Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

Drept la drept la replică

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

La sfârșitul lunii septembrie, primarul Adrian Mocioniu declara public că nu vede utilitatea Seminarului Teologic «Ioan Gură de Aur» pe piața muncii din Slobozia. La o săptămână distanță, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a sancționat dur ieșirea edilului Sloboziei printr-un comunicat de presă. «(...) tragem concluzia că răspunsul este rezultatul ignoranței și a unei atitudini cel puțin neprietenoase (...)» se precizează în comunicat.

Un drept la replică imbatabil Comunicatul Episcopiei, remis atât redacției noastre cât și Primăriei Slobozia, este o replică la declarația scandaloasă a primarului Mocioniu din cadrul Consiliului Local. «(...) Vă spun foarte sincer, n-am văzut pe nimeni care să caute acolo cântăreți în biserică! Și noi scoatem câte 30 pe an! (...) Este clar că e nevoie de o rețea școlară adaptată la nevoile de pe piața muncii... Suntem un județ preponderent agricol, poate e nevoie de un liceu cu acest specific, nu de un Seminar Teologic cu personalitate juridică...» a susținut acesta public. Replica Episcopiei a fost necruțătoare. Instituția a precizat cadrul legal care permite obținerea persona­lității juridice pentru Seminar, a respins acuzațiile nefondate făcute în cadrul ședinței și a explicat public utilitatea acestui seminar în cadrul rețelei școlare: «A fi elev într-un liceu vocațional cu profil teologic înseamnă purtarea unei uniforme școlare, participarea la un program de pregătire după orele de curs, servirea meselor la ore fixe, cazarea în cămin a elevilor, participarea la slujbele religioase oficiate în duminici și sărbători la Catedrala Episcopală „Înălțarea Domnului“ din Slobozia etc. Aceste lucruri nu pot fi impuse în învățământul laic. (...) Mai gravă este afirmația că nu există solicitări pe piața muncii pentru absolvenții de Seminar. Menționăm că Seminarul Teologic este un liceu vocațional cu profil teolo­gic și nu o școală de cântăreți biseri­cești, nici o școală profesională. Absolvenții de Seminar, în marea majoritate (peste 90%), își continuă studiile teologice la Facultățile de Teologie din cuprinsul Patriarhiei Române. Seminarul pregătește în primul rând viitori slujitori ai altarelor pentru parohiile din județele Ialomița și Călărași. Într-o proporție covârșitoare, preoții hirotoniți în Episcopia Sloboziei și Călărașilor au, la bază, studiile efectuate la Seminarul nostru, singurul din ambele județe care compun Episcopia Sloboziei și Călărașilor!».

Mocioniu și-a reconsiderat poziția Lovitura de grație a venit însă la finalul comunicatului. Deranjat de grobianismul edilului Mocioniu, Preasfințitul Vincențiu a binecuvântat un final de comunicat nimicitor. «(...) Considerăm că ar trebui să fie o mândrie pentru municipalitatea slobozeană să aibă pe teritoriul ei o astfel de școală teologică, mai ales că absolvenții Seminarului s-au clasat pe primele locuri la promovabilitatea examenului de Bacalaureat, între liceele din județ. Din modul de abordare folosit de către domnul primar față de solicitarea Seminarului Teologic din Slobozia, tragem concluzia că răspunsul este rezultatul ignoranței și a unei atitudini cel puțin neprietenoase, care ignoră nevoile comunității și nu propune o analizare „sine ira et studio“ a posibilelor soluții». Înainte de publicarea dreptului la replică, ziarul nostru a cerut primarului Mocioniu un punct de vedere oficial, dat fiind faptul că acesta cunoștea conținutul acestuia. Prudent, Adrian Mocioniu a intrat în silenzio stampa. Surse administrative mai bine informate decât noi confirmă însă faptul că acesta s-a pătruns de dojana Preasfințitului și a solicitat, plin de căință, o audiență. În mare mila sa, Preasfințitul Vincențiu a acceptat. Nu știm ce s-a discutat pentru că, până și noi, avem o limită. Dar ce știm cu siguranță e că pentru Adrian Mocioniu e prea târziu! Marginalizat politic și aflat la un pas de excomunicare, el a devenit cantitate neglijabilă până și în instituția pe care o conduce. Mai mult decât atât, atins de paranoia administrativă, el nu mai are încredere nici în subordonații direcți... Nici chiar măcar în prietenul Valeriu Roșca, pe care l-a acuzat recent că vrea să îi ia locul. Iar dacă toate acestea sunt adevărate, domnule primar, singurii pe care vă puteți baza rămânem noi. Ce cruntă ironie...

19 Octombrie 2018, 18:35 (10794 vizualizări - 27 comentarii)

Citiți și:
Adrian Mocioniu pledează pentru desființarea Seminarului Teologic Slobozia

Comentariile cititorilor:


Gabi:
(20 Octombrie 2018, 21:26)
SEMINARUL trebuie desființat! Succes, primarule! Isj nu va fi cu tine! La Seminar sunt interese obscure.
Victor:
(20 Octombrie 2018, 21:23)
@haiduc! Mulți părinți așteaptă să renască liceele! CUZA, EMINESCU nu au speranțe. COLEGIUL este in mare declin, ireversibil. ARTA își va reveni. Celelalte, apă de ploaie, inclusiv Fetești! Căderea școlii ialomițene s-a făcut de sus în jos: licee, gimnazii. Cauza: după 14 ani elevii realizează inutilitatea învățăturii. Ies de sub vraja ,,copilul meu este numai de 10”!
#pasajladrajna:
(20 Octombrie 2018, 15:01)
Dinte pentru dinte părinte: i-ati blocat accesul in parcarea subterană, vă lovește sub centură oriunde vă prinde. Oricum, lucrurile merg cu greu in Slobozia. Le-a trebuit 4-5 ani să asfalteze parcarea din spatele prefecturii. In locul lor construiam acolo o parcare supraterana cu 2 etaje și rezolvam problema. Asteptam in continuare pasajul de la Drajna. Să fie primit!
Unul din multime:
(20 Octombrie 2018, 11:53)
Mocioniu are dreptate si, daca nu ar fi din partidul ala jegos, l-as aprecia pentru pragmatismul sau. Liceul ala pregateste niste oameni pentru o meserie, de care orasul, judetul sau societatea noastra nu au nevoie(nu am auzit sa fie biserici inchise din cauza lipsei de popi) . Acei tineri ar trebui pregatiti in domeniul specific zonei. Iar, despre popa ala prea-hlizit, cred ca va aproba si voua ce articole sa faceti publice(asta judecand dupa modul in care este prezentata intamplarea)
@Haiduc:
(20 Octombrie 2018, 11:07)
Are dreptate dl.Mocioniu încă o dată. Seminarul e o școală de sclavi pentru dl.Vicentiu. Astept sa renască Cuza.
@prea arogantul:
(20 Octombrie 2018, 02:53)
Esti in eroare: 1.nu subventionezi tu biserica ci statul in virtutea unei legi stabilite inca din vremea lui Cuza. In cel mai bun caz tu subventionezi salariile si pensiile ateilor din politica si administratie. BOR a cerut de nenumarate ori ca statul roman sa-i restituie proprietatile confiscate de comunisti si astfel sa renunte la subventiile de la stat. Nici un guvern de dupa '89 n-a vrut asta. 2 Biserica ortodoxa nu are doctrina ca nu e partid, are dogma. 3. preotii tin post si fac si acte de caritate. Un ex. : de cateva ori pe an merg in grup la spitalele din judet si doneaza sange; poate ca tu sau cei din familia ta au beneficiat fara sa stie, sau vor beneficia de acest sange. 4.Romanii s-au declarat crestini-ortodocsi in proportie de 87% (conform INS in 2011) iar biserici se vor construi in continuare atat timp cat vom dainui ca neam pe acest pamant.
Marcel:
(20 Octombrie 2018, 02:07)
Nici nu mai știu ce să mai cred. Am votat PSD iar ăștia in loc sa se ocupe de treburile importante ale orașului se duc in audiență la episcop. LA URMATOARELE ALEGERI VOTEZ ORICE IN AFARA PSD. IONASCU VA DA LECTII LA TOTI PRIMARII DE ACUM SI NU DEGEABA ESTE IN PARLAMENTUL ROMANIEI. POATE A DAT GRES CU APA , POATE..., DAR MACAR ARATA ORASUL CURAT. Faceți ceva și pentru cei care v au ales că prea va trage Moraru după el în spate.
Cristi:
(20 Octombrie 2018, 01:26)
Sunt curios dacă primarul cedează în fața Fariseului. Cred că da. Așa cum vorbește popa despre Seminar, ai crede că acolo e școala perfectă care scoate genii! Așa o fi?!?
Un cetatean:
(20 Octombrie 2018, 00:50)
Ia-le niste usi de lemn pentru biserici din alea foarte scumpe,mai donează ceva si esti iertat si votat fiul domnului.Ca amărâții muritori de rând mai pot aștepta oras european in care sa nu miroasă in fiecare seara a fum,străzi si canalizare in cartierul sinistratilor,maidanezi adunati ai alte nebunii.Ca doar sunt mai importanți brazii rasuciti in pamant de asa administrație desteapta si pietricelele centenare colorate.Parcarile,Curățenia,animalele ce pasc prin orașul european sunt ignorate de autoritățile ce directioneaza fonduri către olita comunitară a orașului care se face ca Muncește De zor dar fara spor.Ar trebui sa va fie rusine.
Stiutor:
(20 Octombrie 2018, 00:01)
Hai sa va spun ceva:cine credeti ca aproba listele PSD-ului pentru parlamentare si locale?PS Vicentiu.Stiu asta deoarece fac parte din acest partid.Cine nu va mai fi pe nici o lista la viitoarele alegeri?Si multe alegeri de acum incolo?Primarul Mocioniu.Episcopul are legaturi mult mai inalte ca primarul.
prea arogantul:
(19 Octombrie 2018, 23:11)
piata muncii se construieste incet, incet din banii nostri, rasar biserici peste noapte sa poata hirotoni preoti, angajati apoi la stapanirea suprema.noi ii subventionam pe toti, credinta in d zeu nu are nimic de a face cu aroganta acestor slujitori, care, culmea, nu aplica nimic din doctrina ortodoxa, ba din contra. ce realizari smerite in slugba credinciosilor s-au facut prin judetul asta? nimic.asta e realitatea.suntem satui de ale noastre, sa mai tina post si popii, ca poporul tine de o vesnicie
mitu:
(19 Octombrie 2018, 23:01)
D-le pimar ,fa ce spune popa. Nu ce face popa.. Pentru ca referitor la faptele sale din interiorul Familiei, toti clericii din subordine nu-l apreciaza chiar deloc. Insa pepenii sunt paziti de frica.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
198 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8888 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10093 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9073 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7960 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9900 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12180 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14771 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10007 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14112 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9122 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11899 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10296 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7167 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15365 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6772 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13224 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10173 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Fetești: Urmăriți prinși de polițiști

Marți, 10 mai, polițiștii feteșteni au efectuat o acțiune timp de două ore, al cărei principal scop l-a constituit punerea în executare a mandatelor de aducere dar și identificarea persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:02
(9369 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 500 victime la Urziceni în urma unui cutremur

Miercuri, 11 mai, începînd cu orele 10.00, pompierii ialomițeni vor fi angrenați într-o activitate de anvergură denumită strategic «Managementul și gestionarea situațiilor de urgență determinate de producerea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 11:15
(9809 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi bărbați au murit după ce au băut un litru de «alcool tehnic»

Doi bărbați, în vîrstă de 39, respectiv 42 ani, au murit sîmbătă, 7 mai a.c., după ce au consumat un litru de «alcool tehnic». Luni, 9 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată de Serviciul de Medicină Legală ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 19:10
(11170 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, rata șomajului aferentă lunii aprilie 2011 este în scădere. La sfîrșitul lunii precedente ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:20
(8942 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestați pentru contrabandă cu țigări

Slobozia: Arestați pentru contrabandă cu țigări

Doi slobozeni, traficanți de țigări de contrabandă, au fost prinși vineri, 6 mai a.c., de polițiștii ialomițeni. Cei doi sînt actual arestați, Judecătoria Slobozia emițînd pe numele acestora mandate de ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:16
(11469 vizualizări - 1 comentariu)


«Voluntar? Voluntar!», seminar organizat de Asociața Tinerilor din Ialomița

Vineri, 13 mai, Asociața Tinerilor din Ialomița organizează seminarul cu denumirea «Voluntar? Voluntar!», în cadrul Săptămînii Naționale a Voluntariatului. Scopul principal al evenimentului îl constituie ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:12
(10066 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Cadavru «agățat într-o creangă» pe rîul Ialomița

Cadavrul unui bărbat, agățat într-o creangă pe rîul Ialomița, a fost observat sîmbătă, 7 mai, în zona comunei Andrășești. Un pescar aflat în apropiere a observat trupul neînsuflețit al bărbatului și a sunat ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:11
(10106 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Văii: Două proiectile în cîmp

Sîmbătă, 7 mai, două proiectile explozive de calibru 122, respectiv 152 mm, au fost descoperite de cetățeni în timp ce efectuau lucrări agricole pe un teren viran de pe raza localității Gura Văii. Specialiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:10
(8454 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Șoferiță, prinsă la volan fără a avea carnet

O femeie de 33 ani din Cocora este cercetată de polițiștii din localitate după ce a fost prinsă conducînd fără permis. S-a întîmplat sîmbătă, 7 mai, la Cocora, cînd polițiștii au oprit în trafic pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:06
(10013 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Șoferul beat a intrat cu mașina în gard

În noaptea de duminică spre luni, 8/9 mai, în jurul orelor 1.30, polițiștii din comuna ialomițeană Gîrbovi au avut parte de o surpriză. Într-un gard de pe strada Prieteniei din localitate se afla o mașină ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 14:04
(8768 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au pus otravă de șobolani în casă. Tatăl a murit; copiii, transferați de urgență la un spital din București!

Luni dimineața, 9 mai a.c., sprijinul paramedicilor a fost solicitat de către Serviciul Județean de Ambulanță. La Fetești, în cartierul Buliga, tatăl și cei doi copii au împrăștiat în casă otravă de șobolani ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 12:38
(10544 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 40 milioane euro pentru fermieri în doar trei zile

Potrivit unei informări APIA, instituția a efectuat în perioada 2-5 mai, plăți în valoare de peste 40 milioane euro. Astfel, în intervalul amintiti, 28,5 milioane euro au fost achitate fermierilor pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2011, 12:23
(8161 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...