Urmărit internațional, depistat la Țăndărei
Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Italia. Astfel, miercuri, 6 septembrie a
...[citește_toată_știrea]
7 Septembrie 2017, 17:35
(6322 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Cartofi confiscați de polițiști
Un bărbat din județul Constanța a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului Județean Transporturi Ialomița în timp ce încerca să comercializeze aproape o tonă de legume. Astfel, pe timpul desfășurării
...[citește_toată_știrea]
6 Septembrie 2017, 19:10
(3698 vizualizări -
0 comentarii)
«Serenadă de toamnă» la Slobozia
Joi, 7 septembrie 2017, pe esplanada din fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura concertul în aer liber «Serenadă de toamnă». Concertul are începere la orele 18,00 și
...[citește_toată_știrea]
6 Septembrie 2017, 18:35
(4510 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Bătrână dispărută/UPDATE: A fost găsită la Slobozia
Polițiștii ialomițeni caută o femeie de 81 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea femeii sunt rugați să sune la numărul unic
...[citește_toată_știrea]
5 Septembrie 2017, 19:35
(8078 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Specialiști din China, vizită în Ialomița
În perioada 28.08-1.09.2017, o delegație de specialiști chinezi a venit în România pentru evaluarea sistemelor de management al calității și igienei mierii de albine din țara noastră, această vizită de
...[citește_toată_știrea]
5 Septembrie 2017, 19:10
(4567 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Minoră găsită la scurt timp după dispariție
În cursul nopții de 27/28 august 2017, un bărbat din comuna Sălcioara a sesizat dispariția de la domiciliu a fiicei sale în vârstă de 15 ani, care a plecat de acasă fără a mai reveni. Datele de identitate
...[citește_toată_știrea]
5 Septembrie 2017, 18:25
(4641 vizualizări -
0 comentarii)
Razie a Poliției în zona Urziceni
Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 1 septembrie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și
...[citește_toată_știrea]
4 Septembrie 2017, 19:55
(4887 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Amenzi de peste 32500 de lei
Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 1/3 septembrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor
...[citește_toată_știrea]
4 Septembrie 2017, 19:40
(4947 vizualizări -
0 comentarii)
Un autobuz s-a răsturnat lângă Sărățeni
Vineri, 1 septembrie a.c., 8 pasageri ai unui autobuz au fost răniți ușor după ce vehiculul s-a răsturnat în zona localității Sărățeni. La fața locului s-au deplasat polițiștii, dar și paramedicii SMUR
...[citește_toată_știrea]
1 Septembrie 2017, 19:56
(4648 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Minoră dispărută
Polițiștii ialomițeni încearcă să-i dea de urmă adolescentei Daniela Bratoșin, în vârstă 15 ani, din zona Urziceni. Tânăra a plecat de acasă în cursul nopții de 27/28 august 2017 și nu
...[citește_toată_știrea]
31 August 2017, 21:10
(4431 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Expoziție de pictură
Galeriile «Arcadia» ale Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia găzduiesc marți, 5 septembrie 2017, începând cu orele 14,00, vernisajul expoziției «Emoții». Tablourile sunt realizate de artista
...[citește_toată_știrea]
31 August 2017, 20:25
(3481 vizualizări -
0 comentarii)
Urziceni: Donare de sânge
Cu sprijinul Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, sediul Protopopiatului Urziceni a devenit neîncăpător datorită zecilor de credincioși veniți să doneze sânge. Împreună cu preoții și reprezentanții
...[citește_toată_știrea]
31 August 2017, 20:05
(4257 vizualizări -
0 comentarii)
anunț
vând struguri-2017
toate soiurile, la lădițe
jud. Vrancea
transport la domiciliu
Relații la telefon 0742/308.915
29 August 2017, 19:25
ITM Ialomița: Controale la firme care au înregistrat accidente de muncă
Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura, în perioada septembrie-noiembrie 2017, acțiuni de control la toți angajatorii din județ care au înregistrat în ultimii 5 ani accidente de muncă.
...[citește_toată_știrea]
29 August 2017, 19:05
(4695 vizualizări -
0 comentarii)
anunț
CAZACU I. ȘTEFAN II
cu sediul în comuna Gheorghe Lazăr
vinde legume:
roșii, ardei
din producția proprie
Relații la telefon 0727/519.593
29 August 2017, 18:20
AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară
La sfârșitul lunii iulie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6360 șomeri, din care 920 șomeri indemnizați, respectiv 5440 șomeri neindemnizați
...[citește_toată_știrea]
23 August 2017, 21:15
(4310 vizualizări -
1 comentariu)
Urmărit internațional, depistat la Slobozia
Miercuri, 23 august 2017, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat, de 30 de ani, din Slobozia, pe numele căruia exista un mandat european de
...[citește_toată_știrea]
23 August 2017, 20:55
(4836 vizualizări -
0 comentarii)
Pompierii ISU Ialomița, calificați la faza națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență
În perioada 22-25 august 2017, se desfășoară la Iași etapa națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La această etapă vor participa 12 echipaje, reprezentante ale inspectoratelor
...[citește_toată_știrea]
23 August 2017, 19:45
(5436 vizualizări -
0 comentarii)
Protopopiatul Slobozia: «Adolescența-etapa în care ne formăm ca oameni»
Miercuri, 23 august 2017, beneficiarii proiectului «Clubul de vară» din Urziceni s-au întâlnit cu psihologul Angela Bojoga, consilier școlar și voluntar în cadrul Serviciului Social acreditat al Protopopiatului
...[citește_toată_știrea]
23 August 2017, 19:05
(4921 vizualizări -
0 comentarii)
anunț
I.I. DUMITRU M. GEORGE-CRISTIAN
cu sediul în sat Luciu, com. Gura Ialomiței
vinde pepeni și legume
din producția proprie
Relații la telefon 0729/558.058
22 August 2017, 18:05
AJFP Ialomița: Încasări de 45,54 milioane de lei la buget
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat în luna iulie 2017 la bugetul general consolidat suma de 45,54 milioane lei. Cel mai mare grad de încasare a fost semnalat la nivelul
...[citește_toată_știrea]
17 August 2017, 22:10
(5167 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Amenzi de 12 mii de lei
Inspectorii DSVSA Ialomița au realizat în această perioadă mai multe controale tematice cu privire la abatorizarea, prelucrarea laptelui sau modul în care se comercializează produsele alimentare. În urma
...[citește_toată_știrea]
17 August 2017, 21:05
(5005 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Se închid gazele
Distrigaz Sud Rețele informează faptul că vineri, 18 august 2017, în orașele Fetești, Slobozia și Urziceni, pe străzile Călărași, Matei Basarab, Panduri și București, se va opri furnizarea de gaze naturale
...[citește_toată_știrea]
17 August 2017, 20:30
(4474 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița: Acțiuni de prevenire a Pestei Porcină Africană
Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a intensificat acțiunile cu privire la prevenirea răspândirii pe teritoriul județului Ialomița a Pestei Porcină Africană. Astfel, în
...[citește_toată_știrea]
17 August 2017, 20:10
(4265 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria
Pe perioada minivacanței de Sfânta Maria, polițiștii au fost la datorie, zilnic, pentru siguranța și liniștea cetățenilor. În 5 zile, polițiștii au constatat peste 100 de infracțiuni, au aplicat aproximativ
...[citește_toată_știrea]
16 August 2017, 12:40
(4553 vizualizări -
0 comentarii)
DSVSA Ialomița a interzis comerțul cu porci în târguri
DSVSA Ialomița anunță toți crescătorii de porcine, ca urmare a evoluției Pestei Porcine Africane în țările riverane României precum și notificarea a două focare de boală la porcii domestici în cartierele
...[citește_toată_știrea]
11 August 2017, 15:20
(6789 vizualizări -
0 comentarii)
Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare pentru Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu»
Centrul Militar Județean Ialomița, structură a Ministerului Apărării Naționale, anunță că Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu» va organiza concurs de admitere sesiunea
...[citește_toată_știrea]
11 August 2017, 15:05
(9056 vizualizări -
1 comentariu)
AJFP Ialomița: Prețurile medii pentru produsele agricole
Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărârea Consiliului Județean Ialomița nr. 128/31.07.2017, privind modificarea Hotărârii
...[citește_toată_știrea]
10 August 2017, 13:15
(6478 vizualizări -
0 comentarii)
anunț angajare
SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează
ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani în transport mărfuri
-atestat valabil de sofer profesionist transport marfa
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa de e-mail
[email protected]
telefon 0749/082.231
10 August 2017, 12:10
«Alături de Oameni... pentru Oameni», program social derulat de Protopopiatul Urziceni
Acest program social a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întâmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din motive obiective nu puteau să
...[citește_toată_știrea]
8 August 2017, 21:20
(7115 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(19 Octombrie 2018, 00:05)
Nu stiu cum face PSD-ul ăsta...dar la Tandarei a ajuns sa iubesca tot ce a însemnat dusman in alegerile trecute.Nu doar sefei contabile i se tine "trena"cu mult respect...dar si celor care urlau in gura mare cuvinte greu de reprodus la adresa PSD-ului si a candidatilor acestuia.Greu de inteles...o fi si asta o noua strategie?!
(18 Octombrie 2018, 00:30)
Pentru cei care vor sa instiinteze organele abilitate referitor la anumite fapte ce sunt pedepsite de lege, sa stiti ca Judecatoria si Tribunalul sunt deschise in fiecare zi.
Justitia nu se face nici in presa, nici pe facebook.
(17 Octombrie 2018, 17:06)
Damigeana asta e goală! Lătrați la ea în zadar. Ea e soacră bună, grasă, coafată și o doare-n cep!
(17 Octombrie 2018, 15:50)
Presa scrie, noi cetatenii ne infuriem, comentam si ORGANELE( abbilitate ) nici nu se sinchisesc.
(16 Octombrie 2018, 17:43)
E coafată ca la Slobozia! Altceva nu știu coafezele astea de la toate colțurile! Saloane de coafură, farmacii și bănci, oraș prosper!
(16 Octombrie 2018, 16:59)
Domnilor, Gina este idealul de frumusețe din sec. 18: grasă și frumoasă! Dacă i are la degetu mic pe edili, nu e așa proastă! MegaGina! Firmă de birt din Fierbinți! E toată o gușă....Sigur nu e singura damigeană din Primărie/Prefectură.
(16 Octombrie 2018, 14:29)
Ati luat poza doamnei de pe cripta funerara /
(16 Octombrie 2018, 13:15)
Sa nu ne amagim ca dna Gina este vreo Mata Hari de Baragan! Oricit tupeu ar avea, ca sa isi mute nora de la un departament / serviciu la altul nu se facea decit cu acordul tacit al sefilor de la acele structuri... Cin' sa fie acestia si ce au de zis ???
(16 Octombrie 2018, 02:14)
Audit extern la primaria Slobozia urgent.Rezultatul auditului expus in urmatoarea sedinta de consiliu cu invitarea mass media.Dacă se dovedeste vinovatia se stabileste prejudiciul,se recupereaza si putem termina rebilitarea Pietii Revolutiei,sau dotam spitalul,sau asfaltam cartierul tinerilor....... .
(15 Octombrie 2018, 18:47)
Mie unul imi place ! SUPER FEMEIE !!!!! 80% este compusa din GUSA . Cinste EI !
(15 Octombrie 2018, 16:17)
Asta a fost paznica la poarta spitalului, la poarta de la ambulanță. Rusine sa va fie, a ajuns sa va conduca paznicii., vai de capul vostru!!!!!!
(15 Octombrie 2018, 15:07)
Ce gretos e sa deschizi site-ul si sa o vezi pe muirea asta pe prima pagina...chhhhhh :D
(15 Octombrie 2018, 15:07)
Singurul avantaj cand cate o familie de bugetari ocupa vreo directie in administratie e ca, cel putin, astia nu fac sex la servici intre ei..
(15 Octombrie 2018, 13:59)
Ceea ce prezentați .....aici este practica generalizată.Sa vedeți la primăria Tandarei....doamna Gina este copil de grădinița fata de contabila șefa F.V. zisa și ,,Vichi,,care și a angajat nu toată familia ci tot neamul la primărie pe mandatele la toți primarii.Pe timpul lui Sava și a angajat o pe fisa cea mare la Adi ECO...care are sediul in primărie.Pe timpul lui Roman la angajat pe giner șu la ceva cu impozite,apoi pe cealalt ginere ca electrician obligând un amărât sa si dea demisia.Acum pe mâna cu T.N. si a angajat cealaltă fiica la biblioteca.Oameni buni in ce vremuri traim....toată dar toată familia sa ți o angajezi in primărie....este inacceptabil.Chiar ar trebui ca Dvs....presa...sa constatați tot ce am scris aici.Iar individa se tot crede șefa peste toată primăria...spunând mereu ca primarii trec....dar ea rămâne.Iar peste toate astea încasează și un salariu de peste 5000 RON.....așa ca ....trăiască PSD și administrația locală!!!!!!!!!!!!
(15 Octombrie 2018, 13:37)
problema familiei angajata in totalitate in institutii bugetare exista peste tot, ar fi interesant sa faceti prin ziarul dv aceste dezvaluiri exemplu ANAF..... etc in fiecare saptamana o familie mare din sectorul bugetar