Ialomița: Campanie de vaccinare anti-COVID-19 «Orașul Vaccinează Satul»
Echipa mobilă a Centrului de Vaccinare Nr. 2 din Slobozia, amenajat în incinta Centrului pentru Persoane Vârstnice «Răsărit în Amurg», din Slobozia, a dat startul unei campanii de vaccinare anti-COVID-
...[citește_toată_știrea]
21 Iunie 2021, 17:00
(4350 vizualizări -
0 comentarii)
Ciochina: Două persoane rănite în urma unui accident rutier
Luni, 21 iunie a.c., în jurul orelor 12,15, pompierii din cadrul Gărzii Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, la
...[citește_toată_știrea]
21 Iunie 2021, 16:45
(2325 vizualizări -
0 comentarii)
Efectele Codului Portocaliu de ploi abundente în Ialomița
Codul Portocaliu de precipitații abundente a creat probleme în mai multe zone din Ialomița. În ultimele 24 de ore, pompierii ialomițeni au intervenit în următoarele situații de urgență: în municipiul Fetești
...[citește_toată_știrea]
20 Iunie 2021, 17:00
(2269 vizualizări -
0 comentarii)
Gura Ialomiței: Mașină răsturnată într-un șanț
Polițiștii și pompierii ialomițeni au intervenit în dimineața zilei de duminică, 20 iunie a.c., în jurul orei 4,00, în cazul unui accident rutier produs în zona localității Gura Ialomiței. Din verificările
...[citește_toată_știrea]
20 Iunie 2021, 11:30
(2742 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 19 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10788, cu 2 cazuri mai mult decât vineri, 18 iunie
...[citește_toată_știrea]
19 Iunie 2021, 16:35
(2469 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița, din nou Cod Portocaliu de ploi abundente
Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Portocaliu de ploi abundente și instabilitate atmosferică, printre județele afectate de fenomenele meteo numărându-se și Ialomița
...[citește_toată_știrea]
18 Iunie 2021, 19:35
(2643 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: După un accident, și-a făcut dreptate cu pumnii și picioarele
Un bărbat, de 45 de ani, din Fetești, s-a ales cu un dosar penal pentru «vătămare corporală din culpă» și «loviri și alte violențe». În ziua de joi, 17 iunie a.c., acesta a fost implicat într-un accident
...[citește_toată_știrea]
18 Iunie 2021, 19:25
(3058 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Expoziție foto-documentară la Muzeul Național al Agriculturii din România
Muzeul Național al Agriculturii din România va fi gazda unei expoziții de fotografii și documente, itinerată de Muzeul Național Cotroceni. Denumită «Regele Ferdinand I și reformele Marii Uniri. 100 de ani
...[citește_toată_știrea]
18 Iunie 2021, 19:15
(5602 vizualizări -
0 comentarii)
RAJA Constanța: Programul casieriilor în mini-vacanța de Rusalii
Luni, 21 iunie 2021, a doua zi de Rusalii, casieriile RAJA și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile on-line pentru efectuarea plăților
...[citește_toată_știrea]
18 Iunie 2021, 19:05
(4338 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Acțiuni preventive ale polițiștilor
Polițiștii din Slobozia au discutat cu 100 de elevi ai Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» despre răspunderea penală a minorilor și siguranța în mediul on-line. Activitățile au fost susținute de
...[citește_toată_știrea]
18 Iunie 2021, 18:40
(2020 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!
Vineri, 18 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față de
...[citește_toată_știrea]
18 Iunie 2021, 17:10
(2936 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Termen scadent pentru depunerea Formularului 394
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 30 iunie 2021, este ultima zi în care se poate depune Formularul 394. Obligația depunerii acestui document
...[citește_toată_știrea]
18 Iunie 2021, 16:35
(1778 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Reținuți pentru «loviri și alte violențe»
Doi bărbați, de 30 și 44 de ani, din Slobozia, au fost reținuți pentru 24 de ore, în ziua de miercuri, 16 iunie 2021. Aceștia sunt principalii suspecți ai unui dosar penal deschis de polițiști ce are ca
...[citește_toată_știrea]
17 Iunie 2021, 17:50
(2991 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Mandate de executare a pedepsei, puse în aplicare de polițiști
Polițiștii din Urziceni au pus în aplicare două mandate de executare a pedepselor, emise de Judecătoria Fetești, pe numele a doi bărbați din oraș. Astfel, în ziua de miercuri, 16 iunie a.c., oamenii legii
...[citește_toată_știrea]
17 Iunie 2021, 17:35
(3088 vizualizări -
0 comentarii)
Borănești: S-a urcat la volan băut și fără permis
În ziua de miercuri, 16 iunie a.c., polițiștii din Coșereni au depistat în flagrant, pe raza comunei Borănești, un conducător auto ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Polițiștii au stabilit că
...[citește_toată_știrea]
17 Iunie 2021, 17:25
(2914 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Sprijin financiar pentru producătorii din sectorul viticol
Vești bune pentru producătorii din domeniul viniviticol. Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agicultură (APIA) pune în aplicare o nouă măsură pentru susținerea acestui sector. Astfel, în urma intrării
...[citește_toată_știrea]
17 Iunie 2021, 17:20
(4767 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția persoanelor aflate în căutarea unui serviciu 306 locuri de muncă. Cei interesați pot cere detalii suplimentare la sediul AJ
...[citește_toată_știrea]
17 Iunie 2021, 17:10
(3718 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Bărbat din Cernavodă, cu permisul suspendat la volanul unei mașini sub sechestru
În ziua de miercuri, 16 iunie a.c., polițiștii din Țăndărei au identificat pe raza orașului un bărbat, de 67 de ani, din Cernavodă, care se afla ilegal la volan. Șoferul avea dreptul de a conduce suspendat
...[citește_toată_știrea]
17 Iunie 2021, 17:05
(4413 vizualizări -
0 comentarii)
«Ziua europeană a furturilor din locuințe», marcată la Slobozia și Fetești
Polițiștii Compartimentului Analiză și Prevenire a Criminalității Ialomița, împreună cu polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, precum și polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești
...[citește_toată_știrea]
17 Iunie 2021, 16:50
(2843 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!
Joi, 17 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua
...[citește_toată_știrea]
17 Iunie 2021, 16:35
(1846 vizualizări -
1 comentariu)
AJFP Ialomița: 409,06 milioane de lei, colectate la bugetul de stat
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în perioada ianuarie-mai 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 409,06 milioane lei, cu 48,7 milioane
...[citește_toată_știrea]
16 Iunie 2021, 17:05
(1623 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Proiectul educativ «Micul Pieton» la Gârbovi
Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței tinerilor. Marți, 15 iunie a.c, peste 150 de elevi din comuna Gârbovi au învățat
...[citește_toată_știrea]
16 Iunie 2021, 16:55
(2541 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!
Miercuri, 16 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față
...[citește_toată_știrea]
16 Iunie 2021, 16:35
(2199 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Deplasări în siguranță pe timp de ploaie
Având în vedere Codul Portocaliu de ploi abundente emis de Administrația Națională de Meteorologie pentru județul Ialomița, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița le recomandă șoferilor să adapteze viteza
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2021, 17:45
(2283 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor
În ultimele 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 83 de evenimente, dintre care 77 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate 6 infracțiuni
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2021, 17:00
(1597 vizualizări -
0 comentarii)
AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea aparatelor de marcat electronice fiscale
Operatorii economici care încasează contravaloarea bunurilor livrate cu amănuntul sau a serviciilor efectuate direct către populație trebuie să țină cont de termenele limită pentru conectarea aparatelor
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2021, 16:30
(5146 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Marți, 15 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10786, cu 2 cazuri mai mult decât luni, 14 iunie
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2021, 16:15
(2578 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița, sub Cod Portocaliu de ploi abundente
Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de ploi abundente și instabilitate atmosferică, printre județele afectate de fenomenele meteo numărându-se și Ialomița. Avertizarea
...[citește_toată_știrea]
15 Iunie 2021, 13:15
(2623 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiune preventivă a polițiștilor la Școala Gimnazială Platonești
Elevii Școlii Gimnaziale Platonești au primit la ore vizita polițiștilor, care în cadrul proiectului «Școala Siguranței Tedi» au încercat să îi ajute pe copii, prin joc, să își însușească informații privind
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2021, 18:10
(4916 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Fără permis, la volan
Duminică, 13 iunie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din Fetești au depistat, pe raza localității Cegani, un șofer în vârstă de 24 de ani în timp ce conducea un autoturism fără a avea permis conducere
...[citește_toată_știrea]
14 Iunie 2021, 17:55
(2437 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(19 Octombrie 2018, 00:05)
Nu stiu cum face PSD-ul ăsta...dar la Tandarei a ajuns sa iubesca tot ce a însemnat dusman in alegerile trecute.Nu doar sefei contabile i se tine "trena"cu mult respect...dar si celor care urlau in gura mare cuvinte greu de reprodus la adresa PSD-ului si a candidatilor acestuia.Greu de inteles...o fi si asta o noua strategie?!
(18 Octombrie 2018, 00:30)
Pentru cei care vor sa instiinteze organele abilitate referitor la anumite fapte ce sunt pedepsite de lege, sa stiti ca Judecatoria si Tribunalul sunt deschise in fiecare zi.
Justitia nu se face nici in presa, nici pe facebook.
(17 Octombrie 2018, 17:06)
Damigeana asta e goală! Lătrați la ea în zadar. Ea e soacră bună, grasă, coafată și o doare-n cep!
(17 Octombrie 2018, 15:50)
Presa scrie, noi cetatenii ne infuriem, comentam si ORGANELE( abbilitate ) nici nu se sinchisesc.
(16 Octombrie 2018, 17:43)
E coafată ca la Slobozia! Altceva nu știu coafezele astea de la toate colțurile! Saloane de coafură, farmacii și bănci, oraș prosper!
(16 Octombrie 2018, 16:59)
Domnilor, Gina este idealul de frumusețe din sec. 18: grasă și frumoasă! Dacă i are la degetu mic pe edili, nu e așa proastă! MegaGina! Firmă de birt din Fierbinți! E toată o gușă....Sigur nu e singura damigeană din Primărie/Prefectură.
(16 Octombrie 2018, 14:29)
Ati luat poza doamnei de pe cripta funerara /
(16 Octombrie 2018, 13:15)
Sa nu ne amagim ca dna Gina este vreo Mata Hari de Baragan! Oricit tupeu ar avea, ca sa isi mute nora de la un departament / serviciu la altul nu se facea decit cu acordul tacit al sefilor de la acele structuri... Cin' sa fie acestia si ce au de zis ???
(16 Octombrie 2018, 02:14)
Audit extern la primaria Slobozia urgent.Rezultatul auditului expus in urmatoarea sedinta de consiliu cu invitarea mass media.Dacă se dovedeste vinovatia se stabileste prejudiciul,se recupereaza si putem termina rebilitarea Pietii Revolutiei,sau dotam spitalul,sau asfaltam cartierul tinerilor....... .
(15 Octombrie 2018, 18:47)
Mie unul imi place ! SUPER FEMEIE !!!!! 80% este compusa din GUSA . Cinste EI !
(15 Octombrie 2018, 16:17)
Asta a fost paznica la poarta spitalului, la poarta de la ambulanță. Rusine sa va fie, a ajuns sa va conduca paznicii., vai de capul vostru!!!!!!
(15 Octombrie 2018, 15:07)
Ce gretos e sa deschizi site-ul si sa o vezi pe muirea asta pe prima pagina...chhhhhh :D
(15 Octombrie 2018, 15:07)
Singurul avantaj cand cate o familie de bugetari ocupa vreo directie in administratie e ca, cel putin, astia nu fac sex la servici intre ei..
(15 Octombrie 2018, 13:59)
Ceea ce prezentați .....aici este practica generalizată.Sa vedeți la primăria Tandarei....doamna Gina este copil de grădinița fata de contabila șefa F.V. zisa și ,,Vichi,,care și a angajat nu toată familia ci tot neamul la primărie pe mandatele la toți primarii.Pe timpul lui Sava și a angajat o pe fisa cea mare la Adi ECO...care are sediul in primărie.Pe timpul lui Roman la angajat pe giner șu la ceva cu impozite,apoi pe cealalt ginere ca electrician obligând un amărât sa si dea demisia.Acum pe mâna cu T.N. si a angajat cealaltă fiica la biblioteca.Oameni buni in ce vremuri traim....toată dar toată familia sa ți o angajezi in primărie....este inacceptabil.Chiar ar trebui ca Dvs....presa...sa constatați tot ce am scris aici.Iar individa se tot crede șefa peste toată primăria...spunând mereu ca primarii trec....dar ea rămâne.Iar peste toate astea încasează și un salariu de peste 5000 RON.....așa ca ....trăiască PSD și administrația locală!!!!!!!!!!!!
(15 Octombrie 2018, 13:37)
problema familiei angajata in totalitate in institutii bugetare exista peste tot, ar fi interesant sa faceti prin ziarul dv aceste dezvaluiri exemplu ANAF..... etc in fiecare saptamana o familie mare din sectorul bugetar