pe Carmelușca Preluncă cu Mariana Mihăescu, o altă simpatizantă a PSD.

Numiri fără legitimitate
Numirile pe care Manuela Zainea le-a făcut pentru inspectorii școlari de specialitate nu corespund însă criteriilor cuprinse în metodologiile aprobate de Ministerul Educației. Surse din cadrul IȘJ Ialomița explică faptul că noii inspectori școlari nu au fost verificați pentru a se vedea dacă aceștia cores­pund într-adevăr din punct de vedere al studiilor sau experienței profesionale cu funcțiile pe care le-au preluat. Aceste verificări standard nu au fost făcute nici măcar la nivelul Ministerului Educației. Oficialii de la București au aprobat lista transmisă din teritoriu de către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, fără a ridica vreo obiecție. Referitor la această situație, Manuela Zainea a refuzat să facă declarații publice. Acesta s-a rezumat să precizeze faptul că nu dorește să ofere puncte de vedere reporterilor ziarului nostru. «Cu dumnea­voastră nu am ce să discut. Nu vreau să declar nimic pentru ziarul Independent a spus Manuela Zainea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

3 Septembrie 2018, 14:50 (16221 vizualizări - 45 comentarii)

Citiți și:
Abateri cu iz penal reclamate la Inspectoratul Școlar Județean
Inspectorul general școlar Manuela Zainea pune virgulă între subiect și predicat
Șefa Învățământului ialomițean a intrat în atenția Comisiei de Disciplină a Ministerului Educației

Comentariile cititorilor:


Luminita:
(11 Septembrie 2018, 23:28)
Pesta peștelui :  deja mirosi de la distanta a putred la minte !!!! Fa ceva cu copiii tai sa nu te moștenesca !!!
Pesta peștelui:
(11 Septembrie 2018, 16:14)
@luminița. Reprezinți o majoritate covârșitoare de stupizenie! Asta e, sunteți majoritari, voi tàmpiții! De-aceea educația, din tată-n fiu, va fi bulibâșoaie în șatră! Castele cu turnulețe, dar sunt ,,de elită”!
Gabriel :
(11 Septembrie 2018, 00:58)
Părinții plătesc pe profesorii bugetari, dar și pe profesorii care meditează, pentru binele copilului! Firesc, ce nu se face la școală, se plătește (cine poate!) la meditator, care e tot ăla de la clasă...!
Luminita:
(10 Septembrie 2018, 13:05)
Investitia in educatia copilului tau este cea mai sigura investitie ! Vreau exemple de rezultate mai bune decat ale elevilor de la CNMV ... si apoi sa vb Adriana !!! Cate note intre 9-10 au fost la ex de bacalaureat si cate la admiterea la facultate ? Iar despre “unghiurile caracteriale” sper ca nu e o eexprimare de cadru didactic ....
Sălcioara:
(9 Septembrie 2018, 20:13)
Sa va spun eu cine sunt ca sa fiu credibil! N aveați voi proastele de acolo alt cal de bătaie! Poate isj încearcă sa rezolve sesizările directe depuse! Prestigiul meu? Nu se compară, oricum, cu al unor mameluce tânte! Nu e vorba doar de directorii de la Sălcioara, mameluci sunt și la case mai mari!
@Salcioara:
(9 Septembrie 2018, 17:51)
Postarea ta nu poate fi luata in serios daca nu ne spui cine esti, ca sa cunoastem prestigiul de care te bucuru si cat de obiectiv poti fi. Daca te ascunzi in anonimat nu faci decat, vorba ta, sa ramai "un mameluc" care face judecati "tampite"..
@pandele:
(9 Septembrie 2018, 17:14)
@Pandele. Ai întrebat ceva sau ai constatat!? Neacșu nu pune numai numai incompetenți, mai Nimerește accidental și câte unul bun.
ADRIANA:
(9 Septembrie 2018, 17:08)
@luminița. Uiți un adevăr! ABSOLVENȚII DE LA CNMV SE MEDITEAZĂ MULT TIMP PENTRU BAC ȘI FACULTATE!!! Chiar și 3-4 ani din liceu! Provin din cele mai avute familii. De unde au părinții lor toți acei bani, nu contează! Mai moale cu meritele exclusive ale CNMV, dimpotrivă, sunt infime! Bine că mai găsesc profesorii care nu iau banii degeaba la meditații, tot e bine! Grigoraș a fost și ea printre acești profesori.
Sălcioara:
(9 Septembrie 2018, 16:25)
În atenția ISJ: o tâmpită a numit directori tâmpiți! Poate se poate face ceva, concursul a fost o farsă politică! Mameluci profitori și recomandați numai de Barcari!
ADRIANA:
(9 Septembrie 2018, 15:44)
A fi profesor responsabil nu mai este un lucru firesc azi, vor statui și mare vâlvă cu ce fac ei! Situația este dramatică în școli. Învățătorii încă mai muncesc, dar se îngroapă munca lor, începând cu clasa a V-a...! La bac, ajung deja tabula rasa!!!
PANDELE:
(9 Septembrie 2018, 15:31)
Nu terminati cu aceasta incompetenta a lui Neacsu .
Domnișoara :
(9 Septembrie 2018, 15:24)
Grigoraș nu va mai fi inspectoare niciodată, dar nici în Slobozia nu-i doresc să mai revină!
Gh. Doja:
(8 Septembrie 2018, 21:48)
A munci ca un profesor adevărat a devenit un mare merit. Bravo, Grigoraș! Ai grijă de viața ta!
Rodica:
(8 Septembrie 2018, 01:25)
Profesional, fosta inspectoare de română a plecat pregătită la Bruxelles. O vorbesc ,,de rău” cei care o cunosc și din alte unghiuri caracteriale. Da, profesional era pregătită, a dovedit. Ne bucurăm ca niște proști când mai dăm de vreun profesor care/și face doar datoria! Rar mai găsim și de aceea supraevaluăm NORMALITATEA.
Luminita:
(8 Septembrie 2018, 00:13)
Cat poți sa fii de frustrat ca sa vorbești de rau fosta inspectoare de limba romana ? Este o profesionista care vine de la Școală nr. 2 ( trebuia sa vina din Calea Lactee?) și ne va reprezenta cu cinste acolo unde a plecat! O varianta câștigătoare pentru elevii acestui județ este : Școală Generala nr. 2 Slobozia + CNMV Slobozia ! Astfel, la absolvirea lor, părinții vor avea puține emoții pentru examenul de admitere la facultate ! Sa privim rezultatele de anul acesta ale absolvenților CNMV : admiși la Medicina, ASE, Drept, Litere, Arhitectura și nu oricum ci primii sau printre primii !!!! Acesta este adevărul ...sa încetăm cu invidiile ... sa admiram și sa ne dorim sa ajungem la nivelul lor ! Personal, mulțumesc dneI invatatoare Nita Elisabeta și cadrelor didactice de la cele doua unități de învățământ  amintite pentru tot ce au făcut pentru copilul meu ! Îi asigur de intreaga mea considerație !

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Vineri 07 Aug 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Serviciul Call Center, pus la dispoziție de RAJA Constanța

Serviciul Call Center, pus la dispoziție de RAJA Constanța

Serviciul de Call Center pus la dispoziția clienților de către RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor abonaților, funcționând sub forma unui robot telefonic ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2025, 07:50
(6592 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Mare cu Mică la Fierbinții de Jos!

Echipele RAJA intervin joi, 26 iunie 2025, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Mare cu Mică din localitatea ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2025, 11:05
(8339 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Transporta lemne ilegal

Traian: Transporta lemne ilegal

Luni, 23 iunie 2025, polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Traian, un vehicul care transporta material lemnos. Întrucât au existat indicii privind nereguli referitoare la ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 16:00
(1676 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan sub influența alcoolului

Luni, 23 iunie 2025, polițiștii din Slobozia au tras pe dreapta un bărbat, de 48 de ani, pentru un control de rutină. În urma testării cu aparatul de etilotest, rezultatul a indicat o valoare de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 15:30
(1244 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cercetat de polițiști pentru conducere fără permis

Polițiștii din Țăndărei efectuează verificări pe numele unui tânăr, de 23 de ani, depistat pe DN2A-E60 la volanul unui automobil fără a deține permis de conducere. Oamenii legii vor dispune măsurile ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 15:00
(10527 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Mai aproape de clienți prin soluții de digitalizare  

RAJA Constanța: Mai aproape de clienți prin soluții de digitalizare  

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2025, 08:05
(4439 vizualizări - 0 comentarii)


Restricții de circulație pe A2, în zona Fetești, pentru reparații asfaltice

Marți, 24.06.2025, în intervalul orar 08,00-18,00, se instituie restricții de circulație pe A2 la km 144+100, respectiv în zona AI Fetești pe Calea II (sensul Constanța-București), banda ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 16:20
(7057 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 220 mm, din orașul Fetești, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea apei ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 15:45
(3698 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Fierbinți-Târg!

Marți, 24 iunie 2025, echipele RAJA Constanța vor sista furnizarea apei la nivelul Stației de Tratare și Pompare din orașul Fierbinți-Târg, pentru realizarea operațiunilor periodice ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 09:20
(2918 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două mașini au luat foc în urma unui accident

Luni, 22 iunie 2025, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe Drumul Național 2, în afara localității Urziceni. Din primele cercetări, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2025, 08:30
(2056 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 25 iunie 2025, termen-limită pentru depunerea Formularului 177

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane juridice că pot dispune de redirecționarea de până la 20% din impozitului pe profit sau a impozitului pe ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2025, 12:00
(1107 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Atenționare privind un site fals care imită identitatea ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală atrage atenția contribuabililor asupra apariției unui site fraudulos, cu o interfață similară celei oficiale, care are ca scop colectarea ilegală de date personale ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 13:00
(1764 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,23 milioane de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor și a verificărilor efectuate în luna mai 2025

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna mai a.c., 16 inspecții fiscale (11 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 12:20
(4284 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Factura electronică

RAJA Constanța: Factura electronică

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este la rându-i o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 10:40
(6116 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 20 iunie 2025, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 20 iunie 2025, este termenul-limită de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 09:00
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 60 milioane de euro pentru fermieri prin plata Sprijinului Cuplat

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a început miercuri, 18 iunie2025, transferul sumelor aferente Sprijinului Cuplat pentru Campania 2024. Peste 43500 de fermieri vor beneficia de ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 08:30
(1195 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Ziua Europeană de Prevenire a Furturilor din Locuințe»

În conformitate cu decizia adoptată de Consiliul Administrativ al Rețelei Europene de Prevenirea a Criminalității (EUCPN), în anul 2019 a fost lansat, la nivel european, conceptul  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2025, 08:00
(7900 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Primă de inserție pentru absolvenți 

Pentru a încuraja încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întâmpinarea acestora prin acordarea ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2025, 11:20
(1402 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Miercuri, 18 iunie 2025, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în comuna Dridu, pentru realizarea operațiunilor de mentenanță a instalațiilor ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2025, 09:45
(1441 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziții la hoții de cabluri electrice. Au fost reținuți doi bărbați!

Duminică, 15 iunie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Politie Transporturi Feroviare Fetești au pus în executare un mandat de percheziție domiciliară, emis de Judecătoria Fetești, într ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2025, 16:20
(1888 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Finalizarea Campaniei de depunere a Cererilor de Plată pentru anul 2025

Agenția de Plăți si Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice că la data de 13 iunie a.c. s-a încheiat Campania de primire a Cererilor de Plată aferente anului ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2025, 11:20
(2051 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 12,41 milioane de lei în mai 2025

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna mai 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de 12,41 milioane ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2025, 10:20
(1507 vizualizări - 0 comentarii)


18 noi subofițeri la Jandarmeria Ialomița

Colectivul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița s-a mărit cu 18 subofițeri jandarmi. Noii colegi sunt absolvenți ai Școlilor Militare de Subofițeri de Jandarmi de la Fălticeni și Drăgășani, ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2025, 09:35
(1072 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Fierbinți-Târg!

Marți, 17 iunie 2025, echipele RAJA Constanța vor sista furnizarea apei la nivelul Gospodăriei de apă din orașul Fierbinți-Târg, pentru realizarea operațiunilor periodice de î ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2025, 08:35
(3734 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Activități educative în cadrul Școlii Gimnaziale Adâncata

IPJ Ialomița: Activități educative în cadrul Școlii Gimnaziale Adâncata

Joi, 12 iunie 2025, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o activitate de educație rutieră la Școala Gimnazială Adâncata. La această activitate au participat 113 copii și cadre ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2025, 15:40
(1976 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de 120 mii de lei aplicate unităților fast-food

Inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au organizat, în perioada 29 mai-10 iunie 2025, controale privind respectarea condițiilor sanitare veterinare ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2025, 09:00
(2358 vizualizări - 0 comentarii)


46 agenți de poliție, încadrați în structurile IPJ Ialomița

46 agenți de poliție, încadrați în structurile IPJ Ialomița

Corpul agenților de poliție din cadrul IPJ Ialomița s-a mărit cu 46 de agenți de poliție, absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina-promoția iunie 2025, după ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2025, 15:55
(5835 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Luni, 9 iunie a.c., în jurul orei 7,00, pe strada Ialomiței din Slobozia, polițiștii au oprit în trafic pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 40 de ani, din localitate. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2025, 14:25
(2314 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinsă de polițiști după ce a furat un telefon mobil

Slobozia: Prinsă de polițiști după ce a furat un telefon mobil

Luni, 9 iunie 2025, polițiștii din Slobozia s-au sesizat din oficiu cu privire la săvârșirea infracțiunii de «furt» ca urmare a unei postări pe o rețea de socializare. În urma ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2025, 14:10
(3118 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 13 iunie 2025, termen-limită pentru depunerea Cererii de Plată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește că vineri, 13 iunie 2025, este termenul-limită de depunere a Cererilor de Plată în cadrul campaniei 2025. Cererile de Plată se depun ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2025, 12:20
(4529 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...