Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

Drept la drept la replică

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

La sfârșitul lunii septembrie, primarul Adrian Mocioniu declara public că nu vede utilitatea Seminarului Teologic «Ioan Gură de Aur» pe piața muncii din Slobozia. La o săptămână distanță, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a sancționat dur ieșirea edilului Sloboziei printr-un comunicat de presă. «(...) tragem concluzia că răspunsul este rezultatul ignoranței și a unei atitudini cel puțin neprietenoase (...)» se precizează în comunicat.

Un drept la replică imbatabil Comunicatul Episcopiei, remis atât redacției noastre cât și Primăriei Slobozia, este o replică la declarația scandaloasă a primarului Mocioniu din cadrul Consiliului Local. «(...) Vă spun foarte sincer, n-am văzut pe nimeni care să caute acolo cântăreți în biserică! Și noi scoatem câte 30 pe an! (...) Este clar că e nevoie de o rețea școlară adaptată la nevoile de pe piața muncii... Suntem un județ preponderent agricol, poate e nevoie de un liceu cu acest specific, nu de un Seminar Teologic cu personalitate juridică...» a susținut acesta public. Replica Episcopiei a fost necruțătoare. Instituția a precizat cadrul legal care permite obținerea persona­lității juridice pentru Seminar, a respins acuzațiile nefondate făcute în cadrul ședinței și a explicat public utilitatea acestui seminar în cadrul rețelei școlare: «A fi elev într-un liceu vocațional cu profil teologic înseamnă purtarea unei uniforme școlare, participarea la un program de pregătire după orele de curs, servirea meselor la ore fixe, cazarea în cămin a elevilor, participarea la slujbele religioase oficiate în duminici și sărbători la Catedrala Episcopală „Înălțarea Domnului“ din Slobozia etc. Aceste lucruri nu pot fi impuse în învățământul laic. (...) Mai gravă este afirmația că nu există solicitări pe piața muncii pentru absolvenții de Seminar. Menționăm că Seminarul Teologic este un liceu vocațional cu profil teolo­gic și nu o școală de cântăreți biseri­cești, nici o școală profesională. Absolvenții de Seminar, în marea majoritate (peste 90%), își continuă studiile teologice la Facultățile de Teologie din cuprinsul Patriarhiei Române. Seminarul pregătește în primul rând viitori slujitori ai altarelor pentru parohiile din județele Ialomița și Călărași. Într-o proporție covârșitoare, preoții hirotoniți în Episcopia Sloboziei și Călărașilor au, la bază, studiile efectuate la Seminarul nostru, singurul din ambele județe care compun Episcopia Sloboziei și Călărașilor!».

Mocioniu și-a reconsiderat poziția Lovitura de grație a venit însă la finalul comunicatului. Deranjat de grobianismul edilului Mocioniu, Preasfințitul Vincențiu a binecuvântat un final de comunicat nimicitor. «(...) Considerăm că ar trebui să fie o mândrie pentru municipalitatea slobozeană să aibă pe teritoriul ei o astfel de școală teologică, mai ales că absolvenții Seminarului s-au clasat pe primele locuri la promovabilitatea examenului de Bacalaureat, între liceele din județ. Din modul de abordare folosit de către domnul primar față de solicitarea Seminarului Teologic din Slobozia, tragem concluzia că răspunsul este rezultatul ignoranței și a unei atitudini cel puțin neprietenoase, care ignoră nevoile comunității și nu propune o analizare „sine ira et studio“ a posibilelor soluții». Înainte de publicarea dreptului la replică, ziarul nostru a cerut primarului Mocioniu un punct de vedere oficial, dat fiind faptul că acesta cunoștea conținutul acestuia. Prudent, Adrian Mocioniu a intrat în silenzio stampa. Surse administrative mai bine informate decât noi confirmă însă faptul că acesta s-a pătruns de dojana Preasfințitului și a solicitat, plin de căință, o audiență. În mare mila sa, Preasfințitul Vincențiu a acceptat. Nu știm ce s-a discutat pentru că, până și noi, avem o limită. Dar ce știm cu siguranță e că pentru Adrian Mocioniu e prea târziu! Marginalizat politic și aflat la un pas de excomunicare, el a devenit cantitate neglijabilă până și în instituția pe care o conduce. Mai mult decât atât, atins de paranoia administrativă, el nu mai are încredere nici în subordonații direcți... Nici chiar măcar în prietenul Valeriu Roșca, pe care l-a acuzat recent că vrea să îi ia locul. Iar dacă toate acestea sunt adevărate, domnule primar, singurii pe care vă puteți baza rămânem noi. Ce cruntă ironie...

19 Octombrie 2018, 18:35 (10730 vizualizări - 27 comentarii)

Citiți și:
Adrian Mocioniu pledează pentru desființarea Seminarului Teologic Slobozia

Comentariile cititorilor:


Gabi:
(20 Octombrie 2018, 21:26)
SEMINARUL trebuie desființat! Succes, primarule! Isj nu va fi cu tine! La Seminar sunt interese obscure.
Victor:
(20 Octombrie 2018, 21:23)
@haiduc! Mulți părinți așteaptă să renască liceele! CUZA, EMINESCU nu au speranțe. COLEGIUL este in mare declin, ireversibil. ARTA își va reveni. Celelalte, apă de ploaie, inclusiv Fetești! Căderea școlii ialomițene s-a făcut de sus în jos: licee, gimnazii. Cauza: după 14 ani elevii realizează inutilitatea învățăturii. Ies de sub vraja ,,copilul meu este numai de 10”!
#pasajladrajna:
(20 Octombrie 2018, 15:01)
Dinte pentru dinte părinte: i-ati blocat accesul in parcarea subterană, vă lovește sub centură oriunde vă prinde. Oricum, lucrurile merg cu greu in Slobozia. Le-a trebuit 4-5 ani să asfalteze parcarea din spatele prefecturii. In locul lor construiam acolo o parcare supraterana cu 2 etaje și rezolvam problema. Asteptam in continuare pasajul de la Drajna. Să fie primit!
Unul din multime:
(20 Octombrie 2018, 11:53)
Mocioniu are dreptate si, daca nu ar fi din partidul ala jegos, l-as aprecia pentru pragmatismul sau. Liceul ala pregateste niste oameni pentru o meserie, de care orasul, judetul sau societatea noastra nu au nevoie(nu am auzit sa fie biserici inchise din cauza lipsei de popi) . Acei tineri ar trebui pregatiti in domeniul specific zonei. Iar, despre popa ala prea-hlizit, cred ca va aproba si voua ce articole sa faceti publice(asta judecand dupa modul in care este prezentata intamplarea)
@Haiduc:
(20 Octombrie 2018, 11:07)
Are dreptate dl.Mocioniu încă o dată. Seminarul e o școală de sclavi pentru dl.Vicentiu. Astept sa renască Cuza.
@prea arogantul:
(20 Octombrie 2018, 02:53)
Esti in eroare: 1.nu subventionezi tu biserica ci statul in virtutea unei legi stabilite inca din vremea lui Cuza. In cel mai bun caz tu subventionezi salariile si pensiile ateilor din politica si administratie. BOR a cerut de nenumarate ori ca statul roman sa-i restituie proprietatile confiscate de comunisti si astfel sa renunte la subventiile de la stat. Nici un guvern de dupa '89 n-a vrut asta. 2 Biserica ortodoxa nu are doctrina ca nu e partid, are dogma. 3. preotii tin post si fac si acte de caritate. Un ex. : de cateva ori pe an merg in grup la spitalele din judet si doneaza sange; poate ca tu sau cei din familia ta au beneficiat fara sa stie, sau vor beneficia de acest sange. 4.Romanii s-au declarat crestini-ortodocsi in proportie de 87% (conform INS in 2011) iar biserici se vor construi in continuare atat timp cat vom dainui ca neam pe acest pamant.
Marcel:
(20 Octombrie 2018, 02:07)
Nici nu mai știu ce să mai cred. Am votat PSD iar ăștia in loc sa se ocupe de treburile importante ale orașului se duc in audiență la episcop. LA URMATOARELE ALEGERI VOTEZ ORICE IN AFARA PSD. IONASCU VA DA LECTII LA TOTI PRIMARII DE ACUM SI NU DEGEABA ESTE IN PARLAMENTUL ROMANIEI. POATE A DAT GRES CU APA , POATE..., DAR MACAR ARATA ORASUL CURAT. Faceți ceva și pentru cei care v au ales că prea va trage Moraru după el în spate.
Cristi:
(20 Octombrie 2018, 01:26)
Sunt curios dacă primarul cedează în fața Fariseului. Cred că da. Așa cum vorbește popa despre Seminar, ai crede că acolo e școala perfectă care scoate genii! Așa o fi?!?
Un cetatean:
(20 Octombrie 2018, 00:50)
Ia-le niste usi de lemn pentru biserici din alea foarte scumpe,mai donează ceva si esti iertat si votat fiul domnului.Ca amărâții muritori de rând mai pot aștepta oras european in care sa nu miroasă in fiecare seara a fum,străzi si canalizare in cartierul sinistratilor,maidanezi adunati ai alte nebunii.Ca doar sunt mai importanți brazii rasuciti in pamant de asa administrație desteapta si pietricelele centenare colorate.Parcarile,Curățenia,animalele ce pasc prin orașul european sunt ignorate de autoritățile ce directioneaza fonduri către olita comunitară a orașului care se face ca Muncește De zor dar fara spor.Ar trebui sa va fie rusine.
Stiutor:
(20 Octombrie 2018, 00:01)
Hai sa va spun ceva:cine credeti ca aproba listele PSD-ului pentru parlamentare si locale?PS Vicentiu.Stiu asta deoarece fac parte din acest partid.Cine nu va mai fi pe nici o lista la viitoarele alegeri?Si multe alegeri de acum incolo?Primarul Mocioniu.Episcopul are legaturi mult mai inalte ca primarul.
prea arogantul:
(19 Octombrie 2018, 23:11)
piata muncii se construieste incet, incet din banii nostri, rasar biserici peste noapte sa poata hirotoni preoti, angajati apoi la stapanirea suprema.noi ii subventionam pe toti, credinta in d zeu nu are nimic de a face cu aroganta acestor slujitori, care, culmea, nu aplica nimic din doctrina ortodoxa, ba din contra. ce realizari smerite in slugba credinciosilor s-au facut prin judetul asta? nimic.asta e realitatea.suntem satui de ale noastre, sa mai tina post si popii, ca poporul tine de o vesnicie
mitu:
(19 Octombrie 2018, 23:01)
D-le pimar ,fa ce spune popa. Nu ce face popa.. Pentru ca referitor la faptele sale din interiorul Familiei, toti clericii din subordine nu-l apreciaza chiar deloc. Insa pepenii sunt paziti de frica.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Sâmbătă 08 Aug 2026
205 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Vineri, 7 aprilie 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2023, 13:50
(12896 vizualizări - 0 comentarii)


CONPET anunță finalizarea lucrărilor de înlocuire a firelor de legătură pe conductele de transport țiței import, subtraversare Dunăre și Brațul Borcea

CONPET anunță finalizarea lucrărilor de înlocuire a firelor de legătură pe conductele de transport țiței import, subtraversare Dunăre și Brațul Borcea

CONPET SA anunță finalizarea lucrărilor proiectului «Prestare servicii de proiectare și execuție lucrări în vederea realizării obiectivului înlocuire fire de legătură traversare Dunăre C1-C2 și Brațul Borcea C3-C4», evenimentul fiind marcat luni, 3 aprilie a.c., la Fetești. ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2023, 16:55
(12429 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la case din Scânteia și Grivița, un bărbat a ars de viu la Cocora!

Incendii la case din Scânteia și Grivița, un bărbat a ars de viu la Cocora!

Sâmbătă, 1 aprilie a.c., în jurul orei 2,00, Stația de Pompieri Țăndărei a intervenit, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2023, 14:20
(11747 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Coșereni

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD, au intervenit pentru gestionarea unei situații de urgență generată ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2023, 14:10
(6071 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 187,24 milioane de lei la bugetul general consolidat, în primele două luni ale anului 2023

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a cuantificat, de la începutul anului 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 187,24 milioane de lei, cu 7, ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2023, 17:00
(10605 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Misiunile jandarmilor ialomițeni, în primul trimestru al anului 2023

IJJ Ialomița: Misiunile jandarmilor ialomițeni, în primul trimestru al anului 2023

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au executat, în primul trimestru al anului 2023, 1387 de misiuni de ordine publică. Din numărul total al acestor, 1171 de intervenții au vizat menținerea ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2023, 14:15
(11349 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural

Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 30 martie 2023, prefectul județului Ialomița a prezidat Ședința Colegiului Prefectural și a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. «Deschidem astăzi Ședința Colegiului Prefectural ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2023, 16:30
(5964 vizualizări - 1 comentariu)


Coșereni: Camion răsturnat în șanț

Coșereni: Camion răsturnat în șanț

Miercuri, 29 martie a.c, pe DN2A, în zona localității Coșereni, polițiștii și pompierii ialomițeni au intervenit în cazul unui accident rutier. Din verificările efectuate a reieșit că, în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2023, 13:00
(12431 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Peste 1600 de elevi înscriși la simularea examenului de Bacalaureat

Potrivit unui comunicat de presă al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la simularea examenului de Bacalaureat au participat 1660 de elevi de clasa a XII-a. Testarea s-a desfășurat în perioada 27 ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2023, 11:20
(19840 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Măsuri pentru prevenirea apariției rabiei la animale

În vederea realizării eficiente a programului de control, supraveghere și monitorizare a rabiei pentru apărarea sănătății publice și a sănătății animale, DSVSA Ialomița a efectuat, împreună cu reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2023, 19:20
(16471 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de peste 1,367 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2023, 15:05
(11914 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Ministerul Finanțelor susține donarea de sânge, prin Programul «FIDELIS»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prima ediție din acest an a Programului «FIDELIS»-Titluri de Stat pentru populație va conține o tranșă specială dedicată ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2023, 13:50
(12095 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-a desfășurat etapa județeană a concursului «Știu și aplic»

Slobozia: S-a desfășurat etapa județeană a concursului «Știu și aplic»

Sâmbătă, 25 martie a.c., în cadrul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» s-a desfășurat etapa județeană a concursului «Știu și aplic», ce are ca scop educarea elevilor în ceea ce privește legislația ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2023, 17:30
(11330 vizualizări - 0 comentarii)


DECES

DECES

Cu durere în suflet și nemăsurată tristețe anunțăm dispariția prematură a tatălui și soțului nostru drag, ing. VALENTIN CILIBEANU, director adjunct la RAJA Constanța și fost director al ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2023, 15:05
(11311 vizualizări - 1 comentariu)


APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii «DR06-Bunăstarea animalelor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de marți, 28 martie 2023, eliberează adeverințe pentru beneficiarii «DR06-Bunăstarea animalelor», care intenționează ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2023, 13:30
(9947 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Ambulanță răsturnată pe șosea

Urziceni: Ambulanță răsturnată pe șosea

Luni, 27 martie a.c., pe raza municipiului Urziceni s-a produs un accident de circulație cu implicarea unei ambulanțe care se deplasa în regim prioritar spre Spitalul Municipial din Urziceni și un autoturism ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2023, 18:10
(6147 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Joi, 30 martie 2023, termen-limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 30 martie 2023, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2023, 14:15
(11288 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Căzănești!

Luni, 27 martie 2023, echipele RAJA Constanța vor executa operațiuni de reabilitare la nivelul sistemului de alimentare cu apă în orașul Căzănești. Pentru realizarea acestor lucrări, se va sista furnizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2023, 20:25
(5174 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: S-a încheiat restaurarea Bisericii de Lemn «Sf. Nicolae»

Slobozia: S-a încheiat restaurarea Bisericii de Lemn «Sf. Nicolae»

Depus pentru finanțare în anul 2017, proiectul privind restaurarea și conservarea Bisericii de Lemn «Sf. Nicolae» Slobozia s-a încheiat vineri, 24 martie a.c., o dată cu recepția obiectivului. Lăcașul de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2023, 17:00
(8292 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: 173 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române

IJJ Ialomița: 173 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române

Anul acesta, pe data de 3 aprilie, se împlinesc 173 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române. Pentru a marca acest moment aniversar, Jandarmeria Ialomița organizează o serie de manifestări dedicate ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2023, 16:00
(10196 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Lista seminariilor web pentru luna aprilie, publicată pe portalul ANAF

ANAF a publicat pe portalul propriu, la rubrica «Asistență contribuabili/Servicii oferite contribuabililor», lista seminariilor web care se vor desfășura în luna aprilie 2023. Preponderent, temele din luna ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2023, 13:40
(11471 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Comerț ilegal cu animale, la Slobozia

Miercuri, 22 martie a.c., pe raza municipiului Slobozia a fost identificat un bărbat, domiciliat în județul Brăila, care transporta ilegal animale (5 porcine, 2 cabaline). În urma extinderii verificărilor ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2023, 13:30
(10296 vizualizări - 0 comentarii)


Caravana SMURD «Fii pregătit!» ajunge în comunitățile rurale din Ialomița

În perioada 27-31 martie a.c, Caravana SMURD «Fii pregătit!» și Centrul Mobil de Instruire a Populației pentru Răspuns la Situații de Urgență vor fi prezente în județul Ialomița, pe raza localităților ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2023, 12:40
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni prevenitve desfășurate de polițiști

Slobozia: Acțiuni prevenitve desfășurate de polițiști

Miercuri, 22 martie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentul de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor Serviciului Poliției Transporturi Ialomița au desfășurat activități informativ ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2023, 16:40
(11425 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de recrutare în liceele din județ

IPJ Ialomița: Campanie de recrutare în liceele din județ

În perioada 22-24 martie a.c., Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează o serie de activități de promovare a profesiei în rândul elevilor aflați la final de ciclu liceal. Astfel, peste ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2023, 16:30
(14482 vizualizări - 0 comentarii)


Rași: Autobuz ce transporta muncitori, răsturnat în șanț

Rași: Autobuz ce transporta muncitori, răsturnat în șanț

Miercuri, 22 martie a.c., în zona localității Rași, un autobuz ce transporta muncitori, pe ruta Călărași-Buzău, s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului. În mijlocul de transport se aflau 41 de ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2023, 09:30
(14141 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Peste 2000 de elevi au participat la simularea Evaluării Naționale

Potrivit unui comunicat al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la nivelul județului nostru, simularea Evaluării Naționale s-a desfășurat în 78 de unități școlare, înregistrând 2265 de elevi înscriși ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2023, 18:30
(16539 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 27 martie 2023, termen limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că, luni, 27 martie 2023, este termenul de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2023, 12:30
(14000 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru solicitanții schemei de ajutor de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) a demarat eliberarea de adeverințe pentru solicitanții schemei de ajutor de stat în sectorul creșterii animalelor, reglementată de HG nr.1179/2 ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2023, 19:10
(13179 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Număr unic la dispoziția tuturor clienților

RAJA Constanța: Număr unic la dispoziția tuturor clienților

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul de Call Center pus la dispoziția ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2023, 17:15
(13070 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Antoine în «Suntem în urmă cu pregătirea, dar construim un grup puternic!» ciumpalacul în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița @PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...