Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

Drept la drept la replică

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

La sfârșitul lunii septembrie, primarul Adrian Mocioniu declara public că nu vede utilitatea Seminarului Teologic «Ioan Gură de Aur» pe piața muncii din Slobozia. La o săptămână distanță, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a sancționat dur ieșirea edilului Sloboziei printr-un comunicat de presă. «(...) tragem concluzia că răspunsul este rezultatul ignoranței și a unei atitudini cel puțin neprietenoase (...)» se precizează în comunicat.

Un drept la replică imbatabil Comunicatul Episcopiei, remis atât redacției noastre cât și Primăriei Slobozia, este o replică la declarația scandaloasă a primarului Mocioniu din cadrul Consiliului Local. «(...) Vă spun foarte sincer, n-am văzut pe nimeni care să caute acolo cântăreți în biserică! Și noi scoatem câte 30 pe an! (...) Este clar că e nevoie de o rețea școlară adaptată la nevoile de pe piața muncii... Suntem un județ preponderent agricol, poate e nevoie de un liceu cu acest specific, nu de un Seminar Teologic cu personalitate juridică...» a susținut acesta public. Replica Episcopiei a fost necruțătoare. Instituția a precizat cadrul legal care permite obținerea persona­lității juridice pentru Seminar, a respins acuzațiile nefondate făcute în cadrul ședinței și a explicat public utilitatea acestui seminar în cadrul rețelei școlare: «A fi elev într-un liceu vocațional cu profil teologic înseamnă purtarea unei uniforme școlare, participarea la un program de pregătire după orele de curs, servirea meselor la ore fixe, cazarea în cămin a elevilor, participarea la slujbele religioase oficiate în duminici și sărbători la Catedrala Episcopală „Înălțarea Domnului“ din Slobozia etc. Aceste lucruri nu pot fi impuse în învățământul laic. (...) Mai gravă este afirmația că nu există solicitări pe piața muncii pentru absolvenții de Seminar. Menționăm că Seminarul Teologic este un liceu vocațional cu profil teolo­gic și nu o școală de cântăreți biseri­cești, nici o școală profesională. Absolvenții de Seminar, în marea majoritate (peste 90%), își continuă studiile teologice la Facultățile de Teologie din cuprinsul Patriarhiei Române. Seminarul pregătește în primul rând viitori slujitori ai altarelor pentru parohiile din județele Ialomița și Călărași. Într-o proporție covârșitoare, preoții hirotoniți în Episcopia Sloboziei și Călărașilor au, la bază, studiile efectuate la Seminarul nostru, singurul din ambele județe care compun Episcopia Sloboziei și Călărașilor!».

Mocioniu și-a reconsiderat poziția Lovitura de grație a venit însă la finalul comunicatului. Deranjat de grobianismul edilului Mocioniu, Preasfințitul Vincențiu a binecuvântat un final de comunicat nimicitor. «(...) Considerăm că ar trebui să fie o mândrie pentru municipalitatea slobozeană să aibă pe teritoriul ei o astfel de școală teologică, mai ales că absolvenții Seminarului s-au clasat pe primele locuri la promovabilitatea examenului de Bacalaureat, între liceele din județ. Din modul de abordare folosit de către domnul primar față de solicitarea Seminarului Teologic din Slobozia, tragem concluzia că răspunsul este rezultatul ignoranței și a unei atitudini cel puțin neprietenoase, care ignoră nevoile comunității și nu propune o analizare „sine ira et studio“ a posibilelor soluții». Înainte de publicarea dreptului la replică, ziarul nostru a cerut primarului Mocioniu un punct de vedere oficial, dat fiind faptul că acesta cunoștea conținutul acestuia. Prudent, Adrian Mocioniu a intrat în silenzio stampa. Surse administrative mai bine informate decât noi confirmă însă faptul că acesta s-a pătruns de dojana Preasfințitului și a solicitat, plin de căință, o audiență. În mare mila sa, Preasfințitul Vincențiu a acceptat. Nu știm ce s-a discutat pentru că, până și noi, avem o limită. Dar ce știm cu siguranță e că pentru Adrian Mocioniu e prea târziu! Marginalizat politic și aflat la un pas de excomunicare, el a devenit cantitate neglijabilă până și în instituția pe care o conduce. Mai mult decât atât, atins de paranoia administrativă, el nu mai are încredere nici în subordonații direcți... Nici chiar măcar în prietenul Valeriu Roșca, pe care l-a acuzat recent că vrea să îi ia locul. Iar dacă toate acestea sunt adevărate, domnule primar, singurii pe care vă puteți baza rămânem noi. Ce cruntă ironie...

19 Octombrie 2018, 18:35 (11219 vizualizări - 27 comentarii)

Citiți și:
Adrian Mocioniu pledează pentru desființarea Seminarului Teologic Slobozia

Comentariile cititorilor:


Gabi:
(20 Octombrie 2018, 21:26)
SEMINARUL trebuie desființat! Succes, primarule! Isj nu va fi cu tine! La Seminar sunt interese obscure.
Victor:
(20 Octombrie 2018, 21:23)
@haiduc! Mulți părinți așteaptă să renască liceele! CUZA, EMINESCU nu au speranțe. COLEGIUL este in mare declin, ireversibil. ARTA își va reveni. Celelalte, apă de ploaie, inclusiv Fetești! Căderea școlii ialomițene s-a făcut de sus în jos: licee, gimnazii. Cauza: după 14 ani elevii realizează inutilitatea învățăturii. Ies de sub vraja ,,copilul meu este numai de 10”!
#pasajladrajna:
(20 Octombrie 2018, 15:01)
Dinte pentru dinte părinte: i-ati blocat accesul in parcarea subterană, vă lovește sub centură oriunde vă prinde. Oricum, lucrurile merg cu greu in Slobozia. Le-a trebuit 4-5 ani să asfalteze parcarea din spatele prefecturii. In locul lor construiam acolo o parcare supraterana cu 2 etaje și rezolvam problema. Asteptam in continuare pasajul de la Drajna. Să fie primit!
Unul din multime:
(20 Octombrie 2018, 11:53)
Mocioniu are dreptate si, daca nu ar fi din partidul ala jegos, l-as aprecia pentru pragmatismul sau. Liceul ala pregateste niste oameni pentru o meserie, de care orasul, judetul sau societatea noastra nu au nevoie(nu am auzit sa fie biserici inchise din cauza lipsei de popi) . Acei tineri ar trebui pregatiti in domeniul specific zonei. Iar, despre popa ala prea-hlizit, cred ca va aproba si voua ce articole sa faceti publice(asta judecand dupa modul in care este prezentata intamplarea)
@Haiduc:
(20 Octombrie 2018, 11:07)
Are dreptate dl.Mocioniu încă o dată. Seminarul e o școală de sclavi pentru dl.Vicentiu. Astept sa renască Cuza.
@prea arogantul:
(20 Octombrie 2018, 02:53)
Esti in eroare: 1.nu subventionezi tu biserica ci statul in virtutea unei legi stabilite inca din vremea lui Cuza. In cel mai bun caz tu subventionezi salariile si pensiile ateilor din politica si administratie. BOR a cerut de nenumarate ori ca statul roman sa-i restituie proprietatile confiscate de comunisti si astfel sa renunte la subventiile de la stat. Nici un guvern de dupa '89 n-a vrut asta. 2 Biserica ortodoxa nu are doctrina ca nu e partid, are dogma. 3. preotii tin post si fac si acte de caritate. Un ex. : de cateva ori pe an merg in grup la spitalele din judet si doneaza sange; poate ca tu sau cei din familia ta au beneficiat fara sa stie, sau vor beneficia de acest sange. 4.Romanii s-au declarat crestini-ortodocsi in proportie de 87% (conform INS in 2011) iar biserici se vor construi in continuare atat timp cat vom dainui ca neam pe acest pamant.
Marcel:
(20 Octombrie 2018, 02:07)
Nici nu mai știu ce să mai cred. Am votat PSD iar ăștia in loc sa se ocupe de treburile importante ale orașului se duc in audiență la episcop. LA URMATOARELE ALEGERI VOTEZ ORICE IN AFARA PSD. IONASCU VA DA LECTII LA TOTI PRIMARII DE ACUM SI NU DEGEABA ESTE IN PARLAMENTUL ROMANIEI. POATE A DAT GRES CU APA , POATE..., DAR MACAR ARATA ORASUL CURAT. Faceți ceva și pentru cei care v au ales că prea va trage Moraru după el în spate.
Cristi:
(20 Octombrie 2018, 01:26)
Sunt curios dacă primarul cedează în fața Fariseului. Cred că da. Așa cum vorbește popa despre Seminar, ai crede că acolo e școala perfectă care scoate genii! Așa o fi?!?
Un cetatean:
(20 Octombrie 2018, 00:50)
Ia-le niste usi de lemn pentru biserici din alea foarte scumpe,mai donează ceva si esti iertat si votat fiul domnului.Ca amărâții muritori de rând mai pot aștepta oras european in care sa nu miroasă in fiecare seara a fum,străzi si canalizare in cartierul sinistratilor,maidanezi adunati ai alte nebunii.Ca doar sunt mai importanți brazii rasuciti in pamant de asa administrație desteapta si pietricelele centenare colorate.Parcarile,Curățenia,animalele ce pasc prin orașul european sunt ignorate de autoritățile ce directioneaza fonduri către olita comunitară a orașului care se face ca Muncește De zor dar fara spor.Ar trebui sa va fie rusine.
Stiutor:
(20 Octombrie 2018, 00:01)
Hai sa va spun ceva:cine credeti ca aproba listele PSD-ului pentru parlamentare si locale?PS Vicentiu.Stiu asta deoarece fac parte din acest partid.Cine nu va mai fi pe nici o lista la viitoarele alegeri?Si multe alegeri de acum incolo?Primarul Mocioniu.Episcopul are legaturi mult mai inalte ca primarul.
prea arogantul:
(19 Octombrie 2018, 23:11)
piata muncii se construieste incet, incet din banii nostri, rasar biserici peste noapte sa poata hirotoni preoti, angajati apoi la stapanirea suprema.noi ii subventionam pe toti, credinta in d zeu nu are nimic de a face cu aroganta acestor slujitori, care, culmea, nu aplica nimic din doctrina ortodoxa, ba din contra. ce realizari smerite in slugba credinciosilor s-au facut prin judetul asta? nimic.asta e realitatea.suntem satui de ale noastre, sa mai tina post si popii, ca poporul tine de o vesnicie
mitu:
(19 Octombrie 2018, 23:01)
D-le pimar ,fa ce spune popa. Nu ce face popa.. Pentru ca referitor la faptele sale din interiorul Familiei, toti clericii din subordine nu-l apreciaza chiar deloc. Insa pepenii sunt paziti de frica.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
239 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Verificarea documentară a contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că potrivit prevederilor art. 148 din Codul de procedură fiscală, pentru stabilirea corectă a situației fiscale ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 14:50
(2844 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești

Ca urmare a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 23 octombrie 2020, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 12:30
(2100 vizualizări - 0 comentarii)


Cei mai noi pompieri ialomițeni au depus Jurământul Militar

Candidații selectați din sursă externă în luna septembrie a.c., angajati pe perioadă determinată, au depus astăzi Jurământul Militar, în cadrul unui ceremonial restrâns, impus de contextul epidemiologic ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 21:05
(2554 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoană trimisă în judecată pentru săvârșirea infracțiunii de «trafic de influență»

Procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița a dispus, la data de 16 octombrie a.c., trimiterea în judecată a unei persoane, fără calitate specială, față de care s-a luat măsura ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 20:40
(3010 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru șofat fără permis

Miercuri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au oprit pentru control, un autoturism condus ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 17:05
(3403 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1808 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1808, cu 21 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 16:05
(2246 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 82 de ani din Bărcănești, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 82 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din comuna Bărcănești într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:45
(1999 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bordușani, arestat pentru producerea unui accident

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală  Stelnica au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:20
(2402 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de protecție emis de polițiști pe numele unui bărbat care și-a bătut concubina

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o femeie, de 56 de ani, din Ograda, cu privire la faptul că a fost lovită de concubinul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 17:55
(6468 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1787 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 21 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1787, cu 46 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 16:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului

Luni, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit pentru control, pe Calea București din Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 51 ani. Întrucât șoferul emana ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:35
(2572 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a desfășurat acțiunea Truck&Bus, pentru verificarea activităților de transport public de persoane și de mărfuri. Activitățile de control s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:25
(3949 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1741 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 20 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1741, cu 45 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 16:05
(2281 vizualizări - 0 comentarii)


Se constituie noul Consiliu Județean Ialomița

Prin Ordinul prefectului județului Ialomița nr. 500/19.10.2020, se va constitui noul Consiliu Județean Ialomița. Evenimentul de constituire se va produce marți, 20 octombrie 2020, la Sala «Europa» a Consiliului ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 20:40
(2691 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 17 octombrie a.c., în jurul orei 23,30, polițiștii din Amara, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:20
(3104 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Movilița, arestat pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Vineri, 16 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:15
(2760 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1696 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 19 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1696, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:10
(1803 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. A fost întreruptă o nuntă la Fetești!

Polițiștii din Ialomița, sub autoritatea Instituției Prefectului, împreună cu jandarmi și polițiști locali, desfășoară zilnic activități pentru informarea cetățenilor și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:05
(2820 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Forțele de intervenție ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au fost solicitate să intervină la un număr de 7 evenimente rutiere care s-au produs în localitățile ialomițene încă din seara ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 15:30
(3252 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnirile între contribuabili și inspectorii fiscali se pot face prin programări on-line

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că se pot programa on-line pentru întâlnirea cu un inspector fiscal din cadrul instituției. Pe site-ul www.anaf.ro ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 13:50
(3080 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1683 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 18 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1683, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2020, 16:05
(2202 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2226 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2460 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3801 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2723 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3712 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1877 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5585 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2050 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...