Grindu: Au încercat să fure porumbul unui consătean
Trei bărbați din localitatea Grindu au fost prinși de polițiștii din localitate în timp ce încercau să fure mai mulți saci de cereale din gospodăria unui consătean în vîrstă de 76 ani. Pe scurt, cei trei
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2011, 18:23
(10442 vizualizări -
0 comentarii)
Produsele accizabile, în atenția polițiștilor
Luni, 10 ianuarie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare al cărei scop principal l-a constituit prevenirea faptelor de natură penală, dar și verificarea legalităților în domeniul transporturilor
...[citește_toată_știrea]
11 Ianuarie 2011, 18:22
(11855 vizualizări -
0 comentarii)
Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești
La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 7 ianuarie a.c., polițiști din Urziceni în colaborare cu agenții Postului de Poliție Bărbulești au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 20:04
(12626 vizualizări -
5 comentarii)
Ialomița: Incendii și oameni căzuți în stradă
Echipajul SMURD de la Fetești a fost alertat vineri, 7 ianuarie 2011, pentru a acorda ajutor unui cetățean, de 49 de ani, care, după ce a consumat băuturi alcoolice, căzuse în stradă. După ce i-a fost acordat
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 20:01
(9852 vizualizări -
0 comentarii)
Oferte de muncă în Germania pentru studenți
Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să muncească în vacanța de vară în Germania. Selecția se va desfășura în perioada
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 19:59
(10984 vizualizări -
0 comentarii)
Amara: Hoți prinși și arestați
După ce vineri, 7 ianuarie, la Amara au fost furate mai multe bunuri de peste 30000 lei, polițiștii au reușit să prindă hoții, doi bărbați, de 32 de ani și 22 de ani, ambii din comuna Grivița. Mai mult
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 19:58
(12711 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Rata șomajului, în creștere
Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru ocuparea Forței de Muncă, în ultima lună a anului precedent rata șomajului a fost în creștere. «La sfîrșitul lunii decembrie 2010, în evidențele
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 19:56
(10885 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Băuți și fără permis la volan
Un bărbat de 39 de ani a fost prins de polițiști în timp ce se deplasa cu mașina deși băuse. Individul a fost identificat pe raza localității Jilavele, vineri, 7 ianuarie a.c., și pentru faptul că a condus
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 19:50
(11586 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Noi reglementări fiscale
«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice române plătitoare de impozit pe profit că au posibilitatea de a opta pentru plata impozitului pe veniturile microîntreprinderilor
...[citește_toată_știrea]
10 Ianuarie 2011, 19:48
(9114 vizualizări -
0 comentarii)
APIA Ialomița: Subvenții pentru crescătorii de animale
Potrivit unui comunicat de presă, «Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează că a fost demarată a treia etapă de depunere a cererilor de plată, cu termen limită 21 ianuarie
...[citește_toată_știrea]
7 Ianuarie 2011, 17:05
(13038 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Cursuri gratuite pentru electricieni la Camera de Comerț
Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță implementarea proiectului european «Formare profesională în vederea obținerii calificărilor de electrician în construcții și electrician de întreținere
...[citește_toată_știrea]
7 Ianuarie 2011, 17:04
(10801 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Pompierii, prezenți la Bobotează
Pentru a preveni eventualele incendii, pompierii ialomițeni au supravegheat buna desfășurare a slujbelor bisericești în ziua de Bobotează. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență
...[citește_toată_știrea]
7 Ianuarie 2011, 17:03
(10675 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: «Șoferi» fără permise, depistați în trafic
Miercuri, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 16.00, polițiștii slobozeni, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu, au oprit pentru control pe strada Viitor, un autoturism condus de un bărbat
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2011, 17:19
(12523 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Siguranța în școli, în atenția Poliției
În cursul zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2011, 17:18
(13882 vizualizări -
0 comentarii)
Fetești: Prinși la scurt timp după ce au furat mai multe bunuri
În după-amiaza zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., în timp ce se afla în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, o echipă mixtă de patrulare a depistat doi localnici, în vîrstă
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2011, 17:17
(11056 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Se poate reveni la statutul de neplătitor de TVA!
Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, va fi
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2011, 17:08
(16637 vizualizări -
0 comentarii)
Piețele din Fetești, la control
Polițiștii feteșteni, împreună cu trei elevi ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr»-Cîmpina, aflați în practică, au organizat și executat, începînd cu orele 10.00, timp de două ore, acțiuni punctuale
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2011, 17:01
(10662 vizualizări -
0 comentarii)
Coșereni: Fetiță de 9 ani, lovită în plin de o mașină
O fetiță de 9 de ani, din Coșereni, a fost transportată de urgență la spitalul din Urziceni după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs joi, 6 ianuarie a.c., în jurul orei 11.45, în centrul
...[citește_toată_știrea]
6 Ianuarie 2011, 14:08
(10963 vizualizări -
0 comentarii)
Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului
Noul Hyundai ix20 este liderul segmentului său în ceea ce privește eficiența, siguranța... și acum, valoarea reziduală. Conform analizei desfășurate pe principalele piețe europene, cel
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2011, 17:23
(11177 vizualizări -
0 comentarii)
Traian: 4 infracțiuni la doar 18 ani
Un tînăr de numai 18 ani din comuna Traian este cercetat pentru comiterea infracțiunilor de violare de domiciliu, amenințare, viol și furt. Potrivit declarațiilor victimelor, în noaptea de 2 spre 3 ianuarie
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2011, 17:09
(10790 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat
Marți, 4 ianuarie, un bărbat din orașul Țăndărei a fost surprins de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Bărbatul a fost oprit de în urma unui control de rutină la intersecția străzilor Avalanșei
...[citește_toată_știrea]
5 Ianuarie 2011, 17:08
(11350 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: I-a furat lemnele din curte
Duminică, 2 ianuarie, un țăndărean a rămas fără lemnele aflate într-o anexă a gospodăriei. Cele 300 kilograme de lemne de fag au fost recuperate de polițiști de la un localnic, suspectat de comiterea furtului
...[citește_toată_știrea]
4 Ianuarie 2011, 16:47
(9152 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiunea «Foc de Artificii»: 137 kg de petarde, confiscate
În cadrul acțiunii «Foc de artificii», polițiștii ialomițeni au constatat 30 de infracțiuni, pentru săvîrșirea cărora sînt cercetate tot atîtea persoane, au confiscat 27417 articole pirotehnice și au aplicat
...[citește_toată_știrea]
4 Ianuarie 2011, 16:43
(12545 vizualizări -
0 comentarii)
DGFP Ialomița: Impozitele, doar prin Formularul 112
Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele juridice și fizice care au calitatea de angajatori sau entități asimilate angajatorului că vor plăti contribuțiile și
...[citește_toată_știrea]
4 Ianuarie 2011, 16:32
(7116 vizualizări -
0 comentarii)
La volan, fără permis
În prima zi a anului 2011, polițiștii Postului de Poliție Gheorghe-Doja, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza localității, au oprit pentru control un autoturism condus de un
...[citește_toată_știrea]
3 Ianuarie 2011, 15:47
(13902 vizualizări -
0 comentarii)
Aproape 30000 de lei, amenzi aplicate de Poliția Rutieră
În perioada 31 decembrie 2010-2 ianuarie 2011, efective din cadrul Serviciului Rutier au intensificat activitățile pe arterele județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere ce se pot produce, precum
...[citește_toată_știrea]
3 Ianuarie 2011, 15:43
(8839 vizualizări -
1 comentariu)
IPJ Ialomița: Evitați traseele lungi!
Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră pe raza județului traficul rutier se desfășoară în condiții de iarnă, nefiind înregistrate evenimente rutiere.
Polițiștii recomandă
...[citește_toată_știrea]
3 Ianuarie 2011, 15:38
(12357 vizualizări -
0 comentarii)
La Mulți Ani 2011!
Redacția Independent vă dorește un An Nou mai bun, plin de realizări.
...[citește_toată_știrea]
1 Ianuarie 2011, 00:01
(12082 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: «Te Deum» la Catedrală
În noaptea dintre ani, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia, Preasfințitul Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor va oficia o slujbă de priveghere în cadrul
căreia
...[citește_toată_știrea]
30 Decembrie 2010, 13:43
(10657 vizualizări -
0 comentarii)
S-a găsit o agendă!
S-a găsit o agendă de culoare verde, în zona Spitalului Slobozia, pe strada Lacului. Agenda conține mai multe numere de telefon și adrese de mail. Cel ce a pierdut-o ne poate contacta la adresa de mail
...[citește_toată_știrea]
30 Decembrie 2010, 13:30
(8293 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(19 Octombrie 2018, 00:05)
Nu stiu cum face PSD-ul ăsta...dar la Tandarei a ajuns sa iubesca tot ce a însemnat dusman in alegerile trecute.Nu doar sefei contabile i se tine "trena"cu mult respect...dar si celor care urlau in gura mare cuvinte greu de reprodus la adresa PSD-ului si a candidatilor acestuia.Greu de inteles...o fi si asta o noua strategie?!
(18 Octombrie 2018, 00:30)
Pentru cei care vor sa instiinteze organele abilitate referitor la anumite fapte ce sunt pedepsite de lege, sa stiti ca Judecatoria si Tribunalul sunt deschise in fiecare zi.
Justitia nu se face nici in presa, nici pe facebook.
(17 Octombrie 2018, 17:06)
Damigeana asta e goală! Lătrați la ea în zadar. Ea e soacră bună, grasă, coafată și o doare-n cep!
(17 Octombrie 2018, 15:50)
Presa scrie, noi cetatenii ne infuriem, comentam si ORGANELE( abbilitate ) nici nu se sinchisesc.
(16 Octombrie 2018, 17:43)
E coafată ca la Slobozia! Altceva nu știu coafezele astea de la toate colțurile! Saloane de coafură, farmacii și bănci, oraș prosper!
(16 Octombrie 2018, 16:59)
Domnilor, Gina este idealul de frumusețe din sec. 18: grasă și frumoasă! Dacă i are la degetu mic pe edili, nu e așa proastă! MegaGina! Firmă de birt din Fierbinți! E toată o gușă....Sigur nu e singura damigeană din Primărie/Prefectură.
(16 Octombrie 2018, 14:29)
Ati luat poza doamnei de pe cripta funerara /
(16 Octombrie 2018, 13:15)
Sa nu ne amagim ca dna Gina este vreo Mata Hari de Baragan! Oricit tupeu ar avea, ca sa isi mute nora de la un departament / serviciu la altul nu se facea decit cu acordul tacit al sefilor de la acele structuri... Cin' sa fie acestia si ce au de zis ???
(16 Octombrie 2018, 02:14)
Audit extern la primaria Slobozia urgent.Rezultatul auditului expus in urmatoarea sedinta de consiliu cu invitarea mass media.Dacă se dovedeste vinovatia se stabileste prejudiciul,se recupereaza si putem termina rebilitarea Pietii Revolutiei,sau dotam spitalul,sau asfaltam cartierul tinerilor....... .
(15 Octombrie 2018, 18:47)
Mie unul imi place ! SUPER FEMEIE !!!!! 80% este compusa din GUSA . Cinste EI !
(15 Octombrie 2018, 16:17)
Asta a fost paznica la poarta spitalului, la poarta de la ambulanță. Rusine sa va fie, a ajuns sa va conduca paznicii., vai de capul vostru!!!!!!
(15 Octombrie 2018, 15:07)
Ce gretos e sa deschizi site-ul si sa o vezi pe muirea asta pe prima pagina...chhhhhh :D
(15 Octombrie 2018, 15:07)
Singurul avantaj cand cate o familie de bugetari ocupa vreo directie in administratie e ca, cel putin, astia nu fac sex la servici intre ei..
(15 Octombrie 2018, 13:59)
Ceea ce prezentați .....aici este practica generalizată.Sa vedeți la primăria Tandarei....doamna Gina este copil de grădinița fata de contabila șefa F.V. zisa și ,,Vichi,,care și a angajat nu toată familia ci tot neamul la primărie pe mandatele la toți primarii.Pe timpul lui Sava și a angajat o pe fisa cea mare la Adi ECO...care are sediul in primărie.Pe timpul lui Roman la angajat pe giner șu la ceva cu impozite,apoi pe cealalt ginere ca electrician obligând un amărât sa si dea demisia.Acum pe mâna cu T.N. si a angajat cealaltă fiica la biblioteca.Oameni buni in ce vremuri traim....toată dar toată familia sa ți o angajezi in primărie....este inacceptabil.Chiar ar trebui ca Dvs....presa...sa constatați tot ce am scris aici.Iar individa se tot crede șefa peste toată primăria...spunând mereu ca primarii trec....dar ea rămâne.Iar peste toate astea încasează și un salariu de peste 5000 RON.....așa ca ....trăiască PSD și administrația locală!!!!!!!!!!!!
(15 Octombrie 2018, 13:37)
problema familiei angajata in totalitate in institutii bugetare exista peste tot, ar fi interesant sa faceti prin ziarul dv aceste dezvaluiri exemplu ANAF..... etc in fiecare saptamana o familie mare din sectorul bugetar