Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

Drept la drept la replică

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

La sfârșitul lunii septembrie, primarul Adrian Mocioniu declara public că nu vede utilitatea Seminarului Teologic «Ioan Gură de Aur» pe piața muncii din Slobozia. La o săptămână distanță, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a sancționat dur ieșirea edilului Sloboziei printr-un comunicat de presă. «(...) tragem concluzia că răspunsul este rezultatul ignoranței și a unei atitudini cel puțin neprietenoase (...)» se precizează în comunicat.

Un drept la replică imbatabil Comunicatul Episcopiei, remis atât redacției noastre cât și Primăriei Slobozia, este o replică la declarația scandaloasă a primarului Mocioniu din cadrul Consiliului Local. «(...) Vă spun foarte sincer, n-am văzut pe nimeni care să caute acolo cântăreți în biserică! Și noi scoatem câte 30 pe an! (...) Este clar că e nevoie de o rețea școlară adaptată la nevoile de pe piața muncii... Suntem un județ preponderent agricol, poate e nevoie de un liceu cu acest specific, nu de un Seminar Teologic cu personalitate juridică...» a susținut acesta public. Replica Episcopiei a fost necruțătoare. Instituția a precizat cadrul legal care permite obținerea persona­lității juridice pentru Seminar, a respins acuzațiile nefondate făcute în cadrul ședinței și a explicat public utilitatea acestui seminar în cadrul rețelei școlare: «A fi elev într-un liceu vocațional cu profil teologic înseamnă purtarea unei uniforme școlare, participarea la un program de pregătire după orele de curs, servirea meselor la ore fixe, cazarea în cămin a elevilor, participarea la slujbele religioase oficiate în duminici și sărbători la Catedrala Episcopală „Înălțarea Domnului“ din Slobozia etc. Aceste lucruri nu pot fi impuse în învățământul laic. (...) Mai gravă este afirmația că nu există solicitări pe piața muncii pentru absolvenții de Seminar. Menționăm că Seminarul Teologic este un liceu vocațional cu profil teolo­gic și nu o școală de cântăreți biseri­cești, nici o școală profesională. Absolvenții de Seminar, în marea majoritate (peste 90%), își continuă studiile teologice la Facultățile de Teologie din cuprinsul Patriarhiei Române. Seminarul pregătește în primul rând viitori slujitori ai altarelor pentru parohiile din județele Ialomița și Călărași. Într-o proporție covârșitoare, preoții hirotoniți în Episcopia Sloboziei și Călărașilor au, la bază, studiile efectuate la Seminarul nostru, singurul din ambele județe care compun Episcopia Sloboziei și Călărașilor!».

Mocioniu și-a reconsiderat poziția Lovitura de grație a venit însă la finalul comunicatului. Deranjat de grobianismul edilului Mocioniu, Preasfințitul Vincențiu a binecuvântat un final de comunicat nimicitor. «(...) Considerăm că ar trebui să fie o mândrie pentru municipalitatea slobozeană să aibă pe teritoriul ei o astfel de școală teologică, mai ales că absolvenții Seminarului s-au clasat pe primele locuri la promovabilitatea examenului de Bacalaureat, între liceele din județ. Din modul de abordare folosit de către domnul primar față de solicitarea Seminarului Teologic din Slobozia, tragem concluzia că răspunsul este rezultatul ignoranței și a unei atitudini cel puțin neprietenoase, care ignoră nevoile comunității și nu propune o analizare „sine ira et studio“ a posibilelor soluții». Înainte de publicarea dreptului la replică, ziarul nostru a cerut primarului Mocioniu un punct de vedere oficial, dat fiind faptul că acesta cunoștea conținutul acestuia. Prudent, Adrian Mocioniu a intrat în silenzio stampa. Surse administrative mai bine informate decât noi confirmă însă faptul că acesta s-a pătruns de dojana Preasfințitului și a solicitat, plin de căință, o audiență. În mare mila sa, Preasfințitul Vincențiu a acceptat. Nu știm ce s-a discutat pentru că, până și noi, avem o limită. Dar ce știm cu siguranță e că pentru Adrian Mocioniu e prea târziu! Marginalizat politic și aflat la un pas de excomunicare, el a devenit cantitate neglijabilă până și în instituția pe care o conduce. Mai mult decât atât, atins de paranoia administrativă, el nu mai are încredere nici în subordonații direcți... Nici chiar măcar în prietenul Valeriu Roșca, pe care l-a acuzat recent că vrea să îi ia locul. Iar dacă toate acestea sunt adevărate, domnule primar, singurii pe care vă puteți baza rămânem noi. Ce cruntă ironie...

19 Octombrie 2018, 18:35 (11359 vizualizări - 27 comentarii)

Citiți și:
Adrian Mocioniu pledează pentru desființarea Seminarului Teologic Slobozia

Comentariile cititorilor:


Gabi:
(20 Octombrie 2018, 21:26)
SEMINARUL trebuie desființat! Succes, primarule! Isj nu va fi cu tine! La Seminar sunt interese obscure.
Victor:
(20 Octombrie 2018, 21:23)
@haiduc! Mulți părinți așteaptă să renască liceele! CUZA, EMINESCU nu au speranțe. COLEGIUL este in mare declin, ireversibil. ARTA își va reveni. Celelalte, apă de ploaie, inclusiv Fetești! Căderea școlii ialomițene s-a făcut de sus în jos: licee, gimnazii. Cauza: după 14 ani elevii realizează inutilitatea învățăturii. Ies de sub vraja ,,copilul meu este numai de 10”!
#pasajladrajna:
(20 Octombrie 2018, 15:01)
Dinte pentru dinte părinte: i-ati blocat accesul in parcarea subterană, vă lovește sub centură oriunde vă prinde. Oricum, lucrurile merg cu greu in Slobozia. Le-a trebuit 4-5 ani să asfalteze parcarea din spatele prefecturii. In locul lor construiam acolo o parcare supraterana cu 2 etaje și rezolvam problema. Asteptam in continuare pasajul de la Drajna. Să fie primit!
Unul din multime:
(20 Octombrie 2018, 11:53)
Mocioniu are dreptate si, daca nu ar fi din partidul ala jegos, l-as aprecia pentru pragmatismul sau. Liceul ala pregateste niste oameni pentru o meserie, de care orasul, judetul sau societatea noastra nu au nevoie(nu am auzit sa fie biserici inchise din cauza lipsei de popi) . Acei tineri ar trebui pregatiti in domeniul specific zonei. Iar, despre popa ala prea-hlizit, cred ca va aproba si voua ce articole sa faceti publice(asta judecand dupa modul in care este prezentata intamplarea)
@Haiduc:
(20 Octombrie 2018, 11:07)
Are dreptate dl.Mocioniu încă o dată. Seminarul e o școală de sclavi pentru dl.Vicentiu. Astept sa renască Cuza.
@prea arogantul:
(20 Octombrie 2018, 02:53)
Esti in eroare: 1.nu subventionezi tu biserica ci statul in virtutea unei legi stabilite inca din vremea lui Cuza. In cel mai bun caz tu subventionezi salariile si pensiile ateilor din politica si administratie. BOR a cerut de nenumarate ori ca statul roman sa-i restituie proprietatile confiscate de comunisti si astfel sa renunte la subventiile de la stat. Nici un guvern de dupa '89 n-a vrut asta. 2 Biserica ortodoxa nu are doctrina ca nu e partid, are dogma. 3. preotii tin post si fac si acte de caritate. Un ex. : de cateva ori pe an merg in grup la spitalele din judet si doneaza sange; poate ca tu sau cei din familia ta au beneficiat fara sa stie, sau vor beneficia de acest sange. 4.Romanii s-au declarat crestini-ortodocsi in proportie de 87% (conform INS in 2011) iar biserici se vor construi in continuare atat timp cat vom dainui ca neam pe acest pamant.
Marcel:
(20 Octombrie 2018, 02:07)
Nici nu mai știu ce să mai cred. Am votat PSD iar ăștia in loc sa se ocupe de treburile importante ale orașului se duc in audiență la episcop. LA URMATOARELE ALEGERI VOTEZ ORICE IN AFARA PSD. IONASCU VA DA LECTII LA TOTI PRIMARII DE ACUM SI NU DEGEABA ESTE IN PARLAMENTUL ROMANIEI. POATE A DAT GRES CU APA , POATE..., DAR MACAR ARATA ORASUL CURAT. Faceți ceva și pentru cei care v au ales că prea va trage Moraru după el în spate.
Cristi:
(20 Octombrie 2018, 01:26)
Sunt curios dacă primarul cedează în fața Fariseului. Cred că da. Așa cum vorbește popa despre Seminar, ai crede că acolo e școala perfectă care scoate genii! Așa o fi?!?
Un cetatean:
(20 Octombrie 2018, 00:50)
Ia-le niste usi de lemn pentru biserici din alea foarte scumpe,mai donează ceva si esti iertat si votat fiul domnului.Ca amărâții muritori de rând mai pot aștepta oras european in care sa nu miroasă in fiecare seara a fum,străzi si canalizare in cartierul sinistratilor,maidanezi adunati ai alte nebunii.Ca doar sunt mai importanți brazii rasuciti in pamant de asa administrație desteapta si pietricelele centenare colorate.Parcarile,Curățenia,animalele ce pasc prin orașul european sunt ignorate de autoritățile ce directioneaza fonduri către olita comunitară a orașului care se face ca Muncește De zor dar fara spor.Ar trebui sa va fie rusine.
Stiutor:
(20 Octombrie 2018, 00:01)
Hai sa va spun ceva:cine credeti ca aproba listele PSD-ului pentru parlamentare si locale?PS Vicentiu.Stiu asta deoarece fac parte din acest partid.Cine nu va mai fi pe nici o lista la viitoarele alegeri?Si multe alegeri de acum incolo?Primarul Mocioniu.Episcopul are legaturi mult mai inalte ca primarul.
prea arogantul:
(19 Octombrie 2018, 23:11)
piata muncii se construieste incet, incet din banii nostri, rasar biserici peste noapte sa poata hirotoni preoti, angajati apoi la stapanirea suprema.noi ii subventionam pe toti, credinta in d zeu nu are nimic de a face cu aroganta acestor slujitori, care, culmea, nu aplica nimic din doctrina ortodoxa, ba din contra. ce realizari smerite in slugba credinciosilor s-au facut prin judetul asta? nimic.asta e realitatea.suntem satui de ale noastre, sa mai tina post si popii, ca poporul tine de o vesnicie
mitu:
(19 Octombrie 2018, 23:01)
D-le pimar ,fa ce spune popa. Nu ce face popa.. Pentru ca referitor la faptele sale din interiorul Familiei, toti clericii din subordine nu-l apreciaza chiar deloc. Insa pepenii sunt paziti de frica.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
09 Aug 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: O șoferiță a ajuns cu mașina într-o curte

Slobozia: O șoferiță a ajuns cu mașina într-o curte

Accident rutier la Slobozia, în dimineața zilei de sîmbătă, 16 mai 2015. Se pare că din cauza unui alt conducător auto, o șoferiță a pierdut controlul mașinii și a intrat în gardul care împrejmuia o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2015, 17:05
(9674 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA Ialomița: Ajutor de minimis pentru agricultura ecologică

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că s-a publicat, în Monitorul Oficial, Hotărîrea de Guvern nr. 219 din 29.04.2015, privind modificarea și completarea Hotărîrii de Guvern nr ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2015, 20:25
(6049 vizualizări - 0 comentarii)


Marș al motocicliștilor la Slobozia

În cadrul campaniei derulată de Ministerul Afacerilor Interne prin Poliția Română «Motocicliștii există în trafic», la Slobozia va fi organizat un marș al motocicliștilor. Evenimentul se va produce după ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2015, 18:10
(5471 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: «Lanțul de lectură»

Sîmbătă, 16 mai 2015, simultan în 16 orașe din România se va derula flashmob-ul de promovare a lecturii «Lanțul de lectură». La acest proiect participă și localitatea Vlădeni, devoratorii de cărți fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2015, 16:55
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: A murit într-un accident rutier

Coșereni: A murit într-un accident rutier

Un bărbat de 57 de ani a murit într-un grav accident rutier petrecut în zona localității Coșereni. Din cauza evenimentului, traficul a fost întrerupt mai bine de o oră. Din primele informații, bărbatul ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2015, 14:15
(11410 vizualizări - 2 comentarii)


Lilieci: Un mort și cinci răniți, într-un accident rutier

Grav accident de circulație în zona localității Lilieci, în dimineața zilei de 13 mai 2015. O persoană a murit și alte cinci au fost rănite în urma nefericitului eveniment. Supraviețuitorii au fost transportați ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2015, 15:10
(9338 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare antirabică la vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a anunțat că, în perioada 18.05-10.06.2015, în județul Ialomița se va desfășura campania de vaccinare antirabică de primăvara a vulpilor ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2015, 13:20
(8514 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmeria Ialomița are un nou inspector șef!

În conformitate cu ordinul Inspectorului General al Jandarmeriei Române, cu data de 10 mai 2015, colonelul Ionel Mihailuc, inspector șef la Inspectoratul de Jandarmi Județean Vrancea, se ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2015, 20:15
(6953 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimiși în judecată pentru infracțiuni economice

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații:
SPIREA MARINEL, pentru săvîrșirea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2015, 19:10
(9312 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Simulare a unei ședințe de consiliu local cu tineri

Proiectul «Inițiativă pentru comunitatea mea!» continuă în județul Ialomița cu ultimele două activități: simularea unei ședințe de consiliu local și formarea unui grup de inițiativă locală la Slobozia. ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2015, 17:05
(10050 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concursurile «Prietenii pompierilor» și «Cu viața mea apăr viața»

Inspecția de Prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează, cu sprijinul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, competițiile școlare ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2015, 16:15
(9632 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de un autoturism la Dridu

Sîmbătă, 9 mai 2015, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ101, în comuna Dridu, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În urma verificărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2015, 15:35
(5415 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 600000 de lei!

La acest sfîrșit de săptămînă, 8-10 mai 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2015, 15:10
(5802 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Peste 1130 tone de produse, conficate

În ultima perioadă de timp, inspectorii DSVSA Ialomița au urmărit modul în care operatorii economici respectă prevederile legale în ceea ce privește asigurarea condițiilor de igienă, a condițiilor de temperatură ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2015, 14:15
(6400 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea» și-a desemnat cîștigătorii

Festivalul-concurs județean de folclor «Zărzărică, zărzărea», organizat de Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița și-a încheiat vineri, 8 mai 2015, cea de-a XX ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2015, 13:40
(6636 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A luat foc o autoutilitară

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o autoutilitară ce se deplasa duminică după-amiază, 10 mai 2015, pe strada Călărași, din ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2015, 12:40
(7153 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești incendiu


Elemente de muniție, descoperite într-o curte din Sudiți

Două proiectile explozive de calibru 100 mm au fost descoperite în după-amiaza zilei de sîmbătă, 9 mai 2015, de un cetățean din localitatea Sudiți, în timpul unor lucrări agricole în gospodărie. Echipajul ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2015, 12:15
(9755 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul PSD Marian Neacșu, secretar general al Consiliului Național PSD

Joi, 7 mai 2015, cu prilejul reuniunii Comitetului Executiv Național al PSD, deputatul PSD Marian Neacșu a fost ales secretar general al Consiliului Național al Partidului Social-Democrat. De reținut că ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2015, 11:20
(8479 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Precizări privind contribuțiile de asigurări sociale de sănătate

În vederea aplicării unitare a prevederilor Titlul IX2 «Contribuții sociale obligatorii» din Legea nr.571/2003 privind Codul Fiscal, cu modificările și completările ulterioare, referitoare la stabilirea ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2015, 10:25
(7794 vizualizări - 0 comentarii)


anunț public

Primăria Municipiului Slobozia
dorește să sprijine
activitatea de funcționare
a Asociațiilor de Proprietari
și organizează, în acest sens,
în ziua de miercuri,
13 mai 2015, orele 16,00,

la Casa Municipală de Cultură
(fostul cinematograf Galax),
o Adunare cu toți administratorii
și președinții Asociațiilor de proprietari

8 Mai 2015, 12:05


Ialomița: Un tractor și un autoturism, cuprinse de flăcări

Pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină, în ultimele 24 de ore, pentru lichidarea a două incendii, izbucnite la un tractor și la un autoturism. Primul apel telefonic a fost înregistrat miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 20:30
(4704 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii aprilie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7569 șomeri, din care 1849 șomeri indemnizați, respectiv 5720 șomeri ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 18:25
(5287 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: În atenția operatorilor care achiziționează lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte de la producători că, în conformitate cu art. 151 din Regulamentul (UE) nr. 1308/2013, pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 17:40
(4207 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Depistat în trafic în stare de ebrietate

Un tînăr, de 27 de ani, din București, este urmărit penal după ce a fost identificat în trafic, la Fetești, sub influența băuturilor alcoolice. Cel în cauză avea o alcoolemie de 0,43 miligrame alcool pur ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 16:45
(4030 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Doi tineri, răniți într-un accident rutier

Doi tineri, de 32 și 28 de ani, au fost implicați într-un accident rutier, în zona municipiului Urziceni. Din primele verificări, vina ar purta-o tînărul de 28 de ani care, într-o curbă periculoasă, nu ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 15:30
(4823 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

În această perioadă, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița demarează ample acțiuni de prevenire și combatere a braconajului piscicol. Demersurile oamenilor legii au în vedere ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 13:15
(5381 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitate de premiere pentru concursul de proiecte «Slobozia Viitorului»

Joi, 7 mai 2015, de la orele 12,00, la Casa de Municipală de Cultură Slobozia se va desfășura festivitatea de premiere a  tinerilor care au cîștigat la concursul de proiecte «Slobozia Viitorului». ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 19:25
(4334 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Analiza Activității de Inspecție Fiscală din cadrul ANAF-DGRFP Ploiești în trimestrul I 2015

Principalul obiectiv al inspecției fiscale în trimestrul I 2015 l-a reprezentat intensificarea măsurilor de prevenire și combatere a evaziunii fiscale, activitatea fiind orientată cu precădere către contribuabili ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 18:10
(10670 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Detalii despre cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, pînă la data de 14 mai ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 15:25
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


50 de elevi din Slobozia, în vizită de studiu la instituțiile publice din oraș

Proiectul «Inițiativă pentru comunitate mea!» continuă în Ialomița cu vizitele de studiu la instituțiile publice din oraș. Astfel, marți și miercuri, 6-7 mai 2015, 50 de elevi participanți la programul ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 17:35
(5836 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Răduță Aurelian-Constantin în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...