Drumurile comunale rămîn blocate, elevii stau acasă și marți, 9 februarie
«Avînd în vedere condițiile meteorologice deosebite, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență al județului Ialomița a dispus tuturor Comitetelor Locale pentru Situații de Urgență din județ ca toate drumurile comunale care acced în localitățile unităților administrativ-teritoriale să fie blocate
...[citește_toată_știrea]
8 Februarie 2010, 17:06
(13490 vizualizări -
0 comentarii)
Mandate executate
La finalul săptămînii trecute, în data de 5 februarie, polițiștii din Țăndărei au depistat pe raza orașului un localnic de 32 de ani, pe numele căruia exista un mandat european de arestare. Persoana în
...[citește_toată_știrea]
8 Februarie 2010, 16:38
(13034 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni ale polițiștilor la Urziceni
Sîmbătă, 6 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului pentru creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și pentru asigurarea
...[citește_toată_știrea]
8 Februarie 2010, 15:29
(12347 vizualizări -
0 comentarii)
Ziua Europeană 112, sărbătorită și în România
Data de 11 februarie 2010 marchează cea de-a doua ediție a Zilei Europene 112. Numărul de urgență 112 este comun în toate cele 27 de state ale Uniunii Europene și se folosește pentru a contacta gratuit
...[citește_toată_știrea]
8 Februarie 2010, 11:59
(10877 vizualizări -
0 comentarii)
Codul portocaliu în Ialomița se prelungește pînă luni seara
Meteorologii au prelungit duminică atenționarea cod portocaliu de ninsori abundente și viscol pînă luni, la orele 20,00, anunță ANM. Avertizarea extinsă este valabilă pentru nouă județe din sudul și sud
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2010, 15:31
(11257 vizualizări -
0 comentarii)
Apa lui Ionașcu, subiect de anchetă la Ministerul Sănătății
Surse din cadrul Ministerului Sănătății au ținut să precizeze că în următoarele zile pe subiectul apei din Slobozia va fi demarată o anchetă. Ancheta ar fi fost ordonată chiar de ministrul Sănătății, Attila
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2010, 12:13
(13706 vizualizări -
0 comentarii)
Drumuri înzăpezite
Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că, în prezent, se acționează în toate localitățile județului, pentru a fluidiza circulația pe toate drumurile și a facilita accesul utilajelor
...[citește_toată_știrea]
7 Februarie 2010, 12:10
(14117 vizualizări -
10 comentarii)
Subvenții acordate de APIA
«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a repartizat Centrelor Județene APIA, vineri, 5 februarie 2010, aproximativ 150 milioane lei, fonduri de la bugetul național destinate sectoarelor zootehnic
...[citește_toată_știrea]
6 Februarie 2010, 09:11
(13294 vizualizări -
0 comentarii)
La închisoare pentru ultraj
Joi, 4 februarie a.c., polițiștii l-au încarcerat în Penitenciarul Slobozia pe Dănuț B., de 35 de ani, din comuna Sudiți, județul Ialomița. Pe numele bărbatului, la data de 26 ianuarie 2010 Judecătoria
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2010, 18:12
(16857 vizualizări -
1 comentariu)
Atenționare cod galben: Ialomița se întoarce sub zăpadă
În după-amiaza zilei de vineri, 5 februarie a.c., Administrația Națională de Meteorologie a emis cod galben pentru mai multe județe, printre care și Ialomița. Reprezentanții ANM avertizează
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2010, 17:10
(12452 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiuni ale polițiștilor
În cursul zilei de joi, 4 februarie, în intervalul orar 12,00-16,00, în municipiul Slobozia a fost organizată o acțiune în sistem integrat, urmărindu-se în principal prevenirea și combaterea criminalității
...[citește_toată_știrea]
5 Februarie 2010, 16:32
(13933 vizualizări -
0 comentarii)
Pieton omorît de un tractor
Traversarea neregulamentară a fost cauza unui grav accident rutier produs miercuri, 3 februarie a.c., în comuna Bărbulești, un bărbat pierzîndu-și viața. Bărbatul, în calitate de pieton, s-a angajat în
...[citește_toată_știrea]
4 Februarie 2010, 19:06
(9965 vizualizări -
0 comentarii)
Urmărit general, încarcerat
Miercuri, 3 februarie a.c., polițiștii feteșteni, în urma unei acțiuni desfășurate pe raza municipiului, au identificat și reținut un bărbat de 60 de ani, din localitate, urmărit din luna iulie a anului
...[citește_toată_știrea]
4 Februarie 2010, 18:41
(10485 vizualizări -
0 comentarii)
Disciplinizarea traficului rutier, în atenția polițiștilor
Polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune al cărui scop principal a fost prevenirea accidentelor rutiere. În cadrul acțiunilor au fost aplicate 137 sancțiuni contravenționale, în valoare de
...[citește_toată_știrea]
4 Februarie 2010, 18:11
(8491 vizualizări -
0 comentarii)
Amenzi aplicate de polițiști
Polițiștii din Țăndărei și din posturile de poliție arondate municipiului Urziceni au executat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale
...[citește_toată_știrea]
4 Februarie 2010, 17:02
(10307 vizualizări -
0 comentarii)
Amonil și-a reluat activitatea de producție
Miercuri, 3 februarie, reprezentanții Amonil SA au anunțat reluarea activității de producție, oprită parțial la jumătatea lunii ianuarie 2010 din cauza temperaturilor extrem de scăzute. «În data de 3 februarie
...[citește_toată_știrea]
4 Februarie 2010, 11:07
(10988 vizualizări -
0 comentarii)
Peste 7000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online
Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că 7100 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață de peste 170 mii
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 19:17
(10037 vizualizări -
0 comentarii)
Acțiunea «Năvodul» pentru un pistol de jucărie
Un tînăr în vîrstă de 29 de ani, din comuna Borănești, a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 500 de lei, în urma unui apel fals prin 112. Pe scurt, un cetățean a sesizat Poliția marți
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 16:42
(8552 vizualizări -
0 comentarii)
Arme deținute ilegal, descoperite de polițiști
Marți, 2 februarie a.c., polițiștii au identificat un bărbat de 39 de ani, care deținea fără drept o armă neletală supusă autorizării, pe care în anul 2009 ar fi vîndut-o unui călărășean. Arma cu aer comprimat
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 15:32
(7600 vizualizări -
0 comentarii)
Elevii, în atenția polițiștilor
În cursul zilei de marți, 2 februarie, între orele 12,00-15,00, efective sporite de polițiști, jandarmi și polițiști comunitari au acționat pe raza municipiului Slobozia pentru prevenirea și combaterea
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 14:53
(10174 vizualizări -
0 comentarii)
Cristian Lefter, noul adjunct al IPJ Ialomița din 1 februarie 2010
«Începînd cu data de 1 februarie 2010, în urma promovării concursului organizat de Inspectoratul General al Poliției Române pentru funcția de adjunct șef inspectorat la Inspectoratul de
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 12:35
(11155 vizualizări -
3 comentarii)
Contribuțiile la Bugetul asigurărilor pentru șomaj, neschimbate
În data de 26 ianuarie 2010 a fost adoptată Legea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2010, act normativ prin care au fost stabilite contribuțiile pe care agenții economici trebuie să le plătească
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 12:32
(8330 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Sport a fost actualizată!
Cele mai noi știri din sportul ialomițean.
...[citește_toată_știrea]
3 Februarie 2010, 12:25
(11222 vizualizări -
0 comentarii)
Un minor de 16 ani a încercat să fure geanta unei femei
Luni, 1 februarie, polițiștii Postului de Poliție Transporturi Feroviare Urziceni, aflați în patrulare în stația CFR, au observat un tînăr care agresa o femeie pe peronul stației cu intenția de a-i sustrage
...[citește_toată_știrea]
2 Februarie 2010, 20:18
(11131 vizualizări -
0 comentarii)
Prins de polițiști după ce a furat un moto-ferăstrău
Un bărbat de 37 de ani, din comuna Săveni este cercetat de polițiști pentru furt calificat, după ce în seara zilei de sîmbătă, 30 ianuarie a.c., a sustras un moto-ferăstrău din portbagajul unui autoturism
...[citește_toată_știrea]
2 Februarie 2010, 19:06
(10457 vizualizări -
0 comentarii)
Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
...[citește_toată_știrea]
2 Februarie 2010, 18:50
(10659 vizualizări -
0 comentarii)
Infractor prins și arestat
În cursul zilei de ieri, 1 februarie, polițiștii ialomițeni au depistat și încarcerat în Penitenciarul Slobozia un tînăr de 20 de ani, din Urziceni, urmărit din data de 8 ianuarie 2010 întrucît se sustrăgea
...[citește_toată_știrea]
2 Februarie 2010, 18:09
(10279 vizualizări -
0 comentarii)
Cupa orașului Amara la tenis de cîmp, la a V-a ediție
În perioada 5-7 februarie 2010, administrația locală a orașului Amara și Asociația Sportivă «Victoria» organizează «Cupa Orașului Amara», ediția a V-a la tenis de cîmp-dublu masculin. Potrivit organizatorilor
...[citește_toată_știrea]
2 Februarie 2010, 12:20
(11341 vizualizări -
0 comentarii)
Fiscul avertizează
Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că vineri, 5 februarie 2010, este ultima zi în care pot fi depuse la administrațiile financiare teritoriale în a
...[citește_toată_știrea]
2 Februarie 2010, 11:40
(8746 vizualizări -
0 comentarii)
Accidente rutiere la finele săptămînii trecute
Patru persoane au fost transportate la diferite unități medicale în cursul zilei de sîmbătă, 30 ianuarie a.c., după ce autovehiculele în care se aflau au fost implicate în trei accidente rutiere, produse
...[citește_toată_știrea]
1 Februarie 2010, 17:16
(9607 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(19 Octombrie 2018, 00:05)
Nu stiu cum face PSD-ul ăsta...dar la Tandarei a ajuns sa iubesca tot ce a însemnat dusman in alegerile trecute.Nu doar sefei contabile i se tine "trena"cu mult respect...dar si celor care urlau in gura mare cuvinte greu de reprodus la adresa PSD-ului si a candidatilor acestuia.Greu de inteles...o fi si asta o noua strategie?!
(18 Octombrie 2018, 00:30)
Pentru cei care vor sa instiinteze organele abilitate referitor la anumite fapte ce sunt pedepsite de lege, sa stiti ca Judecatoria si Tribunalul sunt deschise in fiecare zi.
Justitia nu se face nici in presa, nici pe facebook.
(17 Octombrie 2018, 17:06)
Damigeana asta e goală! Lătrați la ea în zadar. Ea e soacră bună, grasă, coafată și o doare-n cep!
(17 Octombrie 2018, 15:50)
Presa scrie, noi cetatenii ne infuriem, comentam si ORGANELE( abbilitate ) nici nu se sinchisesc.
(16 Octombrie 2018, 17:43)
E coafată ca la Slobozia! Altceva nu știu coafezele astea de la toate colțurile! Saloane de coafură, farmacii și bănci, oraș prosper!
(16 Octombrie 2018, 16:59)
Domnilor, Gina este idealul de frumusețe din sec. 18: grasă și frumoasă! Dacă i are la degetu mic pe edili, nu e așa proastă! MegaGina! Firmă de birt din Fierbinți! E toată o gușă....Sigur nu e singura damigeană din Primărie/Prefectură.
(16 Octombrie 2018, 14:29)
Ati luat poza doamnei de pe cripta funerara /
(16 Octombrie 2018, 13:15)
Sa nu ne amagim ca dna Gina este vreo Mata Hari de Baragan! Oricit tupeu ar avea, ca sa isi mute nora de la un departament / serviciu la altul nu se facea decit cu acordul tacit al sefilor de la acele structuri... Cin' sa fie acestia si ce au de zis ???
(16 Octombrie 2018, 02:14)
Audit extern la primaria Slobozia urgent.Rezultatul auditului expus in urmatoarea sedinta de consiliu cu invitarea mass media.Dacă se dovedeste vinovatia se stabileste prejudiciul,se recupereaza si putem termina rebilitarea Pietii Revolutiei,sau dotam spitalul,sau asfaltam cartierul tinerilor....... .
(15 Octombrie 2018, 18:47)
Mie unul imi place ! SUPER FEMEIE !!!!! 80% este compusa din GUSA . Cinste EI !
(15 Octombrie 2018, 16:17)
Asta a fost paznica la poarta spitalului, la poarta de la ambulanță. Rusine sa va fie, a ajuns sa va conduca paznicii., vai de capul vostru!!!!!!
(15 Octombrie 2018, 15:07)
Ce gretos e sa deschizi site-ul si sa o vezi pe muirea asta pe prima pagina...chhhhhh :D
(15 Octombrie 2018, 15:07)
Singurul avantaj cand cate o familie de bugetari ocupa vreo directie in administratie e ca, cel putin, astia nu fac sex la servici intre ei..
(15 Octombrie 2018, 13:59)
Ceea ce prezentați .....aici este practica generalizată.Sa vedeți la primăria Tandarei....doamna Gina este copil de grădinița fata de contabila șefa F.V. zisa și ,,Vichi,,care și a angajat nu toată familia ci tot neamul la primărie pe mandatele la toți primarii.Pe timpul lui Sava și a angajat o pe fisa cea mare la Adi ECO...care are sediul in primărie.Pe timpul lui Roman la angajat pe giner șu la ceva cu impozite,apoi pe cealalt ginere ca electrician obligând un amărât sa si dea demisia.Acum pe mâna cu T.N. si a angajat cealaltă fiica la biblioteca.Oameni buni in ce vremuri traim....toată dar toată familia sa ți o angajezi in primărie....este inacceptabil.Chiar ar trebui ca Dvs....presa...sa constatați tot ce am scris aici.Iar individa se tot crede șefa peste toată primăria...spunând mereu ca primarii trec....dar ea rămâne.Iar peste toate astea încasează și un salariu de peste 5000 RON.....așa ca ....trăiască PSD și administrația locală!!!!!!!!!!!!
(15 Octombrie 2018, 13:37)
problema familiei angajata in totalitate in institutii bugetare exista peste tot, ar fi interesant sa faceti prin ziarul dv aceste dezvaluiri exemplu ANAF..... etc in fiecare saptamana o familie mare din sectorul bugetar