Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților (II)

Lumea lui OACHE, dealerul orașului

Mărturii din orașul condamnaților (II)

Andrei are 23 de ani și trage din pungă... Vrea să ajungă la «Românii au Talent» să le arate tuturor ce mușchi are de când merge la sala de forță. Dar Andrei de-abia mai merge... Vecinii spun că a fost un copil bun, e și acum, iar mama lui a luptat mult ca să îl scape de droguri. A pierdut bătălia. «Trasul din pungă» e ultima etapă... E dincolo de otrava pentru șobolani, de acetonă și ceai de nalbă albă și crack, e dincolo de etnobotani­cele de 5 lei ale lui OACHE. E ultima stație! Și pentru Andrei, ziarul nostru continuă seria mărturiilor făcute de către părinții consumatorilor de droguri din oraș. Și o va face atâta timp cât părinții vor cere ajutor și sprijin din partea comunității! Până când autoritățile vor recunoaște situația, până când directorii liceelor și școlilor din oraș vor reclama public problemele cu care se confruntă. Pentru că Andrei se droghează de 10 ani. Încă din clasa a VII-a!

Drame la indigo V. este o femeie străvezie, cu umerii aplecați și pași șovăielnici. Nu privește niciodată în ochi interlocutorul, de rușine... Povestea ei e soră cu povestea lui M. Băiatul ei are aceeași vârstă, 24 de ani, consumă din liceu și face spume la gură de la marfa lui OACHE. «Bărbatul meu a fost la el acasă, la garsonieră... Stătea în altă parte atunci, că schimbă mereu locul! Închiriază, stă 3-4 luni, apoi se mută... Știți ce i-a zis? Că vinde ca să-și crească copilul... Dar cu copilul meu ce are?! Că de când ia marfă de la el a ajuns o umbră... Vomită tot de la otrava aia și transpiră ligheane. De-aia a stricat tot din casă...». Băiatul lui V. este violent când se droghează. Și distruge tot din casă. V. doarme cu punga de haine la cap, ca să poată fugi atunci când el devine violent. Și este violent aproape de fiecare dată. «Eu nu vreau să îl văd așa! Trebuie să îl apăr, dar nu mai știu cum... Nimeni nu mă ajută. Nu mai pot! Vă dați seama, a fumat de la OACHE și apoi a căzut pe scară, acolo la el, cu spume la gură... A zăcut o oră inconștient, fără să știe nimeni de el. Așa l-am găsit la UPU... A refuzat internarea și a ieșit! Mi-au spus că putea să facă accident vascular cerebral... Când am ieșit amândoi, mi-a spus: „îmi dai 15 lei?“. „Cum să îți dau, mamă, vrei să cazi iar?“. Nu, mi-a zis, că pe scară a fumat „nepreparat“, direct substanța. Și că acum o să o combine... Nu i-am dat și când am ajuns acasă a început să spargă tot!». V. ne arată fotografii cu apartamentul în care locuiește. O sufragerie obișnuită, cu mobilă de pal, cumpărată în urmă cu 30 de ani... Din mobilă n-a mai rămas decât scheletul! Rafturile sunt făcute surcele, ușile smulse din balamale și așezate grămadă într-un colț, hainele morman în mijlocul camerei. V. plânge cu lacrimi înghițite... «Mă uit la el și nu am ce face! Dacă ajung cu el la UPU, te huiduie doctorii și nu te bagă în seamă... Dacă îl țin acasă, ia cuțitul să mă omoare... L-am luat înaintea lui și l-am ascuns sub covor... Eu sunt un om de rând, ce să fac?! Unde să mă duc, cine să mă audă?!».

Coșmarul lui V. Băiatul lui V. a încercat în repetate rânduri să renunțe la etnobotanice... A reușit chiar să se angajeze o vreme. A acceptat chiar și să meargă la Obregia, conștient că are nevoie de asistență me­dicală... Are o prietenă, care luptă alături de el! Și îl are pe OACHE, la un telefon distanță. V. nu-și mai amintește cum era înainte... Nu-și mai amintește decât răul. «Pentru etnobotanice a vândut tot din casă... Televizor, mașină de spălat, tot... Când n-a mai avut ce vinde, mi-a luat buletinul și a cumpărat electronice cu el. A făcut rate la televizoare, la calculator... Apoi le-a vândut pe alea, ca să aibă bani de droguri... Plătesc 13 milioane pe lună, în urma lui! Un salariu din casă se duce pe rate... Dar l-am iertat, ce puteam să facem?! Nu pot să-l las în stradă, e copilul meu... Lupt să-l ajut, mă bucur când îl mai internează o zi-două... Dar n-am cui spune, n-am cui să mă plâng, că pe OACHE nu-l ia nimeni... El rămâne acolo și îl cheamă pe copilul meu să îi dea etnobotanice...». V. oftează și ne întreabă unde să se ducă, la care televi­ziune? «Sunt mulți copii ca al meu... Dar niciunul nu vrea să recunoască că are copil care se droghează! Le e rușine sau spun că nu e adevărat... Am mai cunoscut o familie... Cum să nu recunoști când copilul tău face așa ceva?! Mi-au recunoscut că l-au mai văzut cu ochii schimbați, dar cică nu se droghează... Și uite așa își îngroapă copiii, cum o să îl îngrop și eu pe al meu fiindcă nu mă ajută nimeni... Iar la Poliție zic că nu au probe. Păi, ce probe vor dacă ăia vând în plină stradă?! Iar ei se adună mai mulți și cumpără... O dată a luat unul dintre prietenii lui salariu, că mai sunt și unii care muncesc, și și-au turnat în cap... Au făcut petrecere în pijamale de un milion. Să moară toți în casă...».

De la Galați la Călărași, via Constanța
Publicarea primelor declarații ale părinților consumatorilor de etnobotanice din Slobozia nu a trecut neobservată. Surse din anturajul lui OACHE susțin că, după apariția ziarului pe tarabe, acesta a chemat «toți drogații» și i-a amenințat că nu-și vor mai primi dozele dacă mai spun ceva: «Nenorociților, vreți să nu mai am parte de botezul lu’ ăla micu?». OACHE botează în toamnă, la Taboo, a arvunit deja localul... Amenințările lui OACHE nu au rămas fără efect. Consumatorii din oraș s-au repliat și caută dealeri noi. Cei mai apropiați sunt la Călărași, într-un cartier mărginaș al orașului. Cartierului îi spun «Fantomas», e un ghetou,  toată lumea îl știe. V. a fost și ea acolo, urmă­rin­du-și băiatul: «E o stradă acolo, unde vând. Am fost acolo, în urma lui. Sunt țigăncile la stradă, turcoaice... Au plicurile la sutien, te opresc și te întreabă: „Ce să-ți dea mămica, frumusețea mea?“. Și ei vin și se bat cu mâinile pe burtă. Adică arată că le e foame! Așa fac... Iar băiatului meu i-au spus că, dacă are 4-5 mi­lioane, vin ei la Slobozia și îi aduc marfa...». Pentru că etnobotanicele lui OACHE s-au scumpit, consumatorii din Slobozia se unesc și pleacă cu mașinile la Călărași, unde etnobotanicele sunt mai ieftine. Sau la Brăila, sau la Galați, dacă vor să cumpere mai mult și să revândă... În ultimele două săptămâni, jandarmii au fost chemați de mai multe ori pentru a ridica consumatori căzuți în stradă. Repre­zentanții Jandarmeniei confirmă incidentele și susțin că ur­mează protocolul legal pentru astfel de situații, dar că interven­țiile lor sunt strict punctuale. Lau­rențiu Abaza, șeful Poliției Locale Slobozia, a fost anunțat că în Orășelul Copiilor din Slobozia se dro­ghează, în plină zi, copii de 12-13 ani. «Avem patrulă în zonă!» a fost reacția acestuia. Tot săptămâna trecută, polițiștii din Slobozia au fost anunțați de părinții unuia dintre consumatori că, în spatele Școlii «Sf. Andrei» din Slobozia, au identificat patru tineri drogați, într-un autoturism cu număr de Brașov. După intervenția Poliției, cei patru tineri au făcut plângere împotriva părin­ților, acuzându-i de «agresiune»... Inspectoratul de Poliție al Jude­țului Ialomița nu a raportat oficial incidentul, după cum nu a raportat niciodată vreun incident în care sunt implicați consumatori de droguri!

3 Septembrie 2018, 10:50 (23188 vizualizări - 21 comentarii)

Citiți și:
Traficantul de droguri «Oache» a primit 3 ani și 8 luni cu executare
Mărturii din orașul condamnaților (III)
Mărturii din orașul condamnaților

Comentariile cititorilor:


Doar eu:
(8 Septembrie 2018, 23:37)
Gata fratilor, Oache a fost astazi arestat. Am scapat de el, sa speram ca vom avea parte de liniste
Madalina:
(6 Septembrie 2018, 19:07)
Sunt o mama care a trecut prin ceea ce descrieți în acest articol. Coșmarul și drumul prin iad a durat 3 luni. Nu știu ce n-am făcut în acest timp, de toate, am vorbit cu autoritățile, cu cei cu care copilul meu traia aceasta drama, cu preoti,  psiholog, doar la Dumnezeu n-am ajuns. De cate ori citesc, plang, inca am teama in mine de a nu se apuca din nou. Nu stiu cum am reusit, Dumnezeu ne-a iubit.
M-a interesat doar sa-l salvez pe el, nici de unde cumpară, nici cu cine o face. Puterea sta doar in ei și-n familie.Fara dragostea familiei si rabdare nu se poate face nimic!
...:
(6 Septembrie 2018, 16:15)
Cand erau copii dealari la oameni astia ...ei au adus astea in oras astia care se vaita de copii lor...astia au distrus orasu..si acum se vaita ca da bani pe ele dar ei au distrus copii familii atunci nui intersesau....sa va fie rusine ca stiti ce au vandut ei dastea si aveti tupeu sa dati vina pe altii...de la ei au inceput dezatru asta..
doar eu:
(6 Septembrie 2018, 01:33)
mai "unul oarecare" invata sa scrii  si sa te exprimi frumos apoi vino si comenteaza. toate articolele sunt reale, spuse de parinti disperati, habar n -ai ce vorbesti. si pt cei care vor fb spoitorul OACHE are 2 fb :mocanu ionut si gabriel gabriel.
Unu oarecare:
(5 Septembrie 2018, 22:23)
Ati luat o dracu razna toti ... se vinde droguri in Slobozia de 10 ani cel puțin de cand stiu eu ... si abia acum se face mare tam tam... cine a dat drumu la articolul asta este probabil vreunul care oache nu la servit si vrea sa se răzbune.... nu va mai oripilați atat ca tot orasu se stochează de la aia de 13 14 ani până la aia de 40... 50 poate ... si ca sa ne mai gandim ca ceea ce spuneti voi ca vinde oache sunt droguri asa cum spuneti ... Ati vazut vreodata conținutul unui plic cum spuneti voi... vorbiti in neștiință de cauza ... nu sunt vreun dealer si nici ju am fost .. pur si simplu am consumat si eu ca si copii vostri ... dar nu am ajuns niciodata pe la spitale sau ce mai ziceti voi ... plus de asta ceea ce se vinde este pur si simplu o iarba stropita cu ceva otrava de sobolani sau ceva foarte toxic ... asa ca nu va mai dati cu parerea ii pupat in fund copilul ca oricum nu aveti ce săi faceti... nu sunt prieten cu el nici nu ii iau apărarea doar ca mor cand vad atata incultura si prostie...
Mmc:
(5 Septembrie 2018, 21:35)
Are profilul de facebook ionut mocanu
Fara drogati:
(5 Septembrie 2018, 19:56)
Ionut Mocanu alias Oache. O fi si asta vreun Pablo Escobar.
Cetatean:
(5 Septembrie 2018, 17:20)
Cum arata OACHE (are facebook, sa il facem vedetă),nume complet,tot!
2 cu rasu 3 cu plansu:
(5 Septembrie 2018, 11:35)
Lasati bre rumanilor oachesu sa crestineaza copilu,ca ramane ala de la tabu cu vinu si mancarea platite.Mai trage aia 2-3 satamani,ca nu e foc,rezista ei,n-a crapat pana acu,sa mai tie ei.Politaii e bine sa stea deoparte ca nu e razboiu lor,sa nu cada prada rautatilor lu oache ca e belea mare,ca e botezu copilului si e de rau.Sa stea politistii acolo,pa camere,la ei,ca e mai bine.
Doar eu:
(5 Septembrie 2018, 03:12)
Spoitorul OACHE vinde droguri in continuare dintr un apartament inchiriat langa Casa Verde. Acolo e mai nou cuibul drogatilor. Politia, Diicot-ul, treziti va odata, toti aveti copii acasa care pot cadea in capcana drogurilor, nu tine de scoala, de educatie, pur si simplu se joaca cu mintea copiilor pe 5 lei, atat le trebuie pt un joint.
Bianca:
(5 Septembrie 2018, 00:46)
Cu analfabetismul său @rom a zis ceva corect: ÎNCEP ȘCOLILE, ÎNCEPE DROGAREA AICI! Doar în ultimele zile de școală i a luat pe drogații de la CNMV. Droguri, alcool, carne infestată, murdărie, lipsă autorizații de funcționare. Țigările sunt mizilicuri. Unde se duc copiii noștri?
Rom:
(4 Septembrie 2018, 22:19)
Oameni buni ancep scolile ce ne facem cu etnobotanicele luati Matsuri esim an strada cu totii nu Mai rezistam facem kiting Jo's cu voi
Rom:
(4 Septembrie 2018, 22:12)
Rusine aveam primar care cumpara sedii roorom ce face pentru orasi cu drogati. Rusine
porcul Oache:
(4 Septembrie 2018, 16:33)
Nemernici mai sunt! In cazul pestei porcine au executat imediat. Dar cu porcul Oache nu știu ce să facă. Asteaptă să-si boteze năpârca.
In primul rând trebuie arestați toți membrii lanțului: dealerul cu toată familia lui, vânzătorii dar și consumatorii. Cu toții sunt pericole sociale.  Năpârca la casa de copii. Nu are cine îl crește.  Și după ce vor sta mucoșii ăia de 14 ani o lună la pușcărie, să vezi cum le trece cheful de teribilisme.
 Părinții consumatorilor trebuie băgați într-un program de consiliere, la fel și consumatorii dupa tratament.
Și toți trebuie să se implice: Poliția, Direcția de Sănătate, Biserica etc.
In alte țări cum se poate și la noi, nu?
Fara droguri:
(4 Septembrie 2018, 13:19)
Politia freaca menta la rece  De ce nu ia masuri ? daca sunt atat de incapabili sa il gaseasca si sa il aresteze, le pot spune ca infractorul  Oache isi are noul domiciliu intr-un bloc langa Casa Verde, intr-un apartament inchiriat de la un politist pe nume C., lucrator la Albesti. Spre disperarea locatarilor din cartier care nu stiu cum sa scape de aceste mizerii umane...faceti-ti ceva indolentilor...!

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 10 Aug 2026
221 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Rădulești: Articole pirotehnice confiscate

Miercuri, 13 decembrie a.c., pe raza comunei Rădulești a fost organizată o acțiune pentru verificarea legalității operațiunilor cu articole pirotehnice. În urma acesteia, polițiștii au identificat o femeie ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2018, 19:05
(6011 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert de Crăciun, susținut de îndrăgita soprană Mirela Bunoaica

Slobozia: Concert de Crăciun, susținut de îndrăgita soprană Mirela Bunoaica

Elevii și profesorii Liceului de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia organizează duminică, 16 decembrie 2018, începând cu orele 15,00, un concert de Crăciun. Evenimentul se va desfășura în Sala «Europa» a ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2018, 11:20
(4978 vizualizări - 2 comentarii)


Accident în apropiere de Sinești produs de un șofer beat

Marți, 11 decembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în apropierea localității Sinești s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, polițiștii au stabilit că în timp ce ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2018, 17:40
(5631 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: Ucenicia la locul de muncă

În condițiile Legii nr. 279/2005, privind ucenicia la locul de muncă, Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă acordă angajatorilor care încheie contracte de ucenicie un sprijin financiar în cuantum ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2018, 17:25
(4644 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Majorarea salariului minim

Conform HG nr. 937/7 decembrie 2018, începând cu data de 1 ianuarie 2019, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată se stabilește în bani, fără a include sporuri și alte adaosuri, la suma de ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2018, 17:10
(5732 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la Spitalul Țăndărei. Pacienți evacuați de urgență!

Duminică, 9 decembrie a.c., pe Secția Psihiatrie a Spitalului Orășenesc Țăndărei a fost semnalizată, în jurul orelor 9,30, prezența unui fum dens ce inunda întreg palierul. Cei 13 pacienți internați au ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2018, 17:15
(5846 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Pestă Porcină Africană la un mistreț vânat pe Fondul de Vânătoare 12 Săveni

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației că joi, 6 decembrie ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2018, 17:50
(7358 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copil de 12 ani, acroșat de o mașină

Joi, 6 decembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipului Urziceni s-a produs un accident. Astfel, polițiștii ajunși la locul evenimentului au stabilit că în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2018, 14:35
(4885 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Beți la volan

Joi, 6 decembrie a.c., polițiștii rutieri au depistat trei bărbați, cu vârste între 33 și 58 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși anterior au consumat băuturi alcoolice. Cei în ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2018, 14:30
(5084 vizualizări - 1 comentariu)


Articole pirotehnice, confiscate de polițiștii ialomițeni

Poliția Română desfășoară acțiunea națională «Foc de Artificii» pentru verificarea legalității operațiunilor cu articole pirotehnice desfășurate de persoanele fizice și juridice. Polițiștii ialomițeni au ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2018, 14:25
(5824 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Copil de un an și jumătate, bolnav de gripă

Caz de gripă confirmat în județul Ialomița. Este vorba despre un copil de un an și cinci luni din comuna Alexeni, care în prezent se află internat la Institutul Național de Boli Infecțioase «Matei Balș ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2018, 14:20
(5225 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni gripă


Fetești: «Tentativă de furt calificat» și «distrugere»

Marți, 4 decembrie a.c., polițiștii feteșteni au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană ar fi încercat să sustragă bunuri dintr-un autovehicul aflat parcat în incinta unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2018, 16:40
(5239 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Deținere ilegală de lemne, beat la volan și fără permis

Marți, 4 decembrie a.c., polițiștii rutieri au depistat pe raza localității Ion Roată un bărbat, de 41 de ani, conducând o autoutilitară în stare de ebrietate și fără a poseda permis de conducere. Acesta ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2018, 16:25
(6721 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Subvenții lunare de 2250 de lei pentru angajatorii care încadrează șomeri

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă aplică o serie de măsuri active ce vizează integrarea pe piața muncii a șomerilor și persoanelor în căutarea unui loc de muncă. Printre măsurile destinate ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2018, 19:20
(7035 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Urziceni

Luni, 3 decembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza județului pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2018, 19:15
(6703 vizualizări - 0 comentarii)


Sfântu Gheorghe: Beat la volan și fără permis de conducere

Luni, 3 decembrie a.c., polițiștii rutieri au depistat pe raza localității Sfântu Gheorghe un bărbat, de 32 de ani, din comuna Ion Roată. Acesta conducea pe drumurile publice în stare de ebrietate, având ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2018, 19:10
(5317 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalitățile din domeniul silvic, în atenția polițiștilor ialomițeni

Duminică, 3 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. În urma verificărilor efectuate pe raza ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2018, 19:05
(3253 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Examene pentru depistarea trichinelozei

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează, în preajma Sărbătorilor de Iarnă, asupra riscului de îmbolnăvire cu trichineloză. Astfel, pentru a preveni îmbolnăvirea ...[citește_toată_știrea]

4 Decembrie 2018, 10:10
(4629 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Ridicare restricție Pestă Porcină Africană la Andrășești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează deținătorii de porcine cu privire la faptul că, în perioada 18.10-19.11.2018, s-au examinat toate porcinele existente în ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2018, 13:05
(4247 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Restricții de circulație de Ziua Națională a României

Sâmbătă, 1 decembrie 2018, începând cu orele 9,00, se vor impune restricții de circulație pe bulevardul Matei Basarab (de la intersecția cu strada Ardealului la intersecția cu bulevardul Cosminului) și ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2018, 20:10
(4107 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, joi, 29 noiembrie 2018, în intervalul orar 8,00-13,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat acest ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2018, 17:45
(5623 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și vânt puternic, valabil până vineri, 30 noiembrie 2018

Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru județul Ialomița o avertizare meteo Cod Galben, de ninsori și vânt puternic. Avertizarea intră în vigoare miercuri, 28 noiembrie 2018, la orele 2,0 ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2018, 18:10
(3655 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Stelian-ocrotitorul copiilor»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Protopopiatul Slobozia a desfășurat marți, 27 noiembrie 2018, acțiunea «Sfântul Stelian-ocrotitorul copiilor» la ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2018, 13:50
(4375 vizualizări - 0 comentarii)


Delictele silvice, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada 19-25 noiembrie a.c., polițiștii de Ordine Publică din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2018, 13:45
(3746 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Dridu

Luni, 26 noiembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Astfel, polițiștii ajunși la locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2018, 13:30
(4794 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Șofer căutat de polițiști, după ce a produs un accident rutier

Polițiștii din Ialomița sunt pe urmele unui șofer care a lovit cu mașina un copil de 12 ani din Țăndărei, pe trecerea de pietoni, iar apoi a fugit de la locul accidentului. Se pare că bărbatul a ajuns la ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2018, 21:48
(4715 vizualizări - 4 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la spălătoriile auto

În perioada 19-20 octombrie 2018, s-a desfășurat, la inițiativa Inspecției Muncii, o campanie națională privind identificarea cazurilor de muncă nedeclarată și verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2018, 21:05
(3375 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Națională a României, sărbătorită la Slobozia

Primăria Slobozia invită cetățenii municipiului sâmbătă, 1 Decembrie 2018, la un program festiv dedicat Zilei Naționale a României și Centenarului Marii Uniri. Evenimentul va debuta la orele 10,00 în Piața ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2018, 19:20
(3170 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Contrabandă cu țigări

La data de 23 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au oprit pentru control, în trafic, un autoturism condus de un tânăr de 23 de ani, din București. În urma controlului ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2018, 17:25
(2838 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 190000 de lei, 31 de permise reținute

În perioada 23-25 noiembrie a.c., polițiștii din Ialomița au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, au fost organizate 25 ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2018, 16:20
(3459 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Ady în Port modern la Fetești! Drăgan în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...